View Single Post
  #28  
Staro 04-08-2009, 16:11
IvanZU IvanZU je odsutan trenutno
Opaki diskutant
 
Registriran: Mar 2007
Postovi: 1,699
IvanZU je na dobrom putu 47
Uobičajeno

Evo ovaj dio lajsne (2 dijela) su zaljepljena, aaaaaaliiii....to be continued.....



U ovom trenutku, dogovorili smo se da će hvataljka (griff) biti od ebanovine, iz komada planjke koju je glazbalar osvojio na natjecanju: „ako podigneš, nosi!“. Kaže da je vježbao jako dugo za taj pothvat. Ja mu vjerujem, pošto ja istu, nisam uspio odnjet kući....
Znači „teška“ odluka je donesena!

Naravno, ta odluka povlači i pitanje menzure, a po izračunu i uzimanju svih parametara, ipak ću ići na optimalno dužu ali ukupno kraću menzuru nego do sad, razlika je cca 5mm. A to opet povlači pitanje položaja mašinica (kut najviše), a pošto se ne radi o puno stupnjeva, postavit će se mašina s prednje strane (trad.) što bi trebalo to kompenzirat, itd. al tehničke stvari ćemo ostavit za neku knjigu....ako nekog posebno zanimaju teh. specifikacije, debljine (u dlaku) i sl. može mi se javit na pm, a zbog nepristranosti, ja ovdje to neću iznositi, kao ni do sad.

Cijeli proces više nema nekih ključnih sklapanja, rezanja itd. finalni proizvod se očekuje krajem kolovoza ili do sredine rujna. Od uplouda ću postaviti završetak lajsne, rupu i ukras (prsten) na štitniku, griff, mašinica...razmišljam da li da proces lakiranja isto postavim ili ne. Mislim da bi bilo zgodno napravit posebnu, odvojenu priču o lakiranju, tako da bude na jednom mjestu prikazana i dokumentirana. Postupak lakiranja na ovoj tamburi, naravno da će ukratko (valjd se neću raspisat) ,biti i ovdje prikazan.
Reply With Quote