View Single Post
  #771  
Staro 06-09-2011, 11:54
KDL KDL je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2008
Postovi: 455
KDL je na dobrom putu 36
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Ramiel Vidi Post
Polako su se počele na jubitu pojavljivati snimke iz Kutjeva i nekako mi se čini da je tamo bilo više boljih stvari nego u PožeZi čekam ostatak pjesama da mogu točno procjeniti, ali izgleda da taj raspad festivala nije nikome koristio. Kad bi spojio najbolje izvođače sa dva festivala onda bi dobio Požegu kakva bi bila da nije došlo do raskola. Ni ja ne tvrdim da je bila loša Požega, ali neka kvalitetnija lica i pjesme su otišle u Kutjevo i naravno da je u Požegi tu prazninu moralo popuniti nešto i ne baš toliko kvalitetno, a količina Grujinih pjesama na festivalu je bila i više nego očita i zanimljivo je da je većina tih pjesama na isti kalup, ali su svejedno nekako došle do finalne večeri. To je ono što mi je upalo u oko i malo mi diglo živac, ali bez obzira na to ne mogu reći da je festival bio u potpunosti loš npr. Prijatelji, Kadenca i Bećarine, Lole isto mogu ubrojiti u to, jer imali su pjesmu koja je u skladu sa nekim njihovim već poznatim stilom, Kristali isto drže neku konstantu....
Ne bih komentirao "drugu" (Kutjevačku) Požegu, ali se slažem s tobom da je sve to naškodilo najprije izvođačima, a zatim i samim organizatorima festivala!
Nažalost, "mi" tamburaši smo takvi pa smo si dopustili da nas uspiju podijeliti nekakve dvije opcije, a to nikako nije dobro!
No, smatram da je ipak u Požegi na trgu bilo 90% tamburaške "estrade", i to je po mome mišljenju dobra stvar jer je to za većinu tamburaša festival: Požega-Trg-Televizija!
Što se tiče Ićinih pjesama: On je i na Kutjevački festival poslao tih 8-9 pjesama, pametno čekao tko će dobiti TV prijenos, i na kraju se priklonio toj opciji. Ne bih komentirao pjesme, jer i ja se ponešto bavim autorstvom, tako da ću to ostaviti za sebe, ali svakako se slažem da bi se ubuduće trebalo povesti računa o tome s koliko pjesama može sudjelovati jedan autor na nekom festivalu, i koji su kriteriji pri odabiru istih!
Dali se stvarno gleda ime, ili ima i drugih parametara kojima se vrednuju pjesme ostalih izvođača! Po mom mišljenju, svemu tome je pridonijela upravo situacija u kojoj su se izvođači podijelili na dvije strane, tako da je to ispala svojevrsna borba za izvođače. Isto tako, ako ćemo biti iskreni, i oko pobjedničke pjesme bi se dalo diskutirati! No, o tome nekom drugom prilikom! Samo se nadam da će se nešto promijeniti zbog boljitka tamburaške glazbe općenito, a ne zbog pojedinaca!
Reply With Quote