Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Tamburaši i bandovi

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #21  
Staro 30-01-2013, 18:46
jaran91's Avatar
jaran91 jaran91 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Dec 2007
Postovi: 408
jaran91 je na dobrom putu 17
Uobičajeno

Mejaši - Zorica


Autor glazbe: Denis Dumančić
Tekst: Fayo/Denis Dumančić
Aranžman: Branimir Mihaljević/Denis Dumančić
Režiser video spota: Filip Dizdar

Last edited by jaran91; 03-09-2013 at 00:46.
Reply With Quote
  #22  
Staro 20-03-2013, 23:44
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Evo, ja bih samo htio čestitati Mejašima i cijelom timu na odličnim pjesmama i spotovima, stvarno ste u kratko vrijeme napravili veliki iskorak, a "Zorica" vas je totalno proslavila, samo tako naprijed!
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #23  
Staro 21-03-2013, 12:24
ivan's Avatar
ivan ivan je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Aug 2008
Postovi: 156
ivan je na dobrom putu 17
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Evo, ja bih samo htio čestitati Mejašima i cijelom timu na odličnim pjesmama i spotovima, stvarno ste u kratko vrijeme napravili veliki iskorak, a "Zorica" vas je totalno proslavila, samo tako naprijed!
Hmmm, Hrvoje, ne razumijem što je tu odlično?! Ovo je po meni pjesmica alla Rozga ili Magazin, kao da je netko sa prezimenom Huljić sve odradio i spakirao da hrvatska "raja" popuši...

Pridružujem se čestitkama dečkima na postignutom uspjehu, ali ovo je po meni na razini naših "pevaljki" i maloumnih tekstova koje pjevaju...

Refren?!?!?!)
A u zoru Zorica me budi
hopa-cupa cijelu noć je bilo
slatko li je kad se tajno ljubi
a nebi slatko, nebi bilo, da se nije krilo
Reply With Quote
  #24  
Staro 21-03-2013, 12:33
rossi's Avatar
rossi rossi je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2009
Postovi: 240
rossi je na dobrom putu 26
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by ivan Vidi Post
Hmmm, Hrvoje, ne razumijem što je tu odlično?! Ovo je po meni pjesmica alla Rozga ili Magazin, kao da je netko sa prezimenom Huljić sve odradio i spakirao da hrvatska "raja" popuši...

Pridružujem se čestitkama dečkima na postignutom uspjehu, ali ovo je po meni na razini naših "pevaljki" i maloumnih tekstova koje pjevaju...

Refren?!?!?!)
A u zoru Zorica me budi
hopa-cupa cijelu noć je bilo
slatko li je kad se tajno ljubi
a nebi slatko, nebi bilo, da se nije krilo
Ivane potpisujem.Svaka čast dečkima na uspjehu ali....hm....
__________________
Što ja mogu što sam svirac rođen s tamburom,što sam dan za noći mijenj'o,kuću s birtijom.Nemam salaš ni imanje,konje gizdave,sve što imam tambura je,ne mogu bez nje.....
Reply With Quote
  #25  
Staro 21-03-2013, 13:01
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by ivan Vidi Post
Hmmm, Hrvoje, ne razumijem što je tu odlično?! Ovo je po meni pjesmica alla Rozga ili Magazin, kao da je netko sa prezimenom Huljić sve odradio i spakirao da hrvatska "raja" popuši...
Meni je odličan glavni vokal, produkcija, zajebancija ("hu da fak iz Zorica" ), a i općenito mi se sviđa đir koji fura Denis Dumančić iz Letećeg Odreda koji piše pjesme i za Mejaše. U početku mi je smetalo što me intermezzo podsjeća na Suadu, ali pjesma brzo ulazi u uho i meni je baš dobra.

A i s neke "regionalne" strane mi je drago da se još jedan tamburaški (ili "buraški"? ) sastav iz sjeverozapadne Hrvatske probija na sceni na nacionalnoj razini.

Mejaši samo naprijed, a što je veći broj fanova i ljudi koji vas slušaju i vole, to je veći broj i pljuvača, onih koji omalovažavaju uspjeh i ljubomornih i zajedljivih duša.

Ne znam kako vi, al' ja se držim onoga, ako ti se nešto sviđa - pohvali to, ako ti se ne sviđa, produži dalje jer čemu trošiti energiju na negativne stvari, traženje mana, grešaka i živcirati se bezveze. Zato mi nikad nije bio jasan psihološki profil takozvanih "hejtera". Peace.
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #26  
Staro 21-03-2013, 14:20
tihach tihach je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Mar 2011
Postovi: 70
tihach je na dobrom putu 21
Uobičajeno

Jel to polako "buraški" ulazi u svakodnevni govor,ha,ha,ha,bar interno na forumu.
Ajde baš mi je drago.
Odma treba otvorit temu "Popis buraških sastava"
__________________
...ne pitaj me zašto ptice,
ne slijeću na svake žice,
ne pitaj me nikad zašto sviram...

Last edited by tihach; 21-03-2013 at 14:22.
Reply With Quote
  #27  
Staro 21-03-2013, 18:34
ivan's Avatar
ivan ivan je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Aug 2008
Postovi: 156
ivan je na dobrom putu 17
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Meni je odličan glavni vokal, produkcija, zajebancija ("hu da fak iz Zorica" ), a i općenito mi se sviđa đir koji fura Denis Dumančić iz Letećeg Odreda koji piše pjesme i za Mejaše. U početku mi je smetalo što me intermezzo podsjeća na Suadu, ali pjesma brzo ulazi u uho i meni je baš dobra.

A i s neke "regionalne" strane mi je drago da se još jedan tamburaški (ili "buraški"? ) sastav iz sjeverozapadne Hrvatske probija na sceni na nacionalnoj razini.

Mejaši samo naprijed, a što je veći broj fanova i ljudi koji vas slušaju i vole, to je veći broj i pljuvača, onih koji omalovažavaju uspjeh i ljubomornih i zajedljivih duša.

Ne znam kako vi, al' ja se držim onoga, ako ti se nešto sviđa - pohvali to, ako ti se ne sviđa, produži dalje jer čemu trošiti energiju na negativne stvari, traženje mana, grešaka i živcirati se bezveze. Zato mi nikad nije bio jasan psihološki profil takozvanih "hejtera". Peace.
Nisam ni pomislio da omalovažavam uspjeh momaka, dapače, drago mi je da im ide i imaju oni dobre stvari! Također, ne bi se nazvao hejterom, ali ova pjesma je blesava(možda po tvome=zajebancija) i zato prolazi...

Baš me zanima bi li ti se sviđalo da sad sve pjesme budu takve "zajebancije"...
Reply With Quote
  #28  
Staro 22-03-2013, 13:02
Sokoban Sokoban je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Nov 2009
Postovi: 5
Sokoban je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Pozdrav svima!

Malo sam pogledao zadnjih par upisa na ovoj temi.

Svaka čast kolegama koji su pohvalili, a za ostale nemam vremena trošiti riječi.

Dečki, svaka vam čast. Pjesma je guba poskočica, pa mom bendu koji svira i sturju i suho, dođe ko budali šamar za svadbe. Svi skaču i luduju kada se svira Zorica.

Super mi je vaša brija, tamburaši u starkama, jer se treba malo izdvojiti od ostalih ako se želi nešto napraviti. Prvo su bili Dukati u nošnjama, pa Gazde u kožnjeacima i sada Mejšai u starkama. BRAVO!!!

Ali ipak jedna digresija, ne zadržavajte se predugo u ovakvim vrstama pjesama, jer to će kratko trajati. Tu i tako koja zeka peka, ali krenite u kvalitetniju glazbu.

samo naprijed i pozdrav.
Reply With Quote
  #29  
Staro 22-03-2013, 14:06
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by ivan Vidi Post
Također, ne bi se nazvao hejterom, ali ova pjesma je blesava(možda po tvome=zajebancija) i zato prolazi...

Baš me zanima bi li ti se sviđalo da sad sve pjesme budu takve "zajebancije"...
Nisam mislio na tebe konkretno kao hejtera, a i uvijek sam za argumentiranu i konstruktivnu kritiku, al' pod takvom kritikom ne smatram - "tekst je glup". Tekst može biti banalan i s jednostavnim rimama (vidi opus Vjekoslave Huljić), al' kao što smo nebrojeno puta ponovili, ako se baviš "komercijalnom glazbom", pjevaš i sviraš ono što raja voli, a ako raja voli pjesme s pamtljivim tekstom - samo rokaj. Nije to samo kod nas, vjerojatno ste vidjeli Mišinu izjavu o Lady Gagi, prisjetimo se njenog hita koji ju je proslavio, a tekst refrena ide "Pa pa pa pa, pa pa pa pa, poker face" i tako par puta.

Quote:
Originally Posted by Sokoban Vidi Post
Ali ipak jedna digresija, ne zadržavajte se predugo u ovakvim vrstama pjesama, jer to će kratko trajati. Tu i tako koja zeka peka, ali krenite u kvalitetniju glazbu.

samo naprijed i pozdrav.
Meni je njihova najdraža pjesma ipak ona prva - "Previše ljubavi" i mislim da se možemo složiti da je to za neke naše estradne okvire - kvalitetna pjesma, tako da se ne mogu složiti da se ne bave "kvalitetnijom glazbom". Al' to je ionako sad subjektivno, netko će reći da Đibo ima najkvalitetnije tekstove, a onda će se naći književni kritičar i reći da je to njegovo pseudofilozofija i mlaćenje prazne slame... Onda će netko reći da je Vjekoslava Huljić priglupa žena koja piše debilne tekstove pa ću ja reći da je napisala lijepe pjesme kao što su "Dva put san umra" od Olivera ili duet "Baklje Ivanjske" za Doris i Bodaleca... Tako da ono, sve je relativno. Neka narod sudi.

EDIT: A kad smo kod Faruka Buljubašića Faye koji piše tekstove za ove pjesme Mejaša (na glazbu Denisa Dumančića) gledam malo njegovu diskografiju, isto ima meni lijepih tekstova kao što su - "Neka me boli" i "Što sam Bogu skrivio" (Gazde), "Naša ljubav od svega je jača" (Leo i Trenk), "Ja za ljubav neću moliti" (Nina Badrić) itd. Ima naravno i pjesama koje su popularne, ali tekst je, hm, možda malo "za mase" - tipa "Gori borovina" i "Narodno veselje" (Mate Bulić)... Uglavnom, ako vas zanima - http://www.diskografija.com/umjetnik...basic-fayo.htm
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #30  
Staro 27-03-2013, 04:40
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

stvar je da to nije tamburaska pjesma. nista drugo ))) ... al cure je vole.
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #31  
Staro 03-09-2013, 00:46
jaran91's Avatar
jaran91 jaran91 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Dec 2007
Postovi: 408
jaran91 je na dobrom putu 17
Uobičajeno

Evo jedna nova od Mejaša.

Autor glazbe: Denis Dumančić
Tekst: Fayo/ Denis Dumančić
Aranžman: Branimir Mihaljević/Denis Dumančić
Režiser video spota: Filip Dizdar
Izdavač: Croatia Records
Reply With Quote
  #32  
Staro 03-09-2013, 16:12
Štuka's Avatar
Štuka Štuka je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2011
Postovi: 39
Štuka je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by jaran91 Vidi Post
Evo jedna nova od Mejaša.

Autor glazbe: Denis Dumančić
Tekst: Fayo/ Denis Dumančić
Aranžman: Branimir Mihaljević/Denis Dumančić
Režiser video spota: Filip Dizdar
Izdavač: Croatia Records
Iskreno ova mi je čak i bolja od Zorice. Mislim, ne ulazi tolko u uho ali je po mome mišljenju kvalitetnija, i evo baš mi je fora stvar. Spot također. Sve pohvale
Reply With Quote
  #33  
Staro 13-12-2013, 12:20
jaran91's Avatar
jaran91 jaran91 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Dec 2007
Postovi: 408
jaran91 je na dobrom putu 17
Uobičajeno

Bolje piva nego negativa, novi Mejaši...
Reply With Quote
  #34  
Staro 13-12-2013, 12:33
neki tamo neki tamo je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: May 2013
Postovi: 90
neki tamo je na dobrom putu 14
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by jaran91 Vidi Post
Bolje piva nego negativa, novi Mejaši...
Pjesmu sam jučer čuo i sviđa mi se tekst i pjesma općenito.
Samo mi se ne sviđa jedna stvar, a to su instrumenti koji se javljaju u spotu, pritom ne mislim na trubu ona je uredu, već na to da od 5 instrumenata su dvije tambure, a tamburaški ste sastav.
Nemojte ovo sad shvatiti kao uvredu, samo iznosim svoje mišljenje.
Reply With Quote
  #35  
Staro 20-05-2014, 12:08
jaran91's Avatar
jaran91 jaran91 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Dec 2007
Postovi: 408
jaran91 je na dobrom putu 17
Uobičajeno

"Zavela me Ana"
Autor glazbe: Denis Dumančić
Tekst: Denis Dumančić/Nikola Bosilj
Aranžman: Branimir Mihaljević/Denis Dumančić
Režiser video spota: Filip Dizdar
Izdavač: Croatia Records
Reply With Quote
  #36  
Staro 23-06-2014, 02:36
jaran91's Avatar
jaran91 jaran91 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Dec 2007
Postovi: 408
jaran91 je na dobrom putu 17
Uobičajeno

Malo romantike...
Reply With Quote
  #37  
Staro 23-06-2014, 18:14
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

hm. to malo rastimano il mi se cini?
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #38  
Staro 23-06-2014, 19:47
imbro's Avatar
imbro imbro je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Mar 2009
Postovi: 195
imbro je na dobrom putu 31
Question

G. čavlek ( exer) , ne znam svirat , al znam slušat i nije mi jasno kaj tebi nije jasno .
Reply With Quote
  #39  
Staro 24-06-2014, 12:10
basdžija's Avatar
basdžija basdžija je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,083
basdžija će postati slavan vrlo brzo 88
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by imbro Vidi Post
G. čavlek ( exer) , ne znam svirat , al znam slušat i nije mi jasno kaj tebi nije jasno .
bogu mi , moram se složiti sa exerom ne štimuje to baš idealno
Reply With Quote
  #40  
Staro 25-06-2014, 15:11
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

neki tonovi bas udaraju u usi
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 08:26 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.