View Single Post
  #30  
Staro 02-04-2014, 23:48
odisej odisej je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: May 2009
Postovi: 190
odisej je na dobrom putu 25
Uobičajeno

Evo, napisat ću i ja koju. Naime, nakon 14 godina tamburanja i gažiranja sam se odlučio okačiti tamburu o klin. Prije svega, sama odluka da se bavim tamburaškom glazbom je iznenadila mnoge oko mene. Bio sam u sasvim drugim krugovima, što glazbenim, što društvenim. Ipak, ustrajao sam u toj odluci (ili pustio da me nosi bujica, kako vam draže) i izdržao 14 godina.

Što se, nakon otprilike 1000 gaža i nastupa promijenilo? Zamor materijala, definitivno. Ulovio sam se kako se više nijednom na gaži ne naježim, tu je glavni uzrok. Osim toga, kada se zareda 3-4 noći sa premalo sna i previše vina, počinju psihičke posljedice. Tu nedjelju prijepodne, taj ručak kad smo svi za stolom, ali mene nema, nitko ne može platiti. Tu sam fizički, ali sam odsutan duhom, ako ga uopće imam. Za tjedan dana me pitaj gdje sam bio u četvrtak, ako smo spojili od srijede do subote, neću ti znati odgovoriti.
__________________
...bez uvrede, ranije se sviralo: 'zatvori oci i slusaj', a danas mnogi sviraju: 'gledajte mene, sta mi ruke rade!' - zelimirp
Reply With Quote