Forums  

Go Back   Forums > Tamburaška misao > Tamburaški život

 
 
Opcije Teme Način Prikaza
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Staro 04-06-2007, 00:45
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno sviračka mirovina

htjedoh vas pitati kako zamišljate i planirate svoj svirački staž...

većina vas na forumu je mladih, prosjek je možda i ispod 25 godina, pa se još ne opterećujete takvim stvarima, ali sigurno ste pomišljali kako će to vaše tamburanje izgledati za 20-25 godina od danas.
mnogima je to jedini izvor prihoda. šta poslije sviranja s bendom? tražiti posao s 45-50 godina života?

je li vam danas čudno kad vidite neke ljude u godinama da sviraju pratnje, krstitke, tulume... i mislite li da bi oni trebali na neki način prilagoditi svoje bavljenje tamburom?

zaim je napisao da sviračka mirovina dolazi ranije od one prave. zašto i kada?
__________________________________________

eto, upitnih rečenica ima preko nekoliko, pa pokušajte ...

ovo dolje je moja priča. koga ne zanima, nek preskoči...
___________________________________________

s obzirom na činjenicu da sam po godinama vjerojatno najstariji aktivni član na forumu (46), i pokrenuo sam temu, red bi bio da predočim i svoje iskustvo.
međutim, moja situacija je donekle specifična i nije primjenjiva na većinu.

sticajem okolnosti vrlo mlad, sa 22 godine sam počeo voditi orkestar u jednom folklornom ansamblu i već tada sam znao da ću se time baviti kad jednog dana više ne budem svirao aktivno. u početku sam više svirao, a manje "kudirao" po kud-ovima, a s vremenom se taj omjer mijenjao na štetu svirke.
negdje s 36-37 godina, kao već oženjenom, zaposlenom čovjeku s djecom mi je to birtijsko sviranje počelo smetati u životu, pa sam ga sveo na minimum, koji je nakon par godina postao nula... kad se jednom povučeš iz toga, ljudi te sve manje zovu na zamjene, sviraš sve rjeđe dok ne staneš. zaboravljen si ako se sam ne nudiš.
sad radim isključivo s folklornim ansamblima, živim od toga i tu ispunjavam sve svoje potrebe za bavljenjem glazbom. bilo kako bilo, jedan sam od onih koji će se bez obzira na okolnosti uvijek na neki način baviti glazbom.
vjerujem da i među vama ima sličnog razmišljanja oko cjeloživotnog bavljenja glazbom. volio bih da je tako, jer vidim neke svoje starije kolege koji su objesili tamburu na klin, a to mi je nekako žalosno.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
 

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 12:10 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.