View Single Post
  #793  
Staro 07-10-2011, 11:53
KDL KDL je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Oct 2008
Postovi: 455
KDL je na dobrom putu 36
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
KDL, duže vremena si glazbenim vodama nego ja, i daleko daleko ispred mene u svemu tome, ali evo još uvijek nisam shvatio tvoju razliku između bižuterije i teškog narodnjaka, i pomalo me čudi da si to uopće tako napisao.
Što su to teški narodnjaci, odnosno misliš li pri tome na turbo folk (Seka, Stoja, Ceca...) ili narodnu muziku (Ilić, Tozovac, Bilkić itd...).

Samo bih htio nadodati svoje mišljenje, bižuterija je hrvatski turbofolk (što po riječima, što po glazbi), takav stil fura i srpska pevaljka Seka Aleksić, a da je ona to kojim slučajem otpjevala bi li se usudio uopće to poslušati a kamo li odsvirati?
Ja mislim da mi ovdje onda najmanje govorimo o muzici, drugovi.
Naravno da najmanje govorimo o muzici, o tome se i radi - zato neki nisu razumjeli moj post!
Recimo, M. Ilić je izvođač koji obradio poneku (ili više) srpsku izvornu pjesmu, no nikako nije izvođač srpske "narodne" muzike! Isto tako bi mogli reći da su Slavonske Lole, ili Kićo, izvođači hrvatske narodne glazbe - što nije točno!
Izvorna narodna glazba je (po meni) totalno suprotno od starih narodnjaka koje su pjevali navedeni izvođači - jer je tu podosta autorskih pjesama! Nebi trebali miješati izvorno sa terminom "narodnjaci", jer su to dva različita svijeta! Tako da mene čudi što ti to kao glazbenik sve stavljaš u isti koš!
Na kraju krajeva, nisam nikoga htio uvrijediti navedenim postovima nego sam htio napraviti usporedbu s tim da će tamburaši radije svirati sve da bi si našli gažu, ili zaradili 100 kuna više!
Onda nemojmo raspravljati o tome, i čuditi se zašto je tambura tu gdje je, jer na ovaj način se sigurno neće vratiti ni blizu onome što je bila! Kada mi (tamburaši) počnemo cijeniti sami sebe, svoju glazbu(koja bi se kako si sam rekao trebala dići na viši nivo), i na kraju jedni druge, možda se nešto i promijeni!
Do tada će ove glupe rasprave zauzimati svoje mjesto na forumima!

Last edited by KDL; 07-10-2011 at 12:03.
Reply With Quote