Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Tamburaši i bandovi

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #21  
Staro 02-10-2006, 02:22
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

ajd drago mi je da se rijeslia misterija..vicka znam, kako ne..odlican, dalje nemoram pricati..za gazibaru isto cuo samo hvalospjeve (iako ga nikad nisam vidio)..Hrvoje, jos jedino znam da Kanski svira u Ladu, za ostale sam nacuo nesto ali posto ih neznam ni iz vidjenja ne bih htio pricati bezveze..i da je bilo odlicnih primasa, bilo je, ima ih i sada bezbroj, ali vicko je klasa za sebe..toliko od mene..pozdrav u ove rane sate
Reply With Quote
  #22  
Staro 02-10-2006, 07:55
Svitac's Avatar
Svitac Svitac je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 957
Svitac je na dobrom putu 32
Uobičajeno

Sviraju svaki na svojoj strani. Vicko prim u Trenku, Kane je u Ladu, Gazo svira stalno po zamjenama uglavnom kontru i bas, a inače kontrabas na akademiji, Nenić (Basist) svira u bas gitaru u Jockeru, a basprimaši trenutno nigdje ne sviraju, Bebac se već dosta dugo oženio, a Keš radi u šumariji u Gradiškoj.
To je uglavnom to što se tiće Kućnih ljubimaca, jedno vrijeme prije tog imena su se zvali i "Rara Avis"
__________________
"Tamburu mi prodo Cigan, slatkorečiv i prefrigan...
čukununuk prosjaka i begova...
omakne se prst na struni, nesretna me pesma zbuni...
ne znam dal je moja ili njegova..."

www.svita.net
Reply With Quote
  #23  
Staro 02-10-2006, 09:44
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

haha, da..rijetka ptica..to su pretpostavljam majiceve izmisljotine bile
Reply With Quote
  #24  
Staro 02-10-2006, 10:44
Svitac's Avatar
Svitac Svitac je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 957
Svitac je na dobrom putu 32
Uobičajeno

U pravu si!
__________________
"Tamburu mi prodo Cigan, slatkorečiv i prefrigan...
čukununuk prosjaka i begova...
omakne se prst na struni, nesretna me pesma zbuni...
ne znam dal je moja ili njegova..."

www.svita.net
Reply With Quote
  #25  
Staro 02-10-2006, 10:55
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Uvijek se zbediram kad čujem, pročitam da netko više ne svira (jer se oženio ili slično)... Zar sve nas to čeka...? Makar znam i par svijetlih primjera koji imaju i ženu i djecu i dalje sviraju...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #26  
Staro 02-10-2006, 11:17
danicam's Avatar
danicam danicam je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 299
danicam je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje
Makar znam i par svijetlih primjera koji imaju i ženu i djecu i dalje sviraju...
Uf, neznam da li bi to nazvala svijetlim primjerima Već sam vidjela svašta što se oženjenih svirača tiče...
Također mislim da nije riješenje prestati svirati radi obitelji
__________________
... litnje doba, pendžeri su otvoreni, nema automobila, nema fijakera, nema ništa...
Reply With Quote
  #27  
Staro 03-10-2006, 16:39
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Da se vratimo malo na Prigorske dečke/Kućne ljubimce... Saky, ne znam jel' to mene moj mp3 player zajebava ili su fakat neke snimke koje si uploadao na gmail skraćene (fali kraj). Znam da sam slušal "(G)da bi imel perje" danas u autu kad sam išo na poso i CAP! mp3 završi prije kraja pjesme. Jel možeš provjerit jel ti imaš takve srezane mp3ce ili se nekaj dogodilo kod uploada/downloada ili nešto...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #28  
Staro 03-10-2006, 16:48
Evil Dick's Avatar
Evil Dick Evil Dick je odsutan trenutno
Majstor-moderator
 
Registriran: Jun 2006
Postovi: 609
Evil Dick je na dobrom putu 20
Uobičajeno

To ti mogu i ja rec, ste se tice te stvari "Da bi imal perje" ti fali kraj, kad zavrsi pjesma imas jos jedan dio odsviran u jako brzom tempu, htio sam ti i prije reci ali sam zaboravio..
Reply With Quote
  #29  
Staro 03-10-2006, 16:58
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Inače ta stvar ("Da bi imel perje") mi je zakon, a i inače volim molske međimurske pjesme... Sad sam malo surfal i vidio da je svoju verziju te pjesme snimila i Zdenka Kovačićek i izvela ne Etnofestu Neum 2004.
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #30  
Staro 03-10-2006, 22:59
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

nazalost Hrvoje, stvar je u mp3ici a ne u uploadu..ako netko ima stvar sa tim zavrsetkom nek ju slobodno uploada..
Reply With Quote
  #31  
Staro 04-10-2006, 09:48
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Evo malo sam preslušao mp3ce i osim "Da bi imel perje" i "Nemam ja snage" nema kraj... c c c, e moj saky daj malo pazi kaj uploadaš... Vjerojatno neki Ex-Ljubimac ima te snimke pa ono, ak' ih neko zna (*cough*svita) mog'o bi to probat nabavit....
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #32  
Staro 04-10-2006, 10:18
Evil Dick's Avatar
Evil Dick Evil Dick je odsutan trenutno
Majstor-moderator
 
Registriran: Jun 2006
Postovi: 609
Evil Dick je na dobrom putu 20
Uobičajeno

Imam ja cijeli taj album samo sto to imam na kazeti a ne mp3.. al mislim da znam ko bi mogo imat pa cemo vidjet
__________________
"Moja mala nema mane, ima snagu zlatnog žita!"
Reply With Quote
  #33  
Staro 04-10-2006, 10:48
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Super, ajd vidi pa javi...

Živio Evil Dick!
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #34  
Staro 06-10-2006, 07:57
Svitac's Avatar
Svitac Svitac je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 957
Svitac je na dobrom putu 32
Uobičajeno

Evo bečari, samo da konačno riješimo ovu priču sa "Prigorskim dečkima", odnosno "Kućnim ljubimcima".
Jučer smo svirali sa Gazom pa smo se dotakli te teme.
Naime, "Prigorski dečki" zapravo jesu "Kućni ljubimci". Ovaj album o kojem smo raspravljali su izdali vani i potpisali su se kao "Prigorski dečki", a ne kao "Kućni ljubimci", tako da se zapravo radi o jednom te istom bendu.
Isto tako album poslije su izdali kao "Sex bečari".
Eto, toliko o tome.
__________________
"Tamburu mi prodo Cigan, slatkorečiv i prefrigan...
čukununuk prosjaka i begova...
omakne se prst na struni, nesretna me pesma zbuni...
ne znam dal je moja ili njegova..."

www.svita.net
Reply With Quote
  #35  
Staro 12-05-2007, 13:29
Bebac's Avatar
Bebac Bebac je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: May 2007
Postovi: 10
Bebac je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Uvijek se zbediram kad čujem, pročitam da netko više ne svira (jer se oženio ili slično)... Zar sve nas to čeka...? Makar znam i par svijetlih primjera koji imaju i ženu i djecu i dalje sviraju...
Sorry kaj vraćam ovaj topic ponovo na vrh ali slučajno sam naišao na ove retke i bilo bi mi drago odgovoriti svakome na bilo koje pitanje u vezi ljubimaca prigoraca, rara avisa, sex bećara, zvučne službe itd kao direktni sudionik u tim bendovima. Normalno, ono kaj znam. Po pitanju snimaka...eh toga imate više nego ja nažalost. To su snimke od prije desetak godina, u to vrijeme mp3 je bio znastvena fantastika. Kućno prženje CDova takaj.

E sad da demantiram ovo gore da mi se Hrvoje ne bedira. Band je prestao s radom negdje u svibnju 2001, šest mjeseci prije nego sam se ja oženio, tak da to nije povezano (i šest godina poslije to moram objašnjavati )
Ja sam prestao svirati jer me je način života kakvog smo živjeli svirajući u ljubimcima maltene koštao zdravlja pa mi je pasalo malo odmora.
U principu obzirom da nismo više mogli funkcionirati u istom sastavu, ja nisam imao živaca i volje da krećem ispočetka s nekim drugim.
Tog dana sam rekao da bojkotiram sviranje i pjevanje dok ne prođe trend narodnjaka koje smo počeli sve više svirati, a sve manje uživati u tome.
Ja se sad ponovo bavim glazbom, ali ne tamburaškom koja će uvijek biti dio mog života nego mojom pravom ljubavi - hard rockom. Naime dečki iz Vrbovca sigurno znaju za Crossroads, bend kojem sam se priključio prošlog ljeta.
Reply With Quote
  #36  
Staro 12-05-2007, 14:30
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Hvala na pojašnjenju i odgovoru na moje pitanje... Drago mi je da se i dalje baviš muzikom i to onom koju najviše voliš (otkad mi je buraz posudio električnu gitaru i kad vidim koju moć ona ima, sve više volim dobru rokačinu ).
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #37  
Staro 12-05-2007, 15:28
Bebac's Avatar
Bebac Bebac je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: May 2007
Postovi: 10
Bebac je na dobrom putu 10
Uobičajeno

E sad što se tiče snimaka, i ja bi volio prikupit sve i staviti na neki moderni medij. Vidjeću s čim raspolaže ostatak članova tog benda. Ima tu jako dobrog materijala. Ako vas kaj zanima u vezi tih snimaka tu sam da razjasnimo sve nejasnoće
Nadam se da ću uspjeti nabaviti kompletan materijal (ima tu dosta toga) pa ćemo moći svi to slušati
Inače nemate pojma koliko mi je drago da se te snimke (kakve god da bile jer ima tu svega ) još uvijek slušaju!
Reply With Quote
  #38  
Staro 12-05-2007, 17:10
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Ma meni je drago da sam napokon saznao tko su ti "Prigorski dečki" (jeste li se ikad uopće tako zvali, inače ja sam te mp3ce (Sanjke jure, Zaplakat ću ja od tuge i Horu Oltenilor dobio preko "kanadske veze")... Globalno selo moje malo, hehehe. Uvijek me zanimalo "pa tko su ti Prigorski dečki, tak super dečki sviraju, a nikad nisam čuo za njih"... Ispostavilo se da sam neke znao, a neke i upoznao što preko foruma, što uživo... Evo zbog toga isplati snimati nešto, da ostane i nakon što se neki bend raziđe... I da generacije iza mogu iz toga naučiti nešto...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #39  
Staro 13-05-2007, 17:24
Bebac's Avatar
Bebac Bebac je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: May 2007
Postovi: 10
Bebac je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Nikad se nismo zvali Prigorski dečki. Fora je u tome da smo mi snimili cijeli album ali nitko od naših izdavača nije bio zainteresiran. No zato su Ameri bili zainteresirani jer njima je valjda sve kaj dođe iz Hrvatske interesantno i oni su nam platili (mislim da je Hrvatska Bratska Zajednica to platila) za taj materijal, ali su zahtijevali bend koji ima ime u skladu s narodnom muzikom. Recimo to tak da im je Kućni Ljubimci bilo presmiješno i nespojivo s tim materijalom. U principu to i nije daleko od istine. Prigoski dečki im je pasalo pa onda nek im bude.
Slična stvar je sa albumom pod nazivom Sex bećari. Tu smo dosta prostačili (bećarac i ostale pjesme s necenzuriranim stihovima ) i cijeli album se radi o sexu, pa nismo htjeli da nas se povezuje s tim jer bi utjecao na image benda.
Reply With Quote
  #40  
Staro 13-05-2007, 17:33
Bebac's Avatar
Bebac Bebac je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: May 2007
Postovi: 10
Bebac je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Šteta je samo kaj te pjesme nije odpjeval Gazi jer meni nisu nikak legle osim "Perja", koja je međimurska i kajkavska pa sam uživao pjevajući ju. Slavonski štih nikad prije ni poslije nisam pjeval, pa mislim da smo tu puno izgubili i da bi pjesme bile puno bolje.
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 18:12 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.