Forums  

Go Back   Forums > Tambura općenito > Tambura općenito

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #181  
Staro 30-03-2012, 18:41
faber faber je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Dec 2008
Postovi: 37
faber je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by ekontra Vidi Post
Nisam skužio, krivi klip sam stavio. Isprike. Velike.
http://www.youtube.com/watch?v=gpyAuRK0cJc
http://www.youtube.com/watch?v=GDOoi_yYF3A
Možda i ne može, ali razliku između dobrog i malo manje dobrog možeš čuti. Evo imaš ovdje studijsku verziju pa prosudi sam.

Uz dužno poštovanje kontra na ovom clipu ne zvuči ništa bolje od moje gitare koju sam kupio u kauflandu za 200 kn, iako ovakva snimka nije mjerilo i dosta se iskrivljuje zvuk i teže je procjeniti i volio bih se na boljoj snimci ili u živo uvjeriti da nije tako loš instrument , ali ovo nije moje viđenje kako bi kontra trebala zvučat, ni blizu toga, a vjerujem i većine forumaša.
Reply With Quote
  #182  
Staro 30-03-2012, 19:19
rossi's Avatar
rossi rossi je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2009
Postovi: 240
rossi je na dobrom putu 26
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by ekontra Vidi Post
I dalje se šalimo...Najbolje je tako, jer meni je drago što dosad nisam dobio nijedan komentar na sve ove linkove koje sam stavio, jer nema se tu šta komentirati. Draga gospodo, rekli ste svoje. Žeravičine tambure se mogu po kvaliteti ravnati sa Stradivarijevim violinama i ostalim instrumentima koji su još prije nekoliko stoljeća uspjeli dobiti vrhunski ton. Ima i takvih starih tambura, ali vjerujem da nikada nećete imati priliku takvo što u svojim rukama. Ljudi koji su čuli njegov cd (a nemaju veze s tamburom) ne mogu vjerovati da tambura može tako kvalitetno zvučati. Lijepo se vi držite svoga sarkastičnog humora i svoje umjetnosti, dok ja imam u posjedu njegovu tamburu, a uskoro i drugu, koju će mi pokloniti zbog našeg dugog prijateljstva (jedva čekam)!!!!
Joj,de nemoj majke ti
__________________
Što ja mogu što sam svirac rođen s tamburom,što sam dan za noći mijenj'o,kuću s birtijom.Nemam salaš ni imanje,konje gizdave,sve što imam tambura je,ne mogu bez nje.....
Reply With Quote
  #183  
Staro 30-03-2012, 20:06
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno

Vratimo se sad na temu u njenom prvotnom stanju. Dakle ovako, mislim da bi moglo biti zanimljivo. Pretpostavimo da želimo kupiti novi instrument/instrumente. Dalje, pretpostavimo da lova nije u pitanju, i na kraju pretpostavimo da smo suzili izbor na dva majstora, po abecedi : A Jurković, B Žeravica.

Za koga bi ste se opredjelili?

Nisam za formu ankete, jer smatram da u ovom trenutku dosta forumaša prati temu. Svatko može, (ako želi) i pojasniti odluku.

Što se tiče mog glasa, on ide majstoru pod A: Jurković, al nek to bude ajmo reć nulti glas, tako da od jedinice brojimo,ako ovo zaživi. hvala!

Rezultate brojimo u pon u 21:05 , tako da stignu glasovati i oni iz dijaspore.

Last edited by IvanZU; 30-03-2012 at 20:44.
Reply With Quote
  #184  
Staro 31-03-2012, 00:41
Marko8's Avatar
Marko8 Marko8 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Nov 2008
Postovi: 98
Marko8 je na dobrom putu 13
Uobičajeno

Lova je uvijek u pitanju, pa makar dobio 17 milijuna eura na lotu ...

Moj glas ide za majstora Jurkovića, imao sam njegov prim, svirao sam na njegovim basprimovima i na Žeravicinim i ništa me nije posebno oduševilo na tim tamburama, da je tako revolucionarno.

Svaka majstoru čast, tambure su kvalitetno napravljene, dobre su, preciznost izrade, estetski pogođene, pedantno napravljene, ali 2500 eura? za šta?

vozim 10 puta jeftiniji auto ...
Reply With Quote
  #185  
Staro 31-03-2012, 06:37
garavi gez's Avatar
garavi gez garavi gez je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Dec 2008
Postovi: 314
garavi gez je na dobrom putu 30
Uobičajeno

Jurković
Reply With Quote
  #186  
Staro 31-03-2012, 09:31
TinMan's Avatar
TinMan TinMan je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2010
Postovi: 178
TinMan je na dobrom putu 21
Uobičajeno

Ajme!
Pitaš jednostavno pitanje i dobiš thread od 10 stranica!
Svaka čast ljudi!

Moj glas za Juru jer me više privlači tradicionalni zvuk tambure. Ak sviram tamburu, želim da to i tak zvući.
Pozdraf,
TinMan
P.S. Za sad imam dogovoren jedan dejt s majstorom koji mislim da bude uspel zadovoljiti moje visoke kriterije i estetski i zvučno... Sam se nadam da se je ozbiljno prijel posla tak da nem moral predugo čekati...
Reply With Quote
  #187  
Staro 31-03-2012, 11:15
ekontra's Avatar
ekontra ekontra je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Oct 2011
Postovi: 55
ekontra je bio pomalo nestašan u prošlosti -9
Uobičajeno

TinMan, kada stigneš do majstora Jurkovića, pitaj ga za njegovo mišljenje o Žeravičinim instrumentima pa ga iznesi na forumu.

Faber, daj molim te, tebi je u glavi možda nešto isrkivljeno, pa tako sve dobre stvari što dođu do njeg, iskrive se. Nadam se da ću dobiti od tebe kakav video da mi "pokažeš" tu svoju pilu od 200 kn ( ili ti je možda neugodno)?????

SBruno- što se tiče drucka, ima ga ona, ali nije jasno mi kako se taj druck označava na video zapisu? Koju on svrhu ima? A on je sebi napravio drugu, zna se zbog čega, ako nisi upućen nemoj bezveze trkeljat.

Marko8- voziš jeftiniji auto, jer nemaš novca da si kupiš bolji (ili ovaj zadovoljava tvoje kriterije), a što se tiče lota- "mašta radi svašta..."

Dajem glas i Jurkoviću i Žeravici. Sad malo odmora za vikend. papa!

Last edited by ekontra; 31-03-2012 at 11:18.
Reply With Quote
  #188  
Staro 31-03-2012, 12:28
rossi's Avatar
rossi rossi je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2009
Postovi: 240
rossi je na dobrom putu 26
Uobičajeno E Devla,Devla

Quote:
Originally Posted by ekontra Vidi Post
TinMan, kada stigneš do majstora Jurkovića, pitaj ga za njegovo mišljenje o Žeravičinim instrumentima pa ga iznesi na forumu.

Faber, daj molim te, tebi je u glavi možda nešto isrkivljeno, pa tako sve dobre stvari što dođu do njeg, iskrive se. Nadam se da ću dobiti od tebe kakav video da mi "pokažeš" tu svoju pilu od 200 kn ( ili ti je možda neugodno)?????

SBruno- što se tiče drucka, ima ga ona, ali nije jasno mi kako se taj druck označava na video zapisu? Koju on svrhu ima? A on je sebi napravio drugu, zna se zbog čega, ako nisi upućen nemoj bezveze trkeljat.

Marko8- voziš jeftiniji auto, jer nemaš novca da si kupiš bolji (ili ovaj zadovoljava tvoje kriterije), a što se tiče lota- "mašta radi svašta..."

Dajem glas i Jurkoviću i Žeravici. Sad malo odmora za vikend. papa!

Kolega,ne znam ko si i što si nit me zanima kako sviraš,ali molim te nemoj pljuvati po osobama koje ne poznaš nit znaš kako sviraju i kakve tambure imaju
I faber i SBruno ti mogu držati seminare o držanju tambure i trzalice a gdje su još ostale stvari koje su oni znali josh dok ti nisi ni znao šta je kontra,a kamoli svirao istu.
Imam osjećaj da si još jedan u nizu od onih nadobudnih klinaca željnih pažnje.Onaj tvoj clip gdje sviraš Kudlikovu kontru je jednostavno presmješan i ljudi od smijeha nisu mogli doći do sebe pa ti zato nisu ništa napisali.Šta si ti tamo odsvirao toliko da misliš da bi ljudii trebali biti fascinirani!?Eto ja nisam nekakav vrhunski kontraš i baš zato se ne bi nikad usudio nešto tako glupo stavit na youtube,a pogotovo podijelit to isto sa masom vrhunskih svirača koji su ovdje na forumu.Jer pogledaj malo ljude kako sviraju,pa kad budeš i ti mogao tako onda se prsi i diči,a dotad
I zar je uopće bitno koji je majstor bolji i ko bi šta kupio.Svatko za svoje novce može kupiti šta hoće i otići kod majstora kojeg želi.Svaki majstor,ali baš svaki ima nešto svoje,nešto radi bolje od drugog itd...Jesi ti zadovoljan s avojom kontrom od Žeravice? Jesi,onda ok,ali nemožeš nekome nametati svoje mišljenje o drugim majstorima,sve je to relativno i svatko ima svoj ukus a o tome se ne raspravlja.Jel ima uopće smisla vrtit ove tvoje postove u krug.Pričaš puno ali si malo rekao.Molim te dobro promisli šta ćeš dalje pisati.
__________________
Što ja mogu što sam svirac rođen s tamburom,što sam dan za noći mijenj'o,kuću s birtijom.Nemam salaš ni imanje,konje gizdave,sve što imam tambura je,ne mogu bez nje.....
Reply With Quote
  #189  
Staro 31-03-2012, 12:33
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by rossi Vidi Post
.Molim te dobro promisli šta ćeš dalje pisati.
...i ti ga sad provociraš, a na vikendu je i odmara!!!
Reply With Quote
  #190  
Staro 31-03-2012, 12:34
rossi's Avatar
rossi rossi je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2009
Postovi: 240
rossi je na dobrom putu 26
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by IvanZU Vidi Post
...i ti ga sad provociraš, a na vikendu je i odmara!!!
Hehe,a šta ćeš kad sam ja taki
__________________
Što ja mogu što sam svirac rođen s tamburom,što sam dan za noći mijenj'o,kuću s birtijom.Nemam salaš ni imanje,konje gizdave,sve što imam tambura je,ne mogu bez nje.....
Reply With Quote
  #191  
Staro 31-03-2012, 13:01
ekontra's Avatar
ekontra ekontra je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Oct 2011
Postovi: 55
ekontra je bio pomalo nestašan u prošlosti -9
Uobičajeno

Rossi - slažem s s tobom, nisam ni hvalisavac ni balavac, ja sam predložio TinManu majstora, ali nisam ja kriv što mora biti pametnih koji dođu i popljuju moj prijedlog i ja bi morao držati jezik za zubima. Tu svoju "pridiku" održi svojim kolegama i virtuozima, jer su oni jako nametljivi i mislim da nije u redu što se tako uopće izražavaju. I sve je počelo od toga što sam ja dao svoj prijedlog. Osobno mislim da sam i previše rekao. To što ti pročitaš ono što tebi paše, tvoja stvar. Vi ste ti koji pljujete po majstorima, ja nisam ni u jednom trenutku ostavio loš dojam na bilo kojeg majstora, zato me nemoj krivo osuđivati. Ako ja nisam do sada izneo svoje mišljenje o vama kao o sviračima, a vi mene kroz cijelu raspravu blatite (što meni uopće ne smeta zbog mojih stavova), i sad se malo osvrnem na vas, ispadaš prema meni jako neugodan. A što se tiče mog majstora i njegovih tambura, ne samo što nevezano komentiraš, nego praviš sebi problem u smislu klevete, a to ti je, gledano s pravne strane vrlo kažnjivo dijelo. E pa samo nastavite, jer svaki vaš komentar ne ide vama u korist. Ne shvaćajte ovo kao prijetnju, nisam osvetoljubiv, i drago mi je kada se netko u nečemu isprofilira, i kada na temelju nekih činjenica ima i dokaze, onda ih smatram pravim osobama za diskusiju, a sve ove neosnovane tvrdnje mi se nedaju čitati a kamoli komentirati. Do tada, Rossi (a i svi drugi) potrudi se iznijeti neki dokaz, a ovako možemo ići stalno "iz šupljeg u prazno." Taj moj video je definitivno bolji nego taj tvoj "slatkorječivi" tekst.
Reply With Quote
  #192  
Staro 31-03-2012, 13:31
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by ekontra Vidi Post
nego praviš sebi problem u smislu klevete, a to ti je, gledano s pravne strane vrlo kažnjivo dijelo. .
....da li bi se htio zapitati, od početka svojih postova, da li postoji pravna osnova da sam sebi napraviš problem u smislu klevete, sa svojim izjavama?
Reply With Quote
  #193  
Staro 31-03-2012, 13:40
rossi's Avatar
rossi rossi je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2009
Postovi: 240
rossi je na dobrom putu 26
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by ekontra Vidi Post
Rossi - slažem s s tobom, nisam ni hvalisavac ni balavac, ja sam predložio TinManu majstora, ali nisam ja kriv što mora biti pametnih koji dođu i popljuju moj prijedlog i ja bi morao držati jezik za zubima. Tu svoju "pridiku" održi svojim kolegama i virtuozima, jer su oni jako nametljivi i mislim da nije u redu što se tako uopće izražavaju. I sve je počelo od toga što sam ja dao svoj prijedlog. Osobno mislim da sam i previše rekao. To što ti pročitaš ono što tebi paše, tvoja stvar. Vi ste ti koji pljujete po majstorima, ja nisam ni u jednom trenutku ostavio loš dojam na bilo kojeg majstora, zato me nemoj krivo osuđivati. Ako ja nisam do sada izneo svoje mišljenje o vama kao o sviračima, a vi mene kroz cijelu raspravu blatite (što meni uopće ne smeta zbog mojih stavova), i sad se malo osvrnem na vas, ispadaš prema meni jako neugodan. A što se tiče mog majstora i njegovih tambura, ne samo što nevezano komentiraš, nego praviš sebi problem u smislu klevete, a to ti je, gledano s pravne strane vrlo kažnjivo dijelo. E pa samo nastavite, jer svaki vaš komentar ne ide vama u korist. Ne shvaćajte ovo kao prijetnju, nisam osvetoljubiv, i drago mi je kada se netko u nečemu isprofilira, i kada na temelju nekih činjenica ima i dokaze, onda ih smatram pravim osobama za diskusiju, a sve ove neosnovane tvrdnje mi se nedaju čitati a kamoli komentirati. Do tada, Rossi (a i svi drugi) potrudi se iznijeti neki dokaz, a ovako možemo ići stalno "iz šupljeg u prazno." Taj moj video je definitivno bolji nego taj tvoj "slatkorječivi" tekst.
Vidi,kako god okreneš nisi u pravu glede tvojih postova vezano za određene svirače gdje si na prvu odredio kakve oni tambure sviraju...tj. kantice od 200 kn.I krivo osuđuješ ljude koji su za tebe gospoda.Nemam ja šta tražit dokaze kad si ti već sve napisao.U svakom tvom postu se može naći nešto loše i onda ti meni govoriš da ja pljujem po majstorima(nađi jedan moj post gdje sam ja ocrnio nekog majstora),za ostale neću govoriti već govorim u svoje ime.Da si ne znam ko nemaš pravo nikome govorit takve gluposti.Oko mog"slatkorječivog" teksta će se mnogi složit,a ti i dalje imaj lijepo mišljenje o svojim prethodnim postovima.I prihvati lošu kritiku jer taj tvoj video je goli k....Nadam se da ćemo se jednom upoznat pa ćemo uz neko piće popričat u 4 oka.Ja nisam neki zadrta niti loša osoba,već jednostavno ne volim kad netko bez DOKAZA ide pisati stvari o ljudima o koje nikad nije upoznao.Ja sam svoje rekao i zaboli me šta će neko misliti o mojim postovima.
DoVIĐENJA
__________________
Što ja mogu što sam svirac rođen s tamburom,što sam dan za noći mijenj'o,kuću s birtijom.Nemam salaš ni imanje,konje gizdave,sve što imam tambura je,ne mogu bez nje.....
Reply With Quote
  #194  
Staro 31-03-2012, 13:48
faber faber je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Dec 2008
Postovi: 37
faber je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Faber, daj molim te, tebi je u glavi možda nešto isrkivljeno, pa tako sve dobre stvari što dođu do njeg, iskrive se. Nadam se da ću dobiti od tebe kakav video da mi "pokažeš" tu svoju pilu od 200 kn ( ili ti je možda neugodno)?????

Rado bih ti pokazao svoju kauflandaru, al mi se neda trudit snimat. Treba tebi biti neugodno da netko uopće kontru uspoređuje s gitarom i to lošom gitarom (Vlado basprim je to usporedio ako se ne varam), ne vrijedi se prepirat treba u živo poslušat i dobro, možda nisam u pravu ne želim pljuvat po tamburama, niti preporučivat nešto kad me to ne zanima, samo sam rekao da po mom mišljenju kontra ne treba tako zvučat, ode mi cijela koncepcija u pm s takvom kontrom.
Reply With Quote
  #195  
Staro 31-03-2012, 13:54
Vlado basprim Vlado basprim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2009
Postovi: 306
Vlado basprim će postati slavan vrlo brzo 54
Uobičajeno

Polako kolega Rossi ja sam bio prvi koji je željan pažnje ne guraj se !!!!
Ti i dalje piši samo i isključivo slatkoriječive postove jel???????? A ostali koji su komentirali samo sarkastične komentare molim lijepo !!!!!!!!
Svako svoje!!!!!!



Rossi ovo čemo za memorijal !!!!!!
__________________
Curu il¨ tamburu ljubi il¨ ostavi !!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #196  
Staro 31-03-2012, 13:56
rossi's Avatar
rossi rossi je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2009
Postovi: 240
rossi je na dobrom putu 26
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Vlado basprim Vidi Post
Polako kolega Rossi ja sam bio prvi koji je željan pažnje ne guraj se !!!!
Ti i dalje piši samo i isključivo slatkoriječive postove jel???????? A ostali koji su komentirali samo sarkastične komentare molim lijepo !!!!!!!!
Svako svoje!!!!!!



Rossi ovo čemo za memorijal !!!!!!
Hehe,ma može.
__________________
Što ja mogu što sam svirac rođen s tamburom,što sam dan za noći mijenj'o,kuću s birtijom.Nemam salaš ni imanje,konje gizdave,sve što imam tambura je,ne mogu bez nje.....
Reply With Quote
  #197  
Staro 31-03-2012, 14:01
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Vlado basprim Vidi Post
Polako kolega Rossi ja sam bio prvi koji je željan pažnje ne guraj se !!!!


Rossi ovo čemo za memorijal !!!!!!
Quote:
Originally Posted by rossi Vidi Post
Hehe,ma može.
Ja sam isto željan malčice pažnje uz neko , jel može????
Reply With Quote
  #198  
Staro 31-03-2012, 14:02
tamish's Avatar
tamish tamish je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: May 2006
Postovi: 3,373
tamish zrači veličanstvenom auromtamish zrači veličanstvenom aurom 180
Uobičajeno naseg jovu volu advokati..... Cremone...

Quote:
Originally Posted by IvanZU Vidi Post
....da li bi se htio zapitati, od početka svojih postova, da li postoji pravna osnova da sam sebi napraviš problem u smislu klevete, sa svojim izjavama?
mislim da Antonijevi naslednici razmatraju da presaviju tabak...
__________________

Četir' konja debela u pesmu si uprezala !
Četir' strane sveta u pupak si nam uvezala !
Ej, Vojvodino od plača, od đubreta i od kolača,
a vere četir', a peta ciganska, a šesta iz tambure riče !

...galerija slika tambura...klik

https://www.facebook.com/ZbirkaTambura
Reply With Quote
  #199  
Staro 31-03-2012, 14:06
Vlado basprim Vlado basprim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2009
Postovi: 306
Vlado basprim će postati slavan vrlo brzo 54
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by IvanZU Vidi Post
Ja sam isto željan malčice pažnje uz neko , jel može????
Ondak 30.04 na Pikovom stanu u Vinkovcima jel štima????????
Valjda čemo imat šta komentirati??????????????
__________________
Curu il¨ tamburu ljubi il¨ ostavi !!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #200  
Staro 31-03-2012, 14:09
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Vlado basprim Vidi Post
Ondak 30.04 na Pikovom stanu u Vinkovcima jel štima????????
Valjda čemo imat šta komentirati??????????????
Štimaaaaaa!!!!!
Reply With Quote
Reply


Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 13:36 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.