View Single Post
  #25  
Staro 07-06-2007, 14:01
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

e moj zonzi. ne samo da se smiju, nego i okreću očima. ovako:

tu se radi o predrasudama koje nažalost imaju utemeljenja. materijala za te predrasude daju sami tamburaši.
od prvog dana na forumu sam krenuo s namjerom da ukažem na taj štof od kojeg se kroje predrasude i da uz pomoć nekih, koji su spremni razmisliti o tim stvarima pokušamo barem za milimetar smanjiti količinu tog materijala za predrasude.
za početak sam razlučio one koji uspješnost svoje svirke mjere novcima zarađenim tamburanjem i nisu spremni nimalo odstupiti od tog prioriteta.
kad sam o tome išao pisati, unaprijed sam znao kakve reakcije se mogu očekivati.
unatoč tome bih volio kad bi se u to neko opće negativno mišljenje o tamburašima kao u najboljem slučaju kavanskim i svatovskim sviračima dodalo još i saznanje da ima i tamburaša koji se bave glazbom, koji jesu glazbenici, a ne samo svirci iz svatovskih povorki.
zbog toga mislim da je šokačka rapsodija, kao jedan koliko-toliko kvalitetan i medijski popraćen događaj korisna stvar za tamburu.
treba te predrasude razbiti.
ali kad vidim da iznutra od nas samih nema dobre volje, a ima oštrih suprotstavljanja, kad nismo u stanju počistiti u vlastitom dvorištu, pitam se ima li ikakve šanse.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit
Reply With Quote