View Single Post
  #7  
Staro 19-09-2011, 13:32
VeljoSB's Avatar
VeljoSB VeljoSB je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Sep 2008
Postovi: 1,560
VeljoSB će postati slavan vrlo brzo 74
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by Zlajo Vidi Post
ne vidim razloga da nas muči nazovi savjest zbog neke takve banalije kao što je npr. porijeklo novca kojim smo plaćeni... Osobno smatram...
A svatko od nas može reći kogajebe, ali kad se zamisliš malo bolje (mišlju, riječju, djelom i propustom) onda uvidiš štošta toga.
Evo kad sam počeo onda ću i dovršiti, 1500kn je trebalo biti uplaćeno nama na račun, za 2h sviranja, fine pare za svega nekoliko setova pjesama.
Ali najbitnije, unaprijed sam znao da će se iz proračuna izvući još toliko ako ne i duplo više, na način koji sam opisao u prvom postu. Kad vidim da je ta svota koja bi završila u nečijem džepu mogla otići na recimo nove igračke, ljuljačke ili tobogan u dječjem parku u nekom od sela općine (u mom selu ih još uvijek nema ) budem sudionik te prevare građana i mještana, jer sam na ovaj način potpomogao otuđivanju novaca. Jesam ja svoje novce zaradio svirkom, taman da je netko iz novčanika izvadio i platio, ali znao sam što će se dogoditi nakon što odsviram i zatražim tu pomoć općine. Savjest mi je mirna i čista jer novac nisam dobio, isto tako i ona suma iznad nije otišla iz proračuna jer nije imala kako, pa se nadam da su Grižići u park dobili bar sašiven okvir od dasaka napunjen pijeskom.

Novac ću i dalje običnim računom nastojati izvući, sa navedenom cijenom svirke, tako da na mene nitko ne može uprti prstom.
__________________
"Sve što trebate učiniti jest udariti prave note u pravo vrijeme i glazbalo svira samo!"
(J.S.Bach)
Reply With Quote