Forums  

Go Back   Forums > Mali oglasi > Servis, oprema i ozvučenje

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 12-01-2010, 22:45
dalibor2553 dalibor2553 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jun 2008
Postovi: 3
dalibor2553 je na dobrom putu 10
Uobičajeno pomoć za mikrofon

Pozdrav svim forumašima,tražim malu pomoć.
Zanima me koji bi mikrofon dobro odgovarao za ozvučavanje bugarije jer imam tzv.bubu PRO 35 ali mi jednostavno ne odgovara(ili je neznam naštimati) jer na neki način guši prirodan ton!?Inače sviram Kudlikovu kontru jako lijepog i čistog tona ali na razglas je nikako ne mogu ˝dobiti˝.Unaprijed hvala
Reply With Quote
  #2  
Staro 13-01-2010, 11:11
juki juki je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Aug 2006
Postovi: 28
juki je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Pozdravljam!
ja bih uzeo ovaj http://www.thomann.de/gb/rode_nt55.htm
Reply With Quote
  #3  
Staro 13-01-2010, 13:13
D.D.'s Avatar
D.D. D.D. je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 226
D.D. je na dobrom putu 44
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by juki Vidi Post
Pozdravljam!
ja bih uzeo ovaj http://www.thomann.de/gb/rode_nt55.htm
To je kondenzatorski, bojim se da bi mogao imati problema sa hvatanjem svega živoga i s mikrofonijom a i s druge strane moraš gledati da ti mikser podržava istodobno korištenje mikrofona sa phantomskim napajanjem (kondenzatorski mikrofon) i bez phantoma (dinamički mikrofon, recimo Shure SM57, Beta 58).

Pazi još na to da imate usklađene mikrofone jer ti je lakše raditi na razglas. Da ti ne bi bio jedan prejak, drugi pretih itd. isl.

Za live, mi imamo Shure SM57 za sve instrumente trenutno, pa recimo da ti je to moja preporuka.

Rode NT55 za studio a čuo sam da je AKG C451 najbolji za tambure u studiju. cca 3500 kn. Nisam probao.
__________________
Zadnjim dahom zapjevat' ću,
Zadnjom strunom zasvirat' ću,
Zadnjom suzom zaplakat' ću.
Reply With Quote
  #4  
Staro 13-01-2010, 13:25
Svitac's Avatar
Svitac Svitac je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 957
Svitac je na dobrom putu 32
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by D.D. Vidi Post
To je kondenzatorski, bojim se da bi mogao imati problema sa hvatanjem svega živoga i s mikrofonijom a i s druge strane moraš gledati da ti mikser podržava istodobno korištenje mikrofona sa phantomskim napajanjem
Pa i Audiotechnica Pro 35 koju kaže da trenutno koristi je isto kondenzatorski mikrofon.
@juki: predlažeš Rode NT55 jer si probao ili samo misliš da bi to moglo biti dobro za live ozvučenje kontre?
__________________
"Tamburu mi prodo Cigan, slatkorečiv i prefrigan...
čukununuk prosjaka i begova...
omakne se prst na struni, nesretna me pesma zbuni...
ne znam dal je moja ili njegova..."

www.svita.net
Reply With Quote
  #5  
Staro 13-01-2010, 14:10
D.D.'s Avatar
D.D. D.D. je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 226
D.D. je na dobrom putu 44
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Svitac Vidi Post
Pa i Audiotechnica Pro 35 koju kaže da trenutno koristi je isto kondenzatorski mikrofon.
@juki: predlažeš Rode NT55 jer si probao ili samo misliš da bi to moglo biti dobro za live ozvučenje kontre?
Ma jesu obadva, da, sry. Znači da mikser podržava ili on ima zasebno predpojačalo. Ima i verzija wireless koja ima na predajniku phantom.

RODE je po meni prefin mikrofon za live, a pogotovo za ritam sekciju. Daleko od toga da on nije najbolji od ovih navedenih, je, ali onda takvo nešto za studio.

Freq raspon RODE je od 20 - 20000 Hz, Audio-tehnice 50 - 15000 Hz, i osjetljivost je različita, RODE najmanja -38db, Audio-Tehnica -45db. Što manja osjetljivost to kvalitetniji mikrofon.

Shure SM57 freq raspon 40-15000, osjetljivost -56db. Za live dušu dao i još je ispod 1000 kn.
__________________
Zadnjim dahom zapjevat' ću,
Zadnjom strunom zasvirat' ću,
Zadnjom suzom zaplakat' ću.
Reply With Quote
  #6  
Staro 13-01-2010, 15:06
juki juki je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Aug 2006
Postovi: 28
juki je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Svitac Vidi Post
Pa i Audiotechnica Pro 35 koju kaže da trenutno koristi je isto kondenzatorski mikrofon.
@juki: predlažeš Rode NT55 jer si probao ili samo misliš da bi to moglo biti dobro za live ozvučenje kontre?
Jesam probao sam ga,na njega sviram i snimam,probao sam micova u cjenovnom razredu od 1000 pa do 2500kn,od Sennheisera.shure,Akg.beyera.A.T.Octave,behringera ,dap smeća,i ostalih...
Meni se je sivdjela roda,jer je definiran topal zvuk koji izlazi van,točan.Ugodan Midl.i visoki.
ako ne vjerujš probaj,a cjenom nije preskup.makar sad!
Mada opet sve zavisi tko što voli.
imam i AT 35,totalno drugačija farba .....
ako hoćeš mogu ti poslat snimku kudlikove kontre da čuješ od prilike o čemu se radi.samo mi pošali svoju mail adresu.
Na kraju,ovo je sve ne bitno,bitno je da si ti zadovoljan sa odabirom mica.i da tebi dobro služi i tvom bendu.
Sretno sa kupovinom novog mikrofona.
Pozdravljam!
Reply With Quote
  #7  
Staro 13-01-2010, 17:39
Svitac's Avatar
Svitac Svitac je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 957
Svitac je na dobrom putu 32
Uobičajeno

Ne kupujem, čak i imam jednu Rodu - NT2000, a i AudioTechnicu PRO 35 ali ne nosim ni jedan od tih na svirku. Još uvijek sam na SM57
__________________
"Tamburu mi prodo Cigan, slatkorečiv i prefrigan...
čukununuk prosjaka i begova...
omakne se prst na struni, nesretna me pesma zbuni...
ne znam dal je moja ili njegova..."

www.svita.net
Reply With Quote
  #8  
Staro 13-01-2010, 19:29
dalibor2553 dalibor2553 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jun 2008
Postovi: 3
dalibor2553 je na dobrom putu 10
Uobičajeno Hvala za pomoć

Quote:
Originally Posted by juki Vidi Post
Jesam probao sam ga,na njega sviram i snimam,probao sam micova u cjenovnom razredu od 1000 pa do 2500kn,od Sennheisera.shure,Akg.beyera.A.T.Octave,behringera ,dap smeća,i ostalih...
Meni se je sivdjela roda,jer je definiran topal zvuk koji izlazi van,točan.Ugodan Midl.i visoki.
ako ne vjerujš probaj,a cjenom nije preskup.makar sad!
Mada opet sve zavisi tko što voli.
imam i AT 35,totalno drugačija farba .....
ako hoćeš mogu ti poslat snimku kudlikove kontre da čuješ od prilike o čemu se radi.samo mi pošali svoju mail adresu.
Na kraju,ovo je sve ne bitno,bitno je da si ti zadovoljan sa odabirom mica.i da tebi dobro služi i tvom bendu.
Sretno sa kupovinom novog mikrofona.
Pozdravljam!
Ne znam kako zvuči ta roda,nisam imao prilike to čuti ni vidjeti,ali si u pravu da AT.ima neku čudnu farbu,nekako mi guši ton!ajde ako ti nije problem pošalji mi to na mail da vidim o čemu se radi i reci mi gdje se može ta roda nabaviti!?hvala
Mail:dacokontras@gmail.com
Reply With Quote
  #9  
Staro 13-01-2010, 22:34
juki juki je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Aug 2006
Postovi: 28
juki je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by dalibor2553 Vidi Post
Ne znam kako zvuči ta roda,nisam imao prilike to čuti ni vidjeti,ali si u pravu da AT.ima neku čudnu farbu,nekako mi guši ton!ajde ako ti nije problem pošalji mi to na mail da vidim o čemu se radi i reci mi gdje se može ta roda nabaviti!?hvala
Mail:dacokontras@gmail.com
Evo poslano !pozz
Reply With Quote
  #10  
Staro 14-01-2010, 22:44
Tamburalo Tamburalo je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2008
Postovi: 148
Tamburalo je na dobrom putu 10
Uobičajeno

shure bg4.0 ili bg 4.1 odlični mikrofoni za sve tambure izuzev berde. jesu kondenzatorski, ali u 90% sala se da lijepo naštimati i sound je vrhunski. za sale koje nazivamo "crkvama", sale sa puno stupova, visoke, betonske, sa puno pločica ne postoji mikrofon. i točka. treba se potruditi da ne vuče i to je uspjeh.
Reply With Quote
  #11  
Staro 14-01-2010, 23:24
basadzija's Avatar
basadzija basadzija je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,052
basadzija će postati slavan vrlo brzo 76
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Tamburalo Vidi Post
shure bg4.0 ili bg 4.1 odlični mikrofoni ...
Potpuno se slažem.

Ima samo jednu manu - više se ne proizvodi!
__________________
Reply With Quote
  #12  
Staro 14-01-2010, 23:46
BBE BBE je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Sep 2009
Postovi: 5
BBE je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by dalibor2553 Vidi Post
Pozdrav svim forumašima,tražim malu pomoć.
Zanima me koji bi mikrofon dobro odgovarao za ozvučavanje bugarije jer imam tzv.bubu PRO 35 ali mi jednostavno ne odgovara(ili je neznam naštimati) jer na neki način guši prirodan ton!?Inače sviram Kudlikovu kontru jako lijepog i čistog tona ali na razglas je nikako ne mogu ˝dobiti˝.Unaprijed hvala
Sennheiser e604
Reply With Quote
  #13  
Staro 20-02-2011, 05:34
producer91's Avatar
producer91 producer91 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Feb 2010
Postovi: 133
producer91 je na dobrom putu 10
Arrow Šure..hehe

Pa što ne SHURE PG81....cijena mislim da je 1066 Kn..., negdje za plaćanje gotovinom ih ima i za 960 Kn...

Frequency Response
40 - 18,000 Hz

Sensitivity (at 1000 Hz)
-48 dBV/Pa, (4.0 mV), 1 Pascal = 94 dB SPL

Po meni jaaako dobar mikrofon, svirao sam na njega...mali radi ko slavuj..hehe ...uz to cijena nije strašna ....Mislim da može bez problema za sve instrumente...ali za bas nemam pojma jeli najbolje riješenje. Dobro naravno da znam da ima kvalitetnijih tj. vrhunskih mikrofona....ali pričamo o mikrofonima realne cijene i ujedno da za to dobiješ jako dobru kvalitetu. Pod tim "realne cijene" mislim da je pristupačan svim slojevima društa. A što se tiče "buba"...hm...jesu jako praktični mikrofoni, to bez daljnjeg, ali samo neznam jeli se na bubu (npr PRO 35) može dobiti onakav ton kao i na mikrofon...ili u drugom slučaju DA za bubu ali uz izdvajanje bar 2500Kn za "super bubu"..hehe....
__________________
Nije majmun kriv što je od njega postao čovjek....
Reply With Quote
  #14  
Staro 29-07-2011, 12:15
Benco Benco je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Dec 2009
Postovi: 80
Benco je na dobrom putu 10
Uobičajeno pickup mic

da li itko ima kakvih iskustava sa ovakvim pickupovima kod ozvučenja tambura, neke savjete preporuke na što treba paziti kod kupnje i na kraju kako to općenito zvuči, ili je bolje koristiti klasične bube
http://www.google.hr/imgres?q=piezo+...w=1680&bih=905

Last edited by Benco; 29-07-2011 at 12:18.
Reply With Quote
  #15  
Staro 29-07-2011, 17:48
kontras93 kontras93 je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Jun 2010
Postovi: 7
kontras93 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

ja sam čuo da taj pick up uopće nije za tamburaške instrumente, da je zvuk svega samo ne tambure, ima ga moj violinista u bendu, al neki kineski pa ni to nije neki zvuk...tako da ništa bez pravog mikrofona....
Reply With Quote
  #16  
Staro 29-07-2011, 21:45
dacokontras dacokontras je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Feb 2010
Postovi: 16
dacokontras je na dobrom putu 16
Uobičajeno

Pozdrav
Ja sam imao sličnih problema kad sam kupovao mikrofon za svoju kontru,dali uzeti kakav pick up ili nešto drugo,imao sam i bubu Pro 35(audio tehnica),ali ti mogu preporučiti da ne uzimaš ni jedno ni drugo jer nema pravog prirodnog zvuka do "običnog" mikrofona!!Ja sam sebi uzeo Seiheiser e604 i mogu ti reći da je ispunio moja očekivanja samo što moraš "stajati" na mikrofonu cijelo veče.
Reply With Quote
  #17  
Staro 30-07-2011, 13:30
Benco Benco je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Dec 2009
Postovi: 80
Benco je na dobrom putu 10
Uobičajeno

e to je mali problem, ne da je teško stajat cjelo vrijeme na mikrofonu, ali još nemamo svoj razglas,pa kad bi kupovali rađe bi za varijantu bube (ili pickup) išli nego mikrofone
Reply With Quote
  #18  
Staro 31-07-2011, 11:37
Ludi Milojko Ludi Milojko je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: May 2010
Postovi: 51
Ludi Milojko je na dobrom putu 10
Uobičajeno

e pa onda si uzmes shure sm11 bubu i rokaj, ona je odlicna...
Reply With Quote
  #19  
Staro 11-12-2011, 16:18
Ćosa's Avatar
Ćosa Ćosa je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 238
Ćosa je na dobrom putu 13
Uobičajeno

Evo da ne otvaram novu temu... U planu je kupovina "bube", pa me zanima koja je "bolja" od ove dvije ponuđene: http://www.rainbow-music.hr/?p=1638%C2%AD%1C%C2%AD ILI http://www.audiopro-croatia.com/mex/...t=107&art=2735 .... svirao sam na pro35 već 10-ak puta i zadovoljan sam, ali osobno se ne razumijem toliko da bi znao razliku između priloženih mikrofona. I da, sviram kontru.
Reply With Quote
  #20  
Staro 11-12-2011, 18:02
josip456's Avatar
josip456 josip456 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jan 2009
Postovi: 65
josip456 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

ista situacija kao kod 'Ćosa'
ja naime basprim sviram,svirao na pro35 ali sam čuo da je i pro70(bar mislim da se tako zove ) dobra...
što je bolje za ozvučit basprim?
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 16:27 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.