Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Tambura općenito

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #21  
Staro 29-03-2011, 12:55
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by dewey89 Vidi Post
Mislim da je nevazno od cega se koji stimer sastoji, bitno da se tocno nastimas, a ovi nasi stimeri ne mobitelu(barem znam na iphonu) su dosta precizni. Al mislim da i ako se cijeli bend nastima po istom stimeru opet cijeli bend savrseno stima bez obzira ako i taj stimer mozda fula za frtaljku...
ti misliš, ali ja znam da je itekako važno. osim ako je svejedno kako će bend biti naštiman, onako ofrlje, od oka, onda ti štimer nije ni potreban, fićni i naštimaj se.
mobitel prije svega nema tu namjenu da služi kao štimer i njegov mikrofon nije izrađen tako da kupi širok spektar frekvencija što dakako odmah stavlja upitnik iza toga 'savršeno', jer mu umanjuje opseg frekvencije, tako da se ne može govoriti niti o kvalitetnoj A/D pretvorbi.
imao sam priliku držati u ruci i raditi sa štimerom koji košta 1500€, i napraviti usporedbu Korg štimera s njim. osjetljivost i preciznost na najmanju promjenu frekvencije je ogromna, korg se ni ne pomakne.
mobitel ne bih htio ni komentirati. ali, nitko nikome ne brani kako da se štima, ja samo stojim iza toga da mobitel ne može biti zamjena tehnički osposobljenom štimeru u osnovnoj namjeni.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #22  
Staro 29-03-2011, 14:02
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

ma moze..za obicne svirke je skroz ok....uostalom, ni obicni stimeri ako cemo realno,nisu skroz precizni..
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #23  
Staro 29-03-2011, 14:05
bando's Avatar
bando bando je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: May 2007
Postovi: 1,177
bando će postati slavan vrlo brzo 62
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
glazbena viljuška, ili nekakav pisak + uho su najbolja kombinacija.
Glupost Za takvo štimanje je ipak potreban vrlo dobar sluh, pa bi velikoj većini tamburaša takav način štimanja bio nemoguć
A i nepraktično je - npr. dukati se štimaju poslije svakog seta, što bi s viljuškom bilo nemoguće u onoj galami

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
...
imao sam priliku držati u ruci i raditi sa štimerom koji košta 1500€, i napraviti usporedbu Korg štimera s njim. osjetljivost i preciznost na najmanju promjenu frekvencije je ogromna, korg se ni ne pomakne.
Mi ipak sviramo tambure gdje štimer od 1500€ savršene preciznosti više odmaže
__________________
Al ja još nisam našo šta mi duša traži
jednu ružu iz mladosti rane
ta se ruža mojom zvala, ta je ruža za me cvala
a ja je ubro pa je bacio
Reply With Quote
  #24  
Staro 29-03-2011, 14:24
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

da.. za klavir je potrebna savrsena preciznost...za nas bas i ne.. jer kao 1.. nikad ni jedna tambura ne stima savrseno na svim zicama, u svim poljima...zato ja kod sebe samo prvu e nastimam na stimer, a ostale na sluh...
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #25  
Staro 29-03-2011, 14:44
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

samo sam komentirao tvrdnje da je mobitel isto što i štimer. argumentirao sam da nije, kao što je svaki iole kvalitetniji štimer bolji od štimera na mobitelu tako ima još boljih štimera od ovih prosječnih pa sam naveo taj od soma eura.
meni se sviđa npr OVAJ, cijenom nije strašan a zadovoljava štimanje klavira i orgulja.

ovisi kakve si kriterije postaviš, nekome je dovoljna i harmonika u većini slučajeva, pa i ja pristajem na tu varijantu vrlo često kad se nema vremena vaditi štimer.

dukati se štimaju poslije svakog seta? hehe, moj bend na drugačiji način kupuje vrijeme.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #26  
Staro 29-03-2011, 16:12
tamburix169's Avatar
tamburix169 tamburix169 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2009
Postovi: 86
tamburix169 je na dobrom putu 12
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
imao sam priliku držati u ruci i raditi sa štimerom koji košta 1500€, i napraviti usporedbu Korg štimera s njim.
samo jedno pitanje, jel ste imali priliku isprobati i stimer na telefonu?

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
osjetljivost i preciznost na najmanju promjenu frekvencije je ogromna, korg se ni ne pomakne.
ljudsko uho je primarno osposobljeno za slusanje govora, stoga ni osteljivost nije takva da moze da cuje neke sitne promene frekvenicje

Quote:
Originally Posted by bando Vidi Post
Mi ipak sviramo tambure gdje štimer od 1500€ savršene preciznosti više odmaže
slazem se s tobom, svaka tambura pa tako i svaki instrument ima razlicite vise harmonike, a pogotovo formante. znam da je ovo tamburaski forum, ali nastimati dva ili vise klarineta da savrseno stimaju je ne moguce bas zbog njihov formanata, a tu svuda igra ulogu rezonator. kod tambura formanti nisu tolkilo razliciti, ali svi dobro znamo da ne postoje dve potpuno iste tambure, pa se tako ni ne mouge savrseno nastimati

naravno da mobitel ne moze da se meri sa profesionalnim stimerom, ali je dosta slican, mozda i jednak kao neki osrednji stimeri, a daleko bolji od nekih koji kostaju 10-tak eura.

a za par godina mozda i bude neki mobitel, ili tablet uredjaj koji bude bolji od sadasnjih prosecnih stimera
tako sam skoro siguran da ce za nekih 5-10 godina, stimeri izgledati ko danasnji smart phone-ovi , sa sve touchscreen-om iako za to nema apsolutne potrebe
__________________
tambura je sve sto imam...
Reply With Quote
  #27  
Staro 29-03-2011, 20:16
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by tamburix169 Vidi Post
samo jedno pitanje, jel ste imali priliku isprobati i stimer na telefonu?

ljudsko uho je primarno osposobljeno za slusanje govora, stoga ni osteljivost nije takva da moze da cuje neke sitne promene frekvenicje
govorim o usporedbi, nisam ga probao niti želim, nisam od onih koji bi na svom mobilnom uređaju htjeli imati i švicarski nožić.

ljudsko uho itekako osjeti i najmanje promjene u frekvenciji, osim ako je netko nagluh.
govorim to jer posao koji radim zahtjeva veliku koncentraciju i opažanje i najmanje promjene u frekvenciji. tu promjenu teško ili nikako registrira korgov štimer, a gdje bi tek nekakva aplikacija na mobitelu, ali moje uho to čuje, ako ne vjeruješ dođi i rado pokažem, čut ćeš i ti to.

da napomenem samo, ne radi se o tome je li nekakav zadani ton na 440 ili 442Hž pa sad da ga mobitel ili štimer odmjeri, nego odnose među tonovima zajedno. da bi savršeno zvučali kao na klaviru, harmonici, orguljama potrebna je jebačka preciznost frekvencije, ali evo popustit ću u vašim tvrdnjama i reći da za tamburu nije toliko potrebna velika preciznost, ali kako sam već rekao, i dalje stojim iza toga da štimer ima jednu namjenu a mobitel drugu, a za 10 godina biti ću zadovoljan da u jednom uređaju imam sve kad sve te komponente unutra budu kvalitetnije, pa i visokokvalitetan štimer.

i dalje bih radije kupio kameru ili fotoaparat zasebno nego neki skupi mobitel koji ima to dvoje u sebi.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #28  
Staro 29-03-2011, 21:21
Mislav's Avatar
Mislav Mislav je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,153
Mislav je na dobrom putu 32
Uobičajeno

Sve sto pricate da je kvalitetan stimer nemjerljiv sa nekakvom aplikacijom na mobu stoji, samo isto tako stoji da se nebrojeno puta na nekim zamjenama kako sam rekao u "JOKS" bendu, svi znamo sto to znaci, dogodi da stimera nema nitko, a gle cuda meobitel je UVIJEK pri ruci i onda je to spas samo takav.

Moj Gstrings na galaxyu radi ko zver kad nema stimera u blizini i drago mi je da ga imam.
__________________
I ponovo da se rodim, ja bi opet isti bio, pjevao bi kad zaboli

www.ts-legolas.com
Reply With Quote
  #29  
Staro 29-03-2011, 21:30
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

dobro, tu si u pravu...nemam što reći.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #30  
Staro 29-03-2011, 22:30
tamburix169's Avatar
tamburix169 tamburix169 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2009
Postovi: 86
tamburix169 je na dobrom putu 12
Uobičajeno

e pa izgleda da smo svi o istom pricali, samo se nismo najbolje razumeli

svakako da je kvalitetan stimer bolji od mobitela, ali ima i stimera koji su gori od mobitela

i naravno da koristim mobitel samo kao zamenu, ali i dalje kazem da ima solidnu preciznost s obzirom za cenu (ako izuzmemo koliko je placen mobitel) i sveopstu namenu uredjaja... naravno sve je to jos donekle novo, ali kao sto rekoh, gotovo sam siguran da ce u skorijoj buducnosti biti mobitel ili tablet uredjaj sa preciznoscu danasnjih osrednjih stimera, a mozda i bolji
__________________
tambura je sve sto imam...
Reply With Quote
  #31  
Staro 29-03-2011, 23:11
danijel29's Avatar
danijel29 danijel29 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Feb 2011
Postovi: 31
danijel29 je na dobrom putu 20
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post

i dalje bih radije kupio kameru ili fotoaparat zasebno nego neki skupi mobitel koji ima to dvoje u sebi.
upravo to, nista protiv stimera na mobacu, ali mobac je mobac, a stimer stimer...


Quote:
Originally Posted by Mislav Vidi Post
Sve sto pricate da je kvalitetan stimer nemjerljiv sa nekakvom aplikacijom na mobu stoji, samo isto tako stoji da se nebrojeno puta na nekim zamjenama kako sam rekao u "JOKS" bendu, svi znamo sto to znaci, dogodi da stimera nema nitko, a gle cuda meobitel je UVIJEK pri ruci i onda je to spas samo takav.

Moj Gstrings na galaxyu radi ko zver kad nema stimera u blizini i drago mi je da ga imam.
sad meni nije jasno zasto TI ne nosis stimer na zamjenu?
...."JOKS" sviracu ....


sala, da ne bi jos sranje ispalo...
__________________
www.zlocinikazna.com

www.myspace.com/zlocinikazna

Mama, mama, sto je to transvestit??? - Eno ti tata, pitaj nju!!!
Reply With Quote
  #32  
Staro 30-03-2011, 00:16
eXeR's Avatar
eXeR eXeR je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 2,723
eXeR će postati slavan vrlo brzo 55
Uobičajeno

al sto da nebi valjalo? ne kuzim.... to sto pricate je sve napamet nabubano... ok naravno da ne moze usporedivati s nekim od 1500 e stimerom.. ne moze biti tako precizan, ali taj stimer je ionako namjenjen za klavire itd, gdje je potrebna savrsena preciznost.. kao sto rekoh,nijedna tambura NE MOZE savrseno stimati.. mozda moze uhu zvucati da je dobro, sto i je bitno nama, zar ne? a za to je dovoljan obican stimer, ili neka bolja aplikacija na mobu..
__________________
KLIKNI OVDJE
Reply With Quote
  #33  
Staro 30-03-2011, 00:29
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by eXeR Vidi Post
to sto pricate je sve napamet nabubano...
izvini, ali nije napamet, znam što govorim i ne bi bio uporan u tome..
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
  #34  
Staro 30-03-2011, 00:34
danijel29's Avatar
danijel29 danijel29 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Feb 2011
Postovi: 31
danijel29 je na dobrom putu 20
Uobičajeno

ne bih ja sad nuzno bilokoji stimer/aplikaciju za mobitel usporedivao sa stimerom od 1500 eura, kao prvo, takav stimer sigurno ne bih nosio na gaze. naravno da je puno bolji, ali iskreno, kojem tamburasu to stvarno treba? kada sam na pocetku pitao zasto aplikacija na mobu a ne stimer sam vise mislio na kvalitetu mikrofona mobitela i preciznost takvog stimera, nisam siguran pa nagadam, cini mi se da pravi stimer (ne sad neka najjeftinija varijanta a ne ni najskuplja, onako, kvalitetan stimer do nekih od 30 - 70 eura) mozda hvata vise frekvencija i da je jednostavno precizniji. uostalom, napravljen je samo da bih sa njim nastimao instrument i nema tu nekih procesora, programa, aplikacija, poruka, poziva koji mi mogu zasmetati dok stimam ili utjecati na kvalitetu stimanja. a tamburas koji redovito gazira bi trebao biti u mogucnosti priustiti si takav stimer (ako vec ima iphone ili neki drugi space shuttle od mobitela). nazovi to nekim nostalgijskim osjecajima ili jednostavno zatucanost s moje strane, ali meni je mob za zivkanje i poruke a stimer za stimanje, i stimer je uvijek u koferu gitare/basprima. mob mi je u dzepu, cesto ga ni ne nosim, kada imam koncert sa bendom onda je ugasen i zadnje sto mi treba je mob na koji ce me netko zvati ili slati poruke a eto mora mi biti upaljen jer mi je stimer na njemu. o kvaliteti i preciznosti nemam pojma, kazem samo da MISLIM da je obicni stimer precizniji jer sluzi eto samo stimanju i to je sve. ne mora znaciti da sam u pravu, vjerojatno ako i postoji razliga onda je zanemariva ukoliko ne ides svirati u becku filharmoniju ili u studio. prisao sam tom "problemu/pitanju" vise sa one profesionalne strane, ako ikako ozbiljno radim/bavim se glazbom, imati stimer mi je nekako pod mus jer je sastavni dio opreme, pa sam se zato cudio da ocito puno ljudi koristi stimalice na mobitelu a sviraju cesce i vise i duze nego ja. recimo da ides u studio, dali bi onda nastimao tamburu radije na stimer od 1500 eura ili na aplikaciju na mobu? dali bi ti u tom slucaju bilo svejedno i ako nije stoposto precizno nastimana, i onda se tu nadoveze drugo pitanje (ovo postavljam samome sebi, nemojte to shvatiti kao kritiku) koliko sam sebe smatras ozbiljnim glazbenikom ako ti je u nekim uvjetima vazna preciznost nastimanog instrumenta a u drugim uvjetima i ne, i koliko takav tvoj stav utjece na sliku koju ljudi imaju o tvom bendu i tebi kao muzicaru....

bas sam ga zasro s filozofiranjem
__________________
www.zlocinikazna.com

www.myspace.com/zlocinikazna

Mama, mama, sto je to transvestit??? - Eno ti tata, pitaj nju!!!
Reply With Quote
  #35  
Staro 30-03-2011, 00:48
Mislav's Avatar
Mislav Mislav je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,153
Mislav je na dobrom putu 32
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by danijel29 Vidi Post

sad meni nije jasno zasto TI ne nosis stimer na zamjenu?
...."JOKS" sviracu ....


sala, da ne bi jos sranje ispalo...
Kazem da se dogodi da slucajno nemas stimer, a mob imas uvijek, pa ti dobro dode.

Ovu drugu tvoju izjavu ne bi ni komentirao jer je za

Bez obzira na fine print ispod nje.
__________________
I ponovo da se rodim, ja bi opet isti bio, pjevao bi kad zaboli

www.ts-legolas.com
Reply With Quote
  #36  
Staro 30-03-2011, 00:52
danijel29's Avatar
danijel29 danijel29 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Feb 2011
Postovi: 31
danijel29 je na dobrom putu 20
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Mislav Vidi Post
Kazem da se dogodi da slucajno nemas stimer, a mob imas uvijek, pa ti dobro dode.

Ovu drugu tvoju izjavu ne bi ni komentirao jer je za

Bez obzira na fine print ispod nje.
onda se iskreno ispricavam ako sam te uvrijedio, stvarno mi nije bila namjera, htjedoh se samo nasaliti, zato i fine print.

meni se recimo cesce dogodi da nemam mobitel, tako da mi i aplikacija stimer na njemu bas ne bi puno pomogla
__________________
www.zlocinikazna.com

www.myspace.com/zlocinikazna

Mama, mama, sto je to transvestit??? - Eno ti tata, pitaj nju!!!
Reply With Quote
  #37  
Staro 30-03-2011, 00:57
Mislav's Avatar
Mislav Mislav je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,153
Mislav je na dobrom putu 32
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by danijel29 Vidi Post
onda se iskreno ispricavam ako sam te uvrijedio, stvarno mi nije bila namjera, htjedoh se samo nasaliti, zato i fine print.

meni se recimo cesce dogodi da nemam mobitel, tako da mi i aplikacija stimer na njemu bas ne bi puno pomogla
Pajdo znas kako se kaze ko se vrijeda nek okrene leđa, tako da nista od toga, kod mene sve 5
A sto se tice ovog drugog, onda si jedan od malobrojnih sretnika danas koji nisu "ovisni" o telefonu, kako poslovno tako i privatno.
Nazalost NIKAKO ne spadam u tu skupinu ljudi, a cvrsto vjerujem da je kod "vas" bolje. Ali napredak je ucinio svoje i sad sam vezan za to dan i noc
__________________
I ponovo da se rodim, ja bi opet isti bio, pjevao bi kad zaboli

www.ts-legolas.com
Reply With Quote
  #38  
Staro 30-03-2011, 01:06
danijel29's Avatar
danijel29 danijel29 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Feb 2011
Postovi: 31
danijel29 je na dobrom putu 20
Uobičajeno

ma nije kod "nas" bolje po tom pitanju, bez moba ko da ne postojis, pa onda fejs (sad su mi se s posla poceli kaciti po njemu, a ne smijes odbit, odmah krecu pitanja kao, u cemu je problem?). ali postoji odredeno vrijeme kada namjerno iskljucim mobitel, neku dozu privatnosti moram imati, jebemu, nisam robot, ako ne mogu na miru u 3 u noci svirati a da mi ne zazvoni onda jebajiga. tako da, kada idem na koncert ili gazu, smeta mi, ne treba mi a da nekom zivot ovisi o tome dali cu se ja sada javiti na mob, izabrao je krivi trenutak

zato sam se toliko zakacio za taj stimer. moj bubnjar je "ponosni" vlasnik iphona i milijardu aplikacija, pa em mi pokazuje pa moram glumiti zainteresiranost (jelte, bubnjari su cudne biljke i lako se uvrijede) em, stalno nesta drk... po njemu, em vidim da je zivcan kada ga netko zove a on svira, em mi na probi smeta kada pocne sve titrati u pol pjesme pa moramo prekinuti jer eto mora se bas sada javiti nekome, ko da mu zivot o tome ovisi, em ga cuva i pazi jer je to iphone... namjerno imam krntiju od 10 eura, mos je umakat u vino, pivo, sutati ju, ali radi

pitanje 1) sta radite kada se stimate a onda vas neko zove i prekine vam stimanje? (ili se pozivi tada iskljuce kada koristis aplikaciju)? nemam smartphone pa pitam
pitanje 2) sta uopce znaci "JOKS"???
__________________
www.zlocinikazna.com

www.myspace.com/zlocinikazna

Mama, mama, sto je to transvestit??? - Eno ti tata, pitaj nju!!!

Last edited by danijel29; 30-03-2011 at 01:10.
Reply With Quote
  #39  
Staro 30-03-2011, 01:13
Mislav's Avatar
Mislav Mislav je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,153
Mislav je na dobrom putu 32
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by danijel29 Vidi Post
pitanje 1) sta radite kada se stimate a onda vas neko zove i prekine vam stimanje? (ili se pozivi tada iskljuce kada koristis aplikaciju)? nemam smartphone pa pitam
pitanje 2) sta uopce znaci "JOKS"???
Odgovor 1- ili se javis ili ne, uglavnom aplikacija ode u stand by

Odgovor 2-
__________________
I ponovo da se rodim, ja bi opet isti bio, pjevao bi kad zaboli

www.ts-legolas.com
Reply With Quote
  #40  
Staro 30-03-2011, 12:04
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by danijel29 Vidi Post
pitanje 1) sta radite kada se stimate a onda vas neko zove i prekine vam stimanje? (ili se pozivi tada iskljuce kada koristis aplikaciju)? nemam smartphone pa pitam
pitanje 2) sta uopce znaci "JOKS"???
1) kazaljka na štimeru poludi od previše tonova na hrpi

2) Jebo vas Onaj Ko vas Sastavi
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 23:31 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.