View Single Post
  #8  
Staro 23-02-2008, 02:12
z_kc's Avatar
z_kc z_kc je odsutan trenutno
Diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 146
z_kc je na dobrom putu 10
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by perpe Vidi Post
a nisam bas ono totalni pocetnik... svirao sam u osnovnoj jankovic bisernicu... ali problem je u tome sto nisam naucio note... nas princip vjezbe je bio ovakav: profesor nam je pokazao koje polje trebamo stisnuti i mi bismo to naucili napamet... i nakon mjesec dana rasturali....
trzati znam... znam svirati triole... sesnestinke... ali note me muce...hodao sam u kud na probe ,ali nemam vremena... zbog faxa.. ako nemam predavanja, imam ispite...pa puno izostajem s proba... recimo, u c-duru znam odsvirati vjezbe koje smo imali... ali u g-duru smo imali neku vjezbu i skroz sam se pogubio... kad smo svirali samo s tri prsta... ma.. a necu da prima doma skuplja prasinu...malo mi je teze prec s jankovica na ovaj stim... mislim da je A/E stim...
z_kc ti si pretpostavljam iz koprivnice, ako jesi onda smo skoro susjedi...
pa ako si savladao dobro tehniku, mislim da je nauciti note laksi dio, za to ti cak ni netreba knjiga za tamburu, vec mozes nabaviti i neku pocetnicku knjigu za sollfeggio (jedini uvjet je da znas gdje ti se nalazi koji on na primu),
ali u svakom slucaju trebas naci nekog da ti pokaze citati note, pa ujedno i svirati, pa zatim moras nuciti alterirane tonove (#-povisene i b-snizene). kad to naucis pozeljno ti je nauciti u kojem duru/molu dolaze koje snizilice ili povisilice (npr. E dur ima F#, C#, G#, D#; dok C dur nema nista, a npr. F-dur Bb, itd.). kad svladas taj teorijski dio, morao bi ti netko pokazati na kojoj je poziciji najbolje svirati neku pjesmu ovisno o duru iz kojeg je. to bi ti bilo to ukratko, a sad na posel
da iz KC sam, odkud si ti?
Reply With Quote