Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Događanja

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 07-10-2007, 20:59
primas1 primas1 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 473
primas1 je na dobrom putu 10
Uobičajeno Državna smotra folklora u Čakovcu

To je 14.10....pa dal zna tko kaj više o tome, i dal ide tko sa ovog foruma na taj događaj?
...ja nastupam pa me zanima
Reply With Quote
  #2  
Staro 07-10-2007, 21:02
tbun tbun je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2006
Postovi: 75
tbun je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Imaš više informacija o smotri na stranicama
http://www.hrsk.hr/folklor/susreti/susreti.htm

Možda se vidimo, ja sam iz Kud-a "Varteks",

Pozdrav
Reply With Quote
  #3  
Staro 07-10-2007, 21:17
primas1 primas1 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 473
primas1 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

ok...hvala!...možda se vidimo...ja sam iz KUD-a "Matija Gubec" Gornja Stubica
Reply With Quote
  #4  
Staro 07-10-2007, 22:09
Jura's Avatar
Jura Jura je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2007
Postovi: 188
Jura je na dobrom putu 21
Uobičajeno

Ja sam iz Kuda "Koprivnica". Valjda se bumo vidli
Reply With Quote
  #5  
Staro 11-10-2007, 10:20
dwolf dwolf je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 39
dwolf je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by tbun Vidi Post
Možda se vidimo, ja sam iz Kud-a "Varteks",
mislim da se nebudete vidli (tbun - nekaj si pozabil?)
Reply With Quote
  #6  
Staro 11-10-2007, 11:54
a-kc's Avatar
a-kc a-kc je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2007
Postovi: 93
a-kc je na dobrom putu 10
Uobičajeno

a možda vas i ja dojdem gledat
__________________
Moja tamburo da mi te nije, već bih i ja davno prije. s ovog svijeta pošla, otkud sam i došla
Reply With Quote
  #7  
Staro 11-10-2007, 11:56
sbobo's Avatar
sbobo sbobo je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 265
sbobo je na dobrom putu 10
Uobičajeno

ja sam bio prosle godine ... bude kiselog kupusa za vaceru i uz koju lirtu gemista .... nebude bas najbolje...

iz iskustva ...

Pozdrav
Reply With Quote
  #8  
Staro 23-10-2008, 15:23
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

idem prekosutra (u subotu) tamo...
hoće li biti još nekoga od ovdje nazočnih?
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #9  
Staro 23-10-2008, 15:29
jaran91's Avatar
jaran91 jaran91 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Dec 2007
Postovi: 408
jaran91 je na dobrom putu 17
Uobičajeno

ja cu biti... (kud "Varteks")
Reply With Quote
  #10  
Staro 23-10-2008, 15:29
a-kc's Avatar
a-kc a-kc je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2007
Postovi: 93
a-kc je na dobrom putu 10
Uobičajeno

ja ću biti nazočna! ali kao gledatelj i slušatelj....na žalost
__________________
Moja tamburo da mi te nije, već bih i ja davno prije. s ovog svijeta pošla, otkud sam i došla
Reply With Quote
  #11  
Staro 23-10-2008, 23:06
matija_vg's Avatar
matija_vg matija_vg je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Nov 2006
Postovi: 1,086
matija_vg je na dobrom putu 20
Uobičajeno

Fa Turopolje isto dolazi tak da sam i ja tam u subotu, uglavnom vidimo se
__________________
Kad tambure zašute
kad se svjetla ugase

Otišlo mi društvo i prijatelj znan
zadnje piće pijem sam!
Reply With Quote
  #12  
Staro 23-10-2008, 23:57
tbun tbun je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2006
Postovi: 75
tbun je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Vidimo se u čakovcu u nedjelju
Reply With Quote
  #13  
Staro 24-10-2008, 07:34
Tommy's Avatar
Tommy Tommy je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2007
Postovi: 188
Tommy je na dobrom putu 15
Uobičajeno

Ništa ljudi onda se vjerovatno vidimo u Koprivnici(SKUD I.G.K.)!
__________________
U primaša žica meka,
divi mu se svaka seka!
Reply With Quote
  #14  
Staro 26-10-2008, 21:24
d.zlatarek d.zlatarek je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jul 2006
Postovi: 62
d.zlatarek je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Odgledao sam subotnji program. Nastupilo je sedam KUD-ova (Pribislavec, SKUD I.G.Kovačić-Zagreb, Hvar, P.Preradović-Đurđevac, Šokadija-Strizivojna, Donja Dubrava, Turopolje-V.Gorica). Dozvolite par osobnih impresija, kao tamburaša koji potječe iz KUD-a, kakvih ovdje ima veliki broj, pretpostavljam. Dakle o tamburašima, ne o folkloru.

S obzirom da se ovdje radi o državnoj smotri i da sudjeluju najbolji sa županijskih smotri (ok, folklora), zar nebi najbolji državni folklorni ansambli trebali imati i kolko-tolko korektne prateće orkestre?! Ukratko, mislim da ono što smo vidjeli u subotu nije baš nešto naročito. Zabrinjavajuće čak! Nastupilo je šest orkestara, Hvar nastupio na CD ("orkestar se razbolio"?!). Pohvale dajem orkestrima SKUD I.G.Kovačić-Zagreb i Turopolje-V.Gorica. Desetak svirača, violine, korektna svirka, lijepe obrade. Međutim, ostali orkestri su uglavnom bili, najblaže rečeno, prilično skromni. Pet-šest tamburaša vrlo različitog sviračkog umijeća, neki čak i raštimani... Mislim da to baš i nije za državnu smotru, makar i folklora.

Nedjeljni dio nisam mogao odgledati, nadam se da je bilo bolje.

Pozdrav svima!
Reply With Quote
  #15  
Staro 26-10-2008, 21:51
matija_vg's Avatar
matija_vg matija_vg je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Nov 2006
Postovi: 1,086
matija_vg je na dobrom putu 20
Uobičajeno

Moram i ja napisat mali osvrt mada nisam gledao cjelu smotru ali sam većinu pogledao kad sam bio slobodan između nastupa....uglavnom moram se složit sa d.zlatarekom smotra na državnoj razini i ajmo reć "najbolji iz svojih županija" uglavnom nesto sto čovjek očekivao da bude pogledao u jednom dahu, i da bude stvarno vidio najbolje i otišao sa smotre zadovoljan...a kad ono upravo ovo sto je d.zlatarek napisao neki kudovi nisu niti imali pratnju nekakvog orkestra a i ovo koji su imali mislim da su barem za državnu smotru mogli složit harmonije i dva glasa da to zvući k nećem da su samo par probi za to napravili već bi bilo bolje, ana kraju krajeva mogli su se samo naštimat prije nastupa i već bi bilo bolje! Mislim da je žalosnod a ni za državnu probu nisu mogli barem to sve skupa dotjerat kolko tolko jer ovo je bilo ispod svake granice.....gledao sam par kudova i njihove plesače a i plesačice i kolko se got ne razumije u taj ples al svako se okretao na svoju stranu niko nikog n gleda nema nikakvih linija na nista se ne pazi čast iznimkama al većina je nažalost bila takva

A nakon svega ovog velika pohvala SKUDu IGK jer njihov nastup sam odgledao doslovno u jednom dahu i jako su mi se svidjeli, od samog ponašanja na sceni pjesme, plesa, svirke, koreografije i usuđujem se reći da su bili daleko najbolji
__________________
Kad tambure zašute
kad se svjetla ugase

Otišlo mi društvo i prijatelj znan
zadnje piće pijem sam!
Reply With Quote
  #16  
Staro 26-10-2008, 22:43
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

iako sam ovdje najavio svoj dolazal na tu smotru, nisam otišao..

Quote:
Originally Posted by d.zlatarek
S obzirom da se ovdje radi o državnoj smotri i da sudjeluju najbolji sa županijskih smotri (ok, folklora), zar nebi najbolji državni folklorni ansambli trebali imati i kolko-tolko korektne prateće orkestre?!
ovo me je pogodilo u bolno mjesto...
naravno da bi trebali imati korektnu glazbenu pratnju, ali... tu stoji veliki ALI...

problem tamburaša u folklornim ansamblima je jedna priča za sebe, s kojom se borim desetljećima, nažalost neuspješno...

u folklornim ansamblima svirači su nažalost tretirani kao nešto sporedno, ali eto, i nužno. funkcioniraju kao servis plesačima. takva situacija na samim probama destimulativno djeluje na svirače i ljudima jednostavno brzo dozlogrdi. stoga se svirci jako brzo izmjenjuju, cijela generacija se promijeni i prije nego stigne savladati program kojeg izvodi. tako ispada da su svirači većine folklornih ansambala su u nekakvoj stalnoj pripremnoj fazi.

to je jedna anomalija koja je default u hrvatskom folkloru općenito. kad se ukaže na to, svi se deklarativno slažu da stvari treba mijenjati i postaviti drugačije, ali nikad se ništa ne mijenja.
nakon svega sad sam uvjeren da ti ljudi jednostavno NE RAZUMIJU o čemu zapravo razgovaramo. klimaju glavom i slažu se s primjedbama i to je to...

tokom svih tih godina borbe razvio sam nekakve načine i metode da olakšam situaciju, ali problem ostaje... folkloraški svirači sviraju kako plesači plešu. voditelji plesača bez imalo skrupula i pardona uzimaju zadnju riječ kad se radi o sviračima i sviranju. o svojoj kompetentnosti jednostavno ne razmišljaju, to se ne dovodi u pitanje. ako im se ukaže na taj detalj, uvrijede se. zato često bude takvih apsurdnih situacija da bi im mogao pozavidjeti i monty python-ov teatar.

sve mogu potvrditi članovi ovog foruma koji su prošli kroz folklorne ansamble gdje sam aktivan ili gdje sam ranije bio... uvijek je bilo paradoksalnih situacija.
jedna tipična: na zajedničkoj probi plesača i svirača se dogodi da u 120 minuta probe svirači ukupno ne sviraju niti 15 minuta, jer se sve vrijeme iscijedi na razvrstavanje plesača, ko će kome plesati zamjenu na kojoj poziciji, jer taj i taj nije došao na probu, pa se onda krene, zamjena se ne snađe u novoj situaciji, pa opet ispočetka... a nedajbože da netko tokom ostalih 105 minuta probe dok čeka nešto pokuša odsvirati, isprobati. odmah se grakne na njega...
razumijem da je potrebna radna atmosfera i disciplina, ali sve ima nekakve granice nakon kojih se gubi smisao... u neuviđanju i neuvažavanju tih granica se nalaze mnogi problemi.

***********************

ovo sve što sam gore napisao je tek jedna strana medalje.
oko druge strane sam se ispucao na početku svoje aktivnosti na ovom forumu, a ona se sastoji u tome da kad nedopečeni svirači, početnici, maltene pobjegnu iz folklora, zaglave na nekakvim čudnim gažama i svirkicama i tu ostaju. dosta njih tu negdje završava svoj svirački razvoj. to je tužno.

i da, veliko mi je zadovoljstvo pročitati na forumu da ste vi koji ste pratili smotru zadovoljni sa sviračima iz skuda igk... hvala

oni, eto unatoč svim folkloraško sviračkim nedaćama imaju donekle povoljniju situaciju oko ovih svirački neefikasnih proba s plesačima.
plaćen je korepetitor koji odrađuje probe s plesačima, za to vrijeme orkestar može imati svoju probu.
tko god može, trebao bi angažirati korepetitora u te svrhe, a ne mrcvariti cijeli orkestar na, za njih, nefunkcionalnim probama.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #17  
Staro 26-10-2008, 22:52
prigorec prigorec je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Nov 2006
Postovi: 93
prigorec je na dobrom putu 10
Uobičajeno

u potpunosti se slažem sa maestrom
Reply With Quote
  #18  
Staro 27-10-2008, 13:29
a-kc's Avatar
a-kc a-kc je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2007
Postovi: 93
a-kc je na dobrom putu 10
Uobičajeno

potpisujem maestrov osvrt! p.s. također nisam mogla prisustvovati smotri ali srcem sam bila uz vas
__________________
Moja tamburo da mi te nije, već bih i ja davno prije. s ovog svijeta pošla, otkud sam i došla
Reply With Quote
  #19  
Staro 28-10-2008, 08:49
buky1's Avatar
buky1 buky1 je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Jul 2007
Postovi: 1,135
buky1 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

http://www.vecernji.hr/newsroom/cult...7A9DDB4B71F7.2
__________________
Kad se šolja rakije narolja
onda šolja radi šta ga volja
Reply With Quote
  #20  
Staro 28-10-2008, 12:37
cigankusa's Avatar
cigankusa cigankusa je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 237
cigankusa je na dobrom putu 46
Uobičajeno

a MAestroooooooooooo!!
pa di ste nam zapeli!!
ja ću kratko sam pohvalit FA Turopoljske svirače, moram reći da sam se fakat iznenadila......
a o ovom odnosu..meni se to lagano već gadi ...izbije mi alergija svaki put dok čujem bilo kojeg voditelja plesača da se iživljava na sviračima...osim ako se radi o nekim tehn.stvarima...kao kašnjenje na probu...hehe i sl.
al dok mi stane na sred pozornice i počne se dernjačit u sveziglede tempa i glasnoće, a onda na nastupu sviraš isto tako kao što si na probi zabrljao pa je onda odjednom to super...e onda mi se fakat..kaka..
a to sam imala posebno prilike doživjeti u svom bivšem ansamblu...
a najgore od svega je to što su većinom ti voditelji tamburaša neki superkul glazbenici i umjetnici a voditelji plesača....joj...samo ću stavit tri točkice...
i onda još ako ti naši voditelji samo šute i ponizno se prilagođavaju nekom "plesačkom geniju" koji nema apsolutno nikakve veze s glazbom (i ona moja baba kaj vodi kud kalinovac je veći glazbeni umjetnik)....e onda je to fakat tužno....i to mene boli...al sad već počinjem bit subjektivna u nekim stvarima pa ću prestat..
uglavnom, ja sam za POBUNU!!!
DOLJE KUDOVSKI VODITELJI PLESAČA!!!
__________________
violine, pesme i svirači...
svi su sati prestali da važe;
muzika je od jutra do sutra,
noć i dan se neprestano traže....



Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 19:56 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.