Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > Majstori glazbalari

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #121  
Staro 21-02-2014, 11:36
Beno Beno je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Apr 2011
Postovi: 17
Beno je na dobrom putu 10
Uobičajeno brač

Quote:
Originally Posted by bersić Vidi Post
narudžba pala, čekam i živim da osvane taj dan, kad ću put pod noge i za mitrovicu po moju novu ljubav..
pozdrav!

jel mi mozes reci kako je kod dogovora s Duletom, da li ide kakva kapara ili naruci, dodji i plati?!

I jos jedno, koliko dodje otprilike slicna ovakva tambura kao sto Baka svira(pretpostavljajuci da ti je pokazao sve sto ima)?!

[url="http://http://www.youtube.com/watch?v=ZHGaZqNdogU"]

Znam da na njegovoj stranici pise i da ima raspon A bas-prim - 750–1200 EUR ali ne znam u kojoj je ta kategoriji.

Sad ce neko reci dok si ovo sve pisao mogao si i sam nazvati Duleta i rijesiti, hehe..

LP
Reply With Quote
  #122  
Staro 21-02-2014, 13:39
zgubidan zgubidan je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Feb 2009
Postovi: 55
zgubidan je na dobrom putu 10
Uobičajeno Dule

Pozdrav...znam, nisi mene pitao ali imam vec dosta iskustva s Majstorom pa samo pokusavam pomoci
Eto, moje iskustvo: kad sam se odlucio za njegov instrument, nazvao sam ga, reko' "što" želim (kopani ili ne, sedefe, intarziju, ukrase na štitniku.....), dogovorio okvirni termin, cijenu... i to je to. Kaparu nije zahtijevao, zamolio me za stpljenje i nazvao me tako za cca 6 mjeseci kad bi tambura bila gotova... Preko granice sam ih svercao...jos nije bilo EU.... nisu nikad zezali.
O ovoj Bakovoj bih reko da je naginje ovoj zadnjoj cifri (preko 1000e, vidi dodatke ranije navedene, sedef itd)...(pod pretpostavkom da je kopana, i javor "rebraš"...(takve u zadnje vrijeme najvise radi)).
Reply With Quote
  #123  
Staro 21-02-2014, 15:13
Beno Beno je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Apr 2011
Postovi: 17
Beno je na dobrom putu 10
Uobičajeno Dule

Quote:
Originally Posted by zgubidan Vidi Post
Pozdrav...znam, nisi mene pitao ali imam vec dosta iskustva s Majstorom pa samo pokusavam pomoci
Eto, moje iskustvo: kad sam se odlucio za njegov instrument, nazvao sam ga, reko' "što" želim (kopani ili ne, sedefe, intarziju, ukrase na štitniku.....), dogovorio okvirni termin, cijenu... i to je to. Kaparu nije zahtijevao, zamolio me za stpljenje i nazvao me tako za cca 6 mjeseci kad bi tambura bila gotova... Preko granice sam ih svercao...jos nije bilo EU.... nisu nikad zezali.
O ovoj Bakovoj bih reko da je naginje ovoj zadnjoj cifri (preko 1000e, vidi dodatke ranije navedene, sedef itd)...(pod pretpostavkom da je kopana, i javor "rebraš"...(takve u zadnje vrijeme najvise radi)).
Hvala na opseznom odgovoru kolega!
Reply With Quote
  #124  
Staro 05-11-2014, 08:55
bersić bersić je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jan 2011
Postovi: 10
bersić je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Beno Vidi Post
pozdrav!

jel mi mozes reci kako je kod dogovora s Duletom, da li ide kakva kapara ili naruci, dodji i plati?!

I jos jedno, koliko dodje otprilike slicna ovakva tambura kao sto Baka svira(pretpostavljajuci da ti je pokazao sve sto ima)?!

[url="http://http://www.youtube.com/watch?v=ZHGaZqNdogU"]

Znam da na njegovoj stranici pise i da ima raspon A bas-prim - 750–1200 EUR ali ne znam u kojoj je ta kategoriji.

Sad ce neko reci dok si ovo sve pisao mogao si i sam nazvati Duleta i rijesiti, hehe..

LP
sori što tek sad odgovaram, nije me bilo dugo na forumu. uglavnom, čovjek je stvarno legenda, malo sam zapeo s parama, dobio otkaz, simo tamo, trebala je tambura biti gotova sad poč. 12. mjeseca, al sam odgodio za poč. 3. mj. Sve smo se dogovorili za 10 minuta razgovora. za sada sam poslao 200€ kapare preko westerna, nadam se poslat još nekih 200-300 do božića, tako da mi za kraj ostane manje. dogovorio sam specijal tamburu, tamne boje sa crvenim odsjajem, sedefima, intarzijama, javor rebraš i sve što može uglavnom trebala bi naginjat k cifri od 1200€ + kofer (slika 4 ili 5 u galeriji na njegovoj stranici, nisam siguran koja je)
Reply With Quote
  #125  
Staro 12-11-2014, 14:51
Beno Beno je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Apr 2011
Postovi: 17
Beno je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by bersić Vidi Post
sori što tek sad odgovaram, nije me bilo dugo na forumu. uglavnom, čovjek je stvarno legenda, malo sam zapeo s parama, dobio otkaz, simo tamo, trebala je tambura biti gotova sad poč. 12. mjeseca, al sam odgodio za poč. 3. mj. Sve smo se dogovorili za 10 minuta razgovora. za sada sam poslao 200€ kapare preko westerna, nadam se poslat još nekih 200-300 do božića, tako da mi za kraj ostane manje. dogovorio sam specijal tamburu, tamne boje sa crvenim odsjajem, sedefima, intarzijama, javor rebraš i sve što može uglavnom trebala bi naginjat k cifri od 1200€ + kofer (slika 4 ili 5 u galeriji na njegovoj stranici, nisam siguran koja je)
Onda si naručio slično kao i ja, samo sto sam ja izabrao ovu temu:

http://www.forum.tambura.com.hr/atta...1&d=1378919387

citiram ono tvoje:
čekam i živim da osvane taj dan, kad ću put pod noge i za mitrovicu po moju novu ljubav..

Last edited by Beno; 12-11-2014 at 14:55.
Reply With Quote
  #126  
Staro 24-05-2015, 11:02
bersić bersić je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jan 2011
Postovi: 10
bersić je na dobrom putu 10
Uobičajeno

eto došao je i taj dan. jučer sam imao prvu svirku na novom instrumentu. šta reći.. koju posluku porati?
cijeli proces se odužio, prvo s moje strane, pa je on nešto bio bolestan, ali na kraju došla je tambura koja vrijedi svaku sekundu čekanja i svaki plaćeni cent. na kraju sam dobio vrhunsku tamburu prekrasnog masnog tona, koja kad se usvira će biti zmaj (iako je već sada ,i ne može se ni približno usporediti sa mojom starom tamburom). uzeo sam specijal izvedbu i na kraju je tambura koštala 1200€, plus kofer za 110€.
inače čitao sam svakakve komentare o čovjeku, no s moje strane samo sve u superlativima. žao mi je samo da nisam imao više vremena da ostanem malo s njim popričati o nekim stvarima oko tambure, jer sam bio u žurbi, ali velim, samo riječi hvale za čovjeka. prekrasan instrument, nešto što sam cijeli život zamišljao i želio. nakon sinoćnje svirke, otvaram kasicu za drugu tamburu, naravno kod duška
Reply With Quote
  #127  
Staro 24-05-2015, 14:08
BasLukicaPrim's Avatar
BasLukicaPrim BasLukicaPrim je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Feb 2015
Postovi: 10
BasLukicaPrim je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by bersić Vidi Post
eto došao je i taj dan. jučer sam imao prvu svirku na novom instrumentu. šta reći.. koju posluku porati?
cijeli proces se odužio, prvo s moje strane, pa je on nešto bio bolestan, ali na kraju došla je tambura koja vrijedi svaku sekundu čekanja i svaki plaćeni cent. na kraju sam dobio vrhunsku tamburu prekrasnog masnog tona, koja kad se usvira će biti zmaj (iako je već sada ,i ne može se ni približno usporediti sa mojom starom tamburom). uzeo sam specijal izvedbu i na kraju je tambura koštala 1200€, plus kofer za 110€.
inače čitao sam svakakve komentare o čovjeku, no s moje strane samo sve u superlativima. žao mi je samo da nisam imao više vremena da ostanem malo s njim popričati o nekim stvarima oko tambure, jer sam bio u žurbi, ali velim, samo riječi hvale za čovjeka. prekrasan instrument, nešto što sam cijeli život zamišljao i želio. nakon sinoćnje svirke, otvaram kasicu za drugu tamburu, naravno kod duška

jel bi se mogle postat neke fotke tambure? baš me zanima pošto sam i ja također čuo preko poznanika puno riječi hvale o dotičnom majstoru.
Reply With Quote
  #128  
Staro 26-05-2015, 10:16
Beno Beno je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Apr 2011
Postovi: 17
Beno je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by BasLukicaPrim Vidi Post
jel bi se mogle postat neke fotke tambure? baš me zanima pošto sam i ja također čuo preko poznanika puno riječi hvale o dotičnom majstoru.
Da, moze fotke! )
Reply With Quote
  #129  
Staro 27-05-2015, 10:50
bersić bersić je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jan 2011
Postovi: 10
bersić je na dobrom putu 10
Uobičajeno

evo slike, nisu neka kvaliteta jer su slikane mobitelom, al mislim da se sve vidi dobro









Reply With Quote
  #130  
Staro 14-02-2016, 19:07
Basprimas99 Basprimas99 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Nov 2014
Postovi: 4
Basprimas99 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by bersić Vidi Post
evo slike, nisu neka kvaliteta jer su slikane mobitelom, al mislim da se sve vidi dobro









Tambura je savrsenstvo, nemam rijeci. Ovo je vrh.
Reply With Quote
  #131  
Staro 08-04-2016, 12:34
Beno Beno je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Apr 2011
Postovi: 17
Beno je na dobrom putu 10
Uobičajeno basprim_rajkovic

Quote:
Bas prim od majstora Duleta Rajkovica. Strasan materijal, od javora, ebanovine, sedefa, intarzije, sve je prva klasa i fantasticno izradjena tambura, Tonski...nesto sto bi svaki tamburas, svaki muzicar pozeleo. Pravo zadovoljstvo je svirati na ovakav instrumenat. Puno profi instrumenata mi je proslo niz ruke, sto tambura, sto gitara, ali ovo je prava umetnost u svakom pogledu. Inace majstor je ispostovao i vise nego sto smo se dogovarali i slao mi stalno slike u svakoj fazi izrade tambure. Jedno veliko hvala majstoru, ziv bio i jos puno ovakvih instrumenata napravio! "
Pozdrav,

Stigaooo...Evo da se nadovezem uz ostale kolege, vlasnike rajkovicevih tambura, ovaj citat od dimka stoji tako da ga nisam htjeo ponovno i ja pisat.
Izuzev onoga ["sto tambura, sto gitara" (toliko nisam ni vidio.
Inace svaka cast majstoru ovo je ono nesto.. reci cu jedino da bas nije ispostovao skroz rok, ali sto kazu >tko ceka taj doceka<

evo slika!
Reply With Quote
  #132  
Staro 08-04-2016, 14:21
zgubidan zgubidan je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Feb 2009
Postovi: 55
zgubidan je na dobrom putu 10
Uobičajeno kofer

jako lijepo.... nego jel' možeš molim Te pročitati i napisati ovo što piše u koferu, zanima me tko to radi

hvala
Reply With Quote
  #133  
Staro 08-04-2016, 14:44
Beno Beno je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Apr 2011
Postovi: 17
Beno je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by zgubidan Vidi Post
jako lijepo.... nego jel' možeš molim Te pročitati i napisati ovo što piše u koferu, zanima me tko to radi

hvala
G product - cases & bags for musical instruments

Pa to mu netko radi koop. po narudzbi, ali ne znam tko..
Reply With Quote
  #134  
Staro 08-04-2016, 16:36
basadzija's Avatar
basadzija basadzija je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,052
basadzija će postati slavan vrlo brzo 76
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Beno Vidi Post
G product - cases & bags for musical instruments

Pa to mu netko radi koop. po narudzbi, ali ne znam tko..
http://www.forum.tambura.com.hr/show...hlight=product
__________________
Reply With Quote
  #135  
Staro 09-04-2016, 22:07
zgubidan zgubidan je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Feb 2009
Postovi: 55
zgubidan je na dobrom putu 10
Uobičajeno kofer

zahvaljujem na informacijama
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 10:03 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.