Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Note, Tekstovi, MP3...

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #4801  
Staro 09-02-2013, 15:40
beeman89's Avatar
beeman89 beeman89 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Mar 2012
Postovi: 190
beeman89 je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by rossi Vidi Post
Sad neka netko kaže da su oni normalni..........Likovi se iživljavaju na tamburi,a klinci koji bi svirali nemaju kinte da si kupe prvi instrument.Ma mrš

http://www.youtube.com/watch?v=1RUQI...ature=youtu.be
Ovo stavrno prelazi svaku mjeru zafrkancije i zapravo se može opisati jedino kao primitivizam i vandalizam. Sramota!
Takve osobe nemaju respekta ni prema ljudima a kamoli prema nekom instrumentu koji je za njih bezvrijedan komad drveta.
Uz to što su vidno pod utjecajem nekoliko promila alkohola, postavljam si pitanje koji je to mentalni okidač koji mlade ljude tjera na takve pothvate. Žalosno...
Reply With Quote
  #4802  
Staro 09-02-2013, 15:41
IMBRA's Avatar
IMBRA IMBRA je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2008
Postovi: 144
IMBRA je na dobrom putu 17
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by rossi Vidi Post
Sad neka netko kaže da su oni normalni..........Likovi se iživljavaju na tamburi,a klinci koji bi svirali nemaju kinte da si kupe prvi instrument.Ma mrš

http://www.youtube.com/watch?v=1RUQI...ature=youtu.be
....da a oni su bas "stare" iskjusnjare ....ne boj se nije ni jedan od ovih jadnika sam kupio tu tamburu pa da može to radit...sve u svemu žalosno i jadno...
__________________
"...znam da doći nećeš
ipak,mislim na Te,
neverna mi draga,
za Te živim
i umirem samo za Te..."
Reply With Quote
  #4803  
Staro 10-02-2013, 13:11
kontras ns kontras ns je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2008
Postovi: 247
kontras ns je na dobrom putu 40
Uobičajeno Ansambl Zorule - Škripi đeram

http://www.youtube.com/watch?v=okVWokClUQk
novi snimak na youtube kanalu Ansambla Zorule
Reply With Quote
  #4804  
Staro 16-02-2013, 19:22
Ludi Milojko Ludi Milojko je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: May 2010
Postovi: 51
Ludi Milojko je na dobrom putu 10
Uobičajeno Tamburaši za dušu

http://youtu.be/Bk6RvBVL6cI
Reply With Quote
  #4805  
Staro 21-02-2013, 13:22
kontras ns kontras ns je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2008
Postovi: 247
kontras ns je na dobrom putu 40
Uobičajeno Ansambl Zorule - Dobro jutro moj bekrijo

http://www.youtube.com/watch?v=ePsLY...ature=youtu.be
Reply With Quote
  #4806  
Staro 22-02-2013, 10:29
kontras ns kontras ns je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2008
Postovi: 247
kontras ns je na dobrom putu 40
Uobičajeno Nikola Zekic - Tiho, tiho tamburice

http://www.youtube.com/watch?v=a9vHTymv8SE
Reply With Quote
  #4807  
Staro 25-02-2013, 18:54
matabas matabas je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jul 2010
Postovi: 23
matabas je na dobrom putu 10
Uobičajeno :)

evo nasla se neka ekipica pa smo malo zasvirali i snimili
http://www.youtube.com/watch?v=w5RwURuMxms
__________________
"moja se duša zaplela tebi u žice tamburo"
Reply With Quote
  #4808  
Staro 11-03-2013, 17:12
Vedran's Avatar
Vedran Vedran je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 1,619
Vedran će postati slavan vrlo brzoVedran će postati slavan vrlo brzo 141
Uobičajeno Ženi moga sna

Netko stavio...

__________________
Moj blog: The Third Side of the Pick
Reply With Quote
  #4809  
Staro 11-03-2013, 20:11
callahan's Avatar
callahan callahan je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 107
callahan je na dobrom putu 10
Uobičajeno

http://www.youtube.com/watch?v=GVXWXmd9Fzk
Reply With Quote
  #4810  
Staro 15-03-2013, 18:35
bando's Avatar
bando bando je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: May 2007
Postovi: 1,177
bando će postati slavan vrlo brzo 62
Uobičajeno

Novi singl Bosutskih bećara, uskoro i spot!
__________________
Al ja još nisam našo šta mi duša traži
jednu ružu iz mladosti rane
ta se ruža mojom zvala, ta je ruža za me cvala
a ja je ubro pa je bacio
Reply With Quote
  #4811  
Staro 16-03-2013, 00:19
Bumbar's Avatar
Bumbar Bumbar je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Aug 2011
Postovi: 85
Bumbar je na dobrom putu 16
Unhappy

ja vjerojatno neću imat takav sastav koji će toliko dugo svirati..(ko zna možda i hoću) samo što me je malo strah da kad ja budem djecu imao da će ovakve bit tamburaške pjesme..ne znam el je to samo moje mišljenje ili što je već..al mislim da ovakvo ajmo to nazvat "populariziranje" tambure je meni odvratno.. mislim ajmo dodat bubnjeva, ajmo još onda malo i klavira..i na kraju će bit ajmo imat elektroniku u bendu a tambure nek budu za ukras.. ne znam više.. vjerojatno će spot biti s puno djevojaka..to je samo moje mišljenje.. ipak ko da će netko primjetit ovaj post..ugl pozdrav!
__________________
uzalud laži prevare....uzalud zamke za medvede....
Reply With Quote
  #4812  
Staro 17-03-2013, 10:54
TinMan's Avatar
TinMan TinMan je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2010
Postovi: 178
TinMan je na dobrom putu 21
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Bumbar Vidi Post
ja vjerojatno neću imat takav sastav koji će toliko dugo svirati..(ko zna možda i hoću) samo što me je malo strah da kad ja budem djecu imao da će ovakve bit tamburaške pjesme..ne znam el je to samo moje mišljenje ili što je već..al mislim da ovakvo ajmo to nazvat "populariziranje" tambure je meni odvratno.. mislim ajmo dodat bubnjeva, ajmo još onda malo i klavira..i na kraju će bit ajmo imat elektroniku u bendu a tambure nek budu za ukras.. ne znam više.. vjerojatno će spot biti s puno djevojaka..to je samo moje mišljenje.. ipak ko da će netko primjetit ovaj post..ugl pozdrav!
Potpisujem...
Reply With Quote
  #4813  
Staro 18-03-2013, 11:39
TheBaljse TheBaljse je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Sep 2010
Postovi: 38
TheBaljse je na dobrom putu 26
Uobičajeno


Last edited by TheBaljse; 18-03-2013 at 17:16.
Reply With Quote
  #4814  
Staro 18-03-2013, 13:15
slay's Avatar
slay slay je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2007
Postovi: 194
slay je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Bumbar Vidi Post
ja vjerojatno neću imat takav sastav koji će toliko dugo svirati..(ko zna možda i hoću) samo što me je malo strah da kad ja budem djecu imao da će ovakve bit tamburaške pjesme..ne znam el je to samo moje mišljenje ili što je već..al mislim da ovakvo ajmo to nazvat "populariziranje" tambure je meni odvratno.. mislim ajmo dodat bubnjeva, ajmo još onda malo i klavira..i na kraju će bit ajmo imat elektroniku u bendu a tambure nek budu za ukras.. ne znam više.. vjerojatno će spot biti s puno djevojaka..to je samo moje mišljenje.. ipak ko da će netko primjetit ovaj post..ugl pozdrav!
Pogledaj na to iz sljedeće perspektive: imaš recimo gudački kvartet koji izvodi Šostakoviča i imaš gudače koji snimaju S&M s Metallicom. Ili s Pavarottijem sviraju na stadionu na Lou Reedovom koncertu recimo. Sad to primijeni na tamburaše. Nije to za kategoriju dobrog ili lošeg, pozitivnog ili negativnog "razvoja tamburaške glazbe" i smjerova u kojima se kreće. I mislim da ne trebaš tome pridavati toliku važnost u nekom "glazbenom" smislu. Da je mainstream scena namijenjena ozbiljnom i studioznom razvoju glazbe, ne bi se vrtila u klubovima uz 6 piva i 11 red bul votki. Ja sam prvi koji će se složiti s tobom, ali treba biti realan: ako želim na brz način doći do recimo 200 eura, priklonit ću se onome što rulja puši i što je trenutno trend. Ako mi tih 200 eura ne igra neku ulogu u životu i želim djelovati po svojim principima, onda ću uložiti recimo 20 godina svog života i gurati svoju priču na svoj način. Vjerojatno se nisam najbolje izrazio sad, ali mislim da ćeš shvatiti poantu.
__________________
Reply With Quote
  #4815  
Staro 18-03-2013, 14:49
TheBaljse TheBaljse je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Sep 2010
Postovi: 38
TheBaljse je na dobrom putu 26
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by slay Vidi Post
Pogledaj na to iz sljedeće perspektive: imaš recimo gudački kvartet koji izvodi Šostakoviča i imaš gudače koji snimaju S&M s Metallicom. Ili s Pavarottijem sviraju na stadionu na Lou Reedovom koncertu recimo. Sad to primijeni na tamburaše. Nije to za kategoriju dobrog ili lošeg, pozitivnog ili negativnog "razvoja tamburaške glazbe" i smjerova u kojima se kreće. I mislim da ne trebaš tome pridavati toliku važnost u nekom "glazbenom" smislu. Da je mainstream scena namijenjena ozbiljnom i studioznom razvoju glazbe, ne bi se vrtila u klubovima uz 6 piva i 11 red bul votki. Ja sam prvi koji će se složiti s tobom, ali treba biti realan: ako želim na brz način doći do recimo 200 eura, priklonit ću se onome što rulja puši i što je trenutno trend. Ako mi tih 200 eura ne igra neku ulogu u životu i želim djelovati po svojim principima, onda ću uložiti recimo 20 godina svog života i gurati svoju priču na svoj način. Vjerojatno se nisam najbolje izrazio sad, ali mislim da ćeš shvatiti poantu.
Mislim da nas ima dosta (i previše) i da svatko od nas ima prostora za furati neku svoju priču. Bolje da smo svi različiti nego da smo svi isti.
Reply With Quote
  #4816  
Staro 18-03-2013, 16:17
beeman89's Avatar
beeman89 beeman89 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Mar 2012
Postovi: 190
beeman89 je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by slay Vidi Post
Ja sam prvi koji će se složiti s tobom, ali treba biti realan: ako želim na brz način doći do recimo 200 eura, priklonit ću se onome što rulja puši i što je trenutno trend. Ako mi tih 200 eura ne igra neku ulogu u životu i želim djelovati po svojim principima, onda ću uložiti recimo 20 godina svog života i gurati svoju priču na svoj način. Vjerojatno se nisam najbolje izrazio sad, ali mislim da ćeš shvatiti poantu.
Ovdje treba naglasiti da "ono što rulja puši i što je trenutno trend" je najčešće nekvaliteta, stereotipi, ukratko šrot! Zašto? Zato jer masa ljudi nije naučena uključiti svoj mozak kako bi procijenili kvalitetu a uz to ne posjeduju ni dovoljne ljudske kvalitete kao ni obrazovanje da bi to isto učinili. Pogledajte tko je "trend": Severina, Rozga, Tonči Huljić... Likovi kojima uvijek iznova uspijeva prodati iste melodije, ritmove i tekstove. I da, "rulja to puši"!!
Žalosno je da takvi "autoriteti" formiraju glazbene ukuse kao i ljudske identitete djece i mladih koji na taj način razvijaju neukus i gube sposobnost prepoznavanja estetskih vredonta glazbe, litarature i svih vrsta umjestnosti.

Stoga ako glazbenici u želji za zaradom odluče krenuti takvim "trendovima" u smislu da pokušaju zvučati kao oni koji trendove postavljaju, bolje da se ostave glazbe jer se glazbenicima ne zaslužuju zvati.

Pravim i ozbiljnim ljudim (glazbenicima, poduzatnicima, obrtnicima itd) kvaliteta je nešto što treba biti na prvom mjestu i što mora imati kontinuitet. Alterativni putevi ne bi smjeli zančiti pad kvalitete. Pogledajte 2cellos. Odabrali svoj smjer, posatli originalni a nisu izgubili estetsku vrijednost glazbe koju stvaraju, odnosno reproduciarju. Srozavanje sebe na nivo cajki i gore navedenih zato smatram jadnim, neprofesionalnim, neoriginalnim i kapitalistički komercijaliziranim načinom opstanka.
Reply With Quote
  #4817  
Staro 18-03-2013, 17:15
TheBaljse TheBaljse je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Sep 2010
Postovi: 38
TheBaljse je na dobrom putu 26
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by beeman89 Vidi Post
Ovdje treba naglasiti da "ono što rulja puši i što je trenutno trend" je najčešće nekvaliteta, stereotipi, ukratko šrot! Zašto? Zato jer masa ljudi nije naučena uključiti svoj mozak kako bi procijenili kvalitetu a uz to ne posjeduju ni dovoljne ljudske kvalitete kao ni obrazovanje da bi to isto učinili. Pogledajte tko je "trend": Severina, Rozga, Tonči Huljić... Likovi kojima uvijek iznova uspijeva prodati iste melodije, ritmove i tekstove. I da, "rulja to puši"!!
Žalosno je da takvi "autoriteti" formiraju glazbene ukuse kao i ljudske identitete djece i mladih koji na taj način razvijaju neukus i gube sposobnost prepoznavanja estetskih vredonta glazbe, litarature i svih vrsta umjestnosti.

Stoga ako glazbenici u želji za zaradom odluče krenuti takvim "trendovima" u smislu da pokušaju zvučati kao oni koji trendove postavljaju, bolje da se ostave glazbe jer se glazbenicima ne zaslužuju zvati.

Pravim i ozbiljnim ljudim (glazbenicima, poduzatnicima, obrtnicima itd) kvaliteta je nešto što treba biti na prvom mjestu i što mora imati kontinuitet. Alterativni putevi ne bi smjeli zančiti pad kvalitete. Pogledajte 2cellos. Odabrali svoj smjer, posatli originalni a nisu izgubili estetsku vrijednost glazbe koju stvaraju, odnosno reproduciarju. Srozavanje sebe na nivo cajki i gore navedenih zato smatram jadnim, neprofesionalnim, neoriginalnim i kapitalistički komercijaliziranim načinom opstanka.

Sve stoji, svatko ima pravo na svoje misljenje, stovise cak mi je drago da postoje pljuvatori jer to znaci da im nesto smeta, a ako im smeta znaci da valja, jer da ne valja nitko se ne bi obazirao na ovo ! Volio bih samo da pljuvatori sada objave svoj poslednji uradak ovdje pa da malo prodiskutiramo o kvaliteti, moze ?
Reply With Quote
  #4818  
Staro 18-03-2013, 17:43
beeman89's Avatar
beeman89 beeman89 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Mar 2012
Postovi: 190
beeman89 je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by TheBaljse Vidi Post
Sve stoji, svatko ima pravo na svoje misljenje, stovise cak mi je drago da postoje pljuvatori jer to znaci da im nesto smeta, a ako im smeta znaci da valja, jer da ne valja nitko se ne bi obazirao na ovo ! Volio bih samo da pljuvatori sada objave svoj poslednji uradak ovdje pa da malo prodiskutiramo o kvaliteti, moze ?
Krivo si si protumačio post. Moja namjera nije pljuvanje po nikome nego je moj post zamišljen kao kritički osvrt na opću nekvalitetu glazbe koja zasjenjuje prave umjetnike. Ja od glazbe ne živim, ne zarađujem niti se njome bavim profesionalno ali kao laik ipak preispitujem stvari u svojoj svakodnevici pa tako malo i u glazbi. Stvari počneš preispitivati kada u subotu negdje vani ugledaš masu djece od 15 godina koji vrište i opijaju se na tekstove Severine i Thompsona ili kad djeca u nižim razredima pjevaju " Amore mio o da je bar malo ti veći..." a da pri tome uopće nisu svjesni značenja onog što izgovaraju, a možda i jesu? Misliš li ti da to valja?
Kao ljubitelja tamburaške glazbe žaloste me eto namjere da nešto izvorno i tradicionalno krene nekim takvim smjerovoma samo u svrhu polularizacije i zarade. Makar, i da sve krene tim smjerom itako na moj a ni naničiji život to ne može utjecati osim na one koji svoj identitet i karakter trebaju tek izgraditi.
Boli nas briga, ako nas već truju s K-plus poizvodima, aflatoksinima, aspartamom, GMO-kukurzom onda loša glazba i ne bi trebala nanjeti znatno veću štetu, jel tako?

Ono što u biti hoću reći, kolega Slay je jako lijepo sročio ovdje:
http://www.forum.tambura.com.hr/show...?t=651&page=11

Nadam se da sad razumiješ

Last edited by beeman89; 18-03-2013 at 18:02.
Reply With Quote
  #4819  
Staro 18-03-2013, 18:05
SBruno SBruno je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2009
Postovi: 292
SBruno je na dobrom putu 20
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by beeman89 Vidi Post
Krivo si si protumačio post. Moja namjera nije pljuvanje po nikome nego je moj post zamišljen kao kritički osvrt na opću nekvalitetu glazbe koja zasjenjuje prave umjetnike. Ja od glazbe ne živim, ne zarađujem niti se njome bavim profesionalno ali kao laik ipak preispitujem stvari u svojoj svakodnevici pa tako malo i u glazbi. Stvari počneš preispitivati kada u subotu negdje vani ugledaš masu djece od 15 godina koji vrište i opijaju se na tekstove Severine i Thompsona ili kad djeca u nižim razredima pjevaju " Amore mio o da je bar malo ti veći..." a da pri tome uopće nisu svjesni značenja onog što izgovaraju, a možda i jesu? Misliš li ti da to valja?
Kao ljubitelja tamburaške glazbe žaloste me eto namjere da nešto izvorno i tradicionalno krene nekim takvim smjerovoma samo u svrhu polularizacije i zarade. Makar, i da sve krene tim smjerom itako na moj a ni naničiji život to ne može utjecati osim na one koji svoj identitet i karakter trebaju tek izgraditi.
Boli nas briga, ako nas već truju s K-plus poizvodima, aflatoksinima, aspartamom, GMO-kukurzom onda loša glazba i ne bi trebala nanjeti znatno veću štetu, jel tako?

Nadam se da sad razumiješ
oprosti,kolega,ali ne slažem se sa tobom...nije jedan čovjek kriv,a bogami i više njih,što čini neki bend,to je samo neki njihov smjer,koji,većina nas ili prihvaća ili ne prihvaća.Kolegama iz Bosutskih bećara svako dobro želim u karijeri i da "pametno ulažu"svoje vrijeme,ne zbog mene i mase tamburaša oko nas,nego zbog sebe i onog što mogu pružiti drugima,a to je mnogo,s obzirom da sviraju i pjevaju kvalitetni i sposobni momci u bendu..samo pamet u glavu,jer poslije svega ostat će pisma....
Reply With Quote
  #4820  
Staro 18-03-2013, 18:08
TheBaljse TheBaljse je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Sep 2010
Postovi: 38
TheBaljse je na dobrom putu 26
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by beeman89 Vidi Post
Krivo si si protumačio post. Moja namjera nije pljuvanje po nikome nego je moj post zamišljen kao kritički osvrt na opću nekvalitetu glazbe koja zasjenjuje prave umjetnike. Ja od glazbe ne živim, ne zarađujem niti se njome bavim profesionalno ali kao laik ipak preispitujem stvari u svojoj svakodnevici pa tako malo i u glazbi. Stvari počneš preispitivati kada u subotu negdje vani ugledaš masu djece od 15 godina koji vrište i opijaju se na tekstove Severine i Thompsona ili kad djeca u nižim razredima pjevaju " Amore mio o da je bar malo ti veći..." a da pri tome uopće nisu svjesni značenja onog što izgovaraju, a možda i jesu? Misliš li ti da to valja?
Kao ljubitelja tamburaške glazbe žaloste me eto namjere da nešto izvorno i tradicionalno krene nekim takvim smjerovoma samo u svrhu polularizacije i zarade. Makar, i da sve krene tim smjerom itako na moj a ni naničiji život to ne može utjecati osim na one koji svoj identitet i karakter trebaju tek izgraditi.
Boli nas briga, ako nas već truju s K-plus poizvodima, aflatoksinima, aspartamom, GMO-kukurzom onda loša glazba i ne bi trebala nanjeti znatno veću štetu, jel tako?

Nadam se da sad razumiješ
Naravno da razumijem, ali nadam se da i ti razumiješ mene. Šta je danas više tradicija i folklor? Pa Dukati su prvi počeli sa komercijalizacijom tambure snimajući nove autorske pjesme i koji je rezultat toga? Rezultat je da nas ima nekoliko tisuća u Hrvatskoj koji zaista živimo od tambure i tamburaške glazbe. Šta smo trebali cijeli život svirati kola i folklor? Moje mišljenje je da tamburu treba što više promovirati na što različitije načine, pa makar to značilo da netko krene snimati hip hop na tamburama (uuuups pa čekaj i to već imamo sa Shorty-jem ). Vjeruj mi da ja prvi znam što je dobra glazba. također je evidentno da u tamburaškoj glazbi u zadnje vrijeme vlada nekakva autorska kriza, jer kao što svi znate zadnjih 20 godina svi sviramo isti repertoar koji se sastoji od Garavušo garava, Moja je kuća na kraju sela itd. Ako će uvođenje pop elemenata pomoći tamburaškoj glazbi da se komercijalizira i da svi bolje živimo na temelju toga, nema nitko sretniji od mene. A kada se napijem negdje na salašu i budem svirao sa svojom ekipom svirat ću si Dike, Dukate i sl. Vrijeme čini svoje i moramo mu se prilagoditi ili nestati (kao što je primjer s nekim bendovima).

I da, Bruno hvala na lijepim željama !

Last edited by TheBaljse; 18-03-2013 at 18:15.
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 05:45 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.