Tema: Čelo
View Single Post
  #123  
Staro 13-10-2010, 19:22
bratislav's Avatar
bratislav bratislav je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2009
Postovi: 103
bratislav će postati slavan vrlo brzo 64
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Gorki Vidi Post
Znam da bez vježbe nema ništa,dapače onaj ko nevježba netreba ni svirat. A čelo je najljepša tambura ali kolko je i lijepa za čut, tolko je i teška svirat. Moje je pitanje čisto da vidim mišljenje drugih tamburaša tj starijih iskusnijih kolega. Da mi ko ima i pokazivat,baš i nema.Pokazivalo mi je par ljudi ali jako malo,a nemožeš nikom ni zamjerit kad danas niko nema ni vremena.Tako da sve što sam naučio sam od nekog pokupio ili sam skužio.
Da se nadovežem...-Čelo je duša sastava ali šteta što puno bendova tu dušu nema i neće,zbog znamo kojeg razloga.Ali unatoč tome vidim da se situacija malo popravila kakva je prije bila.
Vidis,Gorki.ovo sto ti je pisao Benito je odlican nacin da postanes celista.Medjutim,postoji jos jedan,ja bih ga nazvao,indirektan nacin Dakle,recimo,tvoj prvi instrument je basprim,provedes vreme svirajuci ga u orkestru melodije,forspile...kasnije predjes na terc basprim posto vec dobro znas osnovne melodije da sviras.Shvatis da ti za terc treba i poznavanje harmonije pa te zainteresuje i konta koju takodje naucis da sviras...a kad vec sviras kontru,red je da naucis i bas posto kontra bez basa ne ide,tj zajedno sa basom cini jedan instrumentE,kad posle svega toga predjes na celo...glazbalo ce svirati samo... kao sto kaze VeljoSB u svom potpisu tj Bach.
Reply With Quote