Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Tamburaši i bandovi

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #101  
Staro 15-08-2012, 15:47
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by PUFI Vidi Post

ODUŠEVLJEN sam "Fijakerom" iz svih razloga ! Dobro pjevaju, dobro sviraju i ODLIČNO izgledaju (odijevanje naj-naj). Teško je shvatljivo kad dođu svirci na pozornicu u crnini, kao grobari, kako bi zabavili ljude ( na žalost današnji stupanj ispranosti mozga to lako prihvaća, poput crnih konobara koji vas poslužuju ili crnih kuhara koji vam spravljaju hranu - ODBIJTE TO jer crna boja nije životna boja,a najmanje vesela, ona rastužuje i svojom vibracijom razbolijeva ! ). Fijakeristi su u tom pogledu genijalni, otišli su korak dalje: ne samo da koriste "žive" boje, već i modeli njihove oprave vuku na klaune - zabavljače. A kome nije potrebna zabava i veselje. Svaki normalan stvor želi biti sretan. Jedino savjetujem pjevaču da promijeni boju prsluka (crnoga sa bijelim detaljima), može upotrijebiti npr. modri sa žutim detaljima. Neka sve pršti od boja i veselja ! Zna se kome odgovara crna boja. Anđelima sigurno NE.Sunce nije crno, u Prirodi ne postoji crni cvijet i ne postoji crni list. Imam još jedan savjet genijalcima: da ne pjevaju, npr., "Što je meni ovakvom bečaru poljubiti svaku curu malu." Slavonac pjeva ŠTA JE MENI...Niti u hrvatskom standardnom jeziku nije opravdano koristiti "što" u te svrhe, jer (samo jedan od dokaza) ne govorimo "ništo" ili "svašto". Pravi Slavonac kaže NIŠTA, SVAŠTA, NEŠTA, ŠTA. Niti čakavci govore "ČO" ! SRDAČAN POZDRAV SVIMA !
Jezikoslovče Ladan da li ste to vi???
Reply With Quote
  #102  
Staro 27-09-2012, 09:04
Sporra Sporra je odsutan trenutno
Član
 
Registriran: Sep 2012
Postovi: 1
Sporra je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Pozdrav. Zanimalo bi me gdje mogu pratiti nastupe TS Fijaker? Obecani su na rujanfestu a kad sam bio nisam ih mogao uloviti. Odlicno sviraju jos samo da ih uzivo mogu cuti
Reply With Quote
  #103  
Staro 27-09-2012, 11:59
dewey89's Avatar
dewey89 dewey89 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2010
Postovi: 174
dewey89 je na dobrom putu 16
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Sporra Vidi Post
Pozdrav. Zanimalo bi me gdje mogu pratiti nastupe TS Fijaker? Obecani su na rujanfestu a kad sam bio nisam ih mogao uloviti. Odlicno sviraju jos samo da ih uzivo mogu cuti
Sinoc bili na Bundeku, pa mislim da su tamo do kraja tjedna u jednom od šatora
__________________
“Samo je tamburašima dato da budni snivaju,
zvezde dodirnu i da se vrate,
uz njih se ljubav zaprosi,
uz njih je lepše živeti,
na kraju lakše otići,
kada nas prate...“
Reply With Quote
  #104  
Staro 27-09-2012, 12:07
neo01's Avatar
neo01 neo01 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Feb 2007
Postovi: 95
neo01 je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by dewey89 Vidi Post
Sinoc bili na Bundeku, pa mislim da su tamo do kraja tjedna u jednom od šatora
Sad sam vidio na facebooku, napisali su ovako :
"prijatelji dragi ništa od svirke u Zagrebu, došlo je do male promjene plana zamjenit će nas danas također tamburaški bend, a mi se onda vidimo za vikend na Bundeku...ispričavamo se onima koji su nas danas htjeli doći slušati, iskupit ćemo se dobrom zabavom za vikend "
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 02:52 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.