View Single Post
  #26  
Staro 29-03-2011, 16:12
tamburix169's Avatar
tamburix169 tamburix169 je odsutan trenutno
Mlađi diskutant
 
Registriran: Jun 2009
Postovi: 86
tamburix169 je na dobrom putu 12
Uobičajeno

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
imao sam priliku držati u ruci i raditi sa štimerom koji košta 1500€, i napraviti usporedbu Korg štimera s njim.
samo jedno pitanje, jel ste imali priliku isprobati i stimer na telefonu?

Quote:
Originally Posted by VeljoSB Vidi Post
osjetljivost i preciznost na najmanju promjenu frekvencije je ogromna, korg se ni ne pomakne.
ljudsko uho je primarno osposobljeno za slusanje govora, stoga ni osteljivost nije takva da moze da cuje neke sitne promene frekvenicje

Quote:
Originally Posted by bando Vidi Post
Mi ipak sviramo tambure gdje štimer od 1500€ savršene preciznosti više odmaže
slazem se s tobom, svaka tambura pa tako i svaki instrument ima razlicite vise harmonike, a pogotovo formante. znam da je ovo tamburaski forum, ali nastimati dva ili vise klarineta da savrseno stimaju je ne moguce bas zbog njihov formanata, a tu svuda igra ulogu rezonator. kod tambura formanti nisu tolkilo razliciti, ali svi dobro znamo da ne postoje dve potpuno iste tambure, pa se tako ni ne mouge savrseno nastimati

naravno da mobitel ne moze da se meri sa profesionalnim stimerom, ali je dosta slican, mozda i jednak kao neki osrednji stimeri, a daleko bolji od nekih koji kostaju 10-tak eura.

a za par godina mozda i bude neki mobitel, ili tablet uredjaj koji bude bolji od sadasnjih prosecnih stimera
tako sam skoro siguran da ce za nekih 5-10 godina, stimeri izgledati ko danasnji smart phone-ovi , sa sve touchscreen-om iako za to nema apsolutne potrebe
__________________
tambura je sve sto imam...
Reply With Quote