Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Tambura općenito

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 14-10-2012, 13:15
Cazze Cazze je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Nov 2011
Postovi: 74
Cazze je trenutno nepoznanica 9
Uobičajeno Akusticna bas gitara

Pozdrav narode.

Imam pitanje jedno. Student sam i svi momci s kojim sviram su studenti, stanujemo u Osijeku u stanovima, i sad se stvara jedan mali problem...posto ja sviram begu, a stan mi je malo manji pa bega mora ostati kuci kada preko tjedan dolazim na fax, iskreno nemam ju kuda strpat, sto stvara problem za probe. Pa smo poceli razmisljat o nekim alternativnim rijesenjima. Pa bi bio zahvalan za svaki savjet. Recimo na jednoj zabavi sam vidio da lik svira elektricnu bas gitaru umjesto berde. Pa me to zaintrigiralo. Sad dali netko ima nekakvih iskustava s tim akcijama? Dali je to izvedivo, i dali je uopce iskoristiva alternativa za par probi tjedno? Jos u vezi te teme, upravo sam na jubitubiju vidio nekakv video, STV dvoboj becaraca se zove il tako nekak i jedan lik je svirao neki instumenat sto me zbunio, izgleda ko gitara a vece, pa sam trazio sta je ti i ispada da svira akusticnu bas gitaru umjesto berde. Tipa: http://webshop.musicshop.hr/gitara-e...ce-p-5955.html Fora mi se cini stvar, mozes na pojacalo spojit a mozes i "na suvo" zanima me ima li tko iskustva s tim instrumentom, ili uopce sta bi mogli uciniti u ovoj situaciji. Neko mi je rekao čelo da bi moglo posluzit, al budimo iskreni studentski buđet je ograničen a ove dvije akusticne bas gitare mogu kupiti za neko čelo. Pa me interesira sta mislite, nadam se da nisam previse skretao s teme i da cete shvatiti o cemu se radi. Unaprijed hvala.

Last edited by Cazze; 14-10-2012 at 13:18.
Reply With Quote
  #2  
Staro 15-10-2012, 06:53
basdžija's Avatar
basdžija basdžija je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,083
basdžija će postati slavan vrlo brzo 88
Uobičajeno

akustične bas gitare ti neće biti iskoristive bez pojačala
- nisu dovoljno glasne za takvu vrst muziciranja
- moraš računati i sa troškom pojačala .

ili

po njuškalu se zna naći prerađena akustična gitara sa ubačenim pojačalom i zvučnikom možda ti je to jeftinije rješenje

http://www.njuskalo.hr/bas-gitare/ak...-oglas-6099306
Reply With Quote
  #3  
Staro 16-10-2012, 14:46
Mario.zg Mario.zg je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2010
Postovi: 123
Mario.zg je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Istina je, bez pojačala akustična bas nema koristi.

Čuo sam i ove sa njuškala sa pojačalom, zvuk je baš basgitarasti , ne ide nešto duboko, ali su stvarno glasne.
I skoro sve su zapravo obične akustične gitare (ne bas), znači kraći vrat, samo stavljene žice od bas gitare. Jer mu na pravoj ak. bas gitari ne stane zvučnik iza kobilice.
Reply With Quote
  #4  
Staro 16-10-2012, 22:37
basdžija's Avatar
basdžija basdžija je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,083
basdžija će postati slavan vrlo brzo 88
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Mario.zg Vidi Post
Istina je, bez pojačala akustična bas nema koristi.

Čuo sam i ove sa njuškala sa pojačalom, zvuk je baš basgitarasti , ne ide nešto duboko, ali su stvarno glasne.
I skoro sve su zapravo obične akustične gitare (ne bas), znači kraći vrat, samo stavljene žice od bas gitare. Jer mu na pravoj ak. bas gitari ne stane zvučnik iza kobilice.
Ako malo bolje pogledaš slike vidjet ćeš da je ova svijetla gitara
baš bas gitara
obrati pažnju na dužinu vrata i mašinice
ali da ih pravi i od akustičnih akustara - da da
Reply With Quote
  #5  
Staro 17-10-2012, 07:39
Zlajo's Avatar
Zlajo Zlajo je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,201
Zlajo je na dobrom putu 29
Uobičajeno

A gitaron?
http://youtu.be/-14kRB9Aeps
__________________
Život bez glazbe je zabluda
Friedrich Nietzsche
Reply With Quote
  #6  
Staro 17-10-2012, 15:41
Mario.zg Mario.zg je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2010
Postovi: 123
Mario.zg je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by basdžija Vidi Post
Ako malo bolje pogledaš slike vidjet ćeš da je ova svijetla gitara
baš bas gitara
Istina, tu još nisam vidio. Jer su kod njega jaaako rijetke.
A i običnih akustičnih ima daleko više, pa ih i jeftinije nabavlja
Reply With Quote
  #7  
Staro 17-10-2012, 17:16
basdžija's Avatar
basdžija basdžija je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,083
basdžija će postati slavan vrlo brzo 88
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Zlajo Vidi Post
ni gitaron nije baš besplatan
ali bitnija stvar jest da je to instrument koji se gotovo stalno svira u oktavama
pa i nije baš isto što i berde ,
ali opet
možda bi to bilo baš zabavno
Reply With Quote
  #8  
Staro 18-10-2012, 10:54
Zlajo's Avatar
Zlajo Zlajo je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,201
Zlajo je na dobrom putu 29
Uobičajeno

Bilo bi fora vidjeti (i čuti, naravno) da neki graditelj preuredi gitaron na AEHF# i stavi kote ev... Koji je to korpus, ziher bi stvar šljakala...
Za pratnje dušu dalo...
__________________
Život bez glazbe je zabluda
Friedrich Nietzsche
Reply With Quote
  #9  
Staro 23-10-2012, 22:40
Cazze Cazze je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Nov 2011
Postovi: 74
Cazze je trenutno nepoznanica 9
Uobičajeno

Hvala vam na svim savjetima, malo cu jos razmislit pa cemo vidit...jos imamo taj problem...da neko napravim berdu velicine prime, uff :P neznam jel imao ko iskustva sa bass gitarom elektricnom? ubiti nije problem za nastupe berda dofuram ga ja, al za probe je problem...nije mi ni problem mozda uzet pojacalo...samo me zanima dal bi to sljakalo...da znam koje su mi opcije...
Reply With Quote
  #10  
Staro 23-10-2012, 22:50
basdžija's Avatar
basdžija basdžija je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,083
basdžija će postati slavan vrlo brzo 88
Uobičajeno

što sad tebi nije jasno
bas gitara mora biti uključena u pojačalo da bi se čula
nije bitno da li je akustična ili električna
Reply With Quote
  #11  
Staro 24-10-2012, 08:40
Cazze Cazze je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Nov 2011
Postovi: 74
Cazze je trenutno nepoznanica 9
Uobičajeno

Ma jasno je sve meni, nije to prvi puta da sam vidio, ili koristio nekakv elektricni instrument Pitanje se odnosi na to kakav bude zvuk koristeci bass gitaru elektricnu s ostalim tamburaskim instrumentima? Dali se moze iskoristit za probe, tj. kolika je razlika u zvuku izmedu berde i bass gitare?
Reply With Quote
  #12  
Staro 24-10-2012, 12:19
biljak biljak je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Sep 2007
Postovi: 31
biljak je na dobrom putu 10
Uobičajeno

elektricna bas gitara ima zvuk kakav ima, i kroz pojacalo nikako ne pase uz ostale instrumente na probi. osobno vise koristim akusticnu, jer ima prirodan ton, i lijepo se sve da nastimati na sound kakav zelis. ukoliko si ogranicen financijama i prostorom, ne vidim razloga zasto si ne bi kupio akusticnu bas gitaru. dok skidas stvari i vjezbas ti ne treba pojacalo jer se dovoljno glasno cuje za sto ti treba, a na probi si strujic i gotovo.
konktretno, gitara je Ibanez AEB8E (cca 2000 kn) , a pojacalo koje imam za po doma je Ampeg BA-108 (cca 900 kn). I prednost je to sto ima chinch ulaz za neki izvor zvuka koji odaberes, te izlaz za slusalice, ako odlucis u 4 ujutro skidati julisku po notama. Uostalom, vjerujem da u osijeku ima koji music shop, pa fino put pod noge i isprobaj.

http://www.audiopro.hr/index.asp?pag...35&id=02920113

http://www.glazbena-kutija.hr/grupe_...are/1446/14/32



.
__________________
http://www.ranom-zorom.com
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 05:37 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.