Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > Kućni servis i oprema

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 20-08-2019, 14:14
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno Zice za tambure

Pozz, iako je forum mrtav, ali nema veze, vec ce netko naletit.
Gdje kupujete zice?
Dosta ljudi kazu da su presli na Dinamic, i da su zadovoljni, ali meni su KATASTROFA..
Dao sam im sansu 2 puta, i uvijek iznevjere..
Pucaju kao lude na primu, svaka svirka bar jedna e zica ode..
Frend iz benda isto koristi na kontri, zadnje e zica, opet puca na svakoj svirci..
A skuplje su od ostalih..
Ako vec placas vise, onda ocekujem traje.
Iako mi se jos jedan primas pozalio na i njemu pucaju svako malo.
Istina, tonski su odlicne, ali dzabe to kad imaju drugih problema.
Od franica su znale drzati po pola godine, cak i duze, dok ih sam ne zamjenim jer izgube ton.
Iako se i kod njega (nje) desi da dodje losa serija pa popucaju, sto mi se takodjer ne svidja.
Dakle pitanje je, cije zice su dobre, a izdrljive?
Prvenstveno za prim
nesto najgore mi je kad mi pucaju svako malo, pa stavljaj drugu, pa se rastimava dok ne sjedne na svoje mjesto... blabla
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #2  
Staro 21-08-2019, 09:08
zlo prase's Avatar
zlo prase zlo prase je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Dec 2013
Postovi: 13
zlo prase je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Kupujem kod Franića (isto za prim) i teško da ću uskoro koristiti neke druge žice, em zato što sam njegovim žicama jako zadovoljan (spomenuo si već njihovu dugotrajnost), em što sam za 10 minuta lagane šetnje kod njega.
Reply With Quote
  #3  
Staro 14-10-2019, 19:23
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

bok, ima tko iskustva s Postonjski zicama? one jeftinije, specijal su jebeno preskupe (par e zice za prim je 60tak kn hahahha)
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #4  
Staro 10-02-2020, 18:56
Vugi7 Vugi7 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: May 2011
Postovi: 5
Vugi7 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Pozdrav!
Tražio sam na forumu neku temu za moje pitanje i čini mi se da je ova najviše "ontopic".

Dakle, zanima me samo jedna stvar:
Našao sam jedan zametnuti basprim koji je u G štimu.
Mogu li ga preštimati u A štim samo da stavim nove žice za A štim na njega? Može li različiti španung utjecati na strukturu same tambure?
Ili je preštimavanje ipak kompliciraniji zahvat za kojeg je potrebna stručna ruka majstora?
Reply With Quote
  #5  
Staro 08-06-2020, 00:43
Martinsos Martinsos je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Mar 2010
Postovi: 9
Martinsos je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Vugi7 Vidi Post
Pozdrav!
Tražio sam na forumu neku temu za moje pitanje i čini mi se da je ova najviše "ontopic".

Dakle, zanima me samo jedna stvar:
Našao sam jedan zametnuti basprim koji je u G štimu.
Mogu li ga preštimati u A štim samo da stavim nove žice za A štim na njega? Može li različiti španung utjecati na strukturu same tambure?
Ili je preštimavanje ipak kompliciraniji zahvat za kojeg je potrebna stručna ruka majstora?
Dok sam svirao u tamburaskom orkestru prebacili smo se svi sa G na A stim, a nismo mijenjali tambure, i sve je bilo u redu. Doduse nisam siguran jesu li kakva dodatna podesavnja radjena na tamburama a da ja ne znam, ne bih rekao. Mogu definitivno reci za tamburu koju imam doma, koja je originalno G stim, da sam ju prestimao na A stim bez ikakvih izmjena (osim zica za A stim) i da je sve u redu.
Ne znam nista o potencijalnoj strukturalnoj razlici izmedju G i A basprima, ali vidim da na yotke-ovoj stranici http://www.yotke.hr/hr/instrumenti/t-cetveroglasne.php imaju navedene i G i A basprim, s time da izgledaju vise manje isto i da imaju iste velicine menzura (iako im je malo veci raspon za G basprim), tako da zakljucujem iz toga takodjer da ne bi trebao biti problem.

Ako ima netko iskusniji da moze tocno objasniti postoji li razlika izmedju G i A basprima bilo bi odlicno, i mene zanima!

Last edited by Martinsos; 08-06-2020 at 12:28. Razlog: Vise detalja
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 09:20 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.