View Single Post
  #27  
Staro 29-03-2011, 19:16
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by tamburix169 Vidi Post
samo jedno pitanje, jel ste imali priliku isprobati i stimer na telefonu?

ljudsko uho je primarno osposobljeno za slusanje govora, stoga ni osteljivost nije takva da moze da cuje neke sitne promene frekvenicje
govorim o usporedbi, nisam ga probao niti želim, nisam od onih koji bi na svom mobilnom uređaju htjeli imati i švicarski nožić.

ljudsko uho itekako osjeti i najmanje promjene u frekvenciji, osim ako je netko nagluh.
govorim to jer posao koji radim zahtjeva veliku koncentraciju i opažanje i najmanje promjene u frekvenciji. tu promjenu teško ili nikako registrira korgov štimer, a gdje bi tek nekakva aplikacija na mobitelu, ali moje uho to čuje, ako ne vjeruješ dođi i rado pokažem, čut ćeš i ti to.

da napomenem samo, ne radi se o tome je li nekakav zadani ton na 440 ili 442Hž pa sad da ga mobitel ili štimer odmjeri, nego odnose među tonovima zajedno. da bi savršeno zvučali kao na klaviru, harmonici, orguljama potrebna je jebačka preciznost frekvencije, ali evo popustit ću u vašim tvrdnjama i reći da za tamburu nije toliko potrebna velika preciznost, ali kako sam već rekao, i dalje stojim iza toga da štimer ima jednu namjenu a mobitel drugu, a za 10 godina biti ću zadovoljan da u jednom uređaju imam sve kad sve te komponente unutra budu kvalitetnije, pa i visokokvalitetan štimer.

i dalje bih radije kupio kameru ili fotoaparat zasebno nego neki skupi mobitel koji ima to dvoje u sebi.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote