Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Tambura općenito

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #21  
Staro 12-08-2008, 19:15
Kulendara's Avatar
Kulendara Kulendara je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2007
Postovi: 108
Kulendara je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Moja preporuka ti je da kupis tamburu koja je vec svirana, bar nekoliko godina. Jer ako kupis "ganjc novu" tamburu mozes se zeznuti zbog toga sto si ti prvi koji svira na njoj. Nikad nemozes znati sta ce se dogoditi, jedan profesor je kupio novi basprim i platio dosta novaca, i nakon 2 mjeseca zadnja daska ( ploča ) je pukla po sredini. Do se dogodilo zato sto je drvo jos "disalo" i od naprezanja puklo.

I ako uzimas novi basprim, a zelis nesto dobro, bajo, nacekat ce se. Moji basprimasi su narucili basprimove prosle godine u 7 mjesecu, doticni majstor ih jos nije krenuo pravit, jer ne stigne. Definitivno - stara tambura.

Ali za nesto dobro treba i novaca, tako da, pogledaj što više tambura, da se nebi zezno. I nedaj iznad 1 000€, jer tambura od 2,3,4 tauzenke mora sama svirat.
__________________
Poletite noćas vranci, nek se sad za kolima praši
Gledat će nas mlade snaše, svirat će nam tamburaši

Razbijat ću pune čaše, nek sve ide sad do vraga
Nije čak ni rekla zbogom, otišla je moja draga

Last edited by Vedran; 13-08-2008 at 01:05.
Reply With Quote
  #22  
Staro 12-08-2008, 19:31
krunopz's Avatar
krunopz krunopz je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2006
Postovi: 244
krunopz je na dobrom putu 12
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by AntiProtivan Vidi Post
Evo da ja prodajem ovaj instrumenat koji sviram, ja znam da je dobar, ma odlican, ali ja bubnem cijenu, i stavim par slika, ko ce se to od vas tek tako zaletiti da to kupi naslijepo, a ne poznaje me licno, niti je ikad cuo moj instrument ?!?
Koliko te god dobro prijatelju poznavao ne bih kupio tamburu od tebe naslijepo ni da si mi brat. Isto kod majstora i nekog tko ima duze vrijeme tamburu pa ju zeli prodati... Ne mozes ti doci i samo reci... ova mi se svida, uzimam. Valjda imas pravo uzeti ju u ruke, prosvirati malo... Osjetiti pod prstom. Ne znam tko je jos preko neta kupio instrument
Reply With Quote
  #23  
Staro 13-08-2008, 09:20
AntiProtivan's Avatar
AntiProtivan AntiProtivan je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2007
Postovi: 155
AntiProtivan je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Eh, Kruno, to je bas to o cemu i pricam, ispast ce na kraju da cu naruciti jedan novi basprim, a istovremeno traziti i jedan "usvirani"...

Nije mi zamisao da ovdje pricamo o cijenama, takvih tema i prica ima dosta, vise me je interesovalo da dobijem kakav dobar savjet vezan za narudzbu novog basprima, u mom slucaju znaci nekog koncertnog, malo mozda mekseg, toplije boje zvuka, ne mora biti glasan (ne sviram svadbe), ali bi morao imati finu rezonanciju, i morao bi imati jednako fin ton bez obzira gdje na vratu sviram trenutno, znaci neka preporuka za nekog dobrog majstora koji moze da udovolji ovim osnovnim (i mnogim drugim) zahtjevima, a u slucaju potrage za starim basprimom, isto tako savjet vezan za to cega treba da se cuvam, i na sta treba da obratim paznju... mislio sam da ce diskusija u tom pravcu pomoci ne samo meni, nego i mnogim drugima ovdje..
__________________
Neki ostanu praznih ruku čak i kada se uhvate za glavu !!!
Reply With Quote
  #24  
Staro 13-08-2008, 10:11
basdžija's Avatar
basdžija basdžija je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,083
basdžija će postati slavan vrlo brzo 88
Uobičajeno uvaljivanje

Quote:
Originally Posted by krunopz Vidi Post
5. majstor tamburu uvali nekom drugom
samo ako si dovoljno glu(p)h
Reply With Quote
  #25  
Staro 13-08-2008, 11:35
krunopz's Avatar
krunopz krunopz je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2006
Postovi: 244
krunopz je na dobrom putu 12
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by basdžija Vidi Post
samo ako si dovoljno glu(p)h
Ima takvih ne brinem se...


@ AntiProtivan

Nisi me shvatio. Pa neces poslusati tamburu preko npr. cd-a i onda nazvati covjeka i reci mu da ces ju uzeti. Sto sad nekom vrijedi sto je, evo bas sad u prodaji prim mog brata, koji su svirali primas iz Berde Banda ili sto je na njemu snimljen cijeli album Garavuso garava od Bekrija. Ti njega moras uzeti u ruke i isprobati. Isto tako i kod majstora. Ti neces dobiti usviran instrument, ali kad bude gotov uzet ces ga na, ne znam, sat vremena, i isprobati kako se osjecas kad ga sviras. Neces ga kupiti zato sto ima dobru boju ploce. Ne moze te on natjerati da kupis nesto sto ti ne zelis. Ako ti ne odgovara...
Reply With Quote
  #26  
Staro 13-08-2008, 11:45
AntiProtivan's Avatar
AntiProtivan AntiProtivan je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2007
Postovi: 155
AntiProtivan je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Jesam jesam Kruno, shvatio sam te potpuno, pa upravo zbog toga je i nastala cijela ova tema, jer sam na pocetku rekao da ne mogu tek tako setati okolo u potrazi za dobrom tamburom, a pod "setnjom" sam podrazumijevao upravo to sto ti spominjes, da instrument uzmem u svoje ruke, da vidim kako mi "lezi" i sve to ostalo o cemu pricas..

Zato sam i napisao onaj post ranije o relativnoj lakoci izbora gitare, kad imas par stotina komada u jednoj, pa onda isto toliko u drugoj prodavnici, a mozes ih posjetiti deset, ako zelis, i praviti uzi izbor u svakoj od njih... sa tamburama to nazalost nije slucaj..
__________________
Neki ostanu praznih ruku čak i kada se uhvate za glavu !!!
Reply With Quote
  #27  
Staro 13-08-2008, 11:59
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by AntiProtivan Vidi Post
Zato sam i napisao onaj post ranije o relativnoj lakoci izbora gitare, kad imas par stotina komada u jednoj, pa onda isto toliko u drugoj prodavnici, a mozes ih posjetiti deset, ako zelis, i praviti uzi izbor u svakoj od njih... sa tamburama to nazalost nije slucaj..
Zato je šteta što još nije zaživjela moja ideja da postoji jedan specijalizirani tamburaški music shop gdje bi bilo novih i starih tambura raznoraznih majstora i gdje bi se lijepo moglo isprobati i kupiti. Na nekoj temi gdje se pisalo o maestrovoj (?) želji da postoji neko mjesto gdje bi svirali razni kvalitetni tamburaši i to onako za dušu... "Tambura hard rock caffe"... Pa sam ja napisao i ideju za music shop s tamburama. To bi bilo odlično, naravno, kada bi u tom shopu bilo odličnih tambura.

EDIT: Za sada samo u par music shopova ima tu i tamo tambura, ali to su većinom školski instrumenti, nema vrhunskih tambura...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #28  
Staro 13-08-2008, 12:21
bando's Avatar
bando bando je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: May 2007
Postovi: 1,177
bando će postati slavan vrlo brzo 62
Uobičajeno

@AntiProtivan

Mislim da ti je ne moguće kupiti tamburu kakvu tražiš bez "šetanja", tj. bez dolaska u ove krajeve.
__________________
Al ja još nisam našo šta mi duša traži
jednu ružu iz mladosti rane
ta se ruža mojom zvala, ta je ruža za me cvala
a ja je ubro pa je bacio
Reply With Quote
  #29  
Staro 13-08-2008, 12:30
AntiProtivan's Avatar
AntiProtivan AntiProtivan je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2007
Postovi: 155
AntiProtivan je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by bando Vidi Post
@AntiProtivan

Mislim da ti je ne moguće kupiti tamburu kakvu tražiš bez "šetanja", tj. bez dolaska u ove krajeve.

Ehhh, jesi mi puno pomogao...



Ma znam to i sam, samo iz prakticnih razloga moram tu setnju ograniciti koliko je moguce, a pri tom se nadam da ce mi i ova diskusija pomoci, tj, da prije "setnje" ipak napravim neki izbor, da ne lutam gdje je nepotrebno, i da ne trosim vrijeme, nego da posjetim ono sto zaista i treba da se posjeti...

Mozda da organizujemo jedan sajam negdje, ovako na forumu, a onda da ja tamo samo dosetam, i sve mi je tu na jednom mjestu... a i svima ostalima ovdje..

Inace, Hrvojeva ideja za neki specijalizirani music-shop gdje se mogu naci tambure mi se cini jako dobra, i ne vidim neki narociti problem da to zazivi ?!?
Pa ne mora to biti neki novootvoreni i "samo-za-tambure" shop, to moze biti i neki postojeci shop, sa ostalim instrumentima, gdje bi se vlasnik mogao malo uvezati sa majstorima i otvoriti neko "tamburasko odjeljenje".. Vec sam zamislio jedan takav shop u Zagrebu, ili u Novom Sadu, npr..
__________________
Neki ostanu praznih ruku čak i kada se uhvate za glavu !!!
Reply With Quote
  #30  
Staro 13-08-2008, 12:35
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno nije reklama....

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
....da postoji neko mjesto gdje bi svirali razni kvalitetni tamburaši i to onako za dušu... "Tambura hard rock caffe"... ...

...Birchaus "kod Dzoa" u Novome Sadu, kod Studija-M!
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
Reply With Quote
  #31  
Staro 13-08-2008, 12:40
slay's Avatar
slay slay je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2007
Postovi: 194
slay je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by AntiProtivan Vidi Post
...nekog koncertnog, malo mozda mekseg, toplije boje zvuka, ne mora biti glasan (ne sviram svadbe), ali bi morao imati finu rezonanciju, i morao bi imati jednako fin ton bez obzira gdje na vratu sviram trenutno, znaci neka preporuka za nekog dobrog majstora koji moze da udovolji ovim osnovnim (i mnogim drugim) zahtjevima, a u slucaju potrage za starim basprimom, isto tako savjet vezan za to cega treba da se cuvam, i na sta treba da obratim paznju...
Moje mišljenje je da tamburaš koji nakon dugo godina svirke na jednom instrumentu, nakon što se naviknuo na taj određeni instrument i pozna ga u dušu, ni pod kojim uvjetom ne bi prodavao svoju tamburu čisto samo zato što je čuo bolju koju bi htio kupiti. Mora biti još nešto u pitanju. Uostalom, svaki stariji i iskusniji tamburaš će uvijek reći da se dobra tambura NE prodaje i amen.

Što se tiče ovih zahtjeva kod nove tambure, mislim da su tonski dobro izbalansirani basprimovi majstora Tatića iz Osijeka. Ne kažem to samo zato što i sam imam njegov instrument, nego zato što sam probao više njegovih basprimova, i starih (starih je u ovom slučaju relativan pojam, jer ne znam koliko su stari) i novih, i ako već i imaju neke nedostatke, uvijek su dobro izbalansirani, nema razlike u zvuku, na kojem god dijelu vrata da sviraš. Možda i jesam subjektivan, ako netko ima protuargument, neka ga napiše.
__________________
Reply With Quote
  #32  
Staro 14-08-2008, 02:03
Gilg's Avatar
Gilg Gilg je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2007
Postovi: 319
Gilg je na dobrom putu 14
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by AntiProtivan Vidi Post
Zato sam i napisao onaj post ranije o relativnoj lakoci izbora gitare, kad imas par stotina komada u jednoj, pa onda isto toliko u drugoj prodavnici, a mozes ih posjetiti deset, ako zelis, i praviti uzi izbor u svakoj od njih... sa tamburama to nazalost nije slucaj..
Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Zato je šteta što još nije zaživjela moja ideja da postoji jedan specijalizirani tamburaški music shop gdje bi bilo novih i starih tambura raznoraznih majstora i gdje bi se lijepo moglo isprobati i kupiti. Na nekoj temi gdje se pisalo o maestrovoj (?) želji da postoji neko mjesto gdje bi svirali razni kvalitetni tamburaši i to onako za dušu... "Tambura hard rock caffe"... Pa sam ja napisao i ideju za music shop s tamburama. To bi bilo odlično, naravno, kada bi u tom shopu bilo odličnih tambura.

EDIT: Za sada samo u par music shopova ima tu i tamo tambura, ali to su većinom školski instrumenti, nema vrhunskih tambura...
Quote:
Originally Posted by AntiProtivan Vidi Post
Inace, Hrvojeva ideja za neki specijalizirani music-shop gdje se mogu naci tambure mi se cini jako dobra, i ne vidim neki narociti problem da to zazivi ?!?
Pa ne mora to biti neki novootvoreni i "samo-za-tambure" shop, to moze biti i neki postojeci shop, sa ostalim instrumentima, gdje bi se vlasnik mogao malo uvezati sa majstorima i otvoriti neko "tamburasko odjeljenje".. Vec sam zamislio jedan takav shop u Zagrebu, ili u Novom Sadu, npr..

E,gospodo moja....upravo tu "ideju" o kojoj vi pričate ima i želi ostvariti jedan drugi izvjesni gospodin, tamburaš....
Znam to jer nas je posjetio pred par mjeseci kada nam je iznio svoju želju da u Zg. otvori "tamburaški music shop"...mjesto gdje bi se nalazile mnogobrojne tambure različitih proizvođača, nove i polovne...i gdje bi muzičar mogao onako slatko (ili sa mukom) birati između više primjeraka....

Mislim da je čak i član ovog foruma, mogao bih ga potražit na listi,al nema potrebe...nek se čovjek sam javi kad mu dođe vrijeme..
__________________
http://gilg.blog.hr/
http://www.flickr.com/photos/29388654@N02/


Svakoj tamburi jedno jaje snagu daje..


Gosp. M. S. Gilg - Sisak
Javljamo Vam da smo tambure primili 10 IV 1934. u najboljem redu i vrlo smo zadovoljni sa njima pa ćemo i nadalje ostati Vaše mušterije.
Sa štovanjem

Fran Subert
Eysden Ste Bar`ce , Belgie
Reply With Quote
  #33  
Staro 19-08-2008, 13:43
AntiProtivan's Avatar
AntiProtivan AntiProtivan je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2007
Postovi: 155
AntiProtivan je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Jos uvijek virkam i citam i provjeravam, razmisljam malo o basprimu, "a" i "e", prvi ima zice a,e,h,f#, dok drugi ima e, h, f#, c# ako se ne varam, i kontam nesto, je li ikome palo na pamet da napravi basprim sa 5 zica, od a do c#, i kako bi to izgledalo, ili kako izgleda, ako postoji, meni cesto zafali kad hocu da razlozim neki akord, krenem od prve, dodjem do zadnje i fale mi onda jos dva tona pa pomislim eh da mi je jos jedna zica !
__________________
Neki ostanu praznih ruku čak i kada se uhvate za glavu !!!
Reply With Quote
  #34  
Staro 19-08-2008, 13:48
basdžija's Avatar
basdžija basdžija je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,083
basdžija će postati slavan vrlo brzo 88
Uobičajeno 5 žica

Quote:
Originally Posted by AntiProtivan Vidi Post
Jos uvijek virkam i citam i provjeravam, razmisljam malo o basprimu, "a" i "e", prvi ima zice a,e,h,f#, dok drugi ima e, h, f#, c# ako se ne varam, i kontam nesto, je li ikome palo na pamet da napravi basprim sa 5 zica, od a do c#, i kako bi to izgledalo, ili kako izgleda, ako postoji, meni cesto zafali kad hocu da razlozim neki akord, krenem od prve, dodjem do zadnje i fale mi onda jos dva tona pa pomislim eh da mi je jos jedna zica !
ja razmišljam o 5 žici na berdi - baš mi fali D i E ispod FIS-a
moramo natjerati nekog majstora da malo eksperimentira
Reply With Quote
  #35  
Staro 19-08-2008, 13:56
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno ima, ima....

Quote:
Originally Posted by AntiProtivan Vidi Post
.... je li ikome palo na pamet da napravi basprim sa 5 zica, od a do c#, i kako bi to izgledalo, ili kako izgleda, ako postoji, ......
kod Bate Salacanina u Munze-u mož da se poruči šestožičani Abasprim sa duplom prvom i extra Cisom u basu. Malo je skuplji samo od standardnog...
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
Reply With Quote
  #36  
Staro 19-08-2008, 14:00
basdžija's Avatar
basdžija basdžija je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,083
basdžija će postati slavan vrlo brzo 88
Uobičajeno 5 žica

Quote:
Originally Posted by tamish Vidi Post
kod Bate Salacanina u Munze-u mož da se poruči šestožičani Abasprim sa duplom prvom i extra Cisom u basu. Malo je skuplji samo od standardnog...
jesi li ga svirio - kako radi ?
Reply With Quote
  #37  
Staro 19-08-2008, 14:11
AntiProtivan's Avatar
AntiProtivan AntiProtivan je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2007
Postovi: 155
AntiProtivan je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Ihh, znaci vec se neko dosjetio... a ja taman mislio uzeti patent na to !

Pa, interesantno jeste, u svakom slucaju, ali sta sa zvukom, kakvi su njegovi basprimi opcenito, i razlikuje li se taj sa ekstra zicom u kvalitetu ??
__________________
Neki ostanu praznih ruku čak i kada se uhvate za glavu !!!
Reply With Quote
  #38  
Staro 19-08-2008, 14:36
Svitac's Avatar
Svitac Svitac je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 957
Svitac je na dobrom putu 32
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by AntiProtivan Vidi Post
Pa, interesantno jeste, u svakom slucaju, ali sta sa zvukom, kakvi su njegovi basprimi opcenito, i razlikuje li se taj sa ekstra zicom u kvalitetu ??
Ima ovdje tema Bati Salaćaninu i šestožičanim primovima pa pogledaj, ima i jedan basprim na slici: http://www.forum.tambura.com.hr/showthread.php?t=1574
__________________
"Tamburu mi prodo Cigan, slatkorečiv i prefrigan...
čukununuk prosjaka i begova...
omakne se prst na struni, nesretna me pesma zbuni...
ne znam dal je moja ili njegova..."

www.svita.net
Reply With Quote
  #39  
Staro 19-08-2008, 14:43
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno 6zicani basprim Bata Salacanin

Quote:
Originally Posted by basdžija Vidi Post
jesi li ga svirio - kako radi ?
On ti je ozbiljan majstor - graditelj&restaurator. Znam da je dva komada opravio u ameriku, sestozicana, i ja se nisam tu zateko da ih probam. Primove sam probao, malo mi vrat neobican...malo je deblji od standarda...
Sto se kvaliteta tice, Bata je inace napisao i naucni rad "Poboljsanje zvucnosti vojvodjanske tambure" za neku nemacku fondaciju koja mu je to stipendirala, al ni taj rad ne mogu nigde da nadjem, a tako me zanima sta tamo pise (crta)...svoj licni primerak je dao nekom na muz. akademiju gde mu se gubi svaki trag.. (il ga ljubomorno cuva - pa ne da!)
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
Reply With Quote
  #40  
Staro 19-08-2008, 16:40
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by AntiProtivan Vidi Post
Jos uvijek virkam i citam i provjeravam, razmisljam malo o basprimu, "a" i "e", prvi ima zice a,e,h,f#, dok drugi ima e, h, f#, c# ako se ne varam, i kontam nesto, je li ikome palo na pamet da napravi basprim sa 5 zica, od a do c#, i kako bi to izgledalo, ili kako izgleda, ako postoji, meni cesto zafali kad hocu da razlozim neki akord, krenem od prve, dodjem do zadnje i fale mi onda jos dva tona pa pomislim eh da mi je jos jedna zica !
Knez Jakovac, vjerojatno jedini isključivo jazz-bračist na svijetu, svira brač s 5 žica (tj. 6, prva je dupla). http://knezjakovac.com/
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 19:35 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.