Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > Kućni servis i oprema

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #41  
Staro 22-04-2014, 17:48
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

ok..budemo ovaj tj probali zice,pa ak se svide, znamo gdje cemo uzimat.
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #42  
Staro 29-04-2014, 17:37
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

Nisam jos probao za prim... Na A bracu su tonski i dinamicki odlicne, iako treba experimentirat s debljinom,recimo zadnja Fis odskace, dosta je tanja, pa je tonski slabija naspram prve 3 koje su odlicne..... Dok recimo za E brac sam poludio.. pletene zice su koma, ne mogu uopce ni proci kroz masinicu, koliko je gore namotano.. morao sam rucno odmotavat malo ,da bi zica mogla proci..Fis je nekako usplela,ali zadnje cis zica je toliko bila debela, da kad sam odmotavao, jednostavno se cijeli namot odmotao, i ode zica u k... .. Steta.. Ugl treba paziti na tu zavrsnu obradu ili kako se vec kaze... tonski su zice odlicne, nemam zamjerke, samo ovo je sitnica koja zivcira..

Narucili bi cijeli bend komplete,al me sad strah toga.. da na kraju bude tih problema kao sto sam ja imao ...
__________________
KLIKNI OVDJE

Last edited by eXeR; 30-04-2014 at 12:42.
Reply With Quote
  #43  
Staro 30-04-2014, 09:21
romale's Avatar
romale romale je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 69
romale je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by eXeR Vidi Post
Nisam jos probao za prim... Na A bracu su tonski i dinamicki odlicne, iako treba experimentirat s debljinom,recimo zadnja Fis odskace, dosta je tanja, pa je tonski slabija naspram prve 3 koje su odlicne..... Dok recimo za E brac sam poludio.. pletene zice su koma, ne mogu uopce ni proci kroz masinicu, koliko je gore namotano.. morao sam rucno odmotavat malo ,da bi zica mogla proci..Fis je nekako usplela,ali zadnje e zica je toliko bila debela, da kad sam odmotavao, jednostavno se cijeli namot odmotao, i ode zica u k... .. Steta.. Ugl treba paziti na tu zavrsnu obradu ili kako se vec kaze... tonski su zice odlicne, nemam zamjerke, samo ovo je sitnica koja zivcira..

Narucili bi cijeli bend komplete,al me sad strah toga.. da na kraju bude tih problema kao sto sam ja imao ...
Ispričavamo se zbog toga, pripazit ćemo na te krajeve, i mi smo na početku pa se dogode sitne greške, molim te javi na fb ili u inbox adresu da ti pošaljem tu novu fis.

Za A-basprim postoji i varijanta deblje Fis žice, ove tanje su se pokazale boljima na većini instrumenata, pa ulaze u standard komplet, ako je potrebna deblja Fis dovoljno je prilikom slijedeće narudžbe u komentar staviti da trebate deblju Fis, ili ako je telefonski napomenuti. Kao što sam navela nisu sve tambure jednake, ali rado ćemo napraviti najbolje što možemo za vaš instrument. Hvala na kritikama i pohvalama.
__________________
Nešto brzo prohujaše dani
Neštasluku prominiše viru...
Reply With Quote
  #44  
Staro 30-04-2014, 12:40
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by romale Vidi Post
Ispričavamo se zbog toga, pripazit ćemo na te krajeve, i mi smo na početku pa se dogode sitne greške, molim te javi na fb ili u inbox adresu da ti pošaljem tu novu fis.

Za A-basprim postoji i varijanta deblje Fis žice, ove tanje su se pokazale boljima na većini instrumenata, pa ulaze u standard komplet, ako je potrebna deblja Fis dovoljno je prilikom slijedeće narudžbe u komentar staviti da trebate deblju Fis, ili ako je telefonski napomenuti. Kao što sam navela nisu sve tambure jednake, ali rado ćemo napraviti najbolje što možemo za vaš instrument. Hvala na kritikama i pohvalama.
imate inbox
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #45  
Staro 04-05-2014, 14:30
Tamburalo Tamburalo je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2008
Postovi: 148
Tamburalo je na dobrom putu 10
Uobičajeno dinamik žice

Kupio komplet za kontru, premium, naravno. Odsvirao jedne svatove, iznimno zadovoljan. Prvo i osnovno dostavom, cijenom iste, iznenanđen što je H žica sa opletom... Zice su točne, ne raštimavaju se tijekom svirke (iako sam ih stavio 8 sati prije svirke), sve se čuju ravnomjerno, ništa ne strši. Ako netko ima problem sa ovim žicama, mislim da bi morao najprije pogledati kakav mu je instrument! Uglavnom ua kontru preporučujem nadasve! Čekam skuplju seriju da vidimo da li ide još bolje!!! Dinamik žice rulzzzzz!!!!!!
Reply With Quote
  #46  
Staro 05-05-2014, 11:07
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Napokon br 24. za prim!
Od sada će i Bocan zvučati kako treba.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #47  
Staro 03-06-2014, 10:46
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

Evo da podjelim svoja iskustva..


nazalost jos nisam stavio na prim, iako sam uzeo komplet.. cekam da pukne jedna, pa onda stavljam..

Ali sto se tice braceva, tu su zaista odlicne zice. Cak i one jeftinije od 75kn ... Ugl probano na 4 razlicita braca, i svaki je za klasu bolji nego sto je bio. Tonski, dinamicki, glasniji, meksi, laksi za sviranje .. Svatko tko kaze da su zice lose (a cuo sam price) , ili nema pojma sta prica, ili ima losu tamburu...

Nadam se da su takve i na primu

Iako, opet ona glupa zamjerka... Frend je imao problema pri stavljanju mislim gis zice na kontri, gore namot je bio predebel. jednostavno nije mogao uci kroz masinicu (isto sam ja imao problem i na e bracu) .... To bi trebali malo pripaziti, jer zna stvorit dosta problema... ali nekako smo rijesili na kraju...
__________________
KLIKNI OVDJE

Last edited by eXeR; 03-06-2014 at 10:49.
Reply With Quote
  #48  
Staro 23-11-2014, 13:09
berdas007 berdas007 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Dec 2009
Postovi: 41
berdas007 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Evo i moje prvo iskustvo sa Dinamik žicama... Uzeo premium za berdu, što reći...prezadovoljan tonom i punoćom zvuka.Moj izranjavanji bas je došao s kirurgije na intezivnu njegu . Dve svirke odrađene sa guštom, čine mi se mekanije nego ostale što sam imao, prsti živi i zdravi Sad ćemo vidjeti koliko će biti dugotrajne...za sada sve pohvale, primjerdbe nemam!
__________________
...ravno nigdje brda sve je ravno, ravno mi je sve
jer u tvome srcu već odavno, drugi stanuje...
Reply With Quote
  #49  
Staro 27-11-2014, 21:10
bgd_202 bgd_202 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Nov 2011
Postovi: 5
bgd_202 je na dobrom putu 10
Uobičajeno prim zice

Bocan je na prim stavljao prve 26, a fis je sam pleo na strugu. Takav ton nije davala ni jedna druga zica....
Reply With Quote
  #50  
Staro 23-12-2014, 20:31
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

Evo da kazem, nazalost, nece biti dobro, ali biti cu iskren..

Stavio sam na prim ,one valjda special, najskuplje... Prim je postao jako tvrd, tih, tonski veoma losiji nego s Franjicevim zicama.. Morao sam ih odmah isti tren skinuti i stavio sam ih na drugi prim kojeg ne sviram, i tamo je isti slucaj..


E sad, dal je problem u debljini zica,, ne znam....

Sto se braceva tice, tu je druga prica, ali je problem to pucanje.. Takodjer i kontra i bas, opleti pucaju nenormalno brzo.. mislim da se to mora nekako rijesiti, jer nisu bas cijene tako ni prihvatljive, da bi se to desavalo..

pozz
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #51  
Staro 24-12-2014, 21:41
UrsaMajor UrsaMajor je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2012
Postovi: 177
UrsaMajor je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by eXeR Vidi Post
Prim je postao jako tvrd, tih, tonski veoma losiji nego s Franjicevim zicama.. Morao sam ih odmah isti tren skinuti i stavio sam ih na drugi prim kojeg ne sviram, i tamo je isti slucaj...
Kako znaš ako ga ne sviraš?
Reply With Quote
  #52  
Staro 24-12-2014, 22:42
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

Hocu reci, ne sviram ga aktivno.. tj ne koristim ga za gaze.... Valjda znam kakav je bio prije tih zica
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 10:10 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.