View Single Post
  #50  
Staro 09-06-2007, 23:19
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

ti ivane_zu u hrt orkestru možda vidiš neku budućnost, ali ja baš i ne. oni su takvi kakvi jesu već godinama.
volontiranje veliš? znam i ja neke koji su volontirali tamo jako dugo i ostali volonteri i dalje. a nisu čičak. mislim da je to hrt jedna prilično hermetično zatvorena cjelina. i kao što rekoh, neka njih... ali za mene definitivno nisu budućnost. pogotovo ne budućnost otvorena narastajućm broju tamburaša. taj broj nije 100 milijardi, kako ti kažeš, ali je sve veći. i daleko nadilazi okvire trenutne ponude profesionalnih radnih mjesta za tamburaše. pa čak i za nekolicinu genijalaca, koje bi btw. netko od "odgovornih" ipak netko trebao uočiti, procijeniti i iskoristiti njihov ogromni potencijal.

inače, šta mogu oni sami osim volontiranja? svirati u nekom kud-u ili orkestru.

vrijeme je i za odmak od forme "malih sastava". njih ima milijarda, a dukati su većinom ljudi u 5. desetljeću svoga života i još uvijek su carevi za sve ostale.
to je znak da forma malih tamburaških sastava nije baš uspješna formula. nema napretka niti boljitka.

osim toga, nigdje nisam tvrdio da sam u pravu i da tako kako mislim mora biti, nego ovako pokušavam razmatrati koje su sve mogućnosti otvorene, bez ulaska u detalje... u detaljima se pogubiš kad je riječ o ovakvoj temi.

jasno je da nitko iz ministarstva kulture neće doći i reći: "idemo pokrenuti tamburašku glazbu, evo vam "plan i program, projekte, dirigenta, prostor, medije, spremačice, birtiju i sve ostalo da ne nabrajam"

ali ovo laprdanje na forumu zaista može poslužiti za razmjenu mišljenja. razmatranje i to neobavezno razmatranje prije donošenja bilo kakvih zaključaka je jako važan dio svakog hm... puta ka nekom željenom cilju. (htio sam reći "projekta" ) u toj fazi obično padaju najbolje ideje...
a iz više glava izađe više dobrih ideja i prijedloga.
zato nastavite.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote