Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Tamburaši i bandovi

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #81  
Staro 09-12-2009, 15:36
tamburašica tamburašica je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Dec 2008
Postovi: 9
tamburašica je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by LAZO Vidi Post
dečki u ovom novom sastavu super sviraju-----sviro sam s njima
Čestitam Lazo onda mora da si odličan basista!!!!!
Jer je njihov basista vrhunski svirac ! Znam jer sam ih čula par puta!
Koliko sam uspila viditi na nekim postovima da sviraju na Krnjašu 26. 12 .09valjda ču moči malo naići.
Reply With Quote
  #82  
Staro 09-12-2009, 16:58
primač19's Avatar
primač19 primač19 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2007
Postovi: 144
primač19 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Jel to sigurno da sviraju 26.12. ??? Janika potvrdi...
__________________
..Moja se duša zaplela, tebi u žice tamburo..
Reply With Quote
  #83  
Staro 09-12-2009, 17:25
josip_prim's Avatar
josip_prim josip_prim je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Jan 2009
Postovi: 402
josip_prim je na dobrom putu 33
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by primač19 Vidi Post
Jel to sigurno da sviraju 26.12. ??? Janika potvrdi...
je, sviramo
__________________
sa čet'r strane u ove ravne u ovu zemlju od sna
svakoga primi svakome da ravnica sve poravna...
Reply With Quote
  #84  
Staro 16-05-2010, 22:04
rajna rajna je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2009
Postovi: 224
rajna je na dobrom putu 18
Uobičajeno

Slušala sam sinoć Slavonce u Palace-u u Vinkovcima...I... dečki su odlični, ali... mislim da im je "prirodniji" okoliš Krnjaš...Caffe Tončo i slično...Dakle, svirka na suvo... Ja ih inače doživljavam kao tamburaše srijemskog štiha, a sinoć nisu tako zvučali. Ali, tamburaški kruh je težak pa razumijem... :-)
__________________
Moja se duša zaplela...tebi u žice tamburo....
Reply With Quote
  #85  
Staro 17-05-2010, 12:52
rossi's Avatar
rossi rossi je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2009
Postovi: 240
rossi je na dobrom putu 26
Uobičajeno Slavonci

Bijah na Krnjašu i slušah ovaj bend.Odličan sound i super repertoar,pravi gažisti,al ono,stvarno pravi.Dečki super sviraju,uredna pjesma i na račun toga sve pohvale.Ako Bog opet ćemo se sresti pa makar i u Krnjašu na splavu .Samo tako i dalje.Živjeli!
__________________
Što ja mogu što sam svirac rođen s tamburom,što sam dan za noći mijenj'o,kuću s birtijom.Nemam salaš ni imanje,konje gizdave,sve što imam tambura je,ne mogu bez nje.....
Reply With Quote
  #86  
Staro 17-05-2010, 13:38
Vlado basprim Vlado basprim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2009
Postovi: 306
Vlado basprim će postati slavan vrlo brzo 54
Uobičajeno

Hvala Rajno i tebi i Rossi-u !!!!!!
Je istina je mi više volimo svirati svirke na "suho" što bi rekli tu smo najjzadovoljniji mi kao svirači a onda je normalno da je sam svirka bolja!
Mislim da takvu vrstu svirke voli večina tamburaša pa čak i kad sam gost ja volim da su svirači oko mene ma to je to pravi štimung !!!!!!!!
Još ako se pogodi da publika poštuje rad benda onda je dobra atmosfera neizostavna tu naravno prednjači Krnjaš pa i Tončo i još rijetki lokali u našem kraju!
Ah taj razglas bez njega ne možeš raditi ni svatove niti veče zabave gaže ili što sve več sviraš pogotovo ako ne možeš odnosno "ne smiješ" iskoristiti sve blagodati koje on pruža . Eto baš i subotu smo imali pritužbe stanara koji žive iznad lokala gdje smo svirali da stišamo ozvučenje i mi smo naravno to i napravili i onda naravno "žamor" ljudi je bio jači nego sam sound benda ali šta češ !Tada smo radili na nekih 15 % snage razglasa koji bdw. ima 2 kw snage i onda smo svi skoncentrirani da se bar čujemo i tu se gubi čar te suradnje nas i publike !
Ali smo se vrlo iznenadili kad smo vidjeli starosnu dob publike naime prosjek je oko 20 god. i gotovo sve pjesme su zajedno s nama pjevali a politika lokala je da nema narodnjaka ni sevdaha pa čak ni Halida nego samo tambura i zabavna glazba !To je doduše u zadnje vrijeme neizostavno ali zanimljivo da nitko(oko 100-ak ljudi) nije ni tražio takve skladbe !!!!!
Jedino to radno vrijeme samo do 02. h pa to je rano za fajront???????

Pozdrav od Ts Slavonci!!!!!!!!
__________________
Curu il¨ tamburu ljubi il¨ ostavi !!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #87  
Staro 17-05-2010, 16:20
rajna rajna je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2009
Postovi: 224
rajna je na dobrom putu 18
Uobičajeno

Iskreno, i mene je iznenadila činjenica, naravno ugodno, da je toliki broj mladih ljudi bio.I mislim da ih je bilo puno više od 100..to je ono najbolje...
I da, mene je iziritiralo to što unatoč razglasu, nisam vas najbolje čula.A volim vas slušati, jel , inače ne bih u Vinkovce potegnula...Doduše, i ja sam dvije mlađahne povela, pa smo i nas tri u prosjeku bile 20-godišnjakinje :-)
I nadam se da se uskoro vidimo u pravoj atmosferi....
__________________
Moja se duša zaplela...tebi u žice tamburo....
Reply With Quote
  #88  
Staro 12-06-2010, 02:15
sbobo's Avatar
sbobo sbobo je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 265
sbobo je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by rossi Vidi Post
Bijah na Krnjašu i slušah ovaj bend.Odličan sound i super repertoar,pravi gažisti,al ono,stvarno pravi.Dečki super sviraju,uredna pjesma i na račun toga sve pohvale.Ako Bog opet ćemo se sresti pa makar i u Krnjašu na splavu .Samo tako i dalje.Živjeli!
tako je rossi....
od tad zelim da mi samo slavonci sviraju....pogotovo kad bager zapjeva onu..."aj idemo zlato moje...."
svaka čast
Reply With Quote
  #89  
Staro 14-12-2010, 17:37
tamburašica tamburašica je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Dec 2008
Postovi: 9
tamburašica je na dobrom putu 10
Uobičajeno Slavonci

Slažem se s tobom Pažo jako dobar band i prave super feste !Ja nisam često u Hr ali ako sam u prilici volim ih slušati!Nadam se da če za božične praznike negdje svirat gažu otvorenog tipa nisam ih dugo slušala!Valjda če biti i nekih novih pjesama mislim njihovo uratka?
Pozdrav svim Slavoncima !

Reply With Quote
  #90  
Staro 03-04-2011, 11:57
Vlado basprim Vlado basprim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2009
Postovi: 306
Vlado basprim će postati slavan vrlo brzo 54
Uobičajeno

VEČERAS NA OSIJEČKOJ TV TS "SLAVONCI" SVIRKA UŽIVO
__________________
Curu il¨ tamburu ljubi il¨ ostavi !!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #91  
Staro 06-04-2012, 18:29
Vlado basprim Vlado basprim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2009
Postovi: 306
Vlado basprim će postati slavan vrlo brzo 54
Uobičajeno Uskrs na Krnjašu!!!

U Nedjelju 08. 04. 2012 tradicionalno (4-ti Uskrs) Ts "Slavonci" na splavu Krnjaš u Vinkovcima sa početkom u 21 h. pa do 03 h.
Navratite !!!!!!

__________________
Curu il¨ tamburu ljubi il¨ ostavi !!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #92  
Staro 08-04-2012, 21:37
Blago Vrankić Blago Vrankić je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jul 2010
Postovi: 35
Blago Vrankić je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Sve decke iz Slavonaca osobno poznajem i svi su SUPER!!!
Glasine da su se raspali jer je otiso ovaj ili onaj su potpuno netocne, pa pobogu niko nezamjenjiv.
Slavonci super ste nadam se da cemo se negdje opet sresti!!!
Reply With Quote
  #93  
Staro 08-04-2012, 23:02
Vedran's Avatar
Vedran Vedran je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 1,619
Vedran će postati slavan vrlo brzoVedran će postati slavan vrlo brzo 141
Uobičajeno

Čak imaju i novu stranicu. Pod sekcijom "O nama" piše sve o izmjenama u bendu.

http://www.slavonci.com.hr/
__________________
Moj blog: The Third Side of the Pick
Reply With Quote
  #94  
Staro 09-04-2012, 11:59
Vlado basprim Vlado basprim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2009
Postovi: 306
Vlado basprim će postati slavan vrlo brzo 54
Uobičajeno

Stranica je još u izradi tako da če se sve još dotjerati!!
Vedrane sječaš se onoga "izgubio mu se trag" ha ???
__________________
Curu il¨ tamburu ljubi il¨ ostavi !!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #95  
Staro 16-01-2013, 10:39
Vlado basprim Vlado basprim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2009
Postovi: 306
Vlado basprim će postati slavan vrlo brzo 54
Uobičajeno Live nastup na Osječkoj tv.!!!

TAMBURAŠKI SASTAV "SLAVONCI"

Live nastup na OSTV u emisiji “Slavonsko veselje” 20.01 2013
__________________
Curu il¨ tamburu ljubi il¨ ostavi !!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #96  
Staro 09-03-2015, 22:09
Vlado basprim Vlado basprim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2009
Postovi: 306
Vlado basprim će postati slavan vrlo brzo 54
Uobičajeno SLAVONCI Prvih 15 godina !

15 godina Tamburaškog sastava "Slavonci "
Prije točno 15 godina, na tamburaškoj sceni u Hrvatskoj nastao je novi tamburaški sastav.
'Slavonci' su nastali kada je četvorka iz Slavonske duše odlučila oformiti svoj sastav. U toj četvorci su bili Mario Vuček (glavni vokal i basprim I), Vlado Vuček (basprim II), Ivan Colarić (kontra) i Vedran Novoselac (prim). Na basu nam se tada pridružio Marko Sesar, koji trenutno pjeva i svira čelo u Kristalima iz Županje. Njegovim dolaskom nastali su "Slavonci".
U ovome sastavu radili smo nešto manje od dvije godine. Vedranovim odlaskom na studij u Zagreb, otvorilo se novo mjesto na kojemu su se neko vrijeme mijenjali brojni primaši. Godinu poslije Vedrana, Marko Sesar je prešao u Kristale, a nakon nekog vremena zamijenio ga je na basu Dalibor Gabud.
Sastav je duže vrijeme radio kao četvorka, s dva basprima, kontrom i basom, a povremeno nam se znao pridružiti i prvi primaš sastava Vedran Novoselac. Zbog obveza na fakultetu, Vedran je sve rjeđe mogao aktivno djelovati u sastavu. Nakon dužega traženja, na mjesto primaša došao je Bernard Omrčanin. Njegovim dolaskom ekipa poprima tadašnji sastav: Mario Vuček (glavni vokal i basprim I), Vlado Vuček (basprim II), Ivan Colarić (kontra), Dalibor Gabud (bas) i Bernard Omrčanin (prim). Radilo se punom parom, probe su se održavale tri puta tjedno, a trajale su čak do ranih jutarnjih sati. Moram spomenuti ponovno našega dragog kolegu i prijatelja Vedrana, koji je često puta znao, uz sve svoje obveze, potegnuti put Vinkovaca i raditi probe s nama. Nakon završenih proba, krenuo bi na vlak za Zagreb.
Autorske pjesme odlučili smo raditi 2007. godine, pa smo stoga snimili pjesmu pod nazivom „Stare Lađe“, čiji je autor glavni vokal i prvi basprimaš benda Mario Vuček. Od tada su iz Mariove glazbene radionice često nicali novi uratci. Mi smo počeli graditi svoj stil, koji smo temeljili prvenstveno na onome što volimo svirati i, naravno, prilagodili sve Mariovoj boji glasa. Na svemu tome opet moramo zahvaliti Vedranu, koji je nesebično dijelio s nama i dobre i loše strane rada u sastavu koliko je god mogao i stizao.
Nakon Festivala Šokačke pisme u Županji, upoznali smo se s Krešimirom Stipom Bogutovcem i dogovorili s njime suradnju na snimanju pjesama. Te smo pjesme kasnije svrstali na album koji je objavljen u jesen 2008. godine pod izdavačkom kućom Croatia Records.
Spletom okolnosti, nakon izdavanja albuma je došlo je do zasićenja u sastavu, a ekipa koja je zajedno radila dugi niz godina razišla se. Ipak, sastav je već u narednih 15 dana bio obnovljen s novim snagama te se i dalje prašilo po tamburama. U 2009. godini smo došli na ideju da u sastav dovedemo još jednoga basprimaša, koji je i danas član sastava. Basprimom 3 od tada upravlja trzalačko pero Tomislava Šokčevića, koji je svojim umijećem sviranja trećega glasa dao dodatnu notu sastavu.
U sljedećim godinama u sastavu su se dogodile pozitivne promjene. Mjesto kontraša zauzeli su vrsni glazbenici, svaki u svojoj sviračkoj eri.
Marijan Bagarić, koji je s nama svirao dvije godine, jedan je od njih. Nakon toga perioda, Marijan odlazi u Zagreb i priključuje se nama dragim kolegama iz sastava Tamburaši za dušu, čiji je član i danas. Na upražnjeno mjesto dolazi tada Tomislav Pavić, koji je s nama svirao dvije godine. U siječnju 2013. godine, Tomislav prelazi u Bosutske Bećare, čiji je član još uvijek .
Istoga mjeseca 2013. godine, sastavu se pridružuje naš najmlađi član, Zvonimir Gašparović. Njegovim dolaskom sastav je dobio novu mladu snagu punu energije i naravno, vrhunskoga glazbenika. Osim na kontri koju svira u sastavu, Zvonimir je iskusan i uigran i na ostalim tamburaškim instrumentima. Stara poslovica kaže da jabuka ne pada daleko od stabla, a tako je i u ovome slučaju. Zvonimir je sin poznatoga glazbenika Mirka Gašparovića, basprimaša nekadašnjih legendarnih Zlatnih dukata, a danas Najboljih hrvatskih tamburaša.
Posljednje dvije godine postava Slavonaca je sljedeća:
Prim : Josip Josipović
Basprim 1: Mario Vuček -vokal
Basprim 2: Vladimir Vuček
Basprim 3 : Tomislav Šokčević
Kontra : Zvonimir Gašparović
Bas : Ivan Pavlović
U svojoj karijeri Slavonci su surađivali s mnogim glazbenicima u Hrvatskoj, ali i šire. To su Stanko Šarić, Dalibor Bartulović – Shorty, Mijo Jagrić – Miša, Zvonko Bogdan, Šimo Dominković, Krešimir Bogutovac – Stipa, Dario Vidović, Šima Jovanovac, Marinko Blažinkov, Stjepan Jeršek – Štef, Branimir Jovanovac, Gibonni, Ivana Banfić i mnogi drugi.
Nastupamo na svim bitnijim festivalima i sličnim događanjima, kao i u mnogim popularnim televizijskim emisijama. Treba spomenuti i sudjelovanje na snimanju spota s poznatim zvijezdama hrvatske estrade u predizbornoj kampanji za bivšega predsjednika Republike Hrvatske Ivu Josipovića u projektu “BAND AID – Hrvatski glazbenici za Ivu Josipovića”, gdje smo dali svoj obol pobjedi našega kandidata.
Nakon 15 godina aktivnoga rada sastava, iza nas je jako puno odrađenih svatova, domjenaka, raznih zabava, proslava i koncerata.
Posljednjih nekoliko mjeseci radimo na novim autorskim pjesmama koje će za neko vrijeme ugledati svjetlo dana.
Kako bi to kroz stihove rekao naš veliki prijatelj, skladatelj i glazbenik Šimo Dominković, još se ovdje sijeda glava poštiva, ponosim se, Slavonac sam ja.
Nakon svega ovoga, što još reći o Slavoncima, nego da ćete nas najbolje upoznati na našem radnome mjestu uz naše tambure, gdje radimo ono što najviše vOLIMO!Slavonci slike.jpg
__________________
Curu il¨ tamburu ljubi il¨ ostavi !!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 19:43 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.