Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > Ozvučenje, recording i softver

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #761  
Staro 02-04-2013, 14:24
odisej odisej je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2009
Postovi: 190
odisej je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Oprosti, Bule, nisam pazio.

Budeš čuo razliku, bez brige, kad jednom kreneš u to počinju igre bez granica. Da bi nešto kvalitetno komprimirao na Youtube format, u startu treba imati kvalitetnu snimku.
__________________
...bez uvrede, ranije se sviralo: 'zatvori oci i slusaj', a danas mnogi sviraju: 'gledajte mene, sta mi ruke rade!' - zelimirp
Reply With Quote
  #762  
Staro 18-08-2013, 22:05
prim1 prim1 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Apr 2010
Postovi: 11
prim1 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by bule_himself Vidi Post
Da li mi netko moze dati savjet i preporuku koju opremu kupit za malo kucno snimanje?

Dakle, kolko sam shvatio, treba mi kondenzatorski mikrofon i USB zvucna kartica (najbolje USB, s obzirom da ima predpojacalo u sebi i phantom neki xD)....

Treba mi nesto sasvim za pocetnike, tj ne bas kvaliteta headseta, ali nista specijalno, jer bi to vise sluzilo za "igranje" i snimanje demoa.

Snimao bih tambure i vokal, to sve preko CUBASE programa.

Svi savjeti, prijedlozi i preporuke su dobrodošli! Hvala!


EDIT:

nesto ovako valja?

1. http://www.audiopro.hr/product.aspx?...226&idPro=4300

2. http://www.audiopro.hr/product.aspx?...26&idPro=13580
Pozdrav, zanima me da li si možda kupio nešto od ove opreme i ako jesi da li si zadovoljan ili si našao možda još bolje rješenje?
Reply With Quote
  #763  
Staro 05-11-2013, 10:04
Majstor Tolj Majstor Tolj je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 274
Majstor Tolj će postati slavan vrlo brzo 53
Uobičajeno Mikrofon za vokal....

Lijepi pozdrav svima koji se bave homerecordingom...

imam pitanje za one koji se malo ozbiljnije bave time kao i one koji imaju svoja tonska studija ili su snimali u njima pa su zapamtili na kojem dobrom mikrofonu su snimali vokal...

ovako, lomim se da bi zamijenio svoj Behringer B1 za nešto kvalitetnije i to u rangu maksimalno do 1000€ pa bih molio one koji imaju iskustva sa mikrofonima za studijska ili kvalitetn homerecording snimanja dali znaju dali se u tom cijenovnom rangu nudi nešto što bi bilo poprilično kvalitetno i tu kariku u lancu(znam da mikrofon sam nije dovoljan) podiglo na nekakvu veću razinu...

slobodno malo o usporedbi kondenzatorskih i cijevnih mikrofona...

napomeno bih da tražim nešto što bi dalo "masniji" sound u odnosu na spomenuti mic koji trenutno koristim...od B1 mi se sound čini jednostavno presuh,nema onu puninu kakvu pamtim od nekih neumana i akg-a s kojima sam bio u dodiru u 90-tima pa me zanima dali je sada u zadnje vrijme netko od ovih novih proizvođača koji ipak imaju malo "popularnije" cijene barem donekle približio svoju kvalitetu u tom pravcu...

eto, već unaprijed zahvaljujem na korisnim savjetima....pozdrav
__________________
gdje god dodjem trijezan...uvjek odem pijan

a gdje god dodjem pijan...vracam se jos pijaniji



pitase me jednom dok sam odlazio iz birtije i pospremo prazne flase pive u djepove kaputa pa krenuo kuci

ej ti, kuces s tim praznim flasama?!

a ja cu ti na to......hick, ma pusti me, nosim mami kuci za paradajiz

Reply With Quote
  #764  
Staro 05-11-2013, 11:52
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Ja imam Oktavu MK-319, buraz je proučavao koji bi kondenzatorski mikrofon bio "best buy" i moram reć da sam nakon par godina korištenja jako zadovoljan tim mikrofonom. Par pjesama mojih Savskih Valova snimalo se kod mene na taj mikrofon i ispalo je čisto solidno. Evo jednog primjera (sve snimljeno na tu Oktavu)...

__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #765  
Staro 05-11-2013, 17:49
basadzija's Avatar
basadzija basadzija je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,052
basadzija će postati slavan vrlo brzo 76
Uobičajeno

AKG C414

Nažalost, više ih nemam za prodaju.....
__________________
Reply With Quote
  #766  
Staro 05-11-2013, 18:27
Majstor Tolj Majstor Tolj je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 274
Majstor Tolj će postati slavan vrlo brzo 53
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by basadzija Vidi Post
AKG C414

Nažalost, više ih nemam za prodaju.....

e da onda kada si nudio nisam baš bio pri višku love ali eto da te odmah pitam za tvoja iskustva sa njim jer iskreno želim svojem suhom(ako me kužiš) glasu dodati malo topline i za taj tvoj sam čitao na nekim švabskim forumima da je više univerzalan mikrofon naravno vrhunski kvalitetan ali da daje svijetlu boju vokala a ja upravo od toga želim pobjeći odnosno svojem presvijetlom glasu želim malo pomoći(ako je to uopće moguće) i zbog toga sam u potrazi za nečim što bi mi glas na snimkama malo "utoplilo"

pitanje za tebe dali imaš iskustva sa cijevnim mic-ovima i dali bi možda s time nešto postigao ako bi napr. odabrao recimo baš od AKG Perception 820 Tube B-Stock...ili nečim sličnim dakle cijevnog karaktera....dali je ikada netko ovdje isprobao razliku između cijevnih i kondenzatorskih?

napomenut ću još samo da za zvučnu koristim steinberg mr816x
__________________
gdje god dodjem trijezan...uvjek odem pijan

a gdje god dodjem pijan...vracam se jos pijaniji



pitase me jednom dok sam odlazio iz birtije i pospremo prazne flase pive u djepove kaputa pa krenuo kuci

ej ti, kuces s tim praznim flasama?!

a ja cu ti na to......hick, ma pusti me, nosim mami kuci za paradajiz

Reply With Quote
  #767  
Staro 05-11-2013, 18:33
Majstor Tolj Majstor Tolj je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 274
Majstor Tolj će postati slavan vrlo brzo 53
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Ja imam Oktavu MK-319, buraz je proučavao koji bi kondenzatorski mikrofon bio "best buy" i moram reć da sam nakon par godina korištenja jako zadovoljan tim mikrofonom. Par pjesama mojih Savskih Valova snimalo se kod mene na taj mikrofon i ispalo je čisto solidno. Evo jednog primjera (sve snimljeno na tu Oktavu)...

Hrvoje lijep uradak....teško mi je skužiti po snimku dali bi to meni bilo to jer ja držim da je tvoj glas daleko bolji od mojega(imaš puniji glas) i kad netko ima super glas da snima i najgoroj kanti od mic-a dobar tonac će napraviti dobru snimku iz toga no ako netko nema takav glas samo vrhunski dobra aparatura može mu "malo" pomoći....znam da se tu koplja vjerojatno lome u uvjerenjima ali ja mislim da nitko nemože reći da vrhunska oprema baš ništa nemože izdignuti snimku jer imao sam prilike u životu čuti ljude koji live a pogotovo "na suho" jako loše zvuče(kao ja napr.) a onda u vrhunskom studiju još vrhunskiji tonac napravi snimku da se smrzneš i pitaš kako je to moguće..
__________________
gdje god dodjem trijezan...uvjek odem pijan

a gdje god dodjem pijan...vracam se jos pijaniji



pitase me jednom dok sam odlazio iz birtije i pospremo prazne flase pive u djepove kaputa pa krenuo kuci

ej ti, kuces s tim praznim flasama?!

a ja cu ti na to......hick, ma pusti me, nosim mami kuci za paradajiz

Reply With Quote
  #768  
Staro 06-11-2013, 21:03
basadzija's Avatar
basadzija basadzija je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,052
basadzija će postati slavan vrlo brzo 76
Uobičajeno

Perception 820 Tube nisam imao prilike čuti, ali vjerujem da ne može biti loš.
Kolegi sam nabavio C12VR i to mi je za sada nešto najbolje što sam čuo. Vjerujem da bi taj mic i iz najtanjeg vokala izvukao nešto. Uz svu definiciju koju daje, čuje se ona blizina, toplina i krupnost koju svi ganjamo.
Naravno, taj mikrofon nije u tom cjenovnom rangu, ali ako imaš prilike probaj taj Perception 820 ili C414.

Sretno!
__________________
Reply With Quote
  #769  
Staro 06-11-2013, 21:57
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Majstore Tolj mikrofon je samo polovica jednadžbe;moraš upariti dobar preamp s mikrofonom.Naravno da ništa nije ni jednostavno ni jeftino jer tu nastaju i problemi:koji mic,koji preamp za taj i taj vokal???Jedna tema sto dilema!
Osobno sam za muške vokale volio kombinaciju Neumann U87 i Millenia preamp bilo koje serije a za hanume C12 i Avalon preampe.
Usput jeftino i dobro ne postoji u ovome svijetu pa kojekakvi komadi govana made in PRC se čuju na kilometre i osuđeni su na neuspjeh jbga.
Znam da ti nisam Bog zna što pomogao savjetom!
Reply With Quote
  #770  
Staro 07-11-2013, 13:25
Majstor Tolj Majstor Tolj je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 274
Majstor Tolj će postati slavan vrlo brzo 53
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by basadzija Vidi Post
Perception 820 Tube nisam imao prilike čuti, ali vjerujem da ne može biti loš.
Kolegi sam nabavio C12VR i to mi je za sada nešto najbolje što sam čuo. Vjerujem da bi taj mic i iz najtanjeg vokala izvukao nešto. Uz svu definiciju koju daje, čuje se ona blizina, toplina i krupnost koju svi ganjamo.
Naravno, taj mikrofon nije u tom cjenovnom rangu, ali ako imaš prilike probaj taj Perception 820 ili C414.

Sretno!
a po kojoj lovi ako smijem znati si nabavio taj C12VR jer gledam i kod Thomana je jedan od najskupljih(skoro 5 somova)!?
__________________
gdje god dodjem trijezan...uvjek odem pijan

a gdje god dodjem pijan...vracam se jos pijaniji



pitase me jednom dok sam odlazio iz birtije i pospremo prazne flase pive u djepove kaputa pa krenuo kuci

ej ti, kuces s tim praznim flasama?!

a ja cu ti na to......hick, ma pusti me, nosim mami kuci za paradajiz

Reply With Quote
  #771  
Staro 07-11-2013, 13:42
Majstor Tolj Majstor Tolj je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 274
Majstor Tolj će postati slavan vrlo brzo 53
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by lički drvosječa Vidi Post
Majstore Tolj mikrofon je samo polovica jednadžbe;moraš upariti dobar preamp s mikrofonom.Naravno da ništa nije ni jednostavno ni jeftino jer tu nastaju i problemi:koji mic,koji preamp za taj i taj vokal???Jedna tema sto dilema!
Osobno sam za muške vokale volio kombinaciju Neumann U87 i Millenia preamp bilo koje serije a za hanume C12 i Avalon preampe.
Usput jeftino i dobro ne postoji u ovome svijetu pa kojekakvi komadi govana made in PRC se čuju na kilometre i osuđeni su na neuspjeh jbga.
Znam da ti nisam Bog zna što pomogao savjetom!
ma gle, jasno je to meni da je tu stavka koliko para toliko muzike kao i u svemu ostalome u životu i niko ti neće pokloniti pravu stvar za sitne pare, ali evo nabasao sam na jubi tou(ha ha) na nekakva uspoređivanja i baš me zanimalo usporedba mojeg B1 sa nečim kvalitetnijim pa naišao na B1 vs. Neuman TLM 103, ma razlika dan i noć i upravo se posvjedočih da B1 uistinu daje "presuh" sound a taj TLM 103 čak nije ni cijevni i opet daje toplinu da boli glava u odnosu na B1 tako da eto moralo bi biti barem za nijansu bolje ako bi sa svoje sadanje jeftinjare prešao na neku ajmo reći barem srednju klasu...a što se predpojačala tiče znam da je i on strašna karika u lancu i doći će i ono s vremenom sigurno na red al za sada čisto radi nedostatka sredstava ostajem na tome što imam u svojoj zvučnoj- steinberg mr816x

hvala na savjetu drvosječa, nije da ne koristi baš ništa
__________________
gdje god dodjem trijezan...uvjek odem pijan

a gdje god dodjem pijan...vracam se jos pijaniji



pitase me jednom dok sam odlazio iz birtije i pospremo prazne flase pive u djepove kaputa pa krenuo kuci

ej ti, kuces s tim praznim flasama?!

a ja cu ti na to......hick, ma pusti me, nosim mami kuci za paradajiz

Reply With Quote
  #772  
Staro 07-11-2013, 21:39
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

TLM 103 je entry level Neumanna dakle čitaj okljaštreni Neumann sound po budget cijeni.Dobar mikrofon i toplo ga preporučam posebno za ženske i "vrištavije"muške vokale.Naravno da mora biti i kvaka;kad se previše s njim radi overdubing sumiranje je neugodno i saturira u basovima pa tu uvijek treba tražiti kompromis.za duetiranje bih preporučio AT 3035 ili bilo koji iz serije 4 bilo solid,tube ili fet.Naravno preamp mora biti do jaja jer stara dobra lička poslovica glasi:"shit in shit out".
Reply With Quote
  #773  
Staro 07-11-2013, 21:51
basadzija's Avatar
basadzija basadzija je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,052
basadzija će postati slavan vrlo brzo 76
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Majstor Tolj Vidi Post
a po kojoj lovi ako smijem znati si nabavio taj C12VR jer gledam i kod Thomana je jedan od najskupljih(skoro 5 somova)!?
pola od toga...
__________________
Reply With Quote
  #774  
Staro 07-11-2013, 22:56
Majstor Tolj Majstor Tolj je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 274
Majstor Tolj će postati slavan vrlo brzo 53
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by basadzija Vidi Post
pola od toga...
o dobar si...pa jel to imaš nekoga da je tamo zaposlen pa zdipi kojeg i po zimi sakrije ga ispod bunde i profura preko porte ko što smo mi svojevremeno "švercali" tambure dok smo radili u muzičkoj nakladi, ili kako to već ide!?
__________________
gdje god dodjem trijezan...uvjek odem pijan

a gdje god dodjem pijan...vracam se jos pijaniji



pitase me jednom dok sam odlazio iz birtije i pospremo prazne flase pive u djepove kaputa pa krenuo kuci

ej ti, kuces s tim praznim flasama?!

a ja cu ti na to......hick, ma pusti me, nosim mami kuci za paradajiz


Last edited by Majstor Tolj; 07-11-2013 at 23:09.
Reply With Quote
  #775  
Staro 07-11-2013, 23:06
Majstor Tolj Majstor Tolj je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 274
Majstor Tolj će postati slavan vrlo brzo 53
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by lički drvosječa Vidi Post
TLM 103 je entry level Neumanna dakle čitaj okljaštreni Neumann sound po budget cijeni.Dobar mikrofon i toplo ga preporučam posebno za ženske i "vrištavije"muške vokale.Naravno da mora biti i kvaka;kad se previše s njim radi overdubing sumiranje je neugodno i saturira u basovima pa tu uvijek treba tražiti kompromis.za duetiranje bih preporučio AT 3035 ili bilo koji iz serije 4 bilo solid,tube ili fet.Naravno preamp mora biti do jaja jer stara dobra lička poslovica glasi:"shit in shit out".
hmm, znači po tebi bi bilo pametnije ipak dodat još soma pa ubost onog neuman-a kojeg si prvo preporučio i onda s vremenom ono prikladno predpojačalo uz njega... a neznam, možda onda tako i napravim pa sam miran onda do groba i da ne fantaziram više da mi je mikrofon kriv što ja na snimkama kreštim ko žabac iz muppet show-a!?
__________________
gdje god dodjem trijezan...uvjek odem pijan

a gdje god dodjem pijan...vracam se jos pijaniji



pitase me jednom dok sam odlazio iz birtije i pospremo prazne flase pive u djepove kaputa pa krenuo kuci

ej ti, kuces s tim praznim flasama?!

a ja cu ti na to......hick, ma pusti me, nosim mami kuci za paradajiz

Reply With Quote
  #776  
Staro 08-11-2013, 17:59
basadzija's Avatar
basadzija basadzija je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,052
basadzija će postati slavan vrlo brzo 76
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Majstor Tolj Vidi Post
o dobar si...pa jel to imaš nekoga da je tamo zaposlen pa zdipi kojeg i po zimi sakrije ga ispod bunde i profura preko porte ko što smo mi svojevremeno "švercali" tambure dok smo radili u muzičkoj nakladi, ili kako to već ide!?
Na žalost, bilo, pa prošlo.....

A što se tiče mikrofona, odvali po dobrom, nećeš pogriješiti, a preamp ćeš kupiti kad bude prilika...
__________________
Reply With Quote
  #777  
Staro 09-11-2013, 00:18
Majstor Tolj Majstor Tolj je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 274
Majstor Tolj će postati slavan vrlo brzo 53
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by basadzija Vidi Post
Na žalost, bilo, pa prošlo.....

A što se tiče mikrofona, odvali po dobrom, nećeš pogriješiti, a preamp ćeš kupiti kad bude prilika...
ma i to što kažeš, mislim da će tako i biti jer ako ubodem neku osrednju klasu onda ću opet iduće godine njakati ee trebao sam odmah "pamelu anderson" dovuć u krevet i nebi mi bilo ime "mlohava čuna"!?
__________________
gdje god dodjem trijezan...uvjek odem pijan

a gdje god dodjem pijan...vracam se jos pijaniji



pitase me jednom dok sam odlazio iz birtije i pospremo prazne flase pive u djepove kaputa pa krenuo kuci

ej ti, kuces s tim praznim flasama?!

a ja cu ti na to......hick, ma pusti me, nosim mami kuci za paradajiz


Last edited by Majstor Tolj; 09-11-2013 at 00:21.
Reply With Quote
  #778  
Staro 09-11-2013, 07:02
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Neumann je standard i ne može se pogriješiti s njegovom kupnjom.Ima i drugih brandova koji obavljaju posao ali Švabo je ipak Švabo,jednostavno rade najbolje alate pa je tako i u ovom slučaju.Naravno da lošem pjevaču ili pjevačici ne može pomoći ništa pa ni Neumann ali to je za neku drugu priču!
Reply With Quote
  #779  
Staro 21-07-2014, 12:48
TAMBURAS NIDO's Avatar
TAMBURAS NIDO TAMBURAS NIDO je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Nov 2010
Postovi: 20
TAMBURAS NIDO je na dobrom putu 10
Uobičajeno Svirci moji

Evo malo da osviježim i ovu temu pa poslusajte sta sam ja snimio i kako vam zvuci. a kasnije cu vam odat preko cega sam snimao. pomalo smijesno ali sam zadovoljan evo link za download
PROBA 1.mp3
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 09:58 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.