Tema: Čelo
View Single Post
  #134  
Staro 15-10-2010, 12:39
bratislav's Avatar
bratislav bratislav je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2009
Postovi: 103
bratislav će postati slavan vrlo brzo 64
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Benito Vidi Post
A eto, nisam se mogao sjetiti odmah točne izjave, ali to je tu negdje. Bitno da se mi razumijemo

@ Bratislav: nisam stigao odmah staviti snimku Berdaševe priče, sory. Ali vidim da su dečki to obavili umjesto mene. Po meni je to jedna jaka pjesma, koja je pisana baš za tamburaše koji daju jedan veliki dio sebe u tu svirku, a na kraju im ostanu samo izmučene ruke i bolna leđa, tupi pogled i prazna duša (nekome i ciroza jetre...). Mislim da bez problema može stati uz bok "Vrancu" ili "Mrkovu". Gledano sa tamburaške strane, dakako. Ali to je već priča za sebe...
Da,zaista...postoje neke "posebne"pesme koje prevazilaze okvir"lepe" i "dobre"pesme...To su,prosto,pesme koje se dese i ja bih rekao,pronadju..Ponekad imam utisak da su takve pesme postojale oduvek,da su tu negde lebdele iznad nas i pre nego sto smo ih culi...Jasno mi je da iza takvih pesama,naravno,stoji mukotrpan rad,priprema,organizacija,dobar tekst,dobri sviraci i aranzeri...itd,itd...ali mi je,ipak,lepo da mislim o njima kao"pronadjenim"pesmama...E,sad,uz takve pesme,celo je vazno,jer one odslikavaju svu lepotu tambure,sirinu i dobru dusu Vojvodine i Slavonije(da se ne naljute ZG i BG tamburasi ),a celo ima tu dubinu i izrazajnost i osobinu da sve,nekako,zaokruzi i oblikuje.
U stvari,one su kao neki GISpirin za izmucene ruke i bolna ledja o kojima si pisao.
Reply With Quote