Forums  

Go Back   Forums > Tamburaška misao > Tamburaški život

Reply
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #21  
Staro 11-11-2010, 19:49
Ćosa's Avatar
Ćosa Ćosa je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 238
Ćosa je na dobrom putu 13
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Evo, da i ovu temu dignem iz mrtvih... Kol'ko ima tamburaša (i tamburašica) na ovom forumu koji ujedno i studiraju i kak im to ide jedno s drugim?

Za one koji ne znaju, ja sam diplomiral engleski i češki na Filozofskom fakultetu u Zagrebu.

Uspješni sam predstavnik i sudionik Vladinog programa "S faksa na burzu"...
Isplati li se studirati engleski (npr. anglistiku)?
Reply With Quote
  #22  
Staro 12-11-2010, 08:08
Zlajo's Avatar
Zlajo Zlajo je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Jul 2008
Postovi: 1,201
Zlajo je na dobrom putu 29
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Uspješni sam predstavnik i sudionik Vladinog programa "S faksa na burzu"...
Jel' to ja vidim neke tragove viroze kishonovštine? Penjemo se ljestvama...
__________________
Život bez glazbe je zabluda
Friedrich Nietzsche
Reply With Quote
  #23  
Staro 12-11-2010, 13:46
Hrvoje's Avatar
Hrvoje Hrvoje je odsutan trenutno
Moderator
 
Registriran: Dec 2005
Postovi: 5,527
Hrvoje će postati slavan vrlo brzoHrvoje će postati slavan vrlo brzo 116
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Ćosa Vidi Post
Isplati li se studirati engleski (npr. anglistiku)?
Kao prvo, studirati engleski=studirati anglistiku (anglistika - znanstveno proučavanje i studij jezika, kniževnosti i kulture naroda engleskog jezika, Anić/Goldstein - Rječnik stranih riječi, Zagreb 2007.). A sad isplati li se... Ja sam subjektivan i ne mogu ti dati neki konkretan odgovor, ako pod "isplatiti se" želiš znati je li ti nakon tog studija osiguran neki dobro plaćen posao u struci odgovor je - ne. Ali to je tako s velikom većinom studija danas. Ja sam odabrao studij anglistike i bohemistike (češkog) iz ljubavi, a ne nekih dugoročnih interesa.

Možda ne mogu naći posao u struci (odabrao sam znanstveni smjer, dakle prevođenje, NE želim raditi u prosvjeti ni u kojem obliku), al' bar znam engleski i češki. Netko će reć, što nisi upisao školu stranih jezika (a i na faksu su to često profesori isticali da tko želi naučiti samo jezik neka upiše školu stranih jezika). Na faksu se stiče neusporedivo šire znanje koje uključuje i povijest, kulturu, lingvistiku, fonetiku i fonologiju, semantiku, književnost, sintaksu, gramatiku itd. itd. Kol'ko je to korisno u životu je upitno, ali tako je i s većinom stvari koje se uče u školama (na fakultetima).

Meni nije žao što sam studirao i diplomirao to što jesam.
__________________
“Uz pjesmu mi se, evo, rodimo, uz pjesmu umiremo...”
Reply With Quote
  #24  
Staro 15-12-2010, 00:18
slay's Avatar
slay slay je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Jul 2007
Postovi: 194
slay je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Evo, da i ovu temu dignem iz mrtvih... Kol'ko ima tamburaša (i tamburašica) na ovom forumu koji ujedno i studiraju i kak im to ide jedno s drugim?:
Ja sam jedno vrijeme uz faks bio u 2 KUD-a i u 2 benda (jedan od ta dva benda imao je relativno redovne svirke), što znači svaku večer neka proba, vikendom i probe i svirke. U to vrijeme sam na faksu prolazio s čvrstom četvorkom, sve u roku. A živim 20 km od Osijeka, gdje studiram, znači u gradu sam doslovce cijeli dan kad su predavanja. Sad sviram na malo manje mjesta, ali ne zbog nedostatka vremena nego iz nekih drugih razloga. Pa neka mi netko kaže da se ne može uskladiti svirka i studiranje!
__________________
Reply With Quote
  #25  
Staro 15-12-2010, 11:43
D.D.'s Avatar
D.D. D.D. je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 226
D.D. je na dobrom putu 44
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by jaksa Vidi Post
ja studiram, Ekonomiju, i vrlo aktivno sviram, bez problema, jest da ću s malo produžit faks, al ima vemena....
Quote:
Originally Posted by jovica Vidi Post
e bok.ak ces ga malo produzit,znaci da i nije bas sve u redu.ocito ima neki problem.
Vjeruj, nema problema ako sam shvatiš da ćeš samo ti završit faks, a ne netko drugi za tebe i pomalo rješavaš svoje obveze. Ja sam isto malo produžio, nakraju diplomirao na FOI-ju i ...........

Quote:
Originally Posted by _maestro_ Vidi Post
daleko je veći problem raditi puno radno vrijeme i svirati gaže.
.......... sada imam ovaj problem , ali sve se to da ako se dobro organiziraš i kad te ekipa razumije. Istinabog, na faksu mi se činilo da imam puno obaveza i da je sve to tak jako strašno i bitno, al sad mi se to čini kao dječja igra, starci dali pare, ja još malo sa svirkom zaradio i laganini sve, a sad ....... eh, da mi je imat puno para i studirat, a ne radit
__________________
Zadnjim dahom zapjevat' ću,
Zadnjom strunom zasvirat' ću,
Zadnjom suzom zaplakat' ću.
Reply With Quote
  #26  
Staro 15-12-2010, 14:16
Ćosa's Avatar
Ćosa Ćosa je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Feb 2008
Postovi: 238
Ćosa je na dobrom putu 13
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Hrvoje Vidi Post
Kao prvo, studirati engleski=studirati anglistiku (anglistika - znanstveno proučavanje i studij jezika, kniževnosti i kulture naroda engleskog jezika, Anić/Goldstein - Rječnik stranih riječi, Zagreb 2007.). A sad isplati li se... Ja sam subjektivan i ne mogu ti dati neki konkretan odgovor, ako pod "isplatiti se" želiš znati je li ti nakon tog studija osiguran neki dobro plaćen posao u struci odgovor je - ne. Ali to je tako s velikom većinom studija danas. Ja sam odabrao studij anglistike i bohemistike (češkog) iz ljubavi, a ne nekih dugoročnih interesa.
Da,da, znam što je anglistika ... malo sam se krivo izrazio, mislio sam isplati li se studirati samo engleski (a ne eng+nje, ili u tvom slučaju česki )
Trenutno me odbija ta nemogućnost zaposlenja, ali tako je vjerojatno u cijeloj državi.... bit će bolje
Reply With Quote
  #27  
Staro 16-12-2010, 17:52
tamburaš's Avatar
tamburaš tamburaš je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Aug 2007
Postovi: 270
tamburaš je na dobrom putu 10
Uobičajeno

bez brige.. ide ekonomija i tambura.. samo trebaš dobru organizaciju vremena. ko i u svemu. možda neće moći svaka gaža i svaka proba.. al ide
__________________
Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 10:01 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.