Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Događanja

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #201  
Staro 02-09-2007, 12:07
hrvoje111's Avatar
hrvoje111 hrvoje111 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Aug 2007
Postovi: 326
hrvoje111 je trenutno nepoznanica 2
Uobičajeno pozega 2007

Quote:
Originally Posted by IvanZU Vidi Post
.....baš se mislim šta da napišem.....možda nemam dobar tv pa zvuk nije "vjeran" al uglavnom bez veze, prim kod većine bendova se na mom tvju nije dobro čuo, basprimi i previše....no kako god, primjetio sam da je Đuka Č, imao lijepu košulju.....ostalo sam se uglavnom trudio da ne primjetim.......pozdrav svima koji su nastupali......bit će bolje drugi put.....od pjesama, Milenij mi se svidio al sam možda i subjektivan jer dečke znam i čuo sam pjesmu i ranije.....hehehe Šima se zna smijat i u molu što mi je isto bilo zanimljivo....sve u svemu prolazna "službena" ocjena......a neslužbeno je ionako svima jasno.....

....ne sviđa mi se što se toliko proziva Iću po forumu, jer čovjek očito nešto radi svidilo se to nama ili ne....
i prijašnjih godina se festival mogao nazvati festival V.V Škorvage a i drugih.....to nije nikog smetalo (bar ne ovak javno) pa mislim da nije u redu....Ima Iće i u drugim temama dosta......

......i voditeljica je bila super onak.....smirena....kužite....hehe
....a moram pohvalit i našeg forumaša hrvoja111, jer je pjesma dobra i dečki su dobro odradili osim onog trrrr trrr trrr trrr u strofama čini mi se......bravo hrvoje......
Bok!
Hvala na pohvalama....ozvuenje je bilo grozno pa je slabo doslo do izrazaja...kad slusas sa CD snimku zvuci puno drugacije...ma bit ce jos pjesma,zapravo imam ja jos dosta pjesma...
hrvoje111
Reply With Quote
  #202  
Staro 02-09-2007, 12:10
basistica's Avatar
basistica basistica je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2007
Postovi: 216
basistica je na dobrom putu 10
Uobičajeno dojmovi

Evo i ja se probudila.... Jučerašnji dan je bio odličan!! Festival je nažalost iza nas... Upoznala sam puno novih tamburaša i družila se sa starim znancima. NAPOKON SAM UPOZNALA I SAKYA!!! Rekao mi je da će odsad slušati samo ženske sastave....
Svojim nastupom sam zadovoljna. Moram još snimku pogledati jer mi kažu da je bilo nekih problema s razglasom na početku pjesme, ali ne mogu sad ništa promijeniti.... Sve !
Reply With Quote
  #203  
Staro 02-09-2007, 12:12
basistica's Avatar
basistica basistica je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2007
Postovi: 216
basistica je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by matija_vg Vidi Post
neznam jel ko primjetio ali zato si je Marko Bujanović iz Gazda preko cjele stranice korpusa naljepio tekst pjesme koju je pjevao bilo je na kratko vidit da ima zaljepljeno

vjetovatno mu se već dogodilo nešto slićno ko Bekriji pa je ovaj put išo na sigurno

bolje sprijećiti nego lijećiti
Marko nije bio baš siguran u tekst, ali se snašao.
Reply With Quote
  #204  
Staro 02-09-2007, 12:13
krunopz's Avatar
krunopz krunopz je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2006
Postovi: 244
krunopz je na dobrom putu 12
Uobičajeno

E, od bas svih ljudi ja nisam imao prilike pogledati festival... Uletjela svirka pa sam se morao i ove godine zadovoljiti generalnom probom... Ipak, vidio sam puno prijateljskih lica i to mi je jako drago. Samo naprijed decki!!! Po onome sto se culo na probi vidjelo se tko rastura ipak zao mi je sto nisam vidio onaj vizualni dio, ukljucujuci gafove koji su se odigrali.
Sto se tice Ice, Skorvage... Ne znam sto da kazem. Na mozete poreci da su kroz svoju povijest pisanja ljudi ostavili traga. Isto tako, koliko ja znam izvodaci sami biraju pjesmu s kojom ce se predstaviti na festivalu, a ostavite mogucnost da su se pjesme bas odredenih ljudi (uz njihovu ''tezinu'') svidjeli onima koji izabiru listu izvodaca. Ne treba uopce spominjati da se njihov izbor nije bas pokazao uvijek savrsen... Zato zaboravite autore i slusajte izvodace. Oni ionako imju presudnu ulogu u svemu tome, a ovo drugo ce se valjda popraviti...
Reply With Quote
  #205  
Staro 02-09-2007, 12:15
basistica's Avatar
basistica basistica je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2007
Postovi: 216
basistica je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
grozno je to kad zablokiraš... čovječe. i kad ti se dogodi na nekoj pratnji ili gaži je neugodno, a kamoli ovako.
tih sekundu-dvije blokade, ako te uhvati panika, ode sve u vražju mater.
inače, pjevač je sam napisao tekst pjesme koju je pjevao, al đabe, ako te zablokira...
Nije Robert napisao tekst pjesme koju je pjevao. Napisao ju je jedan čovjek iz Njemačke.
Ne želim biti zlobna, no tako nešto se od njega moglo i očekivati.... Kruno se odlično snašao!
Reply With Quote
  #206  
Staro 02-09-2007, 12:16
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

voditeljica je roberta vojvodića najavila kao autora teksta. ili koautora, ne sjećam se detalja, ali znam da ga je spominjala u najavi.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #207  
Staro 02-09-2007, 12:18
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno

....ma ja mislim da si je frajer malo popio....simpatično u svakom slučaju...imo je i finu obleku...nekak baš slatko onak robinzonski......

Last edited by IvanZU; 02-09-2007 at 12:24.
Reply With Quote
  #208  
Staro 02-09-2007, 12:24
basistica's Avatar
basistica basistica je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2007
Postovi: 216
basistica je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
hehe... interesantno mi je gledati forumaše na tv prijenosu iz požege.

basisticu kako pjeva o svojoj maloj tamburici, a sviri veliku. basistice, trema te pere pomalo, a?

milenij, kako su se spotakli na početku, hehe... (bez zlobe pišem). žestoka pjesma. dobri su. ko je zajebo? pjevač?
... Tu sam svoju zavolila malu, bisernicu, malu tamburicu....
Ne mogu reći da sam imala tremu, više strah od toga da netko s ozvučenjem neće nešto zeznuti, a ja se toliko trudila. Ali ok je prošlo!!
Što se tiče Milenija... Super pjesma i dečki super zvuče. Nakon festivala su svirali na domjenku kod Enjingija i svaka im čast!!!
Reply With Quote
  #209  
Staro 02-09-2007, 12:25
basistica's Avatar
basistica basistica je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2007
Postovi: 216
basistica je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
voditeljica je roberta vojvodića najavila kao autora teksta. ili koautora, ne sjećam se detalja, ali znam da ga je spominjala u najavi.
Napravio je aranžman za svoju pjesmu.
Reply With Quote
  #210  
Staro 02-09-2007, 12:34
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by krunopz Vidi Post
Sto se tice Ice, Skorvage... Ne znam sto da kazem. Na mozete poreci da su kroz svoju povijest pisanja ljudi ostavili traga. Isto tako, koliko ja znam izvodaci sami biraju pjesmu s kojom ce se predstaviti na festivalu, a ostavite mogucnost da su se pjesme bas odredenih ljudi (uz njihovu ''tezinu'') svidjeli onima koji izabiru listu izvodaca. Ne treba uopce spominjati da se njihov izbor nije bas pokazao uvijek savrsen... Zato zaboravite autore i slusajte izvodace. Oni ionako imju presudnu ulogu u svemu tome, a ovo drugo ce se valjda popraviti...
kruno, pratio sam i onaj stari požeški festival koji se ugasio sedamdesetih godina prošlog stoljeća. vrlo intenzivno i sa srcem sam ga pratio. i danas znam puno pjesama s tog festivala.
1990. godine u rujnu sam svirao na festivalskoj pozornici u požegi. tada sam upoznao škorvagu koji je rekao da od 1991. godine kreće obnovljeni festival u požegi, a ovo je predfestival, najava.
1991. nije održan festival zbog ratnih okolnosti, ali su pjesme izabrane i pobijedila je žecova neće snaša tamburaša...
1992. je krenuo festival
1995. sam nastupio s pjesmom kojoj sam bio autor glazbe i aranžmana, koautor teksta i moj bend je bio izvođač.
tada sam odustao od daljnjeg sudjelovanja, jer mi je smetalo puno toga, a dio toga iznosim ovdje na forumu. znači, ne lupam napamet niti izmišljam, nego imam dobre argumente i iskustvo za to.
od 1995. pa sve do danas se ništa bitno nije promijenilo na bolje i to mi je jako žao, jer sam od djetinjstva emotivno vezan baš za taj festival.

generalno govoreći, sve ove godine su potrošene na izradu i popravak fasade samog festivala, a na sadržaju i konstrukciji se nije uradilo ništa ili jako malo.
drugim riječima više se pazilo na imena izvođača nego na kvalitetu samih pjesama. poznato ime s lošom pjesmom bi imalo prednost pred anonimnim bendom s boljom pjesmom.
škorvaga se potrgao dovodeći na festival severinu, maju blagdan, vicu vukova, ove i one zvijezde s pjesmama naručenim za tu prigodu, a to nije donijelo rezultata.
oduvijek sam želio da taj festival bude posvećen tamburašima, da služi svrsi unapređivanja i popularizacije tamburaške glazbe, da bude mjesto gdje će se promovirati najbolja dostignuća, gdje će se razvijati razni stilovi, razni pristupi, gdje će tambura početi živjeti i sama, bez pomoći estradnih zvijezda izboriti svoje mjesto na široj glazbenoj sceni.
ali ništa... svi tamburaši su krenuli za lolama i dukatima.
na kraju ispada da jedini ićo ima svoj izgrađeni stil i image.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #211  
Staro 02-09-2007, 13:06
gazy's Avatar
gazy gazy je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 432
gazy je na dobrom putu 21
Uobičajeno

Nažalost nisam gledao prijenos pa ću općenito izreći svoju opasku.Problem nije u bendovima niti razglasima problem je u kvaliteti pjesama za što su krivi izričito ljudi koji određuju što će proći a što ne.To se ne tiče samo ovogodišnjeg festivala već se tiče ajmo reći barem posljednjih 10 godina.Ako je to festival koji je nekakva vertikala tamburaške glazbe u hrvatskoj nešto se iz korijena mora promjeniti jer to sve samo šteti tamburi,a prikazuje se se na nacionalnoj televiziji.Apeliram na autore da prošire svjetonazore i da prestanu pisati pjesmuljke,a na gospodu koja su veliki bosovi da ne puštaju majmunarije u finale ako je to uopće finale i to čega?
__________________
Glazba je zvonka radost
Reply With Quote
  #212  
Staro 02-09-2007, 13:13
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno

.....ma treba napravit nacionalni festival tambure, odredit kriterije i gotovo...ovo je sve politika i parada pijanstva i kiča, čast iznimkama....
Reply With Quote
  #213  
Staro 02-09-2007, 13:20
hrvoje111's Avatar
hrvoje111 hrvoje111 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Aug 2007
Postovi: 326
hrvoje111 je trenutno nepoznanica 2
Uobičajeno "pjesmuljke"

Quote:
Originally Posted by gazy Vidi Post
Nažalost nisam gledao prijenos pa ću općenito izreći svoju opasku.Problem nije u bendovima niti razglasima problem je u kvaliteti pjesama za što su krivi izričito ljudi koji određuju što će proći a što ne.To se ne tiče samo ovogodišnjeg festivala već se tiče ajmo reći barem posljednjih 10 godina.Ako je to festival koji je nekakva vertikala tamburaške glazbe u hrvatskoj nešto se iz korijena mora promjeniti jer to sve samo šteti tamburi,a prikazuje se se na nacionalnoj televiziji.Apeliram na autore da prošire svjetonazore i da prestanu pisati pjesmuljke,a na gospodu koja su veliki bosovi da ne puštaju majmunarije u finale ako je to uopće finale i to čega?
Bok!
pa hajde kaze ti nama o cemu da pisemo?Daj temu?O cemu bi ti pisao o Slavoniji ako ne spminjes ravnicu,snase,becare,tamburase,konje.zito....itd.a ako se pjeva o ljubavi onda se pjeva o ljubavi prema Slavoniji!Najlkase je kritzirati..hajde posalji ti svoju pjesmu da vidimo sto ti znas?Ja ovim ne opravdavam ono sto je lose...sv koji kritiziraju u stvari nisu nista uradili da bude to sto kritiziraju bolje!
Pozdrav od
Hrvoje 111

Last edited by hrvoje111; 02-09-2007 at 13:24.
Reply With Quote
  #214  
Staro 02-09-2007, 13:21
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

znači, u požegi ništa novo.
slijedi pitomača i krapina.
bumo vidli.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #215  
Staro 02-09-2007, 13:24
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno

...oj požego požego ja u tebe pobjego....fiju... kad se sjetim na svu sreću nije prošla.....
Reply With Quote
  #216  
Staro 02-09-2007, 13:25
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by hrvoje111 Vidi Post
Bok!
pa hajde kaze ti nama o cemu da pisemo?Daj temu?O cemu bi ti pisao o Slavoniji ako ne spminjes ravnicu,snase,beare,tamburase,konje.zito...
hrvoje... ja snašu nisam vidio nikad. osim na folklornim predstavama. ni bećara.
to su pojmovi iz prošlosti.
ni konje više ne viđam po slavoniji. svi imaju aute, traktore, kombajne.
jebiga. a o rakiji, pijanim tamburašima, bekrijama i lolama stvarno ima napisanih tisuće pjesama.
čemu se ponavljati?
ne možeš one koji kritiziraju optuživati za nedostatak ideja.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 02-09-2007 at 13:30.
Reply With Quote
  #217  
Staro 02-09-2007, 13:27
gazy's Avatar
gazy gazy je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 432
gazy je na dobrom putu 21
Uobičajeno

Prijatelju to što ti ne shvaćaš nije moj problem,a pjesma kao takva se sastoji od tekst,glazbe i aranžmana tj spoja te dvije komponente.Stručni žiri bi trebao biti ustanju procjeniti da li je recimo tekst previše banalan,da li je glazba isplagirani narodnjak i sl,ja pričam o tim situacijama.A to da moraš pisati o snašama i sl. je notorna glupost,postoji nemali broj dobrih tamburaških pjesama u kojima se to ne spominje.Podrav Gazy!!!
__________________
Glazba je zvonka radost
Reply With Quote
  #218  
Staro 02-09-2007, 13:27
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
....ni konje više ne viđam... .
...... ....ja viđam konje.....
Reply With Quote
  #219  
Staro 02-09-2007, 13:30
hrvoje111's Avatar
hrvoje111 hrvoje111 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Aug 2007
Postovi: 326
hrvoje111 je trenutno nepoznanica 2
Uobičajeno pozega 2007

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
hrvoje... ja snašu nisam vidio nikad. osim na folklornim predstavama. ni bećara.
to su pojmovi iz prošlosti.
ni konje više ne viđam po slavoniji. svi imaju aute, traktore, kombajne.
jebiga. a o rakiji, pijanim tamburašima, bekrijama i lolama stvarno ima napisanih tisuće pjesama.
ma mestro sve to stima.....ali ne mogu pisati pjesmu stila:vidio sam pijanog tamburasa kako lezi pod stolom....ili vidio sam kako tamburasi uzimaju lovu ...i mnosto drugih.....pa eto ja opet pozivam neka netko predlozi temu...a temu je tesko naci i opisati je....jer pjsmom (barem ja tako radim) moras opisati nesto da bude lijepo i skladno!Pisati pjesmu u tradiscijskom stilu je jako tesko,pa makar se to nekome cinilo lako...dok za zabvnjake mozes napisati 5 riejci i eto ti pjesme.....ako sam u krivu molim da me se ispravi i ne cu se ljutiti..zapravo zasto bih se ljutio.....!!!?
Reply With Quote
  #220  
Staro 02-09-2007, 13:32
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

nisi me razumio, hrvoje.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 22:36 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.