Forums  

Go Back   Forums > Instrumenti i oprema > Ozvučenje, recording i softver

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 12-12-2013, 13:09
Tamburalo Tamburalo je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2008
Postovi: 148
Tamburalo je na dobrom putu 10
Uobičajeno mikrofon (buba)DPA 4099

Poštovani forumaši,
zanima me da li netko ima bubu DPA4099. Ako netko ima ili ako netko zna da ima netko treći, javite mi. Htio bih isprobati taj mic. Hvala!
Reply With Quote
  #2  
Staro 12-12-2013, 13:18
stevanbeli's Avatar
stevanbeli stevanbeli je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jan 2008
Postovi: 231
stevanbeli će postati slavan vrlo brzo 52
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Tamburalo Vidi Post
Poštovani forumaši,
zanima me da li netko ima bubu DPA4099. Ako netko ima ili ako netko zna da ima netko treći, javite mi. Htio bih isprobati taj mic. Hvala!
Mene također interesira taj mikrofon. Čuo sam ozvuku klasične gitare na netu. Vrhunska ozvuka.
Reply With Quote
  #3  
Staro 12-12-2013, 20:26
Vlado basprim Vlado basprim je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Sep 2009
Postovi: 306
Vlado basprim će postati slavan vrlo brzo 54
Uobičajeno

Ima moj rođak dpa mic. za gitaru inače je u Švicarskoj trebao bi doći na božične praznike pa ču mu reč da donese da i ja probam !!
Tamburalo i Stevanebeli ako donese javit ču vam !!
Znam da mi je rekao da ga je platio oko 500 €!!
__________________
Curu il¨ tamburu ljubi il¨ ostavi !!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #4  
Staro 17-12-2013, 13:34
Tamburalo Tamburalo je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2008
Postovi: 148
Tamburalo je na dobrom putu 10
Uobičajeno

vidi i javi...
Reply With Quote
  #5  
Staro 17-12-2013, 18:53
lički drvosječa's Avatar
lički drvosječa lički drvosječa je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 484
lički drvosječa je na dobrom putu 31
Uobičajeno

Dpa 4099 je izvanredan mic i to ne samo za acc.instrumente nego praktički za sve osim kicka.Isprobao sam ga i na klaviru i gdje su mnogi mikrofoni klekli on se pokazao u pravom svijetlu.Jedini problem je "cijenica"pa koga ne smeta...
Reply With Quote
  #6  
Staro 18-12-2013, 10:13
Tamburalo Tamburalo je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2008
Postovi: 148
Tamburalo je na dobrom putu 10
Uobičajeno

cijenica nije problem ako je to prava stvar. Meni je samo greda što ne znam kako radi na tamburama... Mislim da nitko od tamburaša nije odsvirao gažu na tim mikrofonima... Znam da se može kupiti i set od 4 komada, pa onda po komadu ispadne nešto jeftinije... Volio bih isprobati na naše ozvučenje...
Reply With Quote
  #7  
Staro 18-12-2013, 11:47
jwalker's Avatar
jwalker jwalker je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 170
jwalker je na dobrom putu 26
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Tamburalo Vidi Post
cijenica nije problem ako je to prava stvar. Meni je samo greda što ne znam kako radi na tamburama... Mislim da nitko od tamburaša nije odsvirao gažu na tim mikrofonima... Znam da se može kupiti i set od 4 komada, pa onda po komadu ispadne nešto jeftinije... Volio bih isprobati na naše ozvučenje...
ja sam isto u procesu nabave 4099, i probali smo ga na tamburama,radi OPAKO, čak i na begešu! ako netko bude htio kupit, može se sredit i malo bolja cijena od gore spomenutih 500evra...
ugl u praksi, malo je delikatan za upotrebu (treba dosta pazit na njega jer je sve minijaturno), treba pazit kod odabira nosača-haltera (onaj za gitaru radi savršeno na basprimu dok na kontri nije baš divno i krasno...violinski halter na primu ne prolazi nikako jer se kliže i pada...rješenje je uzet ili za bubanj ili univerzalni koji imaju mogućnost skidanja samo haltera sa mikrofonom pa se to onda nekako pričvrsti na tamburu ili trzalicom ili već nekako)...ali u prinicipu je defitinitivno jedna od najboljih "buba" koju sam ikad probao...a probao sam gotovo sve što se nudi na tržištu...
jedino što (po meni) radi bolje od toga je Sennheiser MKE40 i AMT mikrofoni, al to je i malo drukčija cijena...eto toliko od mene...
Reply With Quote
  #8  
Staro 18-12-2013, 13:13
Tamburalo Tamburalo je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Apr 2008
Postovi: 148
Tamburalo je na dobrom putu 10
Uobičajeno

u čemu je problem na kontri?
Reply With Quote
  #9  
Staro 10-01-2014, 18:33
rossi's Avatar
rossi rossi je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2009
Postovi: 240
rossi je na dobrom putu 26
Uobičajeno ???

Quote:
Originally Posted by jwalker Vidi Post
ja sam isto u procesu nabave 4099, i probali smo ga na tamburama,radi OPAKO, čak i na begešu! ako netko bude htio kupit, može se sredit i malo bolja cijena od gore spomenutih 500evra...
ugl u praksi, malo je delikatan za upotrebu (treba dosta pazit na njega jer je sve minijaturno), treba pazit kod odabira nosača-haltera (onaj za gitaru radi savršeno na basprimu dok na kontri nije baš divno i krasno...violinski halter na primu ne prolazi nikako jer se kliže i pada...rješenje je uzet ili za bubanj ili univerzalni koji imaju mogućnost skidanja samo haltera sa mikrofonom pa se to onda nekako pričvrsti na tamburu ili trzalicom ili već nekako)...ali u prinicipu je defitinitivno jedna od najboljih "buba" koju sam ikad probao...a probao sam gotovo sve što se nudi na tržištu...
jedino što (po meni) radi bolje od toga je Sennheiser MKE40 i AMT mikrofoni, al to je i malo drukčija cijena...eto toliko od mene...
Jel na kontri problem samo "nosač" tog mikrofona ili je problem kontru s njim ozvučit?
__________________
Što ja mogu što sam svirac rođen s tamburom,što sam dan za noći mijenj'o,kuću s birtijom.Nemam salaš ni imanje,konje gizdave,sve što imam tambura je,ne mogu bez nje.....
Reply With Quote
  #10  
Staro 11-01-2014, 19:35
jwalker's Avatar
jwalker jwalker je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2007
Postovi: 170
jwalker je na dobrom putu 26
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by rossi Vidi Post
Jel na kontri problem samo "nosač" tog mikrofona ili je problem kontru s njim ozvučit?
nije problem ozvučit, radi mrak, samo taj halter je malo zaj*** za fiksirat na kontru, nije to baš nešto prečvrsto...možda nekome uspije bolje nego meni (probao sam na tri različite kontre)...
Reply With Quote
  #11  
Staro 14-01-2014, 17:43
rossi's Avatar
rossi rossi je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2009
Postovi: 240
rossi je na dobrom putu 26
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by jwalker Vidi Post
nije problem ozvučit, radi mrak, samo taj halter je malo zaj*** za fiksirat na kontru, nije to baš nešto prečvrsto...možda nekome uspije bolje nego meni (probao sam na tri različite kontre)...
A tako.Ma ako mic radi odlično onda nije problem nešto iskemijati vezano za taj problem fiksiranja
__________________
Što ja mogu što sam svirac rođen s tamburom,što sam dan za noći mijenj'o,kuću s birtijom.Nemam salaš ni imanje,konje gizdave,sve što imam tambura je,ne mogu bez nje.....
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 07:33 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.