Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Note, Tekstovi, MP3...

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 04-08-2012, 22:11
daddo daddo je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: May 2012
Postovi: 15
daddo je na dobrom putu 10
Uobičajeno Miroslav Škoro - Mata

Tamburaši, kako ste mi? Nadam se da u ove tople ljetnje večeri često odzvanja zvonki ton tambura ma gdje god bili-odmarali na moru, uživali kod kuće, radili u polju ili u šumi... Mada je ove dvije zadnje solucije malo teže izvest Al' večer, društvo i dobra kapljica to riješe Nedavno sam se prijavio na forum, sviđa mi se tu kod vas, bilo je i malo nesporazuma ali sa dobrim se ljudima to lako riješi. Inače sam iz BiH, grad Tomislavgrad, iliti Duvno po malo starijem nazivu za koji ste možda čuli. Ilirski Delminium i legenda o krunjenju prvoga Hrvatskog kralja Tomislava. No dosta o povijesti i svemu tome, meni, moji prijatelji treba mala pomoć oko ovog Škorinog Mate, pa 'ko god da mu je on bio Glavne tonove i melodiju sam već uhvatio, al' se ostalo ne da, a bez toga pjesma nema onaj svoj štih. U mom se kraju tamburica i ne svira, preferiraju harmoniku, pa sam ja htio napravit male promjene. Harmonika mi je previše obična, a tamburica je nešto drugo, vjerujem da ima dušu, pravu onu dobru, neiskvarenu, kao i naši Slavonci koji su ipak najzaslužniji za sve što nam tamburica danas znači i za pjesme kojima se 'liječimo' . Nedavno sam kupio prim i učim svirat, ovdje mogu nać puno toga što mi može pomoć. Hvala osnivaču foruma i članovima na dobroj volji. Nadam se da mi netko može pomoć. Veliki pozdrav svima.
Reply With Quote
  #2  
Staro 05-08-2012, 08:09
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by daddo Vidi Post
...Slavonci koji su ipak najzaslužniji za sve što nam tamburica danas znači...
Najjači si! Jel smijem staviti ovo u potpis?

...ili da sačekam da pručiš povijest tambure do danas, kao što dobro poznaješ povijest Duvna.

Last edited by IvanZU; 05-08-2012 at 08:13.
Reply With Quote
  #3  
Staro 05-08-2012, 17:15
daddo daddo je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: May 2012
Postovi: 15
daddo je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Slobodno ti. A povijest tambure mogu naći na ovome forumu ili ako nešto nema, mogu upitat susretljive osobe, članove foruma, kojih, nadam se, ima. Kao što sam zatražio i note.
Reply With Quote
  #4  
Staro 05-08-2012, 21:42
daddo daddo je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: May 2012
Postovi: 15
daddo je na dobrom putu 10
Uobičajeno

A tebe ako zanima šira povijest Duvna, postoje razne knjige, potraži ih. Spreman sam pomoći .
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 22:13 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.