Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > O tamburi

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 14-01-2014, 08:34
muasa muasa je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2014
Postovi: 42
muasa je na dobrom putu 10
Cool Tambura iz snova

Evo otvaram novu temu da podijelimo jedni s drugima kako izgleda tambura koju smo oduvijek htjeli. I da imamo para sigurno bi otisli kod majstora i narucili da nam napravi bas jednu takvu.
Pa evo da ja pocnem, moja tambura bi definitivno bila bijela, sve na njoj. Rozeta bi isto bijla bijela, ali bi bila ukrasena nekakvim crnim simbolima, leđa bi isto ukrasio na neki način, a grif platna bi bila minimalisticki ukrasena iskljucivo crnim tockama. Eto, to bi bila moja tambura "iz snova", ako netko ima volje neka podijeli s nama kako bi to izgledalo u njegovoj izvedbi
Reply With Quote
  #2  
Staro 14-01-2014, 10:38
Vlado basprim Vlado basprim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2009
Postovi: 306
Vlado basprim će postati slavan vrlo brzo 54
Uobičajeno ISSSSSSSSSSS..........

Baš svašta !!
De bogati nemoj počinjat uopće takve teme ?????
Ajd da si pitao nešto o tonu , samoj konstrukciji i materijalu kd kojeg je tambura
ajde de al ovo jbg ....
E da Moderatori ajd napravite podforum za djecu (dječji vrtić iliti jaslice )
izgleda da treba !!
__________________
Curu il¨ tamburu ljubi il¨ ostavi !!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #3  
Staro 14-01-2014, 14:52
muasa muasa je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2014
Postovi: 42
muasa je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Ton je vrlo individualna stvar, poceo sam temu u iskljucivo prijateljskoj namjeri i kako bi se nesto dogadalo na forumu, posto iskreno, ne dogada se pretjerano puno stvari. Iskreno se ispricavam ako netko smatra da ovo ne treba biti na forumu, ali mi je uzasno da se jedine aktivnosti dogadaju na temi di neki nazovi "klinci" traze note, a stariji clanovi foruma pljuju po njima.
I usput receno, tema o tonu ima vec milijun i ne treba ih pocinjati, o konstorukciji tambure takoder, kao i cijela izrada tambure od pocetka do kraja.
Reply With Quote
  #4  
Staro 15-01-2014, 00:12
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Moram se složiti s muasom i zamoliti za toleranciju. Sto ljudi - sto ćudi, vidio sam svakakvih tambura i crnih i bijelih i plavih i zelenih, s paukovim mrežama, likom Boba Marleya itd. Netko traži savršen ton, netko želi da tambura (njemu) lijepo izgleda. Ne treba nikome suditi.

Što se tiče bijelih tambura, to je prilično rijetka stvar, ja se sjećam samo onih od Gazdi.


Ja nisam neki vizualni tip tako da mi je bitnije kako tambura zvuči nego kako izgleda.
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #5  
Staro 15-01-2014, 08:48
muasa muasa je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2014
Postovi: 42
muasa je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Eeee pa da, njih se nisam ni sjetio, bijele tambure, koznjaci i ondasnje zurke Bijelo je rijetko, al mi se to bas svida. I naravno da zbog estetike ton, nosivost i ukupni dojma zvuka ne smiju patiti
Reply With Quote
  #6  
Staro 15-01-2014, 11:15
LukaSKUS LukaSKUS je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: May 2013
Postovi: 38
LukaSKUS je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Kad je o tamburi riječ, tu sam poprilično minimalistički fokusiran. Ne volim nikakva pretjerivanja. Meni osobno, jednostavnost čini tamburu lijepšom. Naravno, ton nikako zbog estetike ne smije patiti.. eto ti primjer Bele Truppela i njegovih tambura (Kudlikovih? )..
Reply With Quote
  #7  
Staro 15-01-2014, 14:38
muasa muasa je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2014
Postovi: 42
muasa je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Ima i u tome nesto Sto se tice navedenih, slazem se da su pravili predivne tambure, minimalisticki, ali su iz njih dobijali maksimum
Reply With Quote
  #8  
Staro 15-01-2014, 20:25
basadzija's Avatar
basadzija basadzija je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,052
basadzija će postati slavan vrlo brzo 76
Uobičajeno

Koliko se ja sjećam "Gazdinske" tambure su u bijelo bile presvučene samoljepljivom folijom. Neka me netko ispravi ako griješim.
__________________
Reply With Quote
  #9  
Staro 16-01-2014, 02:38
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Nisam ih vidio uživo, al' sam čuo neke priče da su to tambure od Novaka i da su stvarno bile obojane u bijelu boju. Neka netko provjeri s članovima Gazdi i prekine ovu rekla-kazala dilemu...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #10  
Staro 16-01-2014, 02:41
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

A kad smo već kod bijelih tambura (doduše ova ima još i crnu paukovu mrežu preko prednje daske)...

__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #11  
Staro 16-01-2014, 15:47
muasa muasa je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2014
Postovi: 42
muasa je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Bilo bi lijepo saznati za Gazdinske jesu li uistinu bijele i ako jesu gdje su sada A sto se tice Dyaca, jel mi se cini ili su sve tambure elektricne?
Reply With Quote
  #12  
Staro 18-01-2014, 22:07
muasa muasa je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2014
Postovi: 42
muasa je na dobrom putu 10
Uobičajeno



Slika Gazda iz jednog članka 1996., bijeli bas, ostatak tambura nije na slici

Last edited by muasa; 18-01-2014 at 22:19.
Reply With Quote
  #13  
Staro 18-01-2014, 22:16
muasa muasa je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2014
Postovi: 42
muasa je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Evo slike, ovaj put stvarno hahaha Male poteskoce oko stavljanja slike, ipak je prvi put xD
Attached Images
File Type: jpg 578975d5c6baf0ac27fb05b17b27e895-By Docs88.COM.jpg (118.0 KB, 103 views)
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 09:36 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.