Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Događanja

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #241  
Staro 28-05-2012, 06:42
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Evo novosti o slučaju "Rubala Show".

Izgleda da će svima dragi i omiljeni doktor Drago na tri godine iza rešetaka.

http://www.jutarnji.hr/ispovijest-do...konje/1030828/
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #242  
Staro 28-05-2012, 10:33
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Malo...
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #243  
Staro 28-05-2012, 11:45
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

hahah jezim se na njegov glas
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #244  
Staro 28-05-2012, 11:50
gugeci's Avatar
gugeci gugeci je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2009
Postovi: 155
gugeci je na dobrom putu 16
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by eXeR Vidi Post
hahah jezim se na njegov glas
a bogami i stav i stas ..
__________________
Ko pjeva, zlo ne misli, a ko misli, nije mu do pjesme!
Reply With Quote
  #245  
Staro 28-05-2012, 12:02
Mislav's Avatar
Mislav Mislav je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,153
Mislav je na dobrom putu 32
Uobičajeno

napuhana ljiga, jos je malo i dobio
__________________
I ponovo da se rodim, ja bi opet isti bio, pjevao bi kad zaboli

www.ts-legolas.com
Reply With Quote
  #246  
Staro 28-05-2012, 12:19
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

ma dajte... kasno je sad za osuđivanje. sud ga je osudio i to je gotova stvar.

nažalost, rubala je za mene bio samo odraz stanja u društvu u kojem je živio.
i što se tiče muzike koju je promovirao, i što se tiče obožavatelja i publike, a i poslovnih pothvata vezanih za svoje radno mjesto u HZMO-u.
čovjek je jednostavno bio dobro uklopljen u zadane okvire i sistem vrijednosti. čitaj: u seljačizam i korupciju kojima smo svi okruženi.

slučajno se našao pod metlom. njegov problem je riješen, a koliko ih je još ostalo neriješenih? pa čak i među njegovim klonovima, tj. radio voditeljima koji su od njega prekopirali koncept svojih kontakt-emisija.

ne želim braniti niti opravdavati rubalu, no treba imati u vidu da on nije u početku tražio mito. ljudi su mu sami donosili i davali. bilo kao liječniku, bilo kao radio voditelju.
meni izgleda nevjerojatno, ali bilo je podosta bendova koji su mu davali lovu kako bi ih rubala pozvao u svoju emisiju.
mi smo trulo društvo, a razni rubale su se snašli u takvoj situaciji.
u ovoj raboti postoji i druga strana medalje koja nije riješena niti će skoro biti. naša narodna sklonost podmićivanju liječnika (počevši od najobičnije bonbonijere i 200 grama kave, pod krinkom "zahvalnosti" pa nadalje). i još će dugo ta druga strana iznjedrivati nove rubale... ništa nije riješeno. ova zatvorska kazna rješava malo toga.
rubala je star čovjek, načet parkinsonovom bolesti... ništa od svega skupa.

Last edited by _maestro_; 28-05-2012 at 12:26.
Reply With Quote
  #247  
Staro 28-05-2012, 14:25
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Rubala je više promovirao Naturavita čajeve nego muziku.
Sad neka ih pijucka iza rešetaka.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)

Last edited by VeljoSB; 28-05-2012 at 14:27.
Reply With Quote
  #248  
Staro 28-05-2012, 18:08
MarkBass's Avatar
MarkBass MarkBass je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Dec 2008
Postovi: 212
MarkBass je na dobrom putu 35
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
... ne želim braniti niti opravdavati rubalu, no treba imati u vidu da on nije u početku tražio mito....
potpuno se slažem maestro sa cijelim postom, izdvajam ovaj dio da osobno posvjedočim da kada je moj bend bio u njegovoj emisiji za nastup nismo platili ni bocu rakije, ni čokoladu i kavu, niti je dr. išta tražio...
Reply With Quote
  #249  
Staro 29-05-2012, 01:24
Marko8's Avatar
Marko8 Marko8 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2008
Postovi: 98
Marko8 je na dobrom putu 13
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
u ovoj raboti postoji i druga strana medalje koja nije riješena niti će skoro biti. naša narodna sklonost podmićivanju liječnika (počevši od najobičnije bonbonijere i 200 grama kave, pod krinkom "zahvalnosti" pa nadalje). i još će dugo ta druga strana iznjedrivati nove rubale.

Postoji razlika između 200 grama kave i novca, ja osobno imam osobu u obitelji u bolnici i onom doktoru/sestri koji se prema njemu odnosi onako kako treba mi nije problem nagraditi trud prema njemu tako što ću mu u noćnu smjenu odnjet mješanu pizzu i litru kole, na moje zadovoljstvo jer znam da se prema njemu odnosi onako kako bi trebalo, a i na njegovo/njihovo jer znam cjeniti njihov trud, isto kao što mi gažeri volimo da nam se na svirci stavi 100kn za žice i kaže dečki samo tako nastavite, ali da me itko od njih traži jednu lipu, onda bi i on ostao na intenzivnom lječenju, isto kao kada bi ja na svirci rekao odsada se svaka iduća pjesma plaća, vjerojatno bi letili i ja i ostatak benda s tamburama naglavačke s kapije!
Reply With Quote
  #250  
Staro 29-05-2012, 11:06
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Mi smo specifičan narod, gdje se liječnike smatra svetim kravama. A oni uče jedni od drugih, i to nikad neće prestati.

Taj njegov trud je dobro "nagrađen" mjesečnom plaćom i svim mogućim primanjima koja taj liječnik ima, da nije potrebna ni boca cole ni pizza, ali eto, kod nas su to običaji, u znak neke zahvalnosti (?). Kad krenu sa šunkama i kulinovim sekama put bolnice dođe mi slabo.
Vani ni 25dkg mljevene kave neće uzeti, nego će te potapšat po ramenu i pokazat ti vrata.

Ima već godina kad je moj djed završio na operaciji kralježnice, to se nosilo Bog te ... šunke, kulina, kobasica, sira, dimljene i sušene ribe...
Pitam se, da nema kakva pušnica u sklopu bolnice za sve te domaće specijalitete.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #251  
Staro 29-05-2012, 11:38
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Marko8 Vidi Post
Postoji razlika između 200 grama kave i novca,
razlika je u nijansama, princip je isti. dakle, suštinska razlika ne postoji.
upravo u ovakvom stavu i razmišljanju leži sjeme korupcije.

Quote:
Originally Posted by Marko8 Vidi Post
ja osobno imam osobu u obitelji u bolnici i onom doktoru/sestri koji se prema njemu odnosi onako kako treba mi nije problem nagraditi trud prema njemu tako što ću mu u noćnu smjenu odnjet mješanu pizzu i litru kole
posao i obaveza svakog zaposlenog u bolnici je korektno se odnositi prema svakom bolesniku. za to su plaćeni punom plaćom, a ne colom i pizzom. oni NE SMIJU praviti razliku između pacijenata koji su im donesli ćevape i onih koji nisu. iz tog razloga bi sami trebali biti principijelni i odbijati bilo kakve poklone, pa i one najmanje, jer je u protivnom samo pitanje vremena kad će se naći netko tko će dati malo konkretniji poklon (mito) i netko tko će to primiti. i onda će davatelj mita dobiti prednost na nekoj listi čekanja na štetu nekog drugog koji je hitniji slučaj i trebao bi imati viši prioritet.
razlike su u nijansama i zato treba protiv toga RADIKALNO. nažalost, to je kod nas još jako daleko. točnije neizvedivo. sf.

Quote:
Originally Posted by Marko8 Vidi Post
sto kao što mi gažeri volimo da nam se na svirci stavi 100kn za žice i kaže dečki samo tako nastavite, ali da me itko od njih traži jednu lipu, onda bi i on ostao na intenzivnom lječenju, isto kao kada bi ja na svirci rekao odsada se svaka iduća pjesma plaća, vjerojatno bi letili i ja i ostatak benda s tamburama naglavačke s kapije!
neprimjereno je uspoređivati i svoditi na istu ravninu svirku na gaži i posao liječnika iz više razloga koji su očiti i mislim da ih ne treba posebno nabrajati.

moji su stavovi po ovom pitanju prilično radikalni i tvrdi, dok s druge strane mislim da u potpunosti shvaćam tvoj stav. samo što mi je tvoj stav (a to je nažalost stav većine ljudi) neprihvatljiv i mislim da nema smisla da raspravljamo jer nećemo ništa promijeniti niti popraviti.
priča se svodi na pitanje: treba li davati prenost nečemu što je za opće dobro ili nečemu što će pomoći meni bez obzira na moguću štetu drugima.
Reply With Quote
  #252  
Staro 29-05-2012, 14:02
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Tako je maestro.
Mi se na neki način osjećamo dužnima za sve ono što doktor učini, pogotovo kad su u pitanju operacije i dulji bolnički tretmani. Pa onda, svatko u svojim (upitnim) mogućnostima daruje doktora, ili što mi je još smješnije - sestre.

Moj bratić je na svoj način darovao sestre.
Hitno je morao voziti djeda u bolnicu, pozlilo mu je, uza sve to imao je i pelene i briga oko njega je ipak bila veća naspram drugih pacijenata. Oko 2, 3 sata ujutro je to bilo.
Sestre su ubacile djeda u kolica i zalupile vratima za sobom. Nedugo zatim djed je od bolova (tko zna kako su postupili prema njemu) povikao iz sobe...
Bratić se doslovce u sekundi stvorio u sobi i zgrabio sestru za vrat, da joj j*** majku, da će ih pobit sve redom zatekne li djeda usranog i upišanog kad dođe ujutro, u tom se i doktor pojavio, nitko riječ jednu nije izustio... Poznavajući situaciju te obitelji, gdje mu je djed bio i otac i majka koju je izgubio ovog rata, siguran sam da bi to i učinio.

Ujutro kad je došao imao je što vidjeti, djed čist i previjen, nahranjen, po pričama drugih pacijenata obilazili su ga svakih sat vremena.

Malo grub pristup, ali đubradi treba stat na kraj, jer ne mogu zamisliti scenu da je s djedom donio i punu pletenu košaru svega i svačega, a da ne pomišljam na kakve kuverte.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #253  
Staro 29-05-2012, 18:02
Mario.zg Mario.zg je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2010
Postovi: 123
Mario.zg je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Slažem se u dosta stvari s Maestrom. Samo treba razlikovati "ne-traženi" poklon i nešto traženo. U slučaju Rubale je traženo i to određena cifra. Tako da je jasno o kakvim se radnjama radilo (naravno pričam o penzijama, ne o glazbi).


@VeljoSB Tvog bratića je nakon hvatanja sestre za vrat trebalo prijaviti policiji i to odmah, te procesurati sudu.
On je "po njemu uočene probleme" trebao prijaviti dežurnom doktoru koji je nadležan nad cijelim odjelom. Svaki fizički nastrtaj na djelatnike treba riješiti policija i sud.
Ili možda hvata i policiju i sudiju za vrat.

Last edited by Mario.zg; 29-05-2012 at 18:04.
Reply With Quote
  #254  
Staro 29-05-2012, 18:20
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Mario.zg Vidi Post
@VeljoSB Tvog bratića je nakon hvatanja sestre za vrat trebalo prijaviti policiji i to odmah, te procesurati sudu.
On je "po njemu uočene probleme" trebao prijaviti dežurnom doktoru koji je nadležan nad cijelim odjelom. Svaki fizički nastrtaj na djelatnike treba riješiti policija i sud.
Ili možda hvata i policiju i sudiju za vrat.
Hoće li fizičke nasrtaje na pacijente isto riješiti policija i sud? Neće čak ni dežurni doktor...
Prema tome, što ju zgazio nije!
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #255  
Staro 29-05-2012, 18:25
Mario.zg Mario.zg je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2010
Postovi: 123
Mario.zg je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
Hoće li fizičke nasrtaje na pacijente isto riješiti policija i sud? Neće čak ni dežurni doktor...
Prema tome, što ju zgazio nije!
Njegovo je da prijavi ako mu je šta sumnjivo. Nije on ni sudska ni izvršna vlast.
Prema tome, tipično balkansko ponašanje ( s ovakvim ili onakvim izgovorima)
Reply With Quote
  #256  
Staro 29-05-2012, 19:21
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Mario.zg Vidi Post
Njegovo je da prijavi ako mu je šta sumnjivo. Nije on ni sudska ni izvršna vlast.
Prema tome, tipično balkansko ponašanje ( s ovakvim ili onakvim izgovorima)
Čuj, to tipično balkansko ponašanje jednako tako vlada i među tim sestrama i doktorima, jer su i oni nekad davno vukli rajlike po putu sa ostalom balkanskom djecom.
I nije samo ta jedna sestra primjer balkanskog ponašanja, ima takvih sestara i doktora koliko hoćeš.

Ne želim ni pomišljati što se događalo iza tih zatvorenih vrata, i kako su postupili prema bolesnom čovjeku, ali ova reakcija je bila normalna jer je djed nekoliko puta već ranije bio zatečen sa punim pelenama, gladan i iscrpljen...
Dobro je gospođa i prošla, jer bi se vrlo brzo usrala i upišala u gaće.

To što ga nisu prijavili govori o tome da su svjesni što su uradili prema pacijentu, jer danas je jako važno sačuvati posao u javnom sektoru, u ovoj džamahiriji.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #257  
Staro 29-05-2012, 19:28
Mario.zg Mario.zg je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2010
Postovi: 123
Mario.zg je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
Čuj, to tipično balkansko ponašanje jednako tako vlada i među tim sestrama i doktorima, jer su i oni nekad davno vukli rajlike po putu sa ostalom balkanskom djecom.
I nije samo ta jedna sestra primjer balkanskog ponašanja, ima takvih sestara i doktora koliko hoćeš.

Ne želim ni pomišljati što se događalo iza tih zatvorenih vrata, i kako su postupili prema bolesnom čovjeku, ali ova reakcija je bila normalna jer je djed nekoliko puta već ranije bio zatečen sa punim pelenama, gladan i iscrpljen...
Dobro je gospođa i prošla, jer bi se vrlo brzo usrala i upišala u gaće.

To što ga nisu prijavili govori o tome da su svjesni što su uradili prema pacijentu, jer danas je važno sačuvati posao u ovoj džamahiriji.
Svaka struka danas ima svoje loše "primjere". On nije bio unutra i ne zna zašto je stari vikao. Neki urlaju i dok im vade krv.
"Normalna" reakcija bi onda bila isto i da ga je doktor lupio šakom u glavu jer je on uhvatio sestru za vrat??
Za loše zatečeno stanje pacijenta opet postoji ono, kako se ono zove, a nije znano tvom bratiću....... aaaaa da - zove se razgovor! S nadređenim npr.
Dobro je prošao i bratić, jer ne rade "balkanci" kao on.
To što ga nisu prijavili je - šteta. Jer on je vidovit i vidi šta se događa s druge strane vrata, a i iz razonode hvata ljude za vrat.
Reply With Quote
  #258  
Staro 29-05-2012, 20:32
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

mislim da je i gay
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #259  
Staro 29-05-2012, 22:24
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Vidi prijatelju, nadam se da nećeš morat doći u takvu situaciju, da se nećeš naći u takvoj situaciji da u toj jednoj sekundi moraš donijet odluku, zvati policiju jer ti tvog bližnjeg netko baca na krevet, ili uletit pa sam napravit reda.
Sva sreća u Zg je bolničko osoblje na nešto većoj razini kulture i odnosa prema pacijentima nego u SB.

A ti ovo sve pišeš kao da si ti bio i unutra i na hodniku pa si pratio razvoj situacije.

Ponovit ću, nitko od nazočnih ni u bunilu nije htio pozvati ni dežurnog zaštitara, a kamo li policiju, osoblje sa odjela psihijatrije, itd... Što misliš zašto?

Definitivno to nije način da se neke stvari rješavaju, ali upravo ti loši primjeri su očito dobili prema svojim zaslugama.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #260  
Staro 29-05-2012, 22:41
Marko8's Avatar
Marko8 Marko8 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2008
Postovi: 98
Marko8 je na dobrom putu 13
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
Sva sreća u Zg je bolničko osoblje na nešto većoj razini kulture i odnosa prema pacijentima nego u SB.

.
Ne bih baš rekao ...
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 14:56 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.