Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > Majstori glazbalari

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #621  
Staro 12-01-2014, 15:20
muasa muasa je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2014
Postovi: 42
muasa je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Kao novi član foruma zahvaljujem svima koji su pisali u ovoj temi i onima koji su stavljali slike. A posebno hvala Ernestu na ovim predivnim biografijama i podatcima, donio si nam jedan neprocijenjiv dio povijesti!
Reply With Quote
  #622  
Staro 15-03-2014, 16:39
Ernest Arnold's Avatar
Ernest Arnold Ernest Arnold je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2007
Postovi: 277
Ernest Arnold će postati slavan vrlo brzo 59
Uobičajeno zahvalnost

Quote:
Originally Posted by muasa Vidi Post
Kao novi član foruma zahvaljujem svima koji su pisali u ovoj temi i onima koji su stavljali slike. A posebno hvala Ernestu na ovim predivnim biografijama i podatcima, donio si nam jedan neprocijenjiv dio povijesti!
Dragi prijatelju, tek sada primećujem tvoj post. Zahvaljujem se na lepim rečima, to je ohrabrenje za mene.
Reply With Quote
  #623  
Staro 26-09-2015, 15:08
Bosnium Bosnium je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Sep 2015
Postovi: 1
Bosnium je na dobrom putu 10
Uobičajeno Basprim i naljepnica

Quote:
Originally Posted by IvanZU Vidi Post
naljepnica-Vojislav K.

....da li posjedujete možda kakve fotografije njegovih tambura, i da li je moguće utvrditi kad je ovakva naljepnica bila u opticaju tj. kojih godina, hvala!
Imam basprim koji je napravljen u januaru 1959. Majstor Kudlik Vojislav, imam fotografije ali su izgleda prevelike pa cu ih morati smanjiti. Pozdrav Muho Pasalic
Reply With Quote
  #624  
Staro 14-12-2015, 18:01
Ernest Arnold's Avatar
Ernest Arnold Ernest Arnold je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2007
Postovi: 277
Ernest Arnold će postati slavan vrlo brzo 59
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Bosnium Vidi Post
Imam basprim koji je napravljen u januaru 1959. Majstor Kudlik Vojislav, imam fotografije ali su izgleda prevelike pa cu ih morati smanjiti. Pozdrav Muho Pasalic
Tek sada primjecujem ovo pismo. Vojislav K. je koristio ovakve naljkepnice do 1970 god. Imam slike njegovih radova. pozdrav: Ernest
Reply With Quote
  #625  
Staro 01-03-2016, 16:31
Jakov Glavas Jakov Glavas je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Mar 2016
Postovi: 1
Jakov Glavas je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Poštovanje G. E..
upravo sam sada pročitao sve o Kudlicima i moram reci da sam ocaran.
Imam par pitanja pa se nadam da cete odgovoriti posto je zamro ovaj post.
1. Postoji li neka dokumentacija o izradi same tambure. (Kako je to radeno itd.)
2. Postoji li mladi zanatlija koji je indirektno ucio od nekog Kudlika.
Sve najbolje
Reply With Quote
  #626  
Staro 04-03-2016, 10:23
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno ...

Proizvodni proces u radionici Bele Kudlika je ilustrovan fotografijama u knjizi Save Vukosavljeva "Vojvodjanska tambura" i ima je na sledecem linku https://www.kupindo.com/Umetnost/123...va-Vukosavljev

Sto se tice majstora koji su prosli kroz Kudlik radionice, Erno je naveo i prilozio fotografije Djure Zarica starijeg kod Karla Kudlika. Meni je poznato da je Mirko Miljacki Matak ucio kod Bele Kudlika (cak je i zadrzao beli sedef u glavi tambure), kao i to da je Jan Niemcik iz Kovacice pokupovao dosta toga od udovice Bele Kudlika.

Naravno, bilo bi lepo da gosn Erno ispravi i dopuni ovo moje pisanije.
ps
da vidim ko ce da prepozna primasa i basprimasa sa slike! Oba su zivi i naravno penzioneri...
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
Reply With Quote
  #627  
Staro 11-03-2016, 17:58
Ernest Arnold's Avatar
Ernest Arnold Ernest Arnold je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2007
Postovi: 277
Ernest Arnold će postati slavan vrlo brzo 59
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by tamish Vidi Post
Proizvodni proces u radionici Bele Kudlika je ilustrovan fotografijama u knjizi Save Vukosavljeva "Vojvodjanska tambura" i ima je na sledecem linku https://www.kupindo.com/Umetnost/123...va-Vukosavljev

Sto se tice majstora koji su prosli kroz Kudlik radionice, Erno je naveo i prilozio fotografije Djure Zarica starijeg kod Karla Kudlika. Meni je poznato da je Mirko Miljacki Matak ucio kod Bele Kudlika (cak je i zadrzao beli sedef u glavi tambure), kao i to da je Jan Niemcik iz Kovacice pokupovao dosta toga od udovice Bele Kudlika.

Naravno, bilo bi lepo da gosn Erno ispravi i dopuni ovo moje pisanije.
ps
da vidim ko ce da prepozna primasa i basprimasa sa slike! Oba su zivi i naravno penzioneri...

Sve je tacno, nemam sta dodati.
Reply With Quote
  #628  
Staro 30-11-2016, 18:32
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno ovo mora ovde....

evo malo bisera s Tamburaske enciklopedije...




E sad i meni je ovo novo, moram se priključiti. Erno Arnold jeste to ime i prezime, tj, tako se zvao zet Adama Kudlika koji koliko znam prvi počeo da rdi tambure a zantu je naučio breatove sinove Belu Kudlika i Ištvana a takođe sina Karla i zeta Arnolda Erna koji je inače umro još 1960-te ako se ne varam a rođen 1800 i neke a sin mu beše takođe Arnold Erno rođen 1938. a ovaj koji daje komentare verujem da je rođak ali mi deluje mnogo mlađe i ne znam čime se bavi. Pitao bih ga jel mu to bio otac i deda i da li i on pravi tambure?





Mada, kod Arnolda na profilu piše da je rođen upravo 1938. tako da, možda sam pogrešio i da je to upravo "pravi " Arnold Erno a on sam može to da nam potvrdi i da li je on sam graditelj tambura iako nema nijedne slike sa tamburm. Bilo bi zanimljivo da nam ispriča neke autentične priče jer teško je doći do podataka pa je svaka priča dragocena i voleli bi je čuti


izostaviću iz razumljivih razloga ime pisca komentara...
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
Reply With Quote
  #629  
Staro 14-12-2016, 16:06
Ernest Arnold's Avatar
Ernest Arnold Ernest Arnold je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2007
Postovi: 277
Ernest Arnold će postati slavan vrlo brzo 59
Uobičajeno

Veze nemam o čemu pričate! Jeste, i moj otac (1894-1960) bio Adamov zet i zvao se Ernest. Ali bio je mehaničar! Radio je mnogo za Kudlikovu firmu, mnogo alata, mašina itd. Ali nikada nije radio muz. intrumente.
Reply With Quote
  #630  
Staro 26-07-2017, 17:14
hiron1's Avatar
hiron1 hiron1 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jul 2017
Postovi: 19
hiron1 je na dobrom putu 20
Uobičajeno

Braćo draga, dva dana sam gutao temu Kudlik ne skidajući očiju sa monitora. Ne znam odakle da krenem... Ovo je zlata vrijedno, impresivno. Riješen jedan misterij u punom smislu te riječi. Mnoge zablude ispravljene. Gutao sam ove podatke, slike... Velika hvala gospodinu Ernestu na svemu ovome ali i ostalim sudionicima foruma. Ovo ću u svakom slučaju isprintati i uvezati jer ovo je dragocjen materijal.

Last edited by hiron1; 26-07-2017 at 20:29.
Reply With Quote
  #631  
Staro 15-08-2017, 22:27
hiron1's Avatar
hiron1 hiron1 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jul 2017
Postovi: 19
hiron1 je na dobrom putu 20
Uobičajeno

Gde ste, Kudlikovci?
__________________
Nema više konja, konja koji jure, nema više staroga imama zoru da najavi...
Reply With Quote
  #632  
Staro 18-11-2017, 08:57
Ernest Arnold's Avatar
Ernest Arnold Ernest Arnold je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2007
Postovi: 277
Ernest Arnold će postati slavan vrlo brzo 59
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by hiron1 Vidi Post
Braćo draga, dva dana sam gutao temu Kudlik ne skidajući očiju sa monitora. Ne znam odakle da krenem... Ovo je zlata vrijedno, impresivno. Riješen jedan misterij u punom smislu te riječi. Mnoge zablude ispravljene. Gutao sam ove podatke, slike... Velika hvala gospodinu Ernestu na svemu ovome ali i ostalim sudionicima foruma. Ovo ću u svakom slučaju isprintati i uvezati jer ovo je dragocjen materijal.
Tek sada sam stigao da pročitam ovu poruku. Zahvaljujem se na lijepe riječi, barem vidim da nisam uzalud trudio toliko godina.
Reply With Quote
  #633  
Staro 08-12-2017, 12:22
hiron1's Avatar
hiron1 hiron1 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jul 2017
Postovi: 19
hiron1 je na dobrom putu 20
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Ernest Arnold Vidi Post
Tek sada sam stigao da pročitam ovu poruku. Zahvaljujem se na lijepe riječi, barem vidim da nisam uzalud trudio toliko godina.
Moj e-mail je margina.margina@gmail.com pošto nisam siguran da ste primili
poruke na forumu. A želio bih Vam i poslati fotografije prima koji sam nedavno kupio a čije cvjetiće ste možda baš Vi aranžirali.
__________________
Nema više konja, konja koji jure, nema više staroga imama zoru da najavi...
Reply With Quote
  #634  
Staro 20-11-2018, 16:36
hiron1's Avatar
hiron1 hiron1 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jul 2017
Postovi: 19
hiron1 je na dobrom putu 20
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by basadzija Vidi Post
Ne vjerujem baš da bi Kudlik stavio takvu smreku za glasnjaču!
Ni pod razno.
__________________
Nema više konja, konja koji jure, nema više staroga imama zoru da najavi...
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 09:53 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.