Forums  

Go Back   Forums > Tamburaška misao > Tamburaški život

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #21  
Staro 20-10-2007, 22:01
klas klas je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Apr 2007
Postovi: 1,710
klas je na dobrom putu 10
Uobičajeno

najžalosnija stvar u cijeloj toj priči oko percepcije i kako nas ljudi doživljavaju kao pijance ili šta ja znam... to se vidi iz jedne stvari koja nam se stalno događa....kada smo na svirci i netko nas dođe pitati što želim za piće....večinom je naš odgovor mineralna i negazirani sok ....i onda svi onako u čudu i sa podsmijehom pitaju......PA KAKVI STE VI TO TAMBURAŠI...??? PA NIŠTA NE PIJETE...!!!
...a takvu sliku o nama stvaraju oni pojedinci koji se na svirkama oblokavaju i pokazuju koliko oni mogu popiti...pa strašno...nek oni samo uživaju....ja, da bi bio raspoložen na svirci, ne trebam alkohol...meni je dovoljno to što sviram da se zabavim...
Reply With Quote
  #22  
Staro 20-10-2007, 22:15
bando's Avatar
bando bando je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: May 2007
Postovi: 1,177
bando će postati slavan vrlo brzo 62
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by klas Vidi Post
najžalosnija stvar u cijeloj toj priči oko percepcije i kako nas ljudi doživljavaju kao pijance ili šta ja znam....
Tamburaši se sami tako doživljavaju.
__________________
Al ja još nisam našo šta mi duša traži
jednu ružu iz mladosti rane
ta se ruža mojom zvala, ta je ruža za me cvala
a ja je ubro pa je bacio
Reply With Quote
  #23  
Staro 20-10-2007, 22:30
klas klas je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Apr 2007
Postovi: 1,710
klas je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by bando Vidi Post
Tamburaši se sami tako doživljavaju.
pa ja se tako ne doživljavam,a ni članove svog benda....a ni tebe, ni sve one dečke koji sviraju u Želji....
Reply With Quote
  #24  
Staro 20-10-2007, 22:38
bando's Avatar
bando bando je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: May 2007
Postovi: 1,177
bando će postati slavan vrlo brzo 62
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by klas Vidi Post
pa ja se tako ne doživljavam,a ni članove svog benda....a ni tebe, ni sve one dečke koji sviraju u Želji....
Ma to stoji...

Ali danas ima mnogo više mladih gažera nego starijih. Većina mladih voli piti, a još kad na svirci dobiju besplatan alkohol... rijetki odbiju... a i često se mladi (tj. tamburaši) hvale o svojim pijanstvima... pa svime time zasjene one koji ne piju...
__________________
Al ja još nisam našo šta mi duša traži
jednu ružu iz mladosti rane
ta se ruža mojom zvala, ta je ruža za me cvala
a ja je ubro pa je bacio
Reply With Quote
  #25  
Staro 21-10-2007, 12:40
gazy's Avatar
gazy gazy je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 432
gazy je na dobrom putu 21
Uobičajeno

Kad već povezujete inteligenciju i alkohol,čovjek može i pijan biti pametan i trijezan biti glup
__________________
Glazba je zvonka radost
Reply With Quote
  #26  
Staro 21-10-2007, 12:44
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by gazy Vidi Post
Kad već povezujete inteligenciju i alkohol,čovjek može i pijan biti pametan i trijezan biti glup
.....ili što bi reko jedan grafit......stvarnost je iluzija izazvana nedostatkom alkohola......hehe.....ne znam zašto sam to zapamtio....čak i ne pijem.....previše......
Reply With Quote
  #27  
Staro 22-10-2007, 09:04
Mislav's Avatar
Mislav Mislav je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,153
Mislav je na dobrom putu 32
Uobičajeno percepcija

Mislim da ta shema sa alkoholom je generaliziranje a to nije nikako dobro jer bi onda mogli reci da su svi rokeri drogerasi sto isto nije istina. Kako se kaze 100 ljudi 100 cudi. Bend u kojem ja sviram nitko ne percipira ko pijance, osim mozda jednog clana , ali sve u svemu je bitno kao se prema ljudima postavis. Mislim da ona dobra stara poslovica, sto mislis o sebi to ce i drugi misliti o tebi, u ovom nasem tamburaskom slucaju moze napraviti cuda.
Uglavnom od "tonu" odsviranih gaza jako rijetko smo naletili na ekipu koja ima onaj nacin, platili smo vas i s time smo vas kupili i sad ste nasi, a i takve odmah rijesimo. U velikoj vecini slucajeva ljudi se prema nasem bendu odnose sa postovanjem.
__________________
I ponovo da se rodim, ja bi opet isti bio, pjevao bi kad zaboli

www.ts-legolas.com
Reply With Quote
  #28  
Staro 22-10-2007, 12:38
sbobo's Avatar
sbobo sbobo je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 265
sbobo je na dobrom putu 10
Uobičajeno

POTPISUJEM

Quote:
Originally Posted by Mislav Vidi Post
Mislim da ta shema sa alkoholom je generaliziranje a to nije nikako dobro jer bi onda mogli reci da su svi rokeri drogerasi sto isto nije istina. Kako se kaze 100 ljudi 100 cudi. Bend u kojem ja sviram nitko ne percipira ko pijance, osim mozda jednog clana , ali sve u svemu je bitno kao se prema ljudima postavis. Mislim da ona dobra stara poslovica, sto mislis o sebi to ce i drugi misliti o tebi, u ovom nasem tamburaskom slucaju moze napraviti cuda.
Uglavnom od "tonu" odsviranih gaza jako rijetko smo naletili na ekipu koja ima onaj nacin, platili smo vas i s time smo vas kupili i sad ste nasi, a i takve odmah rijesimo. U velikoj vecini slucajeva ljudi se prema nasem bendu odnose sa postovanjem.
Reply With Quote
  #29  
Staro 30-10-2007, 21:00
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Neki dan smo svirali pratnju ispred crkve i dođe neki sitni čovo do nas i sluša nas. Bio mi je poznat jako i bio sam 90% siguran da je to on, a poslije se i potvrdilo. Bio je to Matija Dedić. Treb'o sam ga pitat kak nas percipira. Izraz na licu je bio pozitivan, nije bio bahat ili nekako kritički ozbiljan nego više blagi kolegijalni osmijeh. E sad kaj se njemu vrtilo u glavi zna samo on. Al' to što je zastao i malo nas poslušao već nešto znači.
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #30  
Staro 01-11-2007, 11:07
gazy's Avatar
gazy gazy je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 432
gazy je na dobrom putu 21
Uobičajeno

Ma sigurno je mislio,dobri su,super samo ovaj što svira gitaru,taj je u kurcu
__________________
Glazba je zvonka radost
Reply With Quote
  #31  
Staro 01-11-2007, 16:46
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by gazy Vidi Post
Ma sigurno je mislio,dobri su,super samo ovaj što svira gitaru,taj je u kurcu
I još mu fale dvije žice na gitari...
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 04:09 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.