View Single Post
  #71  
Staro 26-03-2010, 19:28
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by majky Vidi Post
zanima me gdje, šta, kako, na koji način zaštititi ime benda tj. registrirat ga kao udrugu ili nešto sl. ako netko zna gdje se mogu takve informacije dobiti molim da me usmjeri..
...zaštita imena benda i registracija udruge, nemaju dodirnih točaka, jedno ne uvjetuje drugo, to su dvije odvojene stvari, nisam pratio tu tematiku, al probaj se raspitat za zaštitu imena, kod zavoda za intelektualno vlasništvo, a osnivanje udruge nije problem, tri čovjeka su dosta da bi se udruga osnovala (haaaa da nisu i "trio gušti" udruga), osobno smatram da nijednom bendu ni status udruge neće riješiti probleme koji se sve češće javljaju, al možda je dobro za početak...zaštita imena mislim da vrijedi nekih 10 godina, al većini normalnih ljudi ne pada na pamet da se nazovu recimo Slavonske lole2, novi zlatni dukati, tamburaši miše kovača i sl. No može se desiti da se regulira npr. Baje iz Slakovaca ili Baje iz Perkovaca ili Baje iz Babine Grede, u tom slučaju jasno je dano do znanja da se radi o različitim sastavima (na temelju lokaliteta i sl)....ma vremena se mijenjaju, čudim se da se sastavi u današnje vrijeme (novi) uopće žele nekako "zvat",čini mi se da takvo vrijeme prolazi, ako ne, možda je u ovom trenutku isplativije i dugoročnije bolje, se nazvat Pero Perić & Orchestra, jer takvi i slični nazivi nisu zasićeni u tamburaškom svijetu kao npr. u jazzu.

Ako ste u procesu nalaženja nekog rješenja za sebe a smatrate da bi moglo pomoći i drugima...pišite
Reply With Quote