Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Tamburaši i bandovi

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #21  
Staro 09-05-2007, 13:48
Trisha's Avatar
Trisha Trisha je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,016
Trisha je na dobrom putu 12
Uobičajeno

..ili Orionocu ... pa naravno da se nećeš krebeljit na festivalima i takvim nastupima, al pokoji osmjeh i malo entuzijazma da se stvori opuštena i vesela atmosfera na gažama po birtijama ne škodi ... ili?!?! sad bi se dalo zaključit da ste se vi prilagodili ambijentu, npr. kad ste svirili kod Bregovića ... šta je tamo tako ozbiljan, uštogljen ambijent? bolje da šutim, jelda?
__________________
...kad kraj mene nisi ti, kad me plaše vjetrovi, ja bi htio da si tu, na mom toplom ramenu, da mi kažeš čuvam te, kad si sa mnom, ne boj se ....
Reply With Quote
  #22  
Staro 09-05-2007, 13:51
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

hehe, pa kod dobre interpretacije i mimika, izraz lica, kretnje se usuglašavaju s karakterom pjesme koja se izvodi... valjda.
__________________________

nemam ništa protiv lampaša, dapače, ali njihov primaš šoić uvijek kad svira, svira s karakterističnim izrazom na licu (osmijeh od uha do uha, zubi se ne vide ) sve je to ok, ali mi stariji se sjećamo njihovog spota iz 91.
neka tužna antiratna pjesma pod nazivom "zašto se više ne smiješ tata", pjeva nekak klinka od 7 godina i bimbo u duetu.
i onda kamera skenira šoju. a on raširio kes - od uha do uha.
baš sam to zapamtio...
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #23  
Staro 09-05-2007, 13:53
CHEPSY CHEPSY je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2007
Postovi: 241
CHEPSY je na dobrom putu 14
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Trisha Vidi Post
..ili Orionocu ... pa naravno da se nećeš krebeljit na festivalima i takvim nastupima, al pokoji osmjeh i malo entuzijazma da se stvori opuštena i vesela atmosfera na gažama po birtijama ne škodi ... ili?!?! sad bi se dalo zaključit da ste se vi prilagodili ambijentu, npr. kad ste svirili kod Bregovića ... šta je tamo tako ozbiljan, uštogljen ambijent? bolje da šutim, jelda?
kod bregovića smo svirali kad je u kc bila pivarijada pa smo bili malo u bedu jer nije baš bilo ljudi,do pola noći nije bilo nikoga,a u orinocu nismo čuli kaj sviramo jer su nas smjestili kod ulaza u podrum a dole je je dj krnja sviral malo glasnije!ne znam jer si bila kad smo svirali u pivnici umjesto kandalabera, to je bila super svirka kad je pola pivnice plesalo po stolovima,a i mi smo bili u super elementu!

Last edited by CHEPSY; 09-05-2007 at 13:57.
Reply With Quote
  #24  
Staro 09-05-2007, 13:55
Trisha's Avatar
Trisha Trisha je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 1,016
Trisha je na dobrom putu 12
Uobičajeno

ma odustajem ...
__________________
...kad kraj mene nisi ti, kad me plaše vjetrovi, ja bi htio da si tu, na mom toplom ramenu, da mi kažeš čuvam te, kad si sa mnom, ne boj se ....
Reply With Quote
  #25  
Staro 09-05-2007, 14:05
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
hehe, pa kod dobre interpretacije i mimika, izraz lica, kretnje se usuglašavaju s karakterom pjesme koja se izvodi... valjda.
__________________________

nemam ništa protiv lampaša, dapače, ali njihov primaš šoić uvijek kad svira, svira s karakterističnim izrazom na licu (osmijeh od uha do uha, zubi se ne vide ) sve je to ok, ali mi stariji se sjećamo njihovog spota iz 91.
neka tužna antiratna pjesma pod nazivom "zašto se više ne smiješ tata", pjeva nekak klinka od 7 godina i bimbo u duetu.
i onda kamera skenira šoju. a on raširio kes - od uha do uha.
baš sam to zapamtio...
Profesionalni smiješak...

Ma meni bezveze kad se ljudi smiju, vesele i skaču na "Matu" (tu mislim na publiku, ne tamburaše)... Ne znam jel' uopće slušaju tekst i jel' znaju o čemu se tu radi... Pjesma nije baš vesela. Ja se ufuram u interpretaciju i ne pada mi na pamet da se smješkam kad pjevam "Matu" ili "Žute dunje"...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #26  
Staro 09-05-2007, 14:12
Svitac's Avatar
Svitac Svitac je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 957
Svitac je na dobrom putu 32
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
ne pada mi na pamet da se smješkam kad pjevam "Matu" ili "Žute dunje"...
Važno da nisi off topic, tema je stvarno "Žute dunje" hehe
Što se tiče Orinoca, moram podržati Chepsa, i mi smo tamo svirali i totalno me sludio onaj bas sa donje etaže, ni naš razglas nije bio dovoljno jak a da ne čuješ DJ-a odozdo. Totalno te izbaci iz ritma.
__________________
"Tamburu mi prodo Cigan, slatkorečiv i prefrigan...
čukununuk prosjaka i begova...
omakne se prst na struni, nesretna me pesma zbuni...
ne znam dal je moja ili njegova..."

www.svita.net
Reply With Quote
  #27  
Staro 09-05-2007, 14:23
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

nda, žute dunje...
koje žute dunje? žute dunje carigradske ili za drugog su dunje žute, ili...?
- najčešće pitanje tamburaša kad polupijani lik naruči pjesmu žute dunje
a on kaže: ma onaaaa... ti si dunja sa ormara
(skroz sam ontopičan)

@hrvoje: mene je oduvijek nerviralo kad tamburaši veselo krenu:
govori se da me varaš... OP-ŠAJ
i da ćeš me ostavitiiiii
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 09-05-2007 at 14:25.
Reply With Quote
  #28  
Staro 09-05-2007, 14:26
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
@hrvoje: mene je oduvijek nerviralo kad tamburaši veselo krenu:
govori se da me varaš... OP-ŠAJ
i da ćeš me ostavitiiiii
Hehe, ma to je kriva melodija koja je definitivno prevesela za tako gorak i čemeran tekst...

Da se vratim na temu, pitanje za ŽD KŽ, kako ste došli do tog imena, što ono predstavlja za vas?
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #29  
Staro 09-05-2007, 17:21
Hasanpaša's Avatar
Hasanpaša Hasanpaša je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 72
Hasanpaša je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje
Da se vratim na temu, pitanje za ŽD KŽ, kako ste došli do tog imena, što ono predstavlja za vas?
Našlo se pet Dunja a ono sve plavuše....he he he
Reply With Quote
  #30  
Staro 09-05-2007, 21:50
Ivso's Avatar
Ivso Ivso je odsutan trenutno
VIP
 
Registriran: Mar 2006
Postovi: 556
Ivso je na dobrom putu 15
Uobičajeno

Gle kolega mislim da ovo i nema prevelike veze s temom.. Ovu temu sam otvorio radi toga jer se puno piše o sastavima u ZG.. A mislim da se ovi dečki itekak uspoređivat s njima i da su na malo višem rangu od običnih gažera . Nemojte ovaj post shvatit kao vrijeđanje i podcjenjivanje, samo sam malo htio ukazat da ima i drugdje odličnih tamburaša ! pozdrav
Reply With Quote
  #31  
Staro 09-05-2007, 22:27
Basistakc Basistakc je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 120
Basistakc je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by CHEPSY Vidi Post
kod bregovića smo svirali kad je u kc bila pivarijada pa smo bili malo u bedu jer nije baš bilo ljudi,do pola noći nije bilo nikoga,a u orinocu nismo čuli kaj sviramo jer su nas smjestili kod ulaza u podrum a dole je je dj krnja sviral malo glasnije!ne znam jer si bila kad smo svirali u pivnici umjesto kandalabera, to je bila super svirka kad je pola pivnice plesalo po stolovima,a i mi smo bili u super elementu!
Eeeeeee, ja sam i zaboravio da ste nas vi jednom mjenjali u pivnici, a u baili ste svirali 3-4 puta i bile su dobre kritike na vašu svirku, a i ja imam samo pohvale na vaš račun, svaka čast!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #32  
Staro 10-05-2007, 00:42
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Ivso Vidi Post
Gle kolega mislim da ovo i nema prevelike veze s temom..
u pravu si ivso... tema cijelo vrijeme ide na rubu OT... i sam sam oftopičio po temi.
pokušao sam počistiti, ali ne mogu naći kriterij... ili bih morao pobrisati 80% postova a to je bez veze. neki su više, neki manje van teme. teško je, ili čak nemoguće na ovom forumu ostati uz temu. nek stoji ovako, možda još netko nešto suvislo napiše.

iz moje perspektive, točno je da se o tom, po svemu sudeći kvalitetnom bendu manje zna... ja sam do sada samo čuo za njih, onako površno i ništa više...
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #33  
Staro 10-05-2007, 06:25
Mery Mery je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Dec 2006
Postovi: 49
Mery je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by CHEPSY Vidi Post
kod bregovića smo svirali kad je u kc bila pivarijada pa smo bili malo u bedu jer nije baš bilo ljudi,do pola noći nije bilo nikoga,a u orinocu nismo čuli kaj sviramo jer su nas smjestili kod ulaza u podrum a dole je je dj krnja sviral malo glasnije!ne znam jer si bila kad smo svirali u pivnici umjesto kandalabera, to je bila super svirka kad je pola pivnice plesalo po stolovima,a i mi smo bili u super elementu!
Na toj gaži (u Pivnici) sam prvi put čula stvar Rano je...naježila sam se...

P.S. Na onaj stolac se mora pažljivo sjedat
Reply With Quote
  #34  
Staro 11-10-2007, 11:38
CHEPSY CHEPSY je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2007
Postovi: 241
CHEPSY je na dobrom putu 14
Uobičajeno

Žute dunje sviraju sutra (12.10.2007.) u Orinocu u Koprivnici od 22 sata!
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 06:02 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.