Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Tambura općenito

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 12-08-2013, 10:56
prim850 prim850 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Mar 2013
Postovi: 2
prim850 je na dobrom putu 10
Uobičajeno Čiju primu kupiti?

Pozdrav ljudi! Ovako, kupio bih si novu primu, ali neznam čiju. Neku koja daje kvalitetan zvuk, mekanu i glasnu. Čuo sam da su Tatićeve najbolje, ali i da Mato Ličanin pravi kvalitetne. Želim vaš savjet. Što vi predlažete?
Reply With Quote
  #2  
Staro 12-08-2013, 15:01
Dario Harkanovac's Avatar
Dario Harkanovac Dario Harkanovac je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2010
Postovi: 178
Dario Harkanovac je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by prim850 Vidi Post
Pozdrav ljudi! Ovako, kupio bih si novu primu, ali neznam čiju. Neku koja daje kvalitetan zvuk, mekanu i glasnu. Čuo sam da su Tatićeve najbolje, ali i da Mato Ličanin pravi kvalitetne. Želim vaš savjet. Što vi predlažete?
ako ti treba za fino sviranje (u orkestru) onda definitivno predlazem primu majstora Tatica, iako nisu lose ni za gazu.....mekane su, glasne,lijepo izgledaju i imaju dosta dobar i ujednacen ton...mislim da kod svih majstora vecinom imas vise od jedne prime za probati, tako da ti je najbolje otici i kod Tatica, a i kod Licanina pa vidjeti koje su tebi bolje.....
Reply With Quote
  #3  
Staro 12-08-2013, 21:17
prim850 prim850 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Mar 2013
Postovi: 2
prim850 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Znaš li možda kolika je cijena Tatićevih primi?
Reply With Quote
  #4  
Staro 13-08-2013, 13:28
jajan jajan je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Aug 2012
Postovi: 35
jajan je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Ja sam čuo da su oko 4 tisuće kuna
__________________
FilipSK
Reply With Quote
  #5  
Staro 13-08-2013, 14:00
Dario Harkanovac's Avatar
Dario Harkanovac Dario Harkanovac je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2010
Postovi: 178
Dario Harkanovac je na dobrom putu 10
Uobičajeno

najbolje se obratiti majstoru za cijenu, imas "specijal" i "normalne" tako da cijene nisu iste....ako zelis, ja cu ti poslati njegov broj u poruke...
Reply With Quote
  #6  
Staro 13-08-2013, 14:26
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Dario Harkanovac Vidi Post
imas "specijal" i "normalne" tako da cijene nisu iste....
Uglavnom se ta dva termina i odnose na cijene koje su normalne i specijalne, jer u dosta slučajeva jeftinije "normalne" tambure zvukom su nadmašile skuplje "specijal", ne samo kod spomenutog majstora.

Klavirske daske, ebanovina, mašinice i sedefasta dugmad ne opravdavaju cijenu uvećanu za 2000+ kn.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #7  
Staro 13-08-2013, 14:49
Dario Harkanovac's Avatar
Dario Harkanovac Dario Harkanovac je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2010
Postovi: 178
Dario Harkanovac je na dobrom putu 10
Uobičajeno

nebi u to htio ulazit...na majstoru je koliko ce svoj proizvod cijeniti.... cinjenica je da za "specijal" tambure ide i skuplji materijal.....
Reply With Quote
  #8  
Staro 14-08-2013, 03:56
Sanjari Sanjari je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2007
Postovi: 51
Sanjari je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Ako gledas za novu, majstor Rajkovic
Reply With Quote
  #9  
Staro 14-08-2013, 09:57
UrsaMajor UrsaMajor je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2012
Postovi: 177
UrsaMajor je na dobrom putu 10
Uobičajeno

edit

Last edited by UrsaMajor; 08-10-2013 at 16:16.
Reply With Quote
  #10  
Staro 16-08-2013, 09:01
pinjo svijana pinjo svijana je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Mar 2011
Postovi: 8
pinjo svijana je na dobrom putu 10
Thumbs up

nedavno sam bio kod majstora Tatića, cijene su ti ovako normal (tamna glasnjača bez cifrastog obruba) 3.500 kn
varijanta specijal (bijeli korpus, tamna "ruža", cifrasti obrub korpusa) 4.500 kn,

citiram majstora: materijali su identični (ptičji javor...) razlika je samo u načinu lakiranja i obrubu korupusa.
dakle samo vizualno (meni se osobno i više sviđa tamna varijanta) zvukovno-tonski se ne može napraviti razlika između specijal varijante i normalne

(naravno da sitnije razlike postoje u tonu između različitih tambura ali zato odeš kod majstora i isprobaš koja ti najbolje leži.)

to sam čuo i od još drugih majstora - neki majstori su mi znali reći da je potencijalno lakše prodati specijal varijantu jer je ljepša, ali ja nisam kupovao prim da bi ga prodavao kroz kraće vrijeme dako da...

mislim da dodatnih 1.000 kn ne opravdava omjer uloženo/dobiveno

inače Tatićevi primovi su ujednačeni tonski, dovoljno glasni, tankog vrata, lagani, mekani za sviranje uglavnom po mom skromnom mišljenju dobar omjer cijene i kvalitete za novu tamburu... A sam majstor je susretljiv i rado će odgovoriti na sva pitanja i popričati o povijesti tambure.
Reply With Quote
  #11  
Staro 16-08-2013, 14:27
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Za te pare imaš izvrsne nove primove majstora Duška Rajkovića iz Sremske Mitrovice, koji su ako ćemo vizualno ocjenjivati, daleko ispred većine primova koji se mogu kupiti unutar granica RH.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #12  
Staro 16-08-2013, 16:05
UrsaMajor UrsaMajor je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2012
Postovi: 177
UrsaMajor je na dobrom putu 10
Uobičajeno

edit

Last edited by UrsaMajor; 08-10-2013 at 16:17.
Reply With Quote
  #13  
Staro 18-08-2013, 16:06
Štuka's Avatar
Štuka Štuka je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2011
Postovi: 39
Štuka je na dobrom putu 10
Smile

Mislim da je sve rečeno..

Ako imaš i vremena i volje, poslušat ćeš UrsaMajora i napraviti po njegovoj preporuci.

Ako nemaš baš živaca za tako nešto, otiđi kod bilo kojeg od spomenutih majstora (npr. Tatića) i isprobaj primove. Ako ti se neki svidi, ako ti sjedne; kupi ga. Jednostavnije ne može.
Reply With Quote
  #14  
Staro 30-08-2013, 12:18
zana kontra zana kontra je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jan 2011
Postovi: 7
zana kontra je na dobrom putu 10
Talking Mato Ličanin

mnogi su zadovoljni sa njegovim primom, mekani su, a ujedino i jako glasni najbolje je kad ti radi po narudžbi, moj frend ima njegova dva prima jedan je kupio tamo odmah gotov nije da prim ne valja, valja on aj je tih i jako mekan, dok ovaj sto je trazio da mu radi po narudžbi jako jako dobar mekan a glasan...sve u svemu odličan majstor ! koliko sam čuo i slavonskim lolama on radi primove.
Reply With Quote
  #15  
Staro 08-09-2013, 18:27
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
Za te pare imaš izvrsne nove primove majstora Duška Rajkovića iz Sremske Mitrovice, koji su ako ćemo vizualno ocjenjivati, daleko ispred većine primova koji se mogu kupiti unutar granica RH.
true dat
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
Reply

Tags
bisernica, prim, tamburica

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 10:02 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.