View Single Post
  #6  
Staro 08-02-2014, 17:26
_maestro_'s Avatar
_maestro_ _maestro_ je odsutan trenutno
Vrlo opaki diskutant
 
Registriran: Oct 2006
Postovi: 7,636
_maestro_ zrači veličanstvenom aurom_maestro_ zrači veličanstvenom aurom 156
Uobičajeno

nije tema, ali ako netko treba štimer za windows phone 7 i 8 svakako preporučujem airyware tuner
dostupan je preko windowsphone store-a, košta 40 kuna, ali vrijedi svake lipe.

otkad ga imam na mobitelu, ne nosim sa sobom više nikakv hardverski štimer. nema potrebe, jer je ovaj virtualni bolji i precizniji.
prepoznaje i koristi eksterni kontaktni mikrofon ("štipaljku") koji kad se uključi eliminira sve ostale vanjske zvukove osim zvuka instrumenta koji se štima. ako se ne koristi eksterni mikrofon ima i softverski eliminator okolne buke koji "sluša" tj. snima okolnu buku nekoliko sekundi i onda prilikom naštimavanja instrumenta ignorira to što je snimio.
tamburu naštimam u bilo kakvoj buci i urnebesu.

na štipaljci, ako je netko želi koristiti, treba zamijeniti konektor (jack). umjesto 6,3 mm treba ga pripasati na 3,5 mm, 4-polni kakav se koristi za mobitelske slušalice. i treba znati na koji kontakt konektora zalemiti žicu mikrofona.

pogotovo je u prednosti pred g-strinsom kod štimanja dubokih tonova, npr. basa ili čela. rijetko kad me nešto toliko oduševi kao ovaj komadić softverskog koda.

usporedni test:
http://www.youtube.com/watch?v=BNxuSmrbOk0

ako se nekome ne plaća 40 kuna, ima i "lite" verzija za džabe. ta pokaže odstupanje od tona koji se naštimava, a to je ustvari i jedino što većini nas i treba. ne znam podržava li eksterni mikrofon.
__________________
U meni trepti panonska duša i volim svojih didova svit

Last edited by _maestro_; 08-02-2014 at 18:02.
Reply With Quote