Forums  

Go Back   Forums > Mali oglasi > Instrumenti

Closed Thread
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 10-02-2010, 02:07
Rege0711 Rege0711 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2009
Postovi: 33
Rege0711 je na dobrom putu 12
Uobičajeno Na prodaju Šojićev prim

Na prodaju je Šojićev prim novo napravljn odlicnog tona,materijal beli javor,ebanovina,extra daska...Zainteresiranima slike na mail i upiti na br. 0981621728

EDITbyTamish
...ovo jednostavno mora da se vidi!!!!!

Last edited by Rege0711; 23-03-2010 at 00:36. Razlog: linkovana slika
  #2  
Staro 10-02-2010, 10:17
majky majky je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2010
Postovi: 46
majky je na dobrom putu 10
Uobičajeno šojić

može slike i cijena na pp??
  #3  
Staro 16-02-2010, 01:56
Rege0711 Rege0711 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2009
Postovi: 33
Rege0711 je na dobrom putu 12
Uobičajeno Prim Šojić

Prima isprobana na svirci uživo i u studiju i svugdi se pokazala odlicno,majstor Andrijica nema nijedne zamjerke,odusevljen ,pogotovo sa tonom,daskom,....
  #4  
Staro 27-02-2010, 15:49
primač19's Avatar
primač19 primač19 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2007
Postovi: 144
primač19 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Imao sam priliku probati ovaj prim.. Svaka pohvala sto se tice prima! Tonski je odlican!!
__________________
..Moja se duša zaplela, tebi u žice tamburo..
  #5  
Staro 25-03-2010, 17:15
Rege0711 Rege0711 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2009
Postovi: 33
Rege0711 je na dobrom putu 12
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by primač19 Vidi Post
Imao sam priliku probati ovaj prim.. Svaka pohvala sto se tice prima! Tonski je odlican!!
Slazem se u potpunosti
  #6  
Staro 25-03-2010, 18:22
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Rege0711 Vidi Post

EDITbyTamish
...ovo jednostavno mora da se vidi!!!!!
misliš na godove, na teksturu drveta? je li to nekakva naknadna dorada ili su godovi zaista tako usukani?
nešto ja tu krivo kontam, očito

Last edited by _maestro_; 25-03-2010 at 18:53.
  #7  
Staro 25-03-2010, 22:14
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno good god, oh my God!


godovi se naziru i nisu baš "violinski" gusti, recimo jedno 8-9komada /cm, i na delu gde se vide ravni su i nisu nimalo usukani.
tekstura te smreke je posebna...sad ne znam da li se ona zove "lještarka" s tim "krljuštima" il kako već, al da je retko -retko je.
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
  #8  
Staro 26-03-2010, 00:58
Rege0711 Rege0711 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2009
Postovi: 33
Rege0711 je na dobrom putu 12
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by tamish Vidi Post

godovi se naziru i nisu baš "violinski" gusti, recimo jedno 8-9komada /cm, i na delu gde se vide ravni su i nisu nimalo usukani.
tekstura te smreke je posebna...sad ne znam da li se ona zove "lještarka" s tim "krljuštima" il kako već, al da je retko -retko je.
Takva daska se koristi na exra gitarama majstor Andrija je spominjo da se gitare od 30 000€ i do 50 000€ rade sa takvim daskama,a sam Šojić nabavlja materijal od čovjeka koji pravi vrhunske gitare...
  #9  
Staro 26-03-2010, 06:25
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Rege0711 Vidi Post
... nabavlja materijal od čovjeka koji pravi vrhunske gitare...
i od čoveka koji rastura vrhunske klavire....
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
  #10  
Staro 26-03-2010, 08:29
Majstor Tolj Majstor Tolj je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 274
Majstor Tolj će postati slavan vrlo brzo 53
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by tamish Vidi Post

godovi se naziru i nisu baš "violinski" gusti, recimo jedno 8-9komada /cm, i na delu gde se vide ravni su i nisu nimalo usukani.
tekstura te smreke je posebna...sad ne znam da li se ona zove "lještarka" s tim "krljuštima" il kako već, al da je retko -retko je.
da, to je lještarka kada ima te svjetlucave efekte kao riblja ljuska..a to je zato jer kada se deblo pogleda sa čela kod lještarke u odnosu na običnu smreku koncentrični krugovi nisu pravilne kružnice nego sa valovite sinusoide(nešto slično je i kod javora rebraša) i onda kada se pohobla dobije se takav vizualni efekat...međutim ne svira onda bolje(ako je sa dobrog tla) zbog toga što tako izgleda nego upravo zato što takva struktura drvnih vlakanca omogućuje daski veći elasticitet što znači da duže može titrati, znači može biti i pobudljivija, i glasnija i imati više sustaina...ali kažem, ovisi sa kakvog je tla jer to onda određuje njezinu mikro strukturu(udio drvne mase i udio i kakvoću(jako važno) smolnih sokova kojih u smreki ima i teku od korjena do vrha, i na kraju krajeva kada je rušena(doba godina kao i klimatski uvjeti tih dana),dali je stručno i prirodno sušena, jer se samo na taj način drvo može preparirati da bi se dobio i vrhunski materijal za gradnju tambura odnosno i svih ostalih glazbala za koje se smreka koristi za glasnjaču..
__________________
gdje god dodjem trijezan...uvjek odem pijan

a gdje god dodjem pijan...vracam se jos pijaniji



pitase me jednom dok sam odlazio iz birtije i pospremo prazne flase pive u djepove kaputa pa krenuo kuci

ej ti, kuces s tim praznim flasama?!

a ja cu ti na to......hick, ma pusti me, nosim mami kuci za paradajiz

  #11  
Staro 26-03-2010, 08:39
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Majstor Tolj Vidi Post
da, to je lještarka kada ima te svjetlucave efekte kao riblja ljuska..a to je zato jer kada se deblo pogleda sa čela kod lještarke u odnosu na običnu smreku koncentrični krugovi nisu pravilne kružnice nego sa valovite sinusoide(nešto slično je i kod javora rebraša) i onda kada se pohobla dobije se takav vizualni efekat...međutim ne svira onda bolje(ako je sa dobrog tla) zbog toga što tako izgleda nego upravo zato što takva struktura drvnih vlakanca omogućuje daski veći elasticitet što znači da duže može titrati, znači može biti i pobudljivija, i glasnija i imati više sustaina...ali kažem, ovisi sa kakvog je tla jer to onda određuje njezinu mikro strukturu(udio drvne mase i udio i kakvoću(jako važno) smolnih sokova kojih u smreki ima i teku od korjena do vrha, i na kraju krajeva kada je rušena(doba godina kao i klimatski uvjeti tih dana),dali je stručno i prirodno sušena, jer se samo na taj način drvo može preparirati da bi se dobio i vrhunski materijal za gradnju tambura odnosno i svih ostalih glazbala za koje se smreka koristi za glasnjaču..
....bravo Ugrenoviću!
  #12  
Staro 26-03-2010, 12:10
Majstor Tolj Majstor Tolj je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 274
Majstor Tolj će postati slavan vrlo brzo 53
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by IvanZU Vidi Post
....bravo Ugrenoviću!

e moj "sine"(reko bi Ćiro), dok sam ja sa Ugrenovićem kave ispijao da mu izvučem šta on zna o smreki i javoru ti se još nisi bio ni rodio, ha ha
__________________
gdje god dodjem trijezan...uvjek odem pijan

a gdje god dodjem pijan...vracam se jos pijaniji



pitase me jednom dok sam odlazio iz birtije i pospremo prazne flase pive u djepove kaputa pa krenuo kuci

ej ti, kuces s tim praznim flasama?!

a ja cu ti na to......hick, ma pusti me, nosim mami kuci za paradajiz

  #13  
Staro 26-03-2010, 12:21
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Majstor Tolj Vidi Post
e moj "sine"(reko bi Ćiro), dok sam ja sa Ugrenovićem kave ispijao da mu izvučem šta on zna o smreki i javoru ti se još nisi bio ni rodio, ha ha
....ma ja znam da ne bi ovakvu dasku (kao što je na slici) izabro za instrument, a garantiram ni ti!
...čak ni da je zimska sječa!!!
  #14  
Staro 26-03-2010, 12:36
Majstor Tolj Majstor Tolj je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 274
Majstor Tolj će postati slavan vrlo brzo 53
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by IvanZU Vidi Post
....ma ja znam da ne bi ovakvu dasku (kao što je na slici) izabro za instrument, a garantiram ni ti!
...čak ni da je zimska sječa!!!
pa ako nešto smijem reći a mnoge će možda iznenaditi meni preintenzivna lještarka uopće nije nekakav zakon...eksperimentirao sam još davno sa njom kada sam gradio violine i mogu samo reći(na osnovu onog što se meni događalo) da je bila zahtjevnija za izradu(u preciznosti formiranja ovala kod glasnjača, dakle ispupčenosti i debljine) nego li obična smreka...i kad sam u stuttgartu u muzeju imao prilike vidjeti stradiuaria izbliza, vidio sam da ni njegove glasnjače(barem na tim dvjema violinama) nisu bile nešto posebno ikrave...tako da mislim da je tu po meni samo mnogo podignute prašine ni za što...al dobro nećemo sada uništavati mitove ha ha
__________________
gdje god dodjem trijezan...uvjek odem pijan

a gdje god dodjem pijan...vracam se jos pijaniji



pitase me jednom dok sam odlazio iz birtije i pospremo prazne flase pive u djepove kaputa pa krenuo kuci

ej ti, kuces s tim praznim flasama?!

a ja cu ti na to......hick, ma pusti me, nosim mami kuci za paradajiz

  #15  
Staro 26-03-2010, 12:59
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Majstor Tolj Vidi Post
pa ako nešto smijem reći a mnoge će možda iznenaditi meni preintenzivna lještarka uopće nije nekakav zakon...eksperimentirao sam još davno sa njom kada sam gradio violine i mogu samo reći(na osnovu onog što se meni događalo) da je bila zahtjevnija za izradu(u preciznosti formiranja ovala kod glasnjača, dakle ispupčenosti i debljine) nego li obična smreka...i kad sam u stuttgartu u muzeju imao prilike vidjeti stradiuaria izbliza, vidio sam da ni njegove glasnjače(barem na tim dvjema violinama) nisu bile nešto posebno ikrave...tako da mislim da je tu po meni samo mnogo podignute prašine ni za što...al dobro nećemo sada uništavati mitove ha ha
...eto, izgleda da sam opet "pogodio"!....nažalost, malo koji je današnji majstor glazbalar uopće vidio strada live.
...što se tiče ovakve smreke, ja čak tvrdim da je i nestabilna i tehnički i tonski...al niko me ne sluša
...izvinjavam se ako je OT....ovi mali razgovori nemaju veze sa oglasom!!!
  #16  
Staro 26-03-2010, 13:56
Rege0711 Rege0711 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2009
Postovi: 33
Rege0711 je na dobrom putu 12
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by IvanZU Vidi Post
...eto, izgleda da sam opet "pogodio"!....nažalost, malo koji je današnji majstor glazbalar uopće vidio strada live.
...što se tiče ovakve smreke, ja čak tvrdim da je i nestabilna i tehnički i tonski...al niko me ne sluša
...izvinjavam se ako je OT....ovi mali razgovori nemaju veze sa oglasom!!!
Moja iskustva sa njom su drukcija,ljetos su pravljena 2 identicna basprima jedan sa obicnom smrekom jedan sa ljestarkom ,taj a ljestarkom je kud i kamo bio bolji ...
  #17  
Staro 26-03-2010, 18:54
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Rege0711 Vidi Post
Moja iskustva sa njom su drukcija,ljetos su pravljena 2 identicna basprima jedan sa obicnom smrekom jedan sa ljestarkom ,taj a ljestarkom je kud i kamo bio bolji ...
...ma normalno, kao što smo se i dotaknuli, ne postoji univerzalno pravilo...i jedan i drugi i treći materijal je odličan, svatko za sebe ima neke empirijske generalizacije, što je i ok....baš me obradovalo ovo majstor-toljovo izlaganje, ne toliko u vezi prime i oglasa nego općenito materijala....a ponešto se i nauči

...zamolio bi majstora ako ima volje, da da komentar i za ovu sliku. Dal je i to to?...isto uz malo obrazloženje...(dobro ne sad u vidu zastupljenosti kasnog drveta, onak odokativno)
Attached Images
File Type: jpg lješta.JPG (47.3 KB, 129 views)
  #18  
Staro 28-03-2010, 10:41
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno response piši-briši

....uteče post!........izgleda da se spustio ispod 1100m
  #19  
Staro 17-04-2010, 14:08
Rege0711 Rege0711 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2009
Postovi: 33
Rege0711 je na dobrom putu 12
Uobičajeno Prodano

Prim je prodan sretno novom vlsaniku....
Closed Thread

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 04:55 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.