Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Događanja

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #761  
Staro 04-09-2011, 11:15
Ramiel's Avatar
Ramiel Ramiel je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Oct 2010
Postovi: 64
Ramiel je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
ali nitko te ne tera da uzmeš, odnosno kupiš pjesmu. smisli tekst, napiši melodiju i prijavi se pa ćeš vidjeti hoćeš li proći ili ne. ja samtram da je ulazak na festival dobrim djelom utemeljen i na tome tko su autori pjesama, ali nije uvijek pravilo. dok ne čujem sve pjesme ne mogu ništa reći, ali mogu pretpostaviti o čemu se radi, zbog takvih i sličnih pjesama mnogima ostane gorak okus požege, truda i rada za što? zbog koga?
U svakom slučaju kad ovakve stvari vidim samo dobijem boost da se još više trudim oko tambura. Nažalost izgleda da ime otvara većinu vrata na temelju neke stare slave, a to zatvara vrata nekim drugima koji su možda posao napraviti deset puta bolje, ali eto... nemaju ime, tamo su uvijek negdje u pozadini, ali rade kvalitetu.
Bit će bolje....
__________________
...i nemoj za novac nikom' srcem pjevati, nedaj da ti pjesma bude kazna...
Reply With Quote
  #762  
Staro 04-09-2011, 19:29
ferdo66 ferdo66 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Feb 2009
Postovi: 64
ferdo66 je na dobrom putu 18
Smile zahvala ts Kadenca

Evo prođe i ovaj festival u Požegi i moram se zahvaliti ts Kadenca u ime mvs Bećarine što su opravdali naše povjerenje i profesionalno odradili posao na sceni .Ti momci su odrastali pored nas i kao klinci dolazili ućiti svirati na tamburu,i ta se ljubav pretvorila i nešto više tako da u bendu ima i profesora glazbe a sve je poćelo ej tata onaj moj susjed ide svirati tata jel mogu i ja? Još ćemo mi čuti za Ts Kadenca momci veliko hvala od mvs Bećarine.
Reply With Quote
  #763  
Staro 04-09-2011, 23:33
spektrum's Avatar
spektrum spektrum je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 99
spektrum je na dobrom putu 10
Uobičajeno

http://www.youtube.com/watch?v=2BWyxBA4EVk
Reply With Quote
  #764  
Staro 05-09-2011, 11:03
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Ramiel Vidi Post
Izgleda da jedino što mu je uspjelo je ona njegova kćer
a pjesma i pjevanje nije uspjelo.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #765  
Staro 05-09-2011, 13:36
Ramiel's Avatar
Ramiel Ramiel je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Oct 2010
Postovi: 64
Ramiel je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
a pjesma i pjevanje nije uspjelo.
Misliš na njezinu pjesmu i pjevanje?
__________________
...i nemoj za novac nikom' srcem pjevati, nedaj da ti pjesma bude kazna...
Reply With Quote
  #766  
Staro 05-09-2011, 22:52
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Ramiel Vidi Post
Misliš na njezinu pjesmu i pjevanje?
da.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #767  
Staro 06-09-2011, 07:32
basdžija's Avatar
basdžija basdžija je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,083
basdžija će postati slavan vrlo brzo 88
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Ramiel Vidi Post
... Izgleda da jedino što mu je uspjelo je ona njegova kćer kojoj sto vragova iz očiju viri...
mogla bi ona tebi uskoro zapjevati onu od tbf-a
( doduše malčice izmnenjenog teksta )
moj ćaća te traži
zna di živiš al neš još dugoo
Reply With Quote
  #768  
Staro 06-09-2011, 07:52
Ramiel's Avatar
Ramiel Ramiel je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Oct 2010
Postovi: 64
Ramiel je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by basdžija Vidi Post
mogla bi ona tebi uskoro zapjevati onu od tbf-a
( doduše malčice izmnenjenog teksta )
moj ćaća te traži
zna di živiš al neš još dugoo
baš sam razmišljao o tome.... malo čakijanja nije nikoga ubilo

EDIT
@VeljoSB mislim da je primjerena za godine izvođača Samo nekako imam dojam da pjeva pod prisilom, a isto to sam vidio i na ranijim nastupima
__________________
...i nemoj za novac nikom' srcem pjevati, nedaj da ti pjesma bude kazna...

Last edited by Ramiel; 06-09-2011 at 07:58.
Reply With Quote
  #769  
Staro 06-09-2011, 09:21
KDL KDL je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2008
Postovi: 455
KDL je na dobrom putu 36
Uobičajeno

Mene brine jedna druga stvar!?!?!?!?!?

Koga god sam sreo od ljudi (neglazbenika) svi su mi rekli kako im je ova Požega jedna od najboljih!!!
Pa kuda to vodi???
Reply With Quote
  #770  
Staro 06-09-2011, 10:15
Ramiel's Avatar
Ramiel Ramiel je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Oct 2010
Postovi: 64
Ramiel je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by KDL Vidi Post
Mene brine jedna druga stvar!?!?!?!?!?

Koga god sam sreo od ljudi (neglazbenika) svi su mi rekli kako im je ova Požega jedna od najboljih!!!
Pa kuda to vodi???
Polako su se počele na jubitu pojavljivati snimke iz Kutjeva i nekako mi se čini da je tamo bilo više boljih stvari nego u PožeZi čekam ostatak pjesama da mogu točno procjeniti, ali izgleda da taj raspad festivala nije nikome koristio. Kad bi spojio najbolje izvođače sa dva festivala onda bi dobio Požegu kakva bi bila da nije došlo do raskola. Ni ja ne tvrdim da je bila loša Požega, ali neka kvalitetnija lica i pjesme su otišle u Kutjevo i naravno da je u Požegi tu prazninu moralo popuniti nešto i ne baš toliko kvalitetno, a količina Grujinih pjesama na festivalu je bila i više nego očita i zanimljivo je da je većina tih pjesama na isti kalup, ali su svejedno nekako došle do finalne večeri. To je ono što mi je upalo u oko i malo mi diglo živac, ali bez obzira na to ne mogu reći da je festival bio u potpunosti loš npr. Prijatelji, Kadenca i Bećarine, Lole isto mogu ubrojiti u to, jer imali su pjesmu koja je u skladu sa nekim njihovim već poznatim stilom, Kristali isto drže neku konstantu....
__________________
...i nemoj za novac nikom' srcem pjevati, nedaj da ti pjesma bude kazna...
Reply With Quote
  #771  
Staro 06-09-2011, 11:54
KDL KDL je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2008
Postovi: 455
KDL je na dobrom putu 36
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Ramiel Vidi Post
Polako su se počele na jubitu pojavljivati snimke iz Kutjeva i nekako mi se čini da je tamo bilo više boljih stvari nego u PožeZi čekam ostatak pjesama da mogu točno procjeniti, ali izgleda da taj raspad festivala nije nikome koristio. Kad bi spojio najbolje izvođače sa dva festivala onda bi dobio Požegu kakva bi bila da nije došlo do raskola. Ni ja ne tvrdim da je bila loša Požega, ali neka kvalitetnija lica i pjesme su otišle u Kutjevo i naravno da je u Požegi tu prazninu moralo popuniti nešto i ne baš toliko kvalitetno, a količina Grujinih pjesama na festivalu je bila i više nego očita i zanimljivo je da je većina tih pjesama na isti kalup, ali su svejedno nekako došle do finalne večeri. To je ono što mi je upalo u oko i malo mi diglo živac, ali bez obzira na to ne mogu reći da je festival bio u potpunosti loš npr. Prijatelji, Kadenca i Bećarine, Lole isto mogu ubrojiti u to, jer imali su pjesmu koja je u skladu sa nekim njihovim već poznatim stilom, Kristali isto drže neku konstantu....
Ne bih komentirao "drugu" (Kutjevačku) Požegu, ali se slažem s tobom da je sve to naškodilo najprije izvođačima, a zatim i samim organizatorima festivala!
Nažalost, "mi" tamburaši smo takvi pa smo si dopustili da nas uspiju podijeliti nekakve dvije opcije, a to nikako nije dobro!
No, smatram da je ipak u Požegi na trgu bilo 90% tamburaške "estrade", i to je po mome mišljenju dobra stvar jer je to za većinu tamburaša festival: Požega-Trg-Televizija!
Što se tiče Ićinih pjesama: On je i na Kutjevački festival poslao tih 8-9 pjesama, pametno čekao tko će dobiti TV prijenos, i na kraju se priklonio toj opciji. Ne bih komentirao pjesme, jer i ja se ponešto bavim autorstvom, tako da ću to ostaviti za sebe, ali svakako se slažem da bi se ubuduće trebalo povesti računa o tome s koliko pjesama može sudjelovati jedan autor na nekom festivalu, i koji su kriteriji pri odabiru istih!
Dali se stvarno gleda ime, ili ima i drugih parametara kojima se vrednuju pjesme ostalih izvođača! Po mom mišljenju, svemu tome je pridonijela upravo situacija u kojoj su se izvođači podijelili na dvije strane, tako da je to ispala svojevrsna borba za izvođače. Isto tako, ako ćemo biti iskreni, i oko pobjedničke pjesme bi se dalo diskutirati! No, o tome nekom drugom prilikom! Samo se nadam da će se nešto promijeniti zbog boljitka tamburaške glazbe općenito, a ne zbog pojedinaca!
Reply With Quote
  #772  
Staro 07-09-2011, 09:02
josip_prim's Avatar
josip_prim josip_prim je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Jan 2009
Postovi: 402
josip_prim je na dobrom putu 33
Uobičajeno

mislim stvarno


__________________
sa čet'r strane u ove ravne u ovu zemlju od sna
svakoga primi svakome da ravnica sve poravna...
Reply With Quote
  #773  
Staro 07-09-2011, 09:07
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by josip_prim Vidi Post
mislim stvarno
ahahahaha
ne znaš više tko od koga posuđuje!
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #774  
Staro 07-09-2011, 09:12
josip_prim's Avatar
josip_prim josip_prim je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Jan 2009
Postovi: 402
josip_prim je na dobrom putu 33
Uobičajeno

pa da, šta će se patit bezveze
najbolje odabrat jednu univerzalnu melodiju i da svi na nju šibaju neki svoj tekst pa ko bolje
__________________
sa čet'r strane u ove ravne u ovu zemlju od sna
svakoga primi svakome da ravnica sve poravna...
Reply With Quote
  #775  
Staro 07-09-2011, 10:24
KDL KDL je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2008
Postovi: 455
KDL je na dobrom putu 36
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by josip_prim Vidi Post
pa da, šta će se patit bezveze
najbolje odabrat jednu univerzalnu melodiju i da svi na nju šibaju neki svoj tekst pa ko bolje
...nažalost, to očito prolazi kod nas!!!
Reply With Quote
  #776  
Staro 07-09-2011, 12:37
Mislav's Avatar
Mislav Mislav je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,153
Mislav je na dobrom putu 32
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by josip_prim Vidi Post
mislim stvarno
covjece pa to vise nije ni smijesno, to je TRAGICNO
__________________
I ponovo da se rodim, ja bi opet isti bio, pjevao bi kad zaboli

www.ts-legolas.com
Reply With Quote
  #777  
Staro 07-09-2011, 13:02
faber faber je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Dec 2008
Postovi: 37
faber je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by josip_prim Vidi Post
mislim stvarno



A najgore je što su i jedna i druga plagijati nekakve krajiške pjesme.
Reply With Quote
  #778  
Staro 07-09-2011, 13:21
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Kakav festival takve i pjesme, dok se tu politika uspjela uvući i ujebati stvar znači sve ostalo je u drugom planu, baš ono što bi trebalo biti u prvom, odabir pjesama, izvođači, broj pjesama pojedinih autora itd...
namjerno nisam htio reći skladatelja, jer to je prevelika riječ za pjesme ovakvog tipa, koje fićukaš dok obavljaš malu nuždu.
Jedina dobra stvar je tu državna televizija, ali kad i to jednog dana postane skupo bit će Požega jedan malo veći seoski dernek, čobanca i pečenke, zalit kutjevačkim vinom i dogodine doviđenja. Sva sreća pa se festival ne održava u Brodu, izvođači bi dobili kroasane i bočicu nekog soka, bez tv-a, bez ičega. Sva sreća pa je u Požegi, pa će usprkos svemu još potrajati.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #779  
Staro 07-09-2011, 13:58
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by KDL Vidi Post
...ali svakako se slažem da bi se ubuduće trebalo povesti računa o tome s koliko pjesama može sudjelovati jedan autor na nekom festivalu, i koji su kriteriji pri odabiru istih!
i za taj problem postoji mudro i dobro rješenje koje se prakticira na nekim festivalima: prijava pjesama pod šifrom. iako se i taj sistem lako izigra u korumpiranoj okolini (a cijelo naše društvo je prožeto korupcijom).
ali, pretpostavimo da komisija koja bira pjesme ne zna tko je autor i tko je izvođač, nego samo čuje pjesmu. to bi svakako pridoneslo objektivnosti kod izbora.

i kad bi se znalo da su pjesme izabrane na takav način, ne bi bilo mjesta prigovorima tipa "ića ima 9 pjesama na festvalu"...

ovako kako je sad, ostavlja se velik i otvoren prostor za sumnje u regularnost izbora pjesama.

ja sam prije 2 godine pisao o toj pojavi na požeškom festivalu da jedan autor sudjeluje s više pjesama na istom festivalu. to u krajnjoj liniji nije ićin problem, jer on ima pravo boriti se i raditi za sebe i svoju korist. to je problem organizacije festivala.
a ta organizacija ima gafova ne samo ovog tipa, koji se može protumačiti kao protežiranje jednog autora.
recimo, na većini poznatih festivala nije bivalo dozvoljeno da direktor festivala ili neke osobe iz vodstva i organizacije sudjeluju i kao autori.
možda griješim, ali čini mi se da je zdenko runjić prvi prekršio taj običaj na splitskom festivalu, s tim da je on desetljećima prije nego što je postao direktor splitskog festivala bio glavna autorska snaga tog festivala. i on je ipak zdenko runjić, koji je svojim likom i djelom daleko nadrastao neke okvire koji važe za ostale smrtnike, tako da je to više izuzetak nego primjer.
no i požega i pitomača, a vjerojatno još poneki festival nemaju skrupula prema činjenici da ista osoba piše pjesme, bira ih u program i glasa za njih, uz sam ostali utjecaj kojeg ima kao glavni i odgovorni na toj manifestaciji.

na kraju, neke institucije i organizacije polako, ali definitivno odumiru u današnjem svijetu i vremenu. na primjer željeznica, pošta (tko još šalje pisma, razglednice, čestitke).
tako nekako i festival kao forma gubi na značaju i odumire pod teretom moćnijih i sve brojnijih mogućnosti prezentiranja novih pjesama i izvođača.
festivali opstaju još samo zbog tradicije i nostalgije, ali su sve manje potrebni.
imamo youtube.
Reply With Quote
  #780  
Staro 07-09-2011, 14:12
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
i za taj problem postoji mudro i dobro rješenje koje se prakticira na nekim festivalima: prijava pjesama pod šifrom. iako se i taj sistem lako izigra u korumpiranoj okolini (a cijelo naše društvo je prožeto korupcijom).
ali, pretpostavimo da komisija koja bira pjesme ne zna tko je autor i tko je izvođač, nego samo čuje pjesmu. to bi svakako pridoneslo objektivnosti kod izbora.
Stvarno bi bilo teško pogoditi koju pjesmu je Ića napisao, pa čak i kad ne bi bilo nigdje naznačeno.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 20:08 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.