View Single Post
  #56  
Staro 05-08-2011, 13:25
malena's Avatar
malena malena je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: May 2007
Postovi: 90
malena je na dobrom putu 10
Uobičajeno

vidim da kasnim par godina, al....

Quote:
Originally Posted by tamburaš Vidi Post
evo baš sma jučer imao sitaciji na svirci koju opisuje ova tema.

svirali mi u jendoj selskoj birtiji i cijelo večer sviramo, a ljudi skaču oko nas i naručuju pjesme ali niko da bi se malo odvažio i stavio nekaj na žice.
Pod jednom pauzom otiđem ja do šanka da naručim piće,a za šankom je sjedio jedan lik koji je cijelo večer sjedio tamo i slušao. Nije ništa pio jer nije imao novaca bilo je dosta siromašan(kolko se dalo primjetiti po vanjštini). Dok sam bio za šankom dođe on do mene i pita me, dečko ti si jedan od tamburaša. Ja mu velim da jesam. onda mi je rekao da super sviramo(to nam na toj svirci nije niko rekao), i nastavil je pričati kak super sviramo, čak je skužil koji su prelazi bili smisleni a koji ne. i sve on to ispropovjeda, a ja slušam. I tako kroz razgovor je rekao da je bivši tamburaš, ali nemože više svirati jer je izgubio jednu ruku u promtnoj nesreći. I tako pričam s čovjeko jer je imao stvarno zanimljiv život i dosta tužan. i na kraju razgovora je izvadio iz džepa 20kn i dao mi neka mu odsviramo Ej tamburo.
ja nisam imao dovoljno srama da to uzmem. nego smo mu samo došli i odsvirali... čovjek je plakao ali je jedini znao poštovati trud nas tamburaša, i takvim ljudima bi svirao i beslpatno cijelu noć ako treba...

i ja bi plakala s covjekom da sam svirala tu gazu!
stvarno dirljiva prica!
__________________
Muzika je moj zivot, tambure su moj stil!
Reply With Quote