View Single Post
  #50  
Staro 14-05-2012, 18:11
beeman89's Avatar
beeman89 beeman89 je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Mar 2012
Postovi: 190
beeman89 je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Ja sam nedavno kupio e prim koji dolazi iz radione majstora Grđana. Točnije, kupio sam ga kod Andrije Banića, a on je Grđanov zet (tak mi je bar on rekel). Njaprije sam se informirao tu na forumu da bi za nekoliko dana naletio na skroman oglas na njuškalu da se prodaju odlični primovi u Gračanima. Nazvao ja i otišao kod njega. Kuća mu je puna instrumenata, primova, kontri, čelića...Imao je i jednu samicu,a dao mi je i da sviram jednu prastaru gitaru staru 70-ak godina (a ono mekana, fina...mašala) Uglavnom, ponudio mi nekoliko primova da sam isprobam i vidim što mi paše. Zanimljivo, svaki je imao drugačiji zvuk,mekoću. I sam je Banić rekao da ih sve pravi na isti način a da na kraju svaki bude različit. Rado mi je sve objasnio kako radi, s kojim drvom, gdje ga nabavlja itd. I moram reći da se nije uzdizao u nebesa niti je pljuvao po drugim majstorima ili nešto slično. S primom sam vrlo zadovoljan. Zvuk je točan,glasan, prodoran. Mekana za svirat i uopće se ne raštimava, odnosno vrlo malo i to nakon dugo svirke.
Reply With Quote