Tema: sibelius 4
View Single Post
  #28  
Staro 15-03-2008, 09:05
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by perpe Vidi Post
e ovako... pratio sam sve upute maestra, ali javio se jedan problem kod mene....
naime kad sam pokrenuo program nije mi se javilo nista oko podešavanja reprodukcije... vjerovatno zbog toga sto mi sibelius nije registriran... ali muci me ovo... iz jedne partiture sam htio izvadit samo prim... i prepisat note samo za prim... i idem ja lijepo na new score i ostalo kako je pokazano... i kad dodem do onog di se zapisuje note, ja imam samo jedan red i u redu pet takktova... i to je to... jel se moze kako ubacit jos novi red, a da ne moram imat flute ili 2 piccola ili tak nest???? nadam se da ste me shvatili...
neće ti se javiti ništa samo od sebe oko podešavanja reprodukcije.
otvori na izborniku play > playback and input devices i tamo odaberi izlazne i ulazne uređaje za zvuk
sam zvuk odabireš u mixeru (izbornik window > mixer) ili ctrl+alt+M
ako ne odabereš neki drugi instrument, po defaultu trebao bi čuti klavir

nema veze što program nije registriran. bez registracije ne rade jedino funkcije save, save as i export. printanje je ograničeno na 1 stranicu. sve drugo radi isto kao i na registriranoj verziji.

ako zapisuješ note za samo 1 instrument, i trebaš imati 1 red. kad ispuniš taktove notama, sa ctrl+B dodaješ po jedan takt na kraju reda.
idi na izbornik create > bar i tamo ćeš vidjeti još opcija, za dodavanje više taktova odjednom, na kraj, u sredinu, na početak....
kad bude dovoljno taktova, sibelius će ih sam prebaciti u novi red, ne brini oko toga. naravno da možeš sam odrediti koliko taktova će biti u jednom redu, klikom na taktnu crtu za koju želiš da bude zadnja u tom redu i enter...

na kraju, sibelius je moćan software i možeš s njim raditi šta god želiš, kakav god ispis nota zamisliš. ali zbog toga je i opsežan i treba vremena dok se uđe u sve pojedinosti.
na svu sreću, za razliku od mnogih drugih programa, sibeliusov help je stvarno pregledan i razrađen vrhunski. engleski valjda svi znamo barem toliko da se možemo služiti helpom...
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote