Forums  

Go Back   Forums > forum.tambura.com.hr > Obavijesti

Closed Thread
 
Opcije Teme Način Prikaza
  #1  
Staro 28-09-2007, 01:45
Evil Dick's Avatar
Evil Dick Evil Dick je odsutan trenutno
Majstor-moderator
 
Registriran: Jun 2006
Postovi: 609
Evil Dick je na dobrom putu 20
Uobičajeno Tutorial za upload slika i attachmenata

Evo posto se cesto forumasi javljaju sa pitanjima vezanim uz ovu tematiku uploada slika i baratanja attachmentima napravio sam nabrzinu jedan tutorial koji bi trebao pomoci malo oko te problematike..

Napravljen je u PDF formatu i nadam se da ce svima odgovarati.. hvala maestru na maloj pomoci..
Ako nesto ne valja slobodno recite pa cemo ispraviti, ako nesto nije jasno, pitajte

Tutorial mozete preuzeti OVDJE
__________________
"Moja mala nema mane, ima snagu zlatnog žita!"
  #2  
Staro 28-09-2007, 18:45
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Mozda je nekome zgodnije te upute vidjeti ovdje, pa evo...

1.Ubacivanje slike pomoću attachmenta



Kad udjemo u meni za pisanje posta kliknemo na ikonu spajalice i otvara nam se novi prozor „Menadžer privitaka“

U novootvorenom prozoru kliknemo Browse i na kompjuteru odaberemo sliku koju želimo ubaciti i kliknemo opciju Upload.
Dobijamo slijedeće:




Slika je uploadana


Ugasimo prozor „Menadžer privitaka“ i nastavimo sa pisanjem teksta. Ako nakon toga samo unesemo željeni tekst i pošaljemo post dobijamo sljedeće:



Slika se neće automatski prikazati na stranici nego ćemo dobiti link koji moramo kliknuti da bi otvorili sliku..
Ako želimo da slika odmah bude vidljiva na prvoj stranici radimo sljedeće:



Ponovno kliknemo ikonicu spajalice i u padajućem izborniku samo kliknemo na uploadanu sličicu koja se u ovom primjeru zove tamburaši. Automatski se ubacuje kod -> Privitak 560 (560 označava redni broj uploadanog attachmenta na forumu i svaki attachment ima svoj broj)

Dobijamo sljedeće:




Slika je automatski vidljiva pa prvoj stranici posta.



Attahmentima možemo baratati i pristupati i putem opcije „Menadžment privitaka“



************************************************** **********

2. Ubacivanje slike pomoću web servisa ImageShack® - Hosting



Kliknemo na Browse, odaberemo sliku sa hard diska koju želimo uploadati i kliknemo host it.
Dobro je označiti kvačicom remove size/resolution bar from thumbnail!

Nakon sto se slika uploadala, od ponuđenih opcija biramo zadnju: Direct link to image



Taj link kopiramo i radimo sljedeće:



U opcijama pisanja posta kliknemo ikonicu za ubacivanje slike. Otvara se prozorčić u koji kopiramo link koji smo maloprije označili. Pritisnemo OK i automatski se ubacuje kod za sliku:




osim spomenutog imageshack.us servisa, možemo koristiti neki drugi servis, iste ili slične namjene. photobucket je jedan od njih.

za postavljanje slike koja već je objavljena negdje drugdje na internetu, dovoljno je upisati ili kopirati njenu internet adresu (URL) u isti prozorčić gdje smo stavili adresu s imageshack servisa; nije potrebna usluga web servisa...
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 28-09-2007 at 19:20.
  #3  
Staro 09-10-2007, 18:13
Evil Dick's Avatar
Evil Dick Evil Dick je odsutan trenutno
Majstor-moderator
 
Registriran: Jun 2006
Postovi: 609
Evil Dick je na dobrom putu 20
Uobičajeno

Jos jedna mala napomena.. ljudi pa dajte stavljajte slike nekih normalnih velicina!!
__________________
"Moja mala nema mane, ima snagu zlatnog žita!"
  #4  
Staro 09-10-2007, 23:16
Svitac's Avatar
Svitac Svitac je odsutan trenutno
Super Moderator
 
Registriran: Feb 2006
Postovi: 957
Svitac je na dobrom putu 32
Uobičajeno

Vako!
Trenutna maksimalna veličina .jpg formata slike koji se može uploadati je cca 250 KB što je poprilična veličina u odnosu na ostale forume.
Sve je to OK, ali backup foruma je svakim danom sve veći i veći.
Zato bi bilo poželjno ne stavljati prevelike (u KB) fotke kao attacchment jer ću morati u protivnom malo srezati veličinu mogućeg uploada. OK?
__________________
"Tamburu mi prodo Cigan, slatkorečiv i prefrigan...
čukununuk prosjaka i begova...
omakne se prst na struni, nesretna me pesma zbuni...
ne znam dal je moja ili njegova..."

www.svita.net
  #5  
Staro 09-10-2007, 23:22
Evil Dick's Avatar
Evil Dick Evil Dick je odsutan trenutno
Majstor-moderator
 
Registriran: Jun 2006
Postovi: 609
Evil Dick je na dobrom putu 20
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Svita Vidi Post
Vako!
Trenutna maksimalna veličina .jpg formata slike koji se može uploadati je cca 250 KB što je poprilična veličina u odnosu na ostale forume.
Sve je to OK, ali backup foruma je svakim danom sve veći i veći.
Zato bi bilo poželjno ne stavljati prevelike (u KB) fotke kao attacchment jer ću morati u protivnom malo srezati veličinu mogućeg uploada. OK?
Upravo tako.. preporuka je da se slike uploadaju preko internet servisa (imageshack...), to ne opterecuje bazu foruma...

a attachmente bi trebalo srezat na minimalnik 9 kb
__________________
"Moja mala nema mane, ima snagu zlatnog žita!"
  #6  
Staro 14-10-2007, 13:15
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

pa svaki "redovni" forumaš bi trebao imati otvoren svoj profil i folder na nekom web servisu. imageshack, photobucket, bilo šta... tako da se server ne zatrpava slikama.
stavljanje slika na takav način je jednostavnije, efikasnije i brže od prčkanja po attachmentima.
mogućnost stavljanja "privjeska" uz post bi se moglo ostaviti za druge vrste fajlova, koji se rjeđe koriste kao midi, pdf itd.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Closed Thread

Opcije Teme
Način Prikaza

Pravila Postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Prijeđi Na


Vremenska Zona je GMT +1. Trenutno je 09:38 sati.


Powered by vBulletin Version 3.8.1 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Sve poruke koje su nastale kao dio rasprava (uključujući sve poruke na profilima i grupama), kao i mišljenja, savjeti, tvrdnje i izjave ili druge informacije sadržane u bilo kojoj napisanoj poruci na forum.tambura.com.hr-u ili prenesene od treće strane, odgovornost su autora poruke, a ne forum.tambura.com.hr-a, osim u slučaju kada je tambura.com.hr naveden kao autor poruke. Ukoliko je pojedina poruka objavljena ili prenesena unutar forum.tambura.com.hr domene, objavljivanje poruke ni u kom slučaju ne znači da je na bilo koji način od strane forum.tambura.com.hr-a verficirana točnost, potpunost ili korisnost objavljene poruke. forum.tambura.com.hr potiče posjetitelje i članove foruma na prijavu svih poruka nepoželjnog sadržaja na adresu webmaster@tambura.com.hr. Forum nije pod stalnim nadzorom.