Forums  

Go Back   Forums > Tamburaška misao > Tamburaški život

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 16-09-2011, 15:13
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno Povrat novca zbog kojeg nam je neugodno...

Naravno da znam da od svog početka ovaj forum izbjegava, štoviše ne dozvoljava političke teme i rasprave. Stoga eventualno uklanjanje ove teme neće pogoditi moj ego i imat ću potpuno razumijevanje za takav čin.

Obzirom da na domaćoj političkoj sceni ima toliko toga prljavog, smrdljivog i ružnog, a karte su otvorene i sve je potpuno jasno, nema potrebe za politikantskom raspravom o tome, nego bih ja o jednom drugom aspektu priče:
o činjenici da su se na udaru medija našli i estradnjaci koji su financirani novcem iz skrivenih crnih fondova.
za sada je medijska buka usmjerena protiv onih koji su plaćali, ali sve ćešće se u negativnom kontekstu spominju i oni koji su primali novac. a to su poznata estradna imena.
tamburaša još nema među prozvanima, ali za očekivati je i tako šta...

interesantna je gesta jednog klapskog pjevača koji je svoj honorar dobiven iz crnog fonda uplatio u dobrotvorne svrhe, da si olakša savjest.

detaljnije na linku: http://www.index.hr/xmag/clanak/clan...he/572121.aspx

zanimljivo bi bilo čuti razmišljanja i komentare tamburaša, pogotovo onih koji su bili u istoj ili sličnoj situaciji.
Reply With Quote
  #2  
Staro 16-09-2011, 16:12
Vedran's Avatar
Vedran Vedran je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 1,619
Vedran će postati slavan vrlo brzoVedran će postati slavan vrlo brzo 141
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
Naravno da znam da od svog početka ovaj forum izbjegava, štoviše ne dozvoljava političke teme i rasprave. Stoga eventualno uklanjanje ove teme neće pogoditi moj ego i imat ću potpuno razumijevanje za takav čin.

...

zanimljivo bi bilo čuti razmišljanja i komentare tamburaša, pogotovo onih koji su bili u istoj ili sličnoj situaciji.
Ja nisam bio u istoj ili sličnoj situaciji (barem ne koliko znam), ali tema uopće nije diskriminatorna na političkoj osnovi, ili na neki drugi način (osim što se spominju neki tamo koji su napravili tamo nešto).

Vezano uz klapskog pjevača, lijepa gesta, iako bi neka cinična duša mogla reći da je trebao napraviti to prije nego što je otkrivena afera. U svakom slučaju pohvalan potez, ali i dobar način da se napravi odmak od nekih tamo koji su napravili tamo nešto.
Reply With Quote
  #3  
Staro 16-09-2011, 16:18
callahan's Avatar
callahan callahan je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 107
callahan je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Sigurno je puno nas, barem tamburaša iz Zg, a vjerujem i ostalih, često bilo u prilici svirati što raznim političarima, što deklariranim kriminalcima (koji su mi draži jer bar kažu što su),a još nitko od nas nije (bar ja za takve ne znam) našao za shodno da tako zarađen novac vrati ili pokloni u humanitarne svrhe.
Ovime ne želim omalovažiti potez dotičnog pjevača, samo treba biti svjestan da se sve događa u gadljivoj državi u kojoj su političari dno dna, koja je potonula, u kojoj će uskoro izbori i u kojoj se oružje blaćenja ne bira.
Reply With Quote
  #4  
Staro 18-09-2011, 14:58
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

a eto... nema baš interesa za ovu temu, pa da ja svoje zaključim:

ja ne bih vraćao novce, ako sam već uredno odradio to za što sam plaćen, ako bi se dogodilo da u međuvremenu promijenim mišljenje/stav prema osobi/organizaciji za koju sam svirao, pa niti ako bih saznao za sumnjivo porijeklo tog novca.
korektno odrađen posao treba biti plaćen. na novcu ne piše od kuda je ni čiji je, a većina naših poslova se doista odvija direktnom pogodbom, u toj "sivoj" ekonomskoj zoni, bez ugovora, knjigovodstva, žiro računa...

eventualnu zakonsku obavezu vraćanja takvog novca, nekakvu globu i slično bih morao poštovati. tu nema alternative. odnosno ima, ali mi se ne sviđa

Quote:
Originally Posted by callahan
Sigurno je puno nas, barem tamburaša iz Zg, a vjerujem i ostalih, često bilo u prilici svirati što raznim političarima, što deklariranim kriminalcima (koji su mi draži jer bar kažu što su),a još nitko od nas nije (bar ja za takve ne znam) našao za shodno da tako zarađen novac vrati ili pokloni u humanitarne svrhe.
... što jest, jest. svirali smo skupa par godina.
možda je i sve o ovoj temi rečeno ovim tvojim komentarom.

Quote:
Originally Posted by Vedran
Vezano uz klapskog pjevača, lijepa gesta, iako bi neka cinična duša mogla reći da je trebao napraviti to prije nego što je otkrivena afera. U svakom slučaju pohvalan potez, ali i dobar način da se napravi odmak od nekih tamo koji su napravili tamo nešto.
meni se isto ta gesta učinila vrijednom pažnje, zato sam je i prenio na naš forum, but jbg...
a ciničnih komentara nije falilo, od toga što si spomenuo "šta se ranije nije sjetio", preko "baš me zanima da li bi vratio da je bilo 100.000 kuna umjesto 700" do onih sažetih tipa "govno", "licemjer"...

nadao sam se da će se netko sjetiti akcije financijskih inspektora kad su u pratnji policije upali na svatove u jednom vinkovačkom lokalu i zahtjevali ugovor sklopšljen između sviraca na svadbi i mladoženje.
ovo je sad nešto slično, kampanjska akcija na estradnjake koja ima neke druge razloge, kao i onaj upad inspekcije na svadbu.

evo malo citata iz nekih novina:
Quote:
Odvjetnik Veljko Miljević kazao je jučer kako bi, u slučaju da su primili novac iz crnog fonda, glazbenici mogli biti kazneno gonjeni, ali i naveo kako teško da će se to dogoditi, posebice zato što bi trebalo dokazati da nisu otpjevali ono za što su novac primili.
Na dugačkom popisu onih koji su tijekom godina pjevali za HDZ nalaze se Ivana Vrdoljak Vanna, Dalibor Bartulović Shorty, Davor Dretar Drele, Mate Mišo Kovač, Nina Badrić, Mladen Grdović, Miroslav Škoro, Ivana Kindl, Mladen Bodalec i Prljavo kazalište, Jacques Houdek, Ivana Banfić, Jurica Pađen, Lana Jurčević, Dražen Žanko...

Last edited by _maestro_; 18-09-2011 at 15:06.
Reply With Quote
  #5  
Staro 18-09-2011, 18:50
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Krajem ove školske godine svirali smo "dan škole" (možda nije potrebno pisati koja škola i odakle), rečeno nam je da ćemo biti isplaćeni iz općinskog proračuna, odnosno da će općina financirati i organizirati glazbu.
Bilo mi je istog trena jasno da su to kurčeva posla, ali prihvatio sam, jer za broj sati koji ćemo odsvirati dobit ćemo novaca koliko obično na svirkama ne dobijemo, ali sve u svemu mi ćemo pošteno odraditi svoj posao i biti plaćeni. Ali, s obzirom da je to općinska blagajna koja mora na neki način opravdati isplaćeni novac, trebali smo izdati račun, ali se predsjedavajući gospodin dosjetio da bismo mogli poslati "zamolbu" u kojoj će se navesti da tražimo jednokratnu novčanu pomoć u skladu s mogućnostima općine zbog, (pa navesti zbog čega tražimo pomoć). Bilo mi je jasno da će se tu izvadit iz proračuna jedan manji dio koji će otići nama na račun, a preostali veći dio u džep dotičnog gospodina.
Po završetku svirke, kolege sam isplatio iz blagajne benda, i čekao da općina uplati svoje i vratim novac na svoje mjesto. Dok sam ja smislio što napisati i ovjeriti pečatom, gospodin je završio u istražnom zatvoru u Osijeku, smijenjen je sa mjesta načelnika i čeka se dolazak novog. Pomirio sam se da trenutno od novaca nema ništa, jer školu ne mogu tražiti ništa jer oni nisu imali veze s tim.

Evo, ovo je slučaj da nisam isplaćen, da jesam možda bi mi bilo i neugodno jer znam da bi se odvadila veća svota novca, koji je možda mogao biti namjenjen u neke druge korisnije svrhe a ne u džepu jedne lopuže. Sad mogu čekati da novi načelnik dođe na svoje mjesto pa da pokušam računom izvući samo novac koji smo pošteno zaradili.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)

Last edited by VeljoSB; 18-09-2011 at 18:53.
Reply With Quote
  #6  
Staro 19-09-2011, 14:11
Zlajo's Avatar
Zlajo Zlajo je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,201
Zlajo je na dobrom putu 29
Uobičajeno Poirot

Ako pošteno odradimo (svirimo, pjevušimo, zabavljamo, animiramo na razne nastrane načine, itd.) korektno dogovoreni angažman sa naravno, prihvatljivom strankom (što god to u našem okruženju predstavljalo), ne vidim razloga da nas muči nazovi savjest zbog neke takve banalije kao što je npr. porijeklo novca kojim smo plaćeni... Osobno smatram...
__________________
Život bez glazbe je zabluda
Friedrich Nietzsche
Reply With Quote
  #7  
Staro 19-09-2011, 14:32
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Zlajo Vidi Post
ne vidim razloga da nas muči nazovi savjest zbog neke takve banalije kao što je npr. porijeklo novca kojim smo plaćeni... Osobno smatram...
A svatko od nas može reći kogajebe, ali kad se zamisliš malo bolje (mišlju, riječju, djelom i propustom) onda uvidiš štošta toga.
Evo kad sam počeo onda ću i dovršiti, 1500kn je trebalo biti uplaćeno nama na račun, za 2h sviranja, fine pare za svega nekoliko setova pjesama.
Ali najbitnije, unaprijed sam znao da će se iz proračuna izvući još toliko ako ne i duplo više, na način koji sam opisao u prvom postu. Kad vidim da je ta svota koja bi završila u nečijem džepu mogla otići na recimo nove igračke, ljuljačke ili tobogan u dječjem parku u nekom od sela općine (u mom selu ih još uvijek nema ) budem sudionik te prevare građana i mještana, jer sam na ovaj način potpomogao otuđivanju novaca. Jesam ja svoje novce zaradio svirkom, taman da je netko iz novčanika izvadio i platio, ali znao sam što će se dogoditi nakon što odsviram i zatražim tu pomoć općine. Savjest mi je mirna i čista jer novac nisam dobio, isto tako i ona suma iznad nije otišla iz proračuna jer nije imala kako, pa se nadam da su Grižići u park dobili bar sašiven okvir od dasaka napunjen pijeskom.

Novac ću i dalje običnim računom nastojati izvući, sa navedenom cijenom svirke, tako da na mene nitko ne može uprti prstom.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #8  
Staro 19-09-2011, 19:19
odisej odisej je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2009
Postovi: 190
odisej je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Svirao sam za HDZ u nekoliko kampanja i ne mislim vraćati novce. HDZ nije moja politička opcija, ali moja politička opcija me nije (dosad!) tražila da im kao bend nastupamo. Ne bih nikad vratio novce nazad zbog toga što je to bio profesionalni angažman, a ja sam i onda znao da to nisu čista posla.

Bilo bi lijepo kada bismo mogli svirati samo dobrim i poštenim ljudima, ali ne znam da je to ikome uspjelo, osim onih koji sviraju sebi pred ogledalom. A ti ne žive od svirke. Po meni je ovo licemjeran, ali i glup potez, jer ako vrati novce, ne može vratiti vrijeme - on je i dalje svirao (pjevao) za HDZ, samo je jedna od rijetkih budala koja je to napravila džabe. Uzaludno posipanje pepelom po glavi. Glumac.
__________________
...bez uvrede, ranije se sviralo: 'zatvori oci i slusaj', a danas mnogi sviraju: 'gledajte mene, sta mi ruke rade!' - zelimirp
Reply With Quote
  #9  
Staro 19-09-2011, 22:57
KDL KDL je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2008
Postovi: 455
KDL je na dobrom putu 36
Uobičajeno

Neka svi ti političari vrate lovu koju su oni "pošteno" zaradili, pa se nitko više u ovoj državi neće sekirati!!! Ni oni se sigurno nisu sekirali dok su im računi dosezali nebesa, i treba ih sve oprati koliko god se može! Jedino koga mi je žao, to su porezni obveznici kojima i sam pripadam, no to je drugi par opanaka!

Last edited by KDL; 19-09-2011 at 23:06.
Reply With Quote
  #10  
Staro 20-09-2011, 00:19
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

moj stari dido bi često znao reći...mi smo takvi ljudi...
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #11  
Staro 21-09-2011, 00:15
Mislav's Avatar
Mislav Mislav je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,153
Mislav je na dobrom putu 32
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
moj stari dido bi često znao reći...mi smo takvi ljudi...
Znas kako ljudi kazu, ako zelis promijeniti svijet kreni od sebe, ali kad nakon nekog vremena, svakom je potrebno drugacije, shvatis da si ti jedan koji radi dobra dijela a svi oko tebe ne i ajmo reci u ovom slucaju prosperiraju financijski, onda se pocnes osjecati jadno, to je prvi stadij, a nakon toga dolazi drugi, po meni tezi, a to je da se pocnes osjecati ko budala i tada se ljudi mjenjaju.
Ovo sto si naveo je stvarno hvale vrijednu, ali zar zbilja mislis da ce za te pare koje ti nisi uzeo netko napraviti tobogan ili ljuljacku ili mozda strpati sebi u dzep?
Ako neces ti uzet uzet ce netko drugi a ti ces ostati jadan jer ces gledati ako umjesto tobogana netko drugi masti brk, a najcesce je to netko ko ima 100x vise od tebe, ali mu ni to nije dosta. (karikiram)

I onda se vracamo na rijeci tvoga starog dide: sine ko ne igra za raju i zanemaruje taktiku...... ne cekaj to je drugi dida rekao, tvoj je rekao: takvi smo mi ljudi, i bio je u pravu
__________________
I ponovo da se rodim, ja bi opet isti bio, pjevao bi kad zaboli

www.ts-legolas.com
Reply With Quote
  #12  
Staro 23-09-2011, 14:48
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
moj stari dido bi često znao reći...mi smo takvi ljudi...
A jedan moj prijatelj iz Otočca kaže"malo nas je al smo govna"...
U državi gdje je sve korumpirano,nepošteno i kriminalno ne vidim razlog zašto bi baš glazbenici bili svete krave pa moralizirali o porijeklu honorara!
Uostalom uobičajeno stanje/koje je naravno po "hrvatski"potpuno nesređeno/većina domaćih glazbenika radi na"crno"tj.bez registriranih firmi i plaćenih poreza,po cijeloj državi imaju turneje glazbenici strani državljani bez radnih dozvola i plaćenih poreza, pa čemu uopće dovoditi u pitanje sviranje za Kradeze ili neznam koga iako je porijeklo honorara "crno"!A što to ovdje u ovom vilajetu nije crno?
Reply With Quote
  #13  
Staro 23-09-2011, 16:23
KDL KDL je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2008
Postovi: 455
KDL je na dobrom putu 36
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
moj stari dido bi često znao reći...mi smo takvi ljudi...
Imam je prijedlog VeljoSB: Daj ti lijepo izvuci lovu koju si zasluzio, organiziras "radnu" akciju, i mi svi dodjemo da se malo naljuljamo!?!?!?
Jel dobra?
Reply With Quote
  #14  
Staro 23-09-2011, 17:38
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

ma može, sve za ljudstvo.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #15  
Staro 23-09-2011, 18:59
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by KDL Vidi Post
Imam je prijedlog VeljoSB: Daj ti lijepo izvuci lovu koju si zasluzio, organiziras "radnu" akciju, i mi svi dodjemo da se malo naljuljamo!?!?!?
Jel dobra?
-parafraza-
Imam je prijedlog VeljoSB: Daj ti lijepo izvuci lovu koju si zasluzio, I UMJESTO DA JE UPLATIŠ U NEKI DOBROTVORNI FOND organiziras "radnu" akciju, i mi svi dodjemo da se malo naljuljamo!?!?!?
Jel dobra?

a može to učiniti i bilo tko drugi kome je neugodno zbog nekih novaca obzirom na njihovo porijeklo.
lako bi se našlo dobrovoljaca za takvu vrstu uništavanja novca iz crnih fondova...
Reply With Quote
  #16  
Staro 24-09-2011, 12:25
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
lako bi se našlo dobrovoljaca za takvu vrstu uništavanja novca iz crnih fondova...
haha, samo moramo pazit da nam se ne zagrcne.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #17  
Staro 01-08-2014, 09:43
belalala belalala je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Mar 2009
Postovi: 22
belalala je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Ja sam imao tu sreću da dosta sviram sa Romima.

U romskom esnafskom pravu starom milenijumima, jasno stoji da se pare ne vraćaju sem u slučaju pretnje i fizičke ugroženosti.

Pa i tada uz negodovanje i tihu kletvu.

Sve sto je doslo na tamburu deli se na jednake delove, a član koji je na bolovanju ima svoj deo od baksisa.
Prvo podele na onoliko delova koliko je bilo učesnika svirke, pa isplate onoga ko je dosao na zamenu. Onda vrate svoje delove na gomilu i ponovo dele tako da i član koji je na bolovanju dobije svoj deo.



Opasni su Romi, kao sindikat.
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 09:02 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.