Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Događanja

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #41  
Staro 12-05-2008, 13:22
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno Da pitam Hrvojeta...

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
a da posudiš renoa? ...
...da mi posudi renoa?
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
Reply With Quote
  #42  
Staro 12-05-2008, 13:58
bando's Avatar
bando bando je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: May 2007
Postovi: 1,177
bando će postati slavan vrlo brzo 62
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Kam ideš u Češku? Koji grad? Prezime ti je Bando? Drago mi je, ja sam Ban. Da, malo sam omašio, težak taj hrvatski, brate... Dakle bilo bi mi drago da uživo upoznam Bandu, al' izgleda da ćemo to morati odgoditi za neku drugu prigodu.
Nemam pojma gdje, kad se vratim javim ti gdje sam bio .
__________________
Al ja još nisam našo šta mi duša traži
jednu ružu iz mladosti rane
ta se ruža mojom zvala, ta je ruža za me cvala
a ja je ubro pa je bacio
Reply With Quote
  #43  
Staro 12-05-2008, 18:01
z_kc's Avatar
z_kc z_kc je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 146
z_kc je na dobrom putu 10
Uobičajeno

25. ovaj mjesec sviram sa orkestrom Tomo Sestak iz Koprivnice, na FHTG, u Vinkovcima.
btw. ako ima koji Vinkovcanin ovdje, da preporuci koji bolji restoran za jesti, ili pak koje mjesto bi bilo dobro za posjetiti kad smo vec tam, buduci da cemo imati nesto slobodnog vremena.
Reply With Quote
  #44  
Staro 12-05-2008, 18:33
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

nisam Vinkovcanin, ali uvijek kad sam tamo jedem kod Lamuta..meni odlicna klopa..
__________________
All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost...
Reply With Quote
  #45  
Staro 23-05-2008, 13:29
Bugarijaš Bugarijaš je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: May 2008
Postovi: 23
Bugarijaš je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Ovako ljudi da se razumijemo. Pročitao sam par stranica naprijed što neki ovdje ljudi misle o orkestru iz Našica u kojem i ja sviram. Kao prvo...pitam sve one kojima smeta nazovimo to "blamaža" s godištima što bi oni napravili da imaju pola orkestra s 94.,95. godištem a nekolicinu ljudi sa 89.,90.,91. godištem?? Prosjek godina ljudi u orkestru sveukupno je daleko ispod 16. Raspustili bi orkestar i oduzeli ljudima glazbu u koju su srce i dušu usadili, ma i više od toga zato što se netko ljuti oko raspodjela po kategorijama?? Neka ovo nitko ne shvati kao uvredu,ali dođite vi isti koji to pričate na samo jedan humanitarni koncert kojeg ovaj orkestar ima barem jednom godišnje...samo jednom dođite pa onda nešto recite. Kad sam prošle godine bio u Vinkovcima na proglašenju i zatvaranju festivala...slušao sam ne znam više koje orkestre,Drniš,Vinkovce i još neki. I jedan od orkestara te večeri je dobio cca 3 boda manje od nas i također zlatnu plaketu a svirali su Šalu Pere Gotovca valjda noktima na desnoj nozi. Imam video snimku. Mislim...molim vas...I ako se tko ljuti na nas,neka nam to dođe reći u facu. Vrlo rado ćemo mu demonstrirati da smo sposobni dobit 99,25 bodova opet bez problema,u bilo kojoj kategoriji.
Reply With Quote
  #46  
Staro 23-05-2008, 13:38
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Bugarijaš Vidi Post
Pročitao sam par stranica naprijed što neki ovdje ljudi misle o orkestru iz Našica u kojem i ja sviram.
Kao prvo, dobro došel na forum...

Kao drugo, di si ti to pročital da neko piše o tvom orkestru? Na ovoj temi sigurno ne pošto tu nema takvih postova.
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #47  
Staro 23-05-2008, 14:10
Bugarijaš Bugarijaš je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: May 2008
Postovi: 23
Bugarijaš je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Sorkač,izgleda da sam u krivi topic postao,naći ću ja već. Hvala na dobrodošlici!!!
Reply With Quote
  #48  
Staro 23-05-2008, 14:12
Bugarijaš Bugarijaš je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: May 2008
Postovi: 23
Bugarijaš je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Ovako ljudi da se razumijemo. Pročitao sam par stranica naprijed što neki ovdje ljudi misle o orkestru iz Našica u kojem i ja sviram. Kao prvo...pitam sve one kojima smeta nazovimo to "blamaža" s godištima što bi oni napravili da imaju pola orkestra s 94.,95. godištem a nekolicinu ljudi sa 89.,90.,91. godištem?? Prosjek godina ljudi u orkestru sveukupno je daleko ispod 16. Raspustili bi orkestar i oduzeli ljudima glazbu u koju su srce i dušu usadili, ma i više od toga zato što se netko ljuti oko raspodjela po kategorijama?? Neka ovo nitko ne shvati kao uvredu,ali dođite vi isti koji to pričate na samo jedan humanitarni koncert kojeg ovaj orkestar ima barem jednom godišnje...samo jednom dođite pa onda nešto recite. Kad sam prošle godine bio u Vinkovcima na proglašenju i zatvaranju festivala...slušao sam ne znam više koje orkestre,Drniš,Vinkovce i još neki. I jedan od orkestara te večeri je dobio cca 3 boda manje od nas i također zlatnu plaketu a svirali su Šalu Pere Gotovca valjda noktima na desnoj nozi. Imam video snimku. Mislim...molim vas...I ako se tko ljuti na nas,neka nam to dođe reći u facu. Vrlo rado ćemo mu demonstrirati da smo sposobni dobit 99,25 bodova opet bez problema,u bilo kojoj kategoriji.
Reply With Quote
  #49  
Staro 23-05-2008, 14:29
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Bugarijaš, nisam siguran kak to ide s tim kategorijama (na poslu sam, a doma mi je ona knjižica od ovogodišnjeg FHTG-a) i u kojoj kategoriji vi nastupate i mislim da nitko ovdje ne dovodi u pitanje da je vaš tamburaški orkestar u samom vrhu po kvaliteti, ali ako postoje neka jasno definirana pravila o godištima, a koja ste vi prekršili (ili kršite) nema razloga za ljutnju ili prepucavanje.

Velim, ne znam kakva su točno pravila, ali ionako mislim da se ne drže strogo tih pravila.

Pravila postoje da se krše...

Btw, smatram da je prilično nekorektno tvoje komentiranje nekog drugog orkestra (koji vjerojatno nije sastavljen od učenika muzičke škole i vjerojatno njihovo sviranje žiri vrednuje drugačije od primjerice vašeg).
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #50  
Staro 23-05-2008, 14:56
Bugarijaš Bugarijaš je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: May 2008
Postovi: 23
Bugarijaš je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Gle,osobno smatram da povjerenstvo FHTG-a ili kako se već zove treba "reformirati" sistem kategorija...kao što si rekao,a sad ja priznajem...pošto orkestar koji je "grebao" vjerojatno nije sastavljen od učenika glazbene škole.komentar mi je bio preoštar. Uglavnom....smatram da bi kategorije trebale ići tako da se ne ide po godištima nego po vrsti orkestra. Dal je to orkestar glazbene škole (i to dvije kategorije-osnovna,srednja glazbena),dal je to KUD,tamburaški zbor ili što već...jer se ovako stvaraju problemi za orkestre poput našeg (a nismo jedini),koji bi ili morali podijeliti ljude po godištima u dva orkestra ili se ne natjecati uopće jer ne spadaju ni u jednu jedinstvenu kategoriju.
Reply With Quote
  #51  
Staro 23-05-2008, 15:29
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Kao prvo, dobro došel na forum...
Kao drugo, di si ti to pročital da neko piše o tvom orkestru? Na ovoj temi sigurno ne pošto tu nema takvih postova.
Quote:
Originally Posted by Bugarijaš Vidi Post
Sorkač,izgleda da sam u krivi topic postao,naći ću ja već. Hvala na dobrodošlici!!!
tek sad sam primjetio da su bile 2 teme s istim naslovom i sadržajem.

sad su spojene u jednu...
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 23-05-2008 at 15:37.
Reply With Quote
  #52  
Staro 25-05-2008, 13:18
Bugarijaš Bugarijaš je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: May 2008
Postovi: 23
Bugarijaš je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Razmišljam dal da otvorim novi topic za FHTG od ove godine...ali mislim da sam smislio bolju opciju. Jel može autor preimenovat ili nešto ovaj topic da bude samo FHTG? Da sad ne stvaram bez veze još topica s istom temom. Nek bude jedan za sva vremena. Iako,ovo je vjerojatno bio moj posljednji FHTG s orkestrom. Faks stiže pa za orkestar više neće biti vremena a i bit ću u drugom gradu. Da pobrojim malo...2003;04,05,06,07,08...dakle svirao sam na 6 FHTG-a. Bilo je tu svega...2005.mislim 99.25 (što je orkestru iz Našica 2.put ta ocjena na Festivalu odkad se natječe),inače je to oko 98.5 većinom ili nešto sitno ispod 98. Večeras idemo u Vinkovce pa ću javiti koliko smo dobili...Program ove godine je bio:

Emil Cossetto - Varijacije
Daniel Kopri - Ljubav uvijek pobjeđuje (praizvedba)
solo brač - Sabina Petrović
solo akustična gitara - Matej Turković
Siniša Leopold- Vrtuljak
Pero Gotovac/Kruna Furst Medić - Curo moja iz Maslara
tenor: Predrag Stojić
Reply With Quote
  #53  
Staro 25-05-2008, 13:30
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

ok. promijenit ću naslov teme, tj. izbaciti 2006 godinu iz naslova.

vjerojatno poznaš kašubu dražena. zanima me ima li on šta s tvojim orkestrom, odnosno kakva je njegova aktivnost u vezi tamburanja u našicama.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
  #54  
Staro 25-05-2008, 13:40
Bugarijaš Bugarijaš je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: May 2008
Postovi: 23
Bugarijaš je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Koliko mi je poznato,čovjek je svirao i valjd još svira u KUD Lisinski...prijatelj mi svira berdu kod njh (svira i u orku) tak da...Sa samim orkestrom nema veze,koliko je meni poznato jer je orkestar prvenstveno sastavljen od članova OGŠ "Kontesa Dora" i članova Tamburaškog društva "Dora Pejačević",udruge koja nema veze s Lisinskim,osim naravno poneke suradnje...

Last edited by Bugarijaš; 25-05-2008 at 13:43.
Reply With Quote
  #55  
Staro 25-05-2008, 21:43
tbun tbun je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2006
Postovi: 75
tbun je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Molim sve one koji su bili na zatvaranju Festivala u Vinkovcima da napišu rezultate orkestara, barem nekih, za one koji nisu bili u mogućnosti biti tamo

Hvala
Reply With Quote
  #56  
Staro 26-05-2008, 07:24
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Ne znam za druge, al' javio mi jučer voditelj orkestra da je moj orkestar (Tamburaški zbor Gaj Zaprešić) osvojio zlatnu plaketu - 94.2 boda.
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #57  
Staro 26-05-2008, 11:35
Bugarijaš Bugarijaš je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: May 2008
Postovi: 23
Bugarijaš je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Bio sam na zatvaranju sinoć u Vinkovcima. Najradije ne bih o tome ali bar neke rezultate mogu napisati...Uglavnom,najviše bodova na ovogodišnjem festivalu (99) dobio je Tamburaški sastav "Biser Međimurja" KUD-a Žiškovec iz Žiškovca,mislim dirigent da je Boris Novak. Plaketu dr. Josip Andrić za najbolju interpretaciju praizvedbe (Varijacije na zagorski napjev "Vu noj crnoj gori" skladatelja Josipa Magdića dobio je TO KUD-a "Gaj" iz Zagreba,dirigent Ljudevit Adamek koji je i dobio mislim zlatnu plaketu s 98 bodova ako se ne varam isto kao i moj "udruženi" orkestar (TO OGŠ "Kontesa Dora" + TD "Dora Pejačević" Našice). Ne mogu ne spomenuti par "sitnica" koje su ...a eto,razočarale. Što se tiče naših bodova,98 je realna ocjena i tu nemamo nikakvih primjedbi. Nadalje...podatak koji me začuđuje pomalo je taj da je orkestar GŠ "Alberta Štrige" iz Križevaca,ove godine pod vodstvom Matije Fortune (sin) osvojio zlatnu plaketu sa 96 bodova,dok je TO OGŠ "Slatina",dirigent Miloš Grubić osvojio 95.60 bodova. Ovo sad govorim bez ikakvih predrasuda ili nečega,tako da se zna...ali
mislim da su ovdje ili Križevčani bili zakinuti,ili je Slatina dobila poveći broj bodova (na povratku iz Vinkovaca za Našice naša dirigentica je razgovarala s dirigentom orkestra iz Slatine pa se on začudio na toliki broj bodova jer prema njegovim riječima,svirali su malo lošije nego lani -prošlogodišnji rezultat 94.20).

Ono što nas je ipak kao orkestar zaboljelo je to da smo za praizvedbu koju je skladao naš voditelj Daniel Kopri (skladba Ljubav uvijek pobjeđuje koja je pisana za solo akustičnu gitaru-svirao ju je Matej Turković,solo brač - Sabina Petrović i TO) dobili srebrnu a ne zlatnu plaketu Tambura Paje Kolarića. Rado bih sa vama svima podijelio audio snimku naše interpretacije te praizvedbe kad ju dobijem. Težinski gledano,zaboljelo nas je to što su neki seniorski orkestri imali daleko lakši program od našeg. Tako,ostali smo zakinuti za 2 stvari dok smo na jednoj realno ocijenjeni. Pobjedili smo u svojoj kategoriji,ali nas je zasmetalo to zasluženo a ne dobiveno zlato za praizvedbu i neke očigledno nepravedne razlike u bodovima između orkestara. Možda o Križevcima i Slatini ne bismo trebali suditi jer ih ove godine nismo imali prilike poslušati pa eto,samo možemo nagađati da su Štrigovci tih za njih inače sitnih 96 bodova dobili zbog promjene dirigenta.

O sinoćnjim izvedbama orkestara na završnoj večeri u Vinkovcima više ne bih direktno govorio jer možda ovdje ima onih koji bi se uvrijedili a i možda nešto više učinili kad bi čuli moje,(naše) Našičko mišljenje. Hvala lijepa!!!
Reply With Quote
  #58  
Staro 26-05-2008, 11:37
rodjo's Avatar
rodjo rodjo je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Mar 2006
Postovi: 483
rodjo je na dobrom putu 29
Uobičajeno

Vinkovčani -zlato 93,80
Našice- 98,00 golden eye,koliko se sjećam. Uzet ću danas sve rezultate,pa će sutra osvanuti.
Reply With Quote
  #59  
Staro 26-05-2008, 12:08
saky's Avatar
saky saky je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: May 2006
Postovi: 1,708
saky će postati slavan vrlo brzo 56
Uobičajeno

ovo je jedno super natjecanje..99% sudionika ide kuci za "zlatom"..predivno..
__________________
All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost...
Reply With Quote
  #60  
Staro 26-05-2008, 12:15
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

mene zanimaju ti bodovi. kako se računaju.
svi imaju 90 i nešto, pa i s decimalnim mjestima u brojci....

ovako, na prvi pogled mi djeluje kao neki postotak uspješnosti... ono: orkestar ostvario izvedbu s uspješnošću od 94,7%.
ko to izračuna tako precizno?
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 04:36 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.