Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Note, Tekstovi, MP3...

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #921  
Staro 03-06-2012, 08:04
primaš923 primaš923 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jun 2012
Postovi: 2
primaš923 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

pa jer ima netko note ?
Reply With Quote
  #922  
Staro 03-06-2012, 12:28
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Nije u stanju skinit pjesmu na sluh, traži note, traži da mu se napišu iste za "šaranje", a sve skupa svira 2,5 godine.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #923  
Staro 03-06-2012, 13:04
KDL KDL je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2008
Postovi: 455
KDL je na dobrom putu 36
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
kolega KDL, imate li kakav komentar na ovo?.
...nemam maestro, nego bih samo malo premodulirao riječ šaranje: (š) - pretvorimo u (s), i izbacimo prvo slovo (a)..., ta bi riječ možda više odgovarala...
Reply With Quote
  #924  
Staro 03-06-2012, 15:30
prima_007 prima_007 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Dec 2011
Postovi: 41
prima_007 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Ako netko ima note i meni bi dobro dosle
Reply With Quote
  #925  
Staro 03-06-2012, 15:48
kikixxx kikixxx je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Sep 2007
Postovi: 17
kikixxx je na dobrom putu 14
Uobičajeno

Dečki do nota će te teško doći ne isplati vam se tražiti oni koji ih imaju u većini slučajeva neće dati a pogotovo od novijih stvari.
imate dosta programa na netu kojima možete usporiti pjesme i skidati ton po ton a i imate programa koji vam okvirno i izbace note pa onda samo sami popravite. ja sam barem tako radio jer ljudi su jako škrti po pitanju dijeljenja nota.
Reply With Quote
  #926  
Staro 03-06-2012, 16:20
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

nisu skrti,nego nemaju...
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #927  
Staro 03-06-2012, 18:37
Cazze Cazze je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Nov 2011
Postovi: 74
Cazze je trenutno nepoznanica 9
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Zdene Vidi Post
mislio sam da ćeš me popljuvat za ovo...al ti si ipak jedan od onih koji će se potrudit na sluh skinut...ajd hvala bogu bar netko...samo nastavi hvatat sve...pusti note
ma samo da si mi prvio ton dao poskidao bi ja to, nije problem, malo truda, nego dolazio doma, cuo pjesmu na radiju, pa reko da vidim jel ko ima note il bar odakle pocinje kad uvatim vremena da mogu polako...kad vec pisem, jucer nas pitaju na nekoj privatnoj zabavici kojoj smo svirali dal znamo Bosansko kolo, a ono ne sviramo, to se tu u Baranji bas i ne plese, al ono, ako ko ima note il neki savjet, jer bas ne mogu nac tamburasku verziju, mogao bi ovako od uha povatit...preventive radi...eto kazem kao ko ima kakve note il savjet bio bih zahvalan...
Reply With Quote
  #928  
Staro 03-06-2012, 20:02
ivan's Avatar
ivan ivan je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Aug 2008
Postovi: 156
ivan je na dobrom putu 17
Uobičajeno Suncokret

Evo imam ja neke note od Suncokreta što smo brat i ja pisali za svoje potrebe...
Ima sigurno podosta grešaka u primu jer sam skidao na basprimu pa je malo teže sve to poskidati, ima i stvari koje su izmjenjene, ali ako nekome pomognu neka...

A kolega primaš923 i prima_007 će morat "napojit" žednu djecu

I ako ste početnici, možda će vam se ovo činit ko kinesko pismo, al jbg
Attached Files
File Type: pdf Suncokret Bisernica I.pdf (56.7 KB, 262 views)
Reply With Quote
  #929  
Staro 03-06-2012, 20:04
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Note za Bosansko kolo?? Šališ se ili?
Ja ne mogu vjerovat za šta se sve neće tražit note...
Ako se pod Bosanskim kolom smatra popularna "treska" koju su snimili TS Zvona, to nema veze s Bosanskim kolom i to tako ne ide, pravo Bosansko kolo se svira puno drugačije, iako se na sličnu melodiju pevaju deseterački stihovi...
Preporučam Baščovane, Begiće, Maru i lole, Kalesijske zvuke (Selo moje maleno, Sedam puta lola se ženio, itd...)...

I jedan mali savjet, nemojte se sprdati s tim pjesmama, jer u svakom društvu će se naći i dobar broj hrvata iz bosanske posavine, koji drže do šargije više nego do rođene matere pa da ne bi došli u jednu neugodnu situaciju koju sam doživio sa svojim bendom kad se pojavio jedan bosanac koji je reko da se "ostavimo" bosne i sviramo tamburašku glazbu jer pojma nemamo i kvarimo pjesmu...
Kasnije smo se potrudili i dobro skinuli nekoliko kola i pjesama, bez nota naravno!
A popularna Treska samo malkice "miriši" na Bosnu, ali daleko je to...
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #930  
Staro 03-06-2012, 21:36
Zdene Zdene je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2011
Postovi: 81
Zdene je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
Note za Bosansko kolo?? Šališ se ili?
Ja ne mogu vjerovat za šta se sve neće tražit note...
Ako se pod Bosanskim kolom smatra popularna "treska" koju su snimili TS Zvona, to nema veze s Bosanskim kolom i to tako ne ide, pravo Bosansko kolo se svira puno drugačije, iako se na sličnu melodiju pevaju deseterački stihovi...
Preporučam Baščovane, Begiće, Maru i lole, Kalesijske zvuke (Selo moje maleno, Sedam puta lola se ženio, itd...)...

I jedan mali savjet, nemojte se sprdati s tim pjesmama, jer u svakom društvu će se naći i dobar broj hrvata iz bosanske posavine, koji drže do šargije više nego do rođene matere pa da ne bi došli u jednu neugodnu situaciju koju sam doživio sa svojim bendom kad se pojavio jedan bosanac koji je reko da se "ostavimo" bosne i sviramo tamburašku glazbu jer pojma nemamo i kvarimo pjesmu...
Kasnije smo se potrudili i dobro skinuli nekoliko kola i pjesama, bez nota naravno!
A popularna Treska samo malkice "miriši" na Bosnu, ali daleko je to...
ma vjerojatno misli na ono kolo bosanćica...
http://www.youtube.com/watch?v=SybkH...eature=related
Reply With Quote
  #931  
Staro 04-06-2012, 09:16
Cazze Cazze je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Nov 2011
Postovi: 74
Cazze je trenutno nepoznanica 9
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
Note za Bosansko kolo?? Šališ se ili?
Ja ne mogu vjerovat za šta se sve neće tražit note...
Ako se pod Bosanskim kolom smatra popularna "treska" koju su snimili TS Zvona, to nema veze s Bosanskim kolom i to tako ne ide, pravo Bosansko kolo se svira puno drugačije, iako se na sličnu melodiju pevaju deseterački stihovi...
Preporučam Baščovane, Begiće, Maru i lole, Kalesijske zvuke (Selo moje maleno, Sedam puta lola se ženio, itd...)...

I jedan mali savjet, nemojte se sprdati s tim pjesmama, jer u svakom društvu će se naći i dobar broj hrvata iz bosanske posavine, koji drže do šargije više nego do rođene matere pa da ne bi došli u jednu neugodnu situaciju koju sam doživio sa svojim bendom kad se pojavio jedan bosanac koji je reko da se "ostavimo" bosne i sviramo tamburašku glazbu jer pojma nemamo i kvarimo pjesmu...
Kasnije smo se potrudili i dobro skinuli nekoliko kola i pjesama, bez nota naravno!
A popularna Treska samo malkice "miriši" na Bosnu, ali daleko je to...
nisam ja nikog mislio uvrijedit time sto sam trazio note ili ista, jer kao sto sam rekao neznam uopce kako to kolo zvuci, zato sam trazio ako ko ima da uopce cujem kad odsviram kako to zvuci, da znam koje je to tocno kolo, nasao bi snimak i skidao...gospodin nam je rekao Bosansko kolo...to mi je malo preosiran opis, na yt-u ima hrpa zapisa, sve razlicito, i sve pise bosansko kolo, pa sad ti znaj... :/ nisam nista lose mislio, nije mi ljeno skidat po uhu, al kad neznam sta moram skidat...u tom je problem...jedino sto znam da je rekao da on to zove bosansko kolo i tekst koji je rekao, nemoj te me drzat sad rijec za rijec, kolko sam upamtio kad nam je objasnjavao: "alaj bi se zigicala al mi neda mama, alaj cu se zigicati kad ostanem sama". Mislim da je tako rekao, nemoj ze me drzat za rijec, bilo je prije tjedan dana i kasno je bilo u vece.

Quote:
Originally Posted by Zdene Vidi Post
ma vjerojatno misli na ono kolo bosanćica...
http://www.youtube.com/watch?v=SybkH...eature=related
cini mi se da nije to, nekako mi ne pada u uho, al kao sto rekoh gore pojma nemam kako to kolo uopce treba zvucit, znam samo to ime i to malo teksta ako sam dobro ga upamtio...ako itko zna koje je to tocno kolo nije mi problem skidat ga sam, samo da saznam kako se tocno zove...nisam mislio nista lose kad sam pitao...
Reply With Quote
  #932  
Staro 04-06-2012, 10:02
Zdene Zdene je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2011
Postovi: 81
Zdene je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Cazze Vidi Post
nisam ja nikog mislio uvrijedit time sto sam trazio note ili ista, jer kao sto sam rekao neznam uopce kako to kolo zvuci, zato sam trazio ako ko ima da uopce cujem kad odsviram kako to zvuci, da znam koje je to tocno kolo, nasao bi snimak i skidao...gospodin nam je rekao Bosansko kolo...to mi je malo preosiran opis, na yt-u ima hrpa zapisa, sve razlicito, i sve pise bosansko kolo, pa sad ti znaj... :/ nisam nista lose mislio, nije mi ljeno skidat po uhu, al kad neznam sta moram skidat...u tom je problem...jedino sto znam da je rekao da on to zove bosansko kolo i tekst koji je rekao, nemoj te me drzat sad rijec za rijec, kolko sam upamtio kad nam je objasnjavao: "alaj bi se zigicala al mi neda mama, alaj cu se zigicati kad ostanem sama". Mislim da je tako rekao, nemoj ze me drzat za rijec, bilo je prije tjedan dana i kasno je bilo u vece.



cini mi se da nije to, nekako mi ne pada u uho, al kao sto rekoh gore pojma nemam kako to kolo uopce treba zvucit, znam samo to ime i to malo teksta ako sam dobro ga upamtio...ako itko zna koje je to tocno kolo nije mi problem skidat ga sam, samo da saznam kako se tocno zove...nisam mislio nista lose kad sam pitao...
znam na koje misliš...ajd ostavi mail tu..poslat ću ti
Reply With Quote
  #933  
Staro 04-06-2012, 10:14
Cazze Cazze je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Nov 2011
Postovi: 74
Cazze je trenutno nepoznanica 9
Uobičajeno

poslao sam ti na pm...hvala jos jednom...
Reply With Quote
  #934  
Staro 04-06-2012, 12:22
Cazze Cazze je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Nov 2011
Postovi: 74
Cazze je trenutno nepoznanica 9
Uobičajeno

to je ta bosanska treska sto je veljko spomenio, i sto mi je Zdene poslao snimak, nije nikako pravo bosansko kolo, valjda oni to tako zovu neznam, , na to je mislio gospodin...vidim da je gospodin Veljko spomenio da su Zvona snimila taj, pa ako tko ima taj snimak bio bih zahvalan da mi posalje jer ga ne mogu naci nigdje...ovo od Zdeneta je uzivo snimak pa je malo teze cuti sve tonove, a pretpostavljam da je ovo od Zvona studijski snimak....
Reply With Quote
  #935  
Staro 04-06-2012, 12:29
Zdene Zdene je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2011
Postovi: 81
Zdene je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Cazze Vidi Post
to je ta bosanska treska sto je veljko spomenio, i sto mi je Zdene poslao snimak, nije nikako pravo bosansko kolo, valjda oni to tako zovu neznam, , na to je mislio gospodin...vidim da je gospodin Veljko spomenio da su Zvona snimila taj, pa ako tko ima taj snimak bio bih zahvalan da mi posalje jer ga ne mogu naci nigdje...ovo od Zdeneta je uzivo snimak pa je malo teze cuti sve tonove, a pretpostavljam da je ovo od Zvona studijski snimak....
evo našao sam i drugu verziju...ne znam točno kako se to zove...al nije bosansko kolo
http://www.youtube.com/watch?v=_yUiFlBANy0
Reply With Quote
  #936  
Staro 04-06-2012, 14:06
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Zdene Vidi Post
evo našao sam i drugu verziju...ne znam točno kako se to zove...al nije bosansko kolo
http://www.youtube.com/watch?v=_yUiFlBANy0
ovo nema veze s vezom...
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #937  
Staro 04-06-2012, 17:38
Zdene Zdene je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2011
Postovi: 81
Zdene je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by eXeR Vidi Post
ovo nema veze s vezom...
da, zajebao sam se jer je ta stvar u istom setu od tamburaša za dušu
Reply With Quote
  #938  
Staro 20-06-2012, 12:16
JEMdjole's Avatar
JEMdjole JEMdjole je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 51
JEMdjole je na dobrom putu 15
Uobičajeno

e pozz svima!
jel ima neko note za Horu llautarilor ?
moj mejl je jemdjole@live.com
hvala unaprijed!
Reply With Quote
  #939  
Staro 21-06-2012, 06:40
prima_007 prima_007 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Dec 2011
Postovi: 41
prima_007 je na dobrom putu 10
Uobičajeno Još jedan dan bez nje

Jer ima tko note za Još jedan dan bez nje - Slavionia band
Reply With Quote
  #940  
Staro 21-06-2012, 08:30
Zdene Zdene je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2011
Postovi: 81
Zdene je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by prima_007 Vidi Post
Jer ima tko note za Još jedan dan bez nje - Slavionia band
Pa nema ti nitko za to note...i oni koji su skidali nisu pisali note, kako ti to nije jasno?
Probaj skinut, C dur ti je to, kasnije prelazi u Cis...
Ako ne možeš skinut prije ćeš naučit ako nađeš nekoga tko će ti to pokazat kako se svira nego note.
__________________
...a ja volim tambure, vodim lude provode, i sve noći besane, dane bećarske...
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 21:16 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.