View Single Post
  #16  
Staro 09-11-2006, 11:47
Evil Dick's Avatar
Evil Dick Evil Dick je odsutan trenutno
Majstor-moderator
 
Registriran: Jun 2006
Postovi: 609
Evil Dick je na dobrom putu 20
Uobičajeno

Meni evo da priznam sad to djeluje nekako zbunjujuce znam da je postojao Bocan Lajos - otac i Bocan Lajos sin iz Sente (gdje sam 99% uvjeren da je Lajos prezime) pa nemogu nikako dovesti u vezu s njima Bocana Gezu (a za nekoliko ljudi sam jos cuo da ze zovu Bocan tako da mislim da je to ime).
Bocan Lajos sin (vjerojatno?? ili otac, nek me netko ispravi ako zna) je umro negdje u 90tima, nas basprimas iz benda ima zutog Bocana sa naljepnicom (kad vec moram o njoj) sa potpisom Bocan Lajos ´92 (basprim je prvo bio kod Kesa, on ga je kupio od Bocana direktno, prosao je onda kroz Trenk i dosao kod frenda), drugi basprimas ima smeđeg Bocana isto iz tog razdoblja, a jednom prilikom mi je pricao i Stef Fortuna kako su on i Fare pocetkom 90tih isli u Sentu kod Bocana i donijeli su basprim i prim, vidio sam i jednu i drugu tamburu, i taj prim je isti kao i vecina Bocanovih primova sto sam vidio, i moj je takav samo sto su meni rekli da je moj radjen negdje pocetkom 80tih kad sam ga kupovao, a i basprim je bio slican kao i ostali, karakteristicnog sirokog furnira samo sto je njegov bio crni.. i pricao je kad su bili kod njega da je onda vec bio onemocao i za koju godinu umro.. ako je u 90tim bio jako star, znaci da je tambure mogao raditi unazad puno godina, a njegov otac Bocan Lajos je vjerojatno onda radio jos puno puno prije, Vicko mi je jednom pokazao prim koji je bio okrugao i ljepljen (bas okrugli oblik ko lopatica okrugla) i rekao da je to jako stara prima i da je rad starog Bocana.. ako sam u pravu, onda moze biti da su otac i sin tambure radili jedno vrijeme i zajedno. Koliko sam vidio da Krofna, basprimas iz lola ima Bocana sa ukrasnom trakom i netko je jednom spomenuo da je to stari Bocan ali svejedno ta tambura izgledom i furnirom odgovara ovim novijim bocanima samo sto se vidi da je izrada nesto drukcija, pa bi ja zakljucio da je sin nastavio istom stazom kao i otac i preuzeo dimenzije i izgled od njega.. a vazno je reci da su i otac i sin radili zbilja vrhunske tambure..

e sad, prije mozda godinu dvije, sam kod Fortune vidio isto jedan prim i rekao je da je to rad mladog Bocana (??), taj prim nije bio slican bocanovim primovima kakve ja znam, bio je manjeg korpusa, drukcijeg furnira i nije bio bog zna sta, dosta los, pa sad neznam koji je to taj mladi Bocan (??) (mozda je to bio prim tog iz Valpova ali koliko sam skuzio njega bas nebi mogli zvati mladim, pojma nemam, a ni Fortuna mi nije znao reci nista vise, samo znam da nije bio rad Bocana iz Sente, a mozda postoji i treci Bocan u dinastiji Lajos, ali nevidim razlog da ne nastavi utabanom stazom, zasto bi ista mijenjao u izradi, a na koncu konca mozda to i nije bio Bocan ko zna..)

Hehe, bas sam se izgubio u tim Bocanima, neznam sto mi bi
__________________
"Moja mala nema mane, ima snagu zlatnog žita!"

Last edited by Evil Dick; 09-11-2006 at 14:52.
Reply With Quote